Справа №760/9920/21
2/760/1562/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2024 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Букіна О.М. розглянувши клопотання представника третьої особи 2 ОСОБА_1 - адвоката Панич Олексія Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного підприємства «ДЖЕКПОТ 777», ОСОБА_3 , треті особи: ТСЦ № 8043 РЦС МВС України в м. Києві, ОСОБА_1 , про визнання договорів недійсними та витребування майна із чужого незаконного володіння,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Солом`янського районного суду м. Києва на стадії судового розгляду перебуває вищезазначена справа.
Судове засідання у справі призначено на 20 червня 2024 року о 14 годині 00 хвилин.
18.06.2024 року через підсистему «Електронний суд» до Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання представника третьої особи 2 ОСОБА_1 - адвоката Панич Олексія Володимировича, у якому представник просить:
- забезпечити представнику ОСОБА_1 - адвокату Паничу Олексію Володимировичу, проведення судового засідання у справі № 760/9920/21, яке призначене на 20.06.2024 року о 14 год. 00 хв., а також проведення всіх інших судових засідань у даній справі, у режимі відеоконференції, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів із застосуванням програмного забезпечення онлайн-сервісу «EasyCon».
Подане клопотання мотивоване тим, що представник ОСОБА_1 - адвокат Панич О.В. тимчасово перебуває у м. Чернігові, тобто наявна територіальна віддаленість адвоката від місця знаходження суду, де відбувається засідання, проте останній бажає прийняти участь у всіх судових засіданнях Солом`янського районного суду м. Києва по даній справі у режимі відеоконференції.
Заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції зареєстрована в канцелярії суду за Вхід. № 40215 від 18.06.2024 року та фактично передана судді 19.06.2024 року.
Дослідивши подану заяву представника третьої особи 2 ОСОБА_1 - адвоката Панич Олексія Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд приходить до висновку про відмову у її задоволенні з наступних відстав.
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч.ч.1-5 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони. Крім того, такий спосіб участі має винятковий характер, та має бути зумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду, необхідність якого визначається у кожному окремому випадку індивідуально, так як законодавством при розгляді цивільних справ відсутній перелік випадків, відповідно до якого суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Разом з тим, віддаленість учасників судового розгляду від місцезнаходження суду чи перебування їх в іншому населеному пункті, а також перебування у інших судових засіданнях не є підставою для підтвердження необхідності саме такої участі в судовому засіданні та не позбавляє можливості сторони з`явитись у судове засідання.
Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до Приватного підприємства «ДЖЕКПОТ 777», ОСОБА_3 , треті особи: ТСЦ № 8043 РЦС МВС України в м. Києві, ОСОБА_1 , про визнання договорів недійсними та витребування майна із чужого незаконного володіння, призначено на 20 червня 2024 року о 14 год. 00 хв.
Клопотання представника третьої особи 2 ОСОБА_1 - адвоката Панич Олексія Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції, не відповідає вимогам ст. 212 ЦПК України, оскільки подано до суду 18.06.2024 року, тобто поза межами 5-денного строку, та до клопотання не додано доказів надсилання його копій іншим учасникам справи.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні поданого клопотання, оскільки останнє подане без додержання вимог ст. 212 ЦПК України.
Крім того, суд вважає за необхідне повідомити, що в Солом`янському районному суді м. Києва є обладнані зали для проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
При цьому, у переважній більшості в цих залах проводиться розгляд кримінальних справ та відеоконференцій для забезпечення участі в судових засіданнях осіб, що тримаються під вартою та для розгляду справ, завчасно призначених (заброньованих) дистанційно з іншими судами.
Дані обставини позбавляють суд можливості забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Отже, організація проведення відеоконференції у Солом`янському районному суді міста Києва є вкрай ускладненою.
Велика Палата Верховного Суду в ухвалі від 07 квітня 2020 року у справі № 910/22513/17 зазначила, що норми права, передбачаючи можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, висувають певні вимоги до технічних засобів і технологій, які мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, відео- та звукозапис, а також інформаційну безпеку відеоконференції.
З огляду на наведене, в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника третьої особи 2 ОСОБА_1 - адвоката Панич Олексія Володимировича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного підприємства «ДЖЕКПОТ 777», ОСОБА_3 , треті особи: ТСЦ № 8043 РЦС МВС України в м. Києві, ОСОБА_1 , про визнання договорів недійсними та витребування майна із чужого незаконного володіння, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Букіна О.М.
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2024 |
Оприлюднено | 21.06.2024 |
Номер документу | 119842386 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні