Ухвала
від 17.06.2024 по справі 910/2733/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

про зупинення провадження у справі

м. Київ

17.06.2024Справа № 910/2733/24

За позовом Українського союзу об`єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення (Укрсоюзсервіс) (04106, м. Київ, вул. Академіка Ромоданова (Пугачова), буд. 17)

До Фізичної особи-підприємця Бовдрича Олександра Миколайовича ( АДРЕСА_1 )

про відшкодування збитків у розмірі 1 040 960, 00 грн

Суддя Бондаренко-Легких Г. П.

Без виклику представників сторін.

ВСТАНОВИВ:

Український союз об`єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення (Укрсоюзсервіс) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Фізичної особи-підприємця Бовдрича Олександра Миколайовича про відшкодування збитків у розмірі 1 040 960, 00 грн спричинених знищенням приміщення, переданого в оренду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 11.02.2016 між сторонами укладено Договір оренди приміщення цегляно-металевого навісу (надалі - Договір), загальною площею 142 кв. м. (одне приміщення 105 кв. м. з окремим входом і трьома кімнатами всередині приміщення та друге приміщення 37 кв. м. з окремим входом). Втім, внаслідок протиправних дій відповідача, що виявились у невиконанні обов`язків, покладених на нього Договором, а саме пунктами 7.2.8., 7.2.11, 8.7., 7.2.9., 8.11., 8.12. Договору, неправомірній передачі об`єкта оренди третім особам, у сукупності призвело до знищення об`єкту оренди, що належав на праві власності позивачу, внаслідок чого останньому було завдано збитку у розмірі ринкової вартості майна, що становить 1 040 960, 00 грн без ПДВ.

12.03.2024 Господарський суд міста Києва ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

09.04.2024 засобами поштового зв`язку від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

12.04.2024 засобами поштового зв`язку від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

18.04.2024 Господарський суд міста Києва ухвалив відмовити Українському союзу об`єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення (Укрсоюзсервіс) в задоволенні клопотання про перехід до загального позовного провадження.

22.04.2024 засобами поштового зв`язку від позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву.

13.05.2024 засобами поштового зв`язку від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив на позовну заяву.

11.06.2024 через систему «Електронний суд» від представника відповідача надійшла заява про зупинення провадження у справі.

Розглянувши заяву відповідача про зупинення провадження у справі, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідач в обґрунтуванні заяви про зупинення провадження у справі зазначає, що він мобілізований в Збройні Сили України, а тому наявні підстави передбачені пунктом 3 частини 1 статті 227 Господарського процесуального кодексу України для зупинення провадження у справі.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 227 Господарського процесуального кодексу України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадках, перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Як вбачається, зазначена норма є імперативною, тобто за умови існування певних обставин, які викладені в статті, суд зобов`язаний в обов`язковому порядку зупинити провадження у справі.

В пункті 56 постанови від 17.11.2022 у справі № 910/9721/18 Верховний Суд у складі Касаційного господарського суду зазначив: «тлумачення змісту пункту 3 частини першої статті 227 ГПК України у взаємозв`язку з положеннями частин першої - третьої статті 56 ГПК України із застосуванням філологічного та логічного способів їх інтерпретації свідчить, що закріплена законодавцем у статті 227 цього кодексу норма щодо обов`язку суду зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан стосується та може бути застосована фактично щодо фізичних осіб, оскільки інститут представництва юридичної особи в суді надає можливість її участі в судовому процесі через уповноваженого представника».

Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень (стаття 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та стаття 1 Закону України «Про оборону України»).

Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом. З`єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України відповідно до закону можуть залучатися до здійснення заходів правового режиму воєнного і надзвичайного стану (стаття 1 Закону України «Про Збройні Сили України»).

В силу приписів статті 4 Закону України «Про оборону України», у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, застосування Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, подає його Верховній Раді України на схвалення чи затвердження, а також вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України № 2102-ІХ від 24.02.2022 в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 у зв`язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну. В подальшому, відповідними Указами Президента України, воєнний стан в Україні неодноразово продовжувався та на сьогоднішній день триває.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 в Україні оголошена загальна мобілізація, яка відповідними Указами Президента України також неодноразово продовжувалася та на сьогоднішній день триває.

Пунктом 2 Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 встановлено: Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з`єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

На підтвердження перебування в лавах Збройних Сил України відповідач надав копію витягу з наказу командира в/ч НОМЕР_1 від 06.06.2024 №166 про зарахування до списків частини, копію довідки форми 5 вих.№ 4.2-Д/348 від 07.06.2024 в якій зазначено, що ОСОБА_1 (відповідач) у військовому званні «солдат» з 06.06.2024 року та по теперішній час проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України.

З огляду на зазначене, оскільки, в Україні з 24.02.2022 діє правовий режим воєнного стану та проводиться загальна мобілізація до Збройних Сил України та інших військових формувань утворених у відповідності до закону з метою відсічі збройної агресії росії, а отже Збройні Сили України та інші військові формування утворені у відповідності до закону переведені на воєнний стан, перебуванням відповідача в лавах Збройних Сил України, суд доходить до висновку зупинити провадження у справі на підставі пункту 3 частини 1 статті 227 Господарського процесуального кодексу України.

Суд звертає увагу, що у відповідності до пункту 2 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справі з вище наведених підстав зупиняється до припинення перебування відповідача у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан.

Керуючись статтями 227, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання Фізичної особи-підприємця Бовдрича Олександра Миколайовича (відповідача) про зупинення провадження у справі.

2. Зупинити провадження у справі № 910/2733/24 до припинення перебування відповідача у складі Збройних Сил України.

3. Зобов`язати сторін по справі, зокрема і відповідача або його представника, повідомити суд про усунення обставин з приводу яких зупиняється провадження у справі.

4. Згідно з частиною 2 статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Г.П. Бондаренко - Легких

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.06.2024
Оприлюднено21.06.2024
Номер документу119838661
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —910/2733/24

Ухвала від 17.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 18.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 12.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні