Справа № 201/6327/24
Провадження № 1-кс/201/2202/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2024 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
у складі: слідчого судді ОСОБА_1
з секретарем: ОСОБА_2
за участю: прокурора ОСОБА_3 (в режимі відеоконференції)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська в м. Дніпрі клопотання слідчого слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, ОСОБА_4 , погодженого із прокурором Лисичанської окружної прокуратури Луганської області, ОСОБА_3 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Антрацит Луганської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України, внесене під час досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023130000000815 від 19 жовтня 2023 року, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням, погодженим із прокурором, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, стосовно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.
В обґрунтування слідчий вказав на те, що 16.03.2015 року відповідно до так званого «Свидетельства № 11-0000527/2015 о государственной регистрации ООО «Агросвит» (мовою оригіналу) на тимчасово окупованій території Луганської області зарєстровано так зване «Общество с ограниченой ответственностью « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), засновником якого є громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а особою, яка має право підпису громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (керівник). Вказане так зване «підприємство» зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до так званого «Устава ООО «Агросвит» от 28.09.2021 года» (мовою оригіналу), який затверджено особисто ОСОБА_6 , найвищим органом управління підприємства є так званий «единственный участник общества» (мовою оригіналу), яким стає так званий «участник общества» (мовою оригіналу) (засновник), тобто ОСОБА_6 .
Згідно статуту так званого «ООО Агросвит» ОСОБА_6 , як «участник общества» та «единственный участник общества» має право: приймати участь в управлінні справами ТОВ «Агросвіт» у порядку, визначеному в установчих документах, крім випадків, визначених законом; приймати участь в розподілі прибутку ТОВ «Агросвіт» і отримувати його частину (дивіденди) в порядку, визначеному так званим «Уставом ООО «Агросвит» (мовою оригіналу); отримувати інформацію щодо діяльності ТОВ «Агросвіт». По вимозі так званого «участника общества» (мовою оригіналу) ТОВ «Агросвіт» зобов`язане надати йому для ознайомлення річні та квартальні баланси, звіти товариства щодо його діяльності, договірні та інші документи; вносити пропозиції, ставити запитання щодо управління діяльністю товариства; оспорювати угоди, укладені товариством; визначати основні напрямки діяльності товариства, приймати рішення щодо участі в асоціаціях та інших об`єднаннях комерційних організацій; затверджувати статут товариства, вносити зміни (доповнення) до статуту товариства; виносити рішення щодо змін розміру статутного капіталу, зміну вкладу, раніше внесеного до статутного капіталу товариства, зміну найменування, місцезнаходження товариства; утворювати виконавчі органи товариства та достроково припиняти їхні повноваження; затверджувати річні звіти та річні бухгалтерські баланси; приймати рішення щодо розподілу чистого доходу товариства; затверджувати документи, які регулюють внутрішню діяльність товариства; затверджувати річні звіти щодо результатів діяльності товариства, включаючи його дочірні підприємства та структурні підрозділи, затверджувати звіти та висновки ревізора, порядок розподілу доходів, визначати порядок відшкодування збитків; затверджувати правила, процедури та інші внутрішні документи товариства, визначати його організаційну структуру; приймати рішення щодо укладання та розірвання договорів, позики, займу.
10.08.2017 року рішенням ОСОБА_6 на посаду директора «ООО Агросвит» призначено ОСОБА_5 , який відповідно до так званого «Приказа № 65-К» (мовою оригіналу) з 11.08.2017 року приступив до виконання своїх обов`язків.
Згідно з так званим «Уставом ООО «Агросвит» от 28.09.2021 года» (мовою оригіналу), для здійснення керівництва діяльністю товариства рішенням так званого «единственного участника ООО» (мовою оригіналу) призначається чи обирається одноосібний орган товариства директор.
Відповідно до вищевказаного статуту директор «ООО Агросвіт», а саме ОСОБА_5 , має наступні права: в межах наданих йому повноважень, діяти без довіреності від імені товариства, представляти його інтереси у всіх підприємствах, установах та організаціях; розпоряджатись майном товариства в межах його компетенції; заключати і підписувати господарські та інші договори (контракти), в тому числі трудові договори; укладати угоди; затверджувати щорічний кошторис, штатний розпис, посадові оклади працівників; відкривати розрахункові рахунки в відділеннях державного банку лнр.
Також, відповідно до вищевказаного статуту директор «ООО Агросвит» зобов`язаний: організовувати, забезпечувати та виконувати рішення загальних зборів товариства; забезпечувати оперативне керівництво виробничим процесом товариства, його господарською діяльністю; регулярно звітувати перед вищим органом товариства щодо своєї діяльності.
Крім того, в період з 11.08.2017 року по 01.11.2022 року більш точну дату в ході досудового розслідування встановити не вдалося за можливе, директором «ООО Агросвит» ОСОБА_5 , на підставі наданих йому повноважень, видано наказ про призначення ОСОБА_6 заступником директора «ООО Агросвит», з призначенням йому відповідної заробітної плати.
Фактично, з цього часу, ОСОБА_6 у разі відсутності директора «ООО Агросвит» ОСОБА_5 , призначався виконувачем обов`язків директора.
З початку тимчасової окупації території м. Луганська, представниками так званої «лнр», підконтрольними політичному керівництву держави-агресора Російській Федерації, організовано та розпочато діяльність системи органів влади та їх структурних підрозділів, які, відповідно до чинного законодавства України, визнані незаконними.
У подальшому, ОСОБА_6 , будучи так званим «единственным участником ООО» - засновником «ООО Агросвит», заздалегідь домовившись з директором «ООО Агросвит» ОСОБА_5 та попередньо розподіливши між собою відповідні обов`язки, організував провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території, в тому числі у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація вищевказаного злочинного умислу неможлива в одноосібному порядку та потребує обов`язкової участі як ОСОБА_6 , так і ОСОБА_5 .
З метою реалізації вищевказаного протиправного умислу, 29.11.2022 року ОСОБА_6 на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей ТОВ «Агросвіт» (код ЄДРПОУ 31783954), знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області у м. Луганську, зареєстрував у так званого «державних органах лнр» «товариство з обмеженою відповідальністю «Агросвіт» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответственностью "Агросвит"», адрес: лнр, г. Луганск, Артёмовский р-н, пр-д 8-й Лутугинский, д. 10, код ЕГРЮЛ 61105279), яке здійснює діяльність, пов`язану з оптовим продажом хімічних продуктів та продажом сільськогосподарської продукції. Метою діяльності підприємства є задоволення споживчого попиту в товарах, роботах та послугах для отримання прибутку.
Відповідно до так званого «Устава ООО «Агросвит» от 28.09.2021 года» (мовою оригіналу) злиття, приєднання, розподіл, виділення та реорганізація товариства здійснюється за рішенням так званого «единственного участника ООО» (мовою оригіналу), тобто за рішенням ОСОБА_6 . Крім того, вказаним статутом зазначено, що вищевказані питання товариства відносяться до виключної компетенції ОСОБА_6 та не можуть бути делеговані іншим особам.
В подальшому, продукція ТОВ «Агросвіт» в період з 2022 року по теперішній час відповідно до укладених договорів реалізується на тимчасово окупованій території Луганської області іншим суб`єктам господарської діяльності, а також переміщується до Російської Федерації через неконтрольовану ділянку державного кордону України, а саме тимчасово закриті, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 188-р від 26.02.2022 року «Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю» пункти пропуску Луганської митниці у Луганській області, де також реалізовується зареєстрованим в Російській Федерації суб`єктам господарської діяльності. В подальшому, задля реалізації злочинного умислу направленого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, ОСОБА_5 за погодженням з ОСОБА_6 , вчинено наступне.
Так, 19.08.2022 року ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Агросвіт», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , з метою реалізації товару, а саме насіння соняшника промислового (мовою оригіналу: семена подсолнечника продовольственного) у розмірі 47200 кг звернувся до торгово-промислової палати лнр.
Того ж дня ОСОБА_5 отримано так званий сертифікат про походження товара форма СТ-1 (мовою оригіналу: сертификат о происхождении товара форма СТ-1), виданий в лнр, для представництва в Російській Федерації. Вказаний сертифікат підписано особисто ОСОБА_5 та скріплено печаткою ТОВ «Агросвіт».
29.08.2022 року ОСОБА_5 було направлено пояснення начальнику Валуйського митного посту Білогородської митниці полковнику митної служби ОСОБА_7 , в якому вказується, що ТОВ «Агросвіт» зверталось до торгово-промислової палати лнр для отримання сертифікату походження товару та що в ході отримання вказаного сертифікату виникла технічна описка.
В подальшому, 14.09.2022 року ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Агросвіт», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , з метою реалізації товару, а саме - насіння соняшника промислового (мовою оригіналу: семена подсолнечника продовольственного) у розмірі 118200 кг та 55860 кг звернувся до торгово-промислової палати лнр.
Того ж дня ОСОБА_5 отримано два так званих сертифікати про походження товара форма СТ-1 (мовою оригіналу: два сертификата о происхождении товара форма СТ-1», які видані в лнр, для представництва в Російській Федерації. Вказані сертифікати підписано особисто ОСОБА_5 та скріплено печаткою ТОВ «Агросвіт».
Торгово-промислова палата лнр є недержавною некомерційною організацією, створеною юридичними особами та фізичними особами підприємцями лнр, яка в свою чергу керується так званим «временным положением о торгово-промышленной палате Луганской Народной Республики, утверждённым Постановлением Совета Министров Луганской Народной Республики от 27.10.2017 г. № 713/17» та підпорядковується відповідним міністерствам.
20.12.2022 року ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Агросвіт», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав так званий «договор оказания услуг №РВ554» з так званим «федеральным государственным бюджетным учреждением «федеральный центр оценки безопасности и качества зерна и продуктов его переработки» (далі «фгбу «Центр оценки качества зерна»). Вказаний договір підписано особисто ОСОБА_5 та скріплено печаткою ТОВ «Агросвіт».
В свою чергу так званий «Федеральный центр оценки безопасности и качества зерна и продуктов его переработки», є підвідомчою установою Федеральної служби з ветеринарного та фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд), випробувальною лабораторією, органом із сертифікації в системі продуктів, продовольчої сировини та кормів, органом інспекції, провайдером у проведенні перевірок кваліфікації випробувальних (аналітичних) лабораторій через міжлабораторні порівняльні випробування.
15.08.2022 року так званий «и.о. директора государственного унитарного предприятия лнр «луганская железная дорога» ОСОБА_8 надіслав лист директору «ООО Агросвит» ОСОБА_5 з метою інформування, що призначається обстеження вантажного фронту, розташованого на під`їзному шляху № 1 «ООО Агросвит» при станції Сватове.
У подальшому, 22.12.2022 року ОСОБА_5 , будучи директором «ООО Агросвит», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , надіслав так званий «запрос № 124» до так званого «государственного унитарного предприятия лнр «луганская железная дорога» (далі «гуп лнр «лугжд») з метою отримання можливості перевозити товари на особливих умовах. Вказаний лист підписано особисто ОСОБА_5 та скріплено печаткою «ООО Агросвит».
22.12.2022 року директором «ООО Агросвит» ОСОБА_5 , в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , надіслано так званий «запрос № 125» до так званого «гуп лнр «лугжд» з метою продовження так званого «договора на организацию перевозок грузов и проведение расчетов за перевозки и предоставление железной дорогой услуги № 12-20/172».
Вказані в запиті об`єми перевезень 150 вагонів добрив та ґрунтів на місяць. Вказаний лист підписано особисто ОСОБА_5 та скріплено печаткою «ООО Агросвит».
Далі, 23.12.2022 року ОСОБА_5 , будучи директором «ООО Агросвит», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , уклав так зване «дополнительное соглашение № 5 к Договору об организации перевозок грузов и проведения расчетов за перевозку и предоставленные железной дорогой услуги № 12-20/172 от 15.12.2020» з так званим «Государственным унитарным предприятием Луганской народной республики «Луганская железная дорога» на предмет перевезення та проведення розрахунків за перевезення так званою «луганской железной дорогой». Вказаний договір підписано особисто ОСОБА_5 та скріплено печаткою «ООО Агросвит».
У свою чергу так зване «государственное унитарное предприятие лнр «луганская железная дорога», створене 05.05.2015 року на підставі так званого «розпорядження ради міністрів лнр» №02-05/106/15 від 05.05.2015 року, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
29.03.2022 року директор так званого «Державного унітарного підприємства «Аграрний фонд лнр» (далі - «ДУП «аграрний фонд лнр») (адреса: м. Луганськ, вул. Даргомижського, буд. 2д) ОСОБА_9 (мовою оригіналу) надіслав директору «ООО Агросвит» ОСОБА_5 запит щодо встановлення ціни на пшеницю 3 та 4 класу врожаю 2019-2020 року об`ємом 9000 тон.
15.04.2022 року ОСОБА_5 , будучи директором «ООО Агросвит», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , надіслав комерційну пропозицію так званого «ДУП «аграрний фонд лнр».
Відповідно до даної пропозиції, «ООО Агросвит» пропонує «ДУП «аграрний фонд лнр» придбати так званий «Хакер» об`ємом 18 кг. на загальну суму 144000 російських рублів, а також «Ореол» об`ємом 20 л. на загальну суму 30000 російських рублів. Вказаний лист підписано особисто ОСОБА_5 та скріплено печаткою «ООО Агросвит».
Окрім того, 15.09.2022 року ОСОБА_5 , будучи директором «ООО Агросвит», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , надіслав комерційну пропозицію до так званого «ДУП «аграрний фонд лнр». Відповідно до даної пропозиції, ТОВ «Агросвіт» пропонує «ДУП «аграрний фонд лнр» придбати так звану «Селитру аммиачную гост 2-2013» об`ємом 25 т. на загальну суму 705000 російських рублів. Вказаний лист підписано особисто ОСОБА_5 та скріплено печаткою «ООО Агросвит».
Також, так званим головою комісії «ДУП «аграрний фонд лнр» ОСОБА_10 (мовою оригіналу) було направлено до «ООО Агросвит»» так званий «запрос о предоставлении ценовых предложений», з метою встановлення ціни на поставку посівних матеріалів кукурудзи об`ємом 4000 кг. Вказаний запланований строк проведення закупівлі червень 2022 року.
Разом з тим, так званим головою комісії «ДУП «аграрний фонд лнр» ОСОБА_10 (мовою оригіналу) було направлено до «ООО Агросвит» так званий «запрос о предоставлении ценовых предложений», з метою встановлення ціни на поставку пестицидів та інших агрохімічних продуктів, а саме т.зв. «дивайс ультра» (мовою оригіналу) об`ємом 440 л. Вказаний запланований строк проведення закупівлі червень 2022 року.
У свою чергу так званий «ДУП «аграрний фонд лнр», створений 07.04.2015 року на підставі так званого «розпорядження ради міністрів лнр» № 02-05/49/15 від 07.04.2015 року та знаходиться у віданні так званого « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (далі «МСГтП лнр»), тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Так, відповідно до так званого «положення про міністерство сільського господарства та продовольства» (у новій редакції), яке затверджене так званою «постановою ради міністрів № 394/17 від 27.06.2017 року так званим «МСГтП лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що наділений повноваженнями щодо надання державних послуг та реалізації державної політики у сфері сільськогосподарського виробництва, харчової та переробної промисловості; карантину та захисту рослин; контролю якості та безпеки сільськогосподарської продукції; насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин; забезпечення нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Також, 18.07.2022 року директором «ООО Агросвит» ОСОБА_5 , в межах наданих йому повноважень ОСОБА_6 , надіслано листа до так званого «отдела экономики администрации Сватовского района лнр» про те, що «ООО Агросвит» має відокремлений підрозділ, за адресою: АДРЕСА_3 , яке обладнане залізничною гілкою і є єдиним спеціалізованим складом по прийому та зберіганню мінеральних добрив в лнр, з об`ємом 60000 тон мінеральних добрив та засобів захисту рослин в рік. Вказаний лист особисто підписано ОСОБА_5 .
З 29.03.2022 року (більш точний час встановити не виявилось можливим), ОСОБА_6 , за попередньою змовою зі ОСОБА_5 , усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 року повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів та бажання, організували провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , підозрюється у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч 4 ст. 111-1 КК України.
У зв`язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням м. Луганськ та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур`єр» № НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) від ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 27.09.2023 року опубліковано повістку про виклик особи ОСОБА_5 на 01.10.2023 року, 02.10.2023 року, 03.10.2023 року о 10:00 годині за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного тощо.
Проте, жодного разу у призначений час громадянин України, ОСОБА_5 у призначене місце не з`явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим, за погодженням із прокурором, 04 жовтня 2023 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України, у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру та повістки про виклик на 08.10.2023 року, 09.10.2023 року, 10.10.2023 року на веб-сайті Офісу Генерального прокурора від 04.10.2023 року та в газеті «Урядовий кур`єр» № НОМЕР_3 ( НОМЕР_4 ) від ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження).
В подальшому, постановою слідчого від 11 жовтня 2023 року, підозрюваного ОСОБА_5 було оголошено у розшук.
На підставі вищезазначеного, в клопотанні ставиться питання про обрання запобіжного заходу, стосовно ОСОБА_5 , у вигляді тримання під вартою, з урахуванням положень ч. 6 ст. 193 КПК України, у зв`язку з тим, що підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій територій, вчинив злочин, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна, у зв`язку з чим, може переховуватись від органів досудового слідства та суду, а також може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримала та просила обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Вислухавши думку прокурора та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя, приходить до наступних правових висновків.
Положеннями п. 3 ч. 2 ст. 183 КПК України визначено, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як, зокрема, до раніше не судимої особи, яка підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п`яти років, - виключно у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, буде доведено, що перебуваючи на волі, ця особа переховувалася від органу досудового розслідування чи суду, перешкоджала кримінальному провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину.
Згідно ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Так, Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 (затверджений Законом України від 24.02.2022 № 2402-ІХ) у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введений воєнний стан. Указом Президента України від 05 лютого 2024 року № 49/2024 (затверджений Законом України від 08.05.2024 року № 3684-IX), в Україні продовжено строк дії воєнного стану із 05.30 години 14 травня 2024 року строком на 90 діб.
Відповідно до Наказу № 197 від 20 липня 2022 року визначено тимчасове місце дислокації слідчих підрозділів ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, а саме слідчого відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь, Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк, Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях на території Соборного району в м. Дніпрі, на період дії воєнного стану, або до прийняття окремого рішення Головою Служби безпеки України.
З матеріалів клопотання встановлено, що 19 жовтня 2023 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023130000000815, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Слідчим, за погодженням із прокурором, слідчим, за погодженням із прокурором, 04 жовтня 2023 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України, у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру та повістки про виклик на 08.10.2023 року, 09.10.2023 року, 10.10.2023 року на веб-сайті Офісу Генерального прокурора від 04.10.2023 року та в газеті «Урядовий кур`єр» № НОМЕР_3 ( НОМЕР_4 ) від ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження).
В подальшому, постановою слідчого від 11 жовтня 2023 року, підозрюваного ОСОБА_5 було оголошено у розшук. Перевіривши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про доведеність стороною обвинувачення обґрунтованості підозри щодо вчинення ОСОБА_5 злочину, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, про що свідчать, зокрема, протоколи допиту учасників кримінального провадження, а також протоколи огляду, проведені в ході досудового розслідування.
Також, на думку слідчого судді, доведеними є ризики, передбачені п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість переховуватись від органів досудового розслідування та суду, оскільки ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна, жодного разу за викликом у встановленому КПК України порядку до слідчого не з`явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив, що може свідчити про бажання підозрюваного уникнути відповідальності за інкриміноване йому діяння, а також останній може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, враховуючи, що ОСОБА_5 в теперішній час перебуває на території України, яка перебуває під контролем окупаційної адміністрації, активно співпрацює з представниками держави агресора та фактично своїми діями підтверджує намір продовжити скоєне ним кримінальне правопорушення, що надає йому можливість скоїти інше кримінальне правопорушення за відсутності контролю з боку влади України.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» - далі Закон, тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 грудня 2022 року № 309 (зі змінами, затвердженими Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 вересня 2023 року № 254 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією») м. Луганськ з 07.04.2014 року по теперішній час перебуває під тимчасовою окупацією та оточенні (блокуванні) з боку Російської Федерації та незаконних збройних формувань так званої «лнр».
Таким чином, факт тимчасової окупації території Луганського району Луганської області є загальновідомим та не потребує додаткового підтвердження Радою національної безпеки і оборони України та Президентом України, крім того він визнаний Кабінетом Міністрів України.
Також, стороною обвинувачення доведено факт перебування підозрюваного ОСОБА_5 на зазначеній тимчасово окупованій території України, що підтверджується зібраними матеріалами в ході досудового розслідування.
Виходячи з вищенаведеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання сторони обвинувачення про обрання підозрюваному ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Разом з цим, слідчий суддя при постановленні ухвали враховує положення абз. 7 ч. 4 ст. 183 КПК України, відповідно до якого, при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Крім того, положеннями частини 4 ст. 197 КПК України, встановлено, що у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі частини шостої статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 178, 183, 193, 194, 197, 369-372, 376, 395, 615 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, ОСОБА_4 , погодженого із прокурором Лисичанської окружної прокуратури Луганської області, ОСОБА_3 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України - задовольнити.
Обрати підозрюваному, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Роз`яснити, що згідно з положеннями ч. 6ст.193 КПК України, після затримання особи і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця кримінального провадження слідчий суддя, за участю підозрюваного, розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Повний текст ухвали суду буде складений і оголошений о 16.00 годині 05 червня 2024 року.
Ухвала, щодо обрання запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, що тримається під вартою - протягом того ж строку з моменту отримання нею її копії.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119825940 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Шелестов К. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні