ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17 червня 2024 року ЛуцькСправа № 140/6154/24 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В. І., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансімпорт» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Трансімпорт» звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішень комісії Головного управління ДПС у Волинській області №11008612/43941675 від 06.05.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної від 06.03.2024 №4 та №11008613/43941675 від 06.05.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної від 21.03.2024 №17; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні подані Товариством з обмеженою відповідальністю «Трансімпорт» № 4 від 06.03.2024, № 17 від 21.03.2024.
Відповідно до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Позовну заяву було подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, а тому її належить залишити без руху з огляду на таке.
Частиною першою статті 160 КАС України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Правову категорію зміст позовних вимог слід розуміти як дію суду, про вчинення якої позивач вимагає ухвалити судове рішення, що спрямована на задоволення певної матеріально-правової вимоги. Зміст та обсяг порушеного права та виклад обставин, якими воно підтверджується, в кожному конкретному випадку можуть бути різними, але поряд з цим принаймні на рівні формулювання викладу їх змісту мають бути достатніми, щоб визначити предмет спору, його юрисдикційну належність, характер вимог, часові рамки події порушення, нормативне регулювання спірних відносин, а також обставини, за яких можна ухвалити одне із обов`язкових процесуальних рішень, пов`язаних із визнанням позовної заяви прийнятною/неприйнятною.
Обов`язок з визначення (формулювання) позовних вимог, з якими особа звертається до суду за захистом своїх прав, на етапі подання позовної заяви процесуальним законодавством покладено саме на позивача, тому для цього законодавцем визначені вимоги до позовної заяви, що містяться в статті 160 КАС України.
Як убачається з поданої позовної заяви позивач просить визнати протиправними та скасувати два рішення комісії регіонального рівня, в той час, як похідною позовною вимогою є зобов`язання ДПС України зареєструвати дві податкові накладні.
Так відповідачем у справі є ГУ ДПС у Волинській області, однак із предмету та змісту позовної заяви слідує, що позовні вимоги заявлено до ДПС України, відтак, даний орган повинен відповідати як відповідач 2 у даному позові.
Як передбачено частиною третьою статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору.
Згідно з частиною першоюстатті 3 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір»(далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За приписами частини першоїстатті 4 Закону №3674-VIсудовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленогозакономна 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другоїстатті 4 Закону №3674-VIвизначено ставки судового збору у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Статтею 7 Закону України від 03 листопада 2022 року №2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік»установлено у 2023 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 01 січня 2023 року2684,00 грн.
Частиною третьою статті 6 Закону №3674-VI передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, кожна вимога про визнання протиправним та скасування рішення як акта індивідуальної дії разом із вимогою зобов`язального характеру повинна бути оплачена судовим збором у сумі 3028 грн., а з урахуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору при поданні до суду процесуальних документів в електронній формі, як це передбачено частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір» - в сумі 2422,40 грн.
З урахуванням того, що позовні вимоги містять два оскаржуваних рішення, які позивач просить зареєструвати, тому сума судового збору повинна складати 4844,80 грн.
Згідно з частинами першою, другоюстатті 169 КАС Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями160,161цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленомузакономрозмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленимстаттями 160, 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду нової редакції адміністративного позову з належним обґрунтуванням заявлених позовних вимог та викладу обставин порушення прав товариства (в тому числі направити примірник для другого відповідача через електронний суд) та зазначити відповідачів відповідно до заявлених вимог; докази про сплату судового збору у розмірі 4844,80 грн. (квитанції, платіжне доручення тощо) або докази звільнення від сплати судового збору.
Керуючись статтями 148, 160-161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансімпорт» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Трансімпорт» строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме подання до суду нової редакції адміністративного позову з належним обґрунтуванням заявлених позовних вимог та викладу обставин порушення прав товариства (в тому числі направити примірник для другого відповідача через електронний суд) та зазначити відповідачів відповідно до заявлених вимог; докази про сплату судового збору у розмірі 4844,80 грн. (квитанції, платіжне доручення тощо) або докази звільнення від сплати судового збору з урахуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо) десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.І. Смокович
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119811148 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Смокович Віра Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні