Рішення
від 17.06.2024 по справі 920/393/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

17.06.2024м. СумиСправа № 920/393/24

Господарський суд Сумської області у складі судді Вдовенко Д.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників за наявними матеріалами справу № 920/393/24

за позовом Комунального підприємства «Глухівський тепловий район» Глухівської міської ради (вул. Київська, буд. 14, м. Глухів, Сумська область, 41400)

до відповідача Громадської організації «Діти Великої Вітчизняної війни Глухівщини» (вул. Спаська, буд. 15, м. Глухів, Сумська область, 41400)

про стягнення 1 757 грн 97 коп.

УСТАНОВИВ:

Позивач подав позовну заяву, в якій просить суд стягнути з відповідача 1 757 грн 97 коп. заборгованості за спожиту теплову енергію у період з жовтня 2023 року до грудня 2023 року відповідно до договору на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання від 31.01.2023 № 21, укладеного між сторонами.

Ухвалою від 15.04.2024 Господарський суд Сумської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 920/393/24; визначив, що справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами; надав відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву; надав позивачу семиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив; надав відповідачу семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення.

Згідно зі ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

За приписами ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Копія ухвали про відкриття провадження у справі, що була надіслана відповідачу за адресою місцезнаходження, повернута до суду 20.04.2024 з відміткою пошти "адресат відсутній за вказаною адресою".

Згідно з ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають електронного кабінету та яких неможливо сповістити за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає чи не перебуває.

Пунктом 4 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.

Ухвалою від 16.05.2024 господарський суд витребував у позивача виставлені відповідачу рахунки на оплату спожитої теплової енергії за період з жовтня до грудня 2023 року, докази направлення відповідачу вимоги від 05.03.2024 № 177; відклав розгляд справи по суті до 17.06.2024, без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

24.05.2024 позивач подав заяву (вх. № 3080/24 від 24.05.2024), в якій на виконання ухвали Господарського суду Сумської області від 16.05.2024 надає рахунки на оплату спожитої теплової енергії за період з жовтня до грудня 2023 року включно та докази направлення відповідачу вимоги від 05.03.2024 № 177.

Відповідач відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк, будь-яких клопотань чи заяв не подав.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов таких висновків.

31.01.2023 між сторонами укладений договір на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання № 21 за умовами якого позивач зобов`язується постачати відповідачу у 2023 році теплову енергію для потреб опалення відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження, а відповідач зобов`язується своєчасно та в повному обсязі оплачувати одержану теплову енергію в строки і на умовах, визначених договором.

Виконавець забезпечує постачання теплоносія безперервно з гарантованим рівнем безпеки, обсягу, температури та величини тиску. Постачання теплової енергії для потреб централізованого опалення здійснюється в опалювальний період безперервно, з урахуванням перерв визначених частиною першою статті 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (п. 8, 9 договору).

Відповідно до п. 21 договору споживач сплачує плату виконавцю за теплову енергію, що розраховується виходячи з розміру затвердженого тарифу на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання.

Згідно з п. 23 договору тривалість розрахункового періоду для визначення обсягу спожитої теплової енергії, здійснення розподілу обсягу спожитої теплової енергії, оплати теплової енергії виконавцю становить один календарний місяць (з 1 по 31 (30, 28, 29) число).

Пунктом 24 договору встановлено, що виконавець формує та не пізніше 10 числа наступного за розрахунковим місяця надає рахунок на оплату спожитої теплової енергії. Рахунок надається на паперовому носії.

Рахунок на оплату спожитої теплової енергії надається не пізніше ніж за десять днів до граничного строку внесення плати за спожиту послугу.

Відповідно до п. 25 договору споживач здійснює оплату за цим договором шляхом перерахування грошових коштів на рахунок виконавця зі спеціальним режимом використання впродовж 20 банківських днів після одержання рахунку. До рахунку додається акт здачі-приймання наданих послуг (виконаних робіт).

Згідно з п. 30 договору споживач зобов`язаний оплачувати спожиту теплову енергію у строки, встановлені договором.

Договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31 грудня 2023 року. Відповідно до статті 631 Цивільного кодексу України умови договору застосовуються до відносин між сторонами, які виникли з 01.01.2023. Якщо за один місяць до закінчення строку дії цього договору жодна із сторін не повідомить письмово іншій стороні про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк (п. 40, 41 договору).

Відповідно до виставлених відповідачу рахунків № 21 від 31.12.2023, № 21 від 30.11.2023, № 21 від 31.10.2023 та доданих до них актів прийому-передачі наданих послуг (виконаних робіт) № 21 від 31.10.2023, № 21 від 30.11.2023, № 21 від 31.12.2023 позивач надав відповідачу послуги з постачання теплової енергії загальною вартістю 1757 грн 97 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на те, що відповідач не виконав належним чином договірних зобов`язань щодо повної та своєчасної оплати наданих послуг, у зв`язку з чим у нього виникла заборгованість перед позивачем в сумі 1757 грн 97 коп. 05.03.2024 позивач направив відповідачу вимогу № 177 від 05.03.2024 про сплату заборгованості за спожиту теплову енергію за договором, однак відповіді на вимогу відповідач не надав.

Згідно з ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема договори та інші правочини.

Статтею 901 ЦК України визначено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Частина перша статті 903 ЦК України визначає, що у разі, коли договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Згідно зі ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, зобов`язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від зобов`язання не допускається; договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За приписами ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Суд встановив, що факт надання позивачем відповідачу послуг з постачання теплової енергії вартістю 1757 грн 97 коп. підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, зокрема виставленими рахунками, розрахунком заборгованості. Відповідач додані до рахунків акти не підписав. Водночас матеріали справи не містять доказів незгоди відповідача з обсягом та вартістю послуг, доказів висловлення вмотивованої відмови щодо підписання актів наданих послуг та оплати рахунків.

Відповідач не розрахувався за надані послуги чим порушив права та охоронювані законом інтереси позивача. Заборгованість становить 1757 грн 97 коп.

Враховуючи факт неналежного виконання відповідачем зобов`язань щодо оплати наданих позивачем послуг, суд вважає правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 1757 грн 97 коп. заборгованості.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України витрати позивача по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. 2, 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Громадської організації «Діти Великої Вітчизняної війни Глухівщини» (вул. Спаська, буд. 15, м. Глухів, Сумська область, 41400, код ЄДРПОУ 24008319) на користь Комунального підприємства «Глухівський тепловий район» Глухівської міської ради (вул. Київська, буд. 14, м. Глухів, Сумська область, 41400, код ЄДРПОУ 31264398) 1757 грн 97 коп. заборгованості, 3028 грн 00 коп. витрат по сплаті судового збору.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

4. Відповідно до ст. ст. 241, 256, 257 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду.

Повне рішення складене та підписане суддею 19.06.2024.

СуддяД.В. Вдовенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення17.06.2024
Оприлюднено21.06.2024
Номер документу119840355
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —920/393/24

Рішення від 17.06.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Вдовенко Дар'я Володимирівна

Ухвала від 16.05.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Вдовенко Дар'я Володимирівна

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Вдовенко Дар'я Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні