Справа № 148/1394/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2024 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Саламаха О.В., вирішуючи питання про залишення без руху позовної заяви Кредитної спілки "Злагода" до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивачазвернувся всуд зпозовом до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Також в позовній заяві представник позивача просить звільнити або відстрочити сплату судового збору відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», мотивуючи це тим, що у позивача доходи за минулі роки відсутні та в провадженні Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області перебуває два кримінальних провадження, що внесені до ЄРДР за № 12015020010002901 від 06.05.2015 та №12017020010000240 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ,5 ст.191 КК України, а саме, відносно деяких посадових осіб, які своїми діями призвели до того, що КС "Злагода" на даний час заборгувало перед своїми вкладниками 40000 000 грн.
Дослідивши позовну заяву, де наявне клопотання про звільнення або відстрочення від сплати судового збору та додані до неї документи, суддя вважає, що в задоволенні даного клопотання слід відмовити, а позовну заяву слід залишити без руху, виходячи з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Питання про відстрочення або звільнення від його сплати регулюється Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
За таких обставин, основною умовою для відстрочення або звільнення від сплати судового збору є майновий стан особи, що звертається до суду. Особа має довести той факт, що її майновий стан дійсно є таким, що змушує її звернутись до суду з проханням про відстрочку або звільнення від сплати судового збору, тобто вона повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Між тим, представником позивача належних та допустимих доказів, які б свідчили про незадовільний майновий стан Кредитної спілки "Злагода" та відповідно необхідність звільнення або відстрочення з цих підстав позивача від сплати судового збору суду не надано.
У ст. 129 Конституції України визначено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Оскільки, представником позивача не надано доказів на підтвердження важкого майнового стану позивача, що унеможливлює сплату судового збору, тому вважаю, що підстав для звільнення або відстрочення сплати судового збору відсутні, а тому дане клопотання представника позивача задоволенню не підлягає.
Ознайомившись з формою та змістом позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства, а саме: представником позивача при зверненні до суду з даним позовом не дотримано вимог, передбачених ст. 177 ЦПК України: не доданий документ про сплату судового збору.
Згідно пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Оскільки, станом на 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн, тому судовий збір за подання даної позовної заяви складає 3028 грн.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладені обставини, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати представнику позивача строк для усунення недоліків, а саме: сплати судового збору в розмірі 3028 грн та надання суду документу, що підтверджує його сплату.
На підставівикладеного,керуючись ст.8ЗУ «Просудовий збір»,ч.1,3ст.136,ч.1,2ст.185 ЦПКУкраїни,суддя,-
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_2 про звільнення або відстрочення від сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Кредитної спілки "Злагода" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором залишити без руху до усунення недоліків.
Надати Кредитній спілці "Злагода" строк для усунення указаних в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали.
У разі неусунення недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається представнику позивача.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119830636 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Саламаха О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні