Справа № 939/1531/24
УХВАЛА
17 червня 2024 рокуселище Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Герасименко М.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суд з вказаним позовом, просив визнати спільним майном подружжя земельну ділянку кадастровий номер 3221055100:01:001:0214, площею 0,0148 га та нежитлову будівлю-склад, які знаходяться у АДРЕСА_1 , домоволодіння, яке складається із житлового будинку загальною площею 225 кв. м. і земельної ділянки кадастровий номер 3221055300:02:023:0013, площею 1501 га, що знаходиться у АДРЕСА_2 , і житловий будинок загальною площею 49,6 кв. м., який знаходиться у АДРЕСА_3 , а також в порядку поділу спільного майна подружжя визнати за ним ( ОСОБА_1 ) і ОСОБА_2 право власності на частину вказаного нерухомого майна за кожним.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до вимог п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
У п. 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 1995 року № 20 «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності», роз`яснено, що під дійсною вартістю майна розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Частиною п`ятою статті 177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, всупереч вказаним вимогам, позивачем не обґрунтовано та не надано належних доказів та документів, що підтверджують дійсну вартість житлового будинку, який знаходиться у АДРЕСА_3 .
Долучена до позовної заяви копія інформаційної довідки № 380621642 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта не може слугувати доказом на підтвердження дійсної вартості вказаного житлового будинку, оскільки загальна вартість нерухомого майна в розмірі 99508 грн визначена станом на 15 серпня 2012 року, а не на день звернення до суду з даним позовом.
Невиконання вказаних вимог ЦПК України позбавляє суд можливості визначитися із підсудністю справи.
Так, частиною першою статті 30 ЦПК України встановлено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого єнайвищою.
Виключна підсудність особливий вид територіальної підсудності, який забороняє застосування інших видів територіальної підсудності (загальної, альтернативної або підсудність пов`язаних між собою вимог). Це пояснюється особливостями справ, на які така підсудність поширюється, і направлено на створення сприятливих умов для розгляду справи й виконання судового рішення.
В силу вимог частини першої статті 378 ЦПК України порушення правил підсудності є підставою для скасування судового рішення.
Таким чином, з урахуванням вказаних недоліків позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 175 і 177 ЦПК України, шляхом надання доказів на підтвердження дійсної вартості житлового будинку, який знаходиться у АДРЕСА_3 , на час розгляду спору.
Враховуючи викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня отримання ним копії ухвали.
СуддяМ. Герасименко
Суд | Бородянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119827197 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Бородянський районний суд Київської області
Герасименко М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні