Справа № 204/5655/24
Провадження № 2-о/204/143/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
12 червня 2024 року м. Дніпро
Суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Приваліхіна А.І., розглянувши у приміщенні суду у м. Дніпрі матеріали заяви ОСОБА_1 , в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа Адміністрація Чечелівського району Дніпровської міської ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -
В С Т А Н О В И В:
06 червня 2024 року ОСОБА_1 , через свого представника, звернувся до суду в інтересах ОСОБА_2 , із заявою про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, визначивши заінтересованою особою Адміністрація Чечелівського району Дніпровської міської ради, яка відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями розподілена у моє провадження та передана працівниками апарату суду 07 червня 2024 року.
При вивченні матеріалів заяви встановлено, що заявником не зазначено власної електронної пошти, а також відомостей щодо наявності електронного кабінету в учасників справи та попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які заявник поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи.
Крім того, в прохальній частині заяви, разом із заявленими вимогами, містяться вимоги про витребування доказів, призначення експертизи та виклик й допит свідків.
Разом з цим, зі змісту заяви вбачається, що заявник, з-поміж іншого, прохає суду встановити над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіку та визнати себе його опікуном, однак відповідного подання органу опіки та піклування, як то передбачено вимогами ч. 1 ст. 30 ЦК України, останнім суду не надано. Більш того, відповідний орган опіки та піклування навіть не має жодного статусу у вказаній заяві.
Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд, з-поміж іншого, розглядає в порядку окремого провадження, справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 297 ЦПК України, у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно звимогами ст.175ЦПК України,позовна заяваповинна містити,зокрема:найменування судупершої інстанції,до якогоподається заява; повненайменування (дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; зазначенняціни позову,якщо позовпідлягає грошовійоцінці;обґрунтований розрахуноксум,що стягуютьсячи оспорюються; змістпозовних вимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних; викладобставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; відомостіпро вжиттязаходів досудовоговрегулювання спору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; відомостіпро вжиттязаходів забезпеченнядоказів абопозову доподання позовноїзаяви,якщо такіздійснювалися; перелікдокументів таінших доказів,що додаютьсядо заяви;зазначення доказів,які неможуть бутиподані разоміз позовноюзаявою (занаявності);зазначення щодонаявності упозивача абоіншої особиоригіналів письмовихабо електроннихдоказів,копії якихдодано дозаяви; попередній(орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які позивачпоніс іякі очікуєпонести узв`язку ізрозглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з вимогами п. п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги.
Вказані вимоги закону заявником не виконані, оскільки прохальна частина позовної заяви, разом з позовними вимогами, містить клопотання про витребування доказів, призначення судово-психіатричної експертизи, виклик та допит свідків, проте нормами цивільного законодавства передбачено, що у прохальній частині заяви викладаються позовні вимоги та виключно надається право заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається. Викладення інших клопотань та заяв у прохальній частині діючим цивільно-процесуальним законодавством не передбачено.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням ст. 177 ЦПК України заявник, має право подати до суду окремо оформлене клопотання про витребування доказів, призначення експертизи, виклик та допит свідків.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що заявником заяву подано з чисельними недоліками, доходжу висновку про неможливість відкриття провадження по справі та про залишення заяви без руху, надання заявнику строку для усунення недоліків шляхом приведення редакції заяви у належний вигляд з урахуванням виправлення вказаних недоліків відповідно до вимог чинного цивільного процесуального законодавства України.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа Адміністрація Чечелівського району Дніпровської міської ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна залишити без руху.
Надати заявнику строк у п`ять днів включно зо дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Приваліхіна
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119819360 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Приваліхіна А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні