Справа № 526/1858/24
Провадження № 2-о/526/69/2024
У Х В А Л А
іменем України
18 червня 2024 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі :
головуючого судді Киричка С.А.
присяжних Гуренка Г.Г., Лепського М.М.,
з участю секретаря Широколави О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гадяч цивільну справу за заявою Органу опіки та піклування в особі виконавчого комітету Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області про визнання фізичної особи недієздатною,
в с т а н о в и в:
У провадженні Гадяцького районного суду Полтавської області знаходиться справа окремого провадження за заявою Органу опіки та піклування в особі виконавчого комітету Лютенської сільської ради Миргородського району Полтавської області про визнання фізичної особи недієздатною .
Ухвалою Гадяцького районного суду Полтавської області від 21 травня 2024 року провадження в даній справі відкрито та призначено судове засідання.
Заявник надав клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст.103ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини не можливо.
Частиною 1 ст.104ЦПК України передбачено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Враховуючи, що є достатні дані про те, що ОСОБА_1 є інвалідом з дитинства, на даний час не може розуміти значення своїх дій та керувати ними, суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу, так як для об`єктивного вирішення цієї справи необхідні спеціальні знання в галузі медицини.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст. ст. 103, 104, п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
клопотання ОСОБА_2 про призначення експертизи задовольнити.
Призначити в цивільній справі за заявою Органу опікита піклуванняв особівиконавчого комітетуЛютенської сільськоїради Миргородськогорайону Полтавськоїобласті провизнання фізичноїособи недієздатноюсудово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- чи страждає психічною хворобою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
- чи є захворювання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 хронічним та стійким?
- чи здатна ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміти значення своїх дій та керувати ними ?
Проведення експертизи доручити Полтавській філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України».
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України за дачу суду за відомо неправдивого висновку або відмову від дачі висновку.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду протягом 15 днів з дня отримання ухвали.
Головуючий: С. А. Киричок
Присяжні:
Гуренко Г.Г.
Лепський М.М.
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119827794 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Киричок С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні