Рішення
від 19.06.2024 по справі 420/14811/23
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/14811/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді:Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенніОдеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовноюзаявою Товариство з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед» (код ЄДРПОУ 44138941, місце знаходження: 73000, Херсонська обл., м.Херсон, вул. Ярослава Мудрого буд.27, офіс 24) до Головного управління ДПС в Полтавській області (код ЄДРПОУ ВП 44057192, місце знаходження: 36000, м. Полтава, вул. Європейська, 4) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місце знаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8) про визнанняпротиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 22 червня 2023 року надійшла позовна заява Товариство з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед» (код ЄДРПОУ 44138941, місце знаходження: 73000, Херсонська обл., м.Херсон, вул. Ярослава Мудрого буд.27, офіс 24) до Головного управління ДПС в Херсонській області, Автономній республіці Крим та с. Севастополі (код ЄДРПОУ 43995495, місце знаходження: 73022, м. Херсон, пр-т. Ушакова, 75), в якій представник просить:

-визнати протиправним та скасувати рішення № 8601785/44138941 від 11.04.2023 року про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД";

-визнати протиправним та скасувати рішення № 8644106/44138941 від 18 квітня 2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 18.02.2023 року ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД";

-визнати протиправним та скасувати рішення № 8644104/44138941 від 18 квітня 2023про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 18.02.2023 року ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД";

-визнати протиправним та скасувати рішення № 8644105/44138941 від 18 квітня 2023про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 25.02.2023 року ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД";

-зобов`язати Головне управління ДПС У ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ, АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ ТА М. СЕВАСТОПОЛІ (код ЄДРПОУ: 43995495) зареєструвати податкову накладну № 1 від 18.02.2023 року ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД" код ЄДРПОУ 44138941;

-зобов`язати Головне управління ДПС У ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ, АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ ТА М. СЕВАСТОПОЛІ (код ЄДРПОУ: 43995495) зареєструвати податкову накладну № 2 від 18.02.2023 року ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД" код ЄДРПОУ 44138941;

-зобов`язати Головне управління ДПС У ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ, АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ ТА М. СЕВАСТОПОЛІ (код ЄДРПОУ: 43995495) зареєструвати податкову накладну № 3 від 25.02.2023 року ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД" код ЄДРПОУ 44138941;

Ухвалою від 06 липня 2023 року після усунення виявлених недоліків, позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 01 лютого 2023 року між позивачем (постачальником) та приватним підприємством «ОСНОВА -Р» (покупцем) було укладено договір поставки № 01022023/1 на поставку товару:

- металопластикові вікна та двері (профіль ПВХ);- алюмінієві конструкції (вікна, двері); - фасадні системи; - гаражні ворота, жалюзі, ролети віконні та дверні; - склопакети клеєні; - інша продукція за асортиментним переліком Постачальника.

Виконання поставки за вказаним договором оформлено окремими видатковими накладними:

- № 1 від 18.02.2023 року на загальну суму 372 562, 55 грн. в тому числі ПДВ 62093, 758 грн;

- № 2 від 18.02.2023 року на загальну суму 2 693 195, 99 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі 448 866,00 грн.;

- № 4 від 25.02.2023 року на загальну суму 2 225 041, 07 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі 370 840,18 грн.

Відповідно до встановленого порядку реєстрації податкових накладних щодо сплати податку на додану вартість позивачем складено та направлено на реєстрацію:

- податкову накладну № 1 від 18.02.2023 року на загальну суму 372 562, 55 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі - 62093,758 грн.;

- податкову накладну № 2 від 18.02.2023 року на загальну суму 2 693 195, 99 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі 448 866,00 грн.;

- податкову накладну № 3 від 25.02.2023 року на загальну суму 2 225 041, 07 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі 370 840,18 грн.

Проте в їх реєстрації податковим органом було відмовлено не зважаючи на надання всіх необхідних документів.

Позивач не погоджується із такими відмовами з боку податкового органу, з огляду на таке.

Щодо рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 11.04.2023 р. № 8601785/44138941 представник позивача зазначає, що реєстрація податкових накладних позивача зупинена з підстави передбаченої п. 7 Порядку 1165 - у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції.

В квитанції відповідач послався на п.1 критеріїв ризиковості здійснення операцій: - «Обсяг постачання товару/послуги, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання».

Відповідно до п. 12 Порядку № 1165 платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою.

Так, з боку позивача таблиця даних платника була подана на розгляд комісії регіонального рівня 07.04.2023 року, що підтверджується квитанцією № 2 від 07.04.2023 року (реєстраційний номер документа: 9071518231).

11.04.2023 року комісія прийняла рішення № 8601785/44138941 про неврахування таблиці даних платника, про що позивача було повідомлено квитанцією № 3 від 1104.2023 року (реєстраційний номер документа: 9071518231).

Позивач зазначає, що у змісті спірного рішення про неврахування таблиці даних платника жодна із передбачених законодавством підстав її неврахування комісією не застосована. Натомість комісією зазначена «інша» підстава: - «Аналіз обсягів придбання товарів/робіт(послуг) є неадекватним до обсягів реалізації, що свідчить про оптимізацію сплати ПДВ до бюджету, відсутнє нарахування та виплата заробітної плати».

Позивач наполягає, що навіть у випадку визначення «інших» підстав для неврахування таблиці діюче законодавство вимагає від комісії зазначення детальної інформації, що стала підставою для неврахування таблиці даних платника податку. Зазначену вимогу закону комісія не виконала, а тому рішення про неврахування таблиці даних платника податку прийнято з порушенням законодавства та відповідно є протиправним.

Щодо протиправності рішення № 8644106/44138941 від 18 квітня 2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 18.02.2023 року на загальну суму 372 562, 55 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі - 62093,758 грн. представник позивача зазначає, що підставою для зупинення реєстрації такої податкової накладної вказано: «Обсяг постачання товару/послуги 3925 , дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 «Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомляємо: показник "D"=.6794%, "P"=136711.05 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

На пропозицію податкового органу було надано пояснення від 06.04.2023 року, проте їх не було враховано та прийнято рішення про відмову з підстав: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

Представник позивача зазначає, що по-перше, оскаржуване рішення прийнято з порушенням 5-денного строку на його прийняття з моменту отримання документів. По-друге, позивачу не було запропоновано надати додаткові документи. Та окрім того, не зазначено, які саме документи мають бути надані.

Отже з метою підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, для розгляду питання прийняття комісією позивач надав наступні документи:

1. копія договору поставки № 01022023/1 від 01.02.2023 року укладений між позивачем (постачальником) та приватним підприємством «ОСНОВА -Р» (покупцем);

2. копія видаткової накладної № 1 від 18 лютого 2023 року;

3. копія товарно транспортної накладної № 1 від 18 лютого 2023 року; - стосовно придбання товарів в минулому:

4. копія договору поставки № 010421/16 від 01 квітня 2021 року;

5. копія видаткової накладної № 784 від 06 травня 2022 року;

6. копія товарно транспортної накладної № Р1 від 18 лютого 2023 року; - стосовно наявності матеріальної бази та майна (основні засоби):

7. договір оренди від 01 квітня 2021 року (щодо оренди нерухомого майна);

8. договір № 0104/21 оренди обладнання від 01 квітня 2021 року;

9. пояснення в документі довільного формату.

Таким чином, рішення від 18 квітня 2023 року № 8644106/44138941 про відмову в реєстрації податкової накладної, прийнято з порушенням законодавства, зокрема п. 9 та п. 10 Порядку, а тому є протиправним.

Щодо протиправності рішень:

- № 8644104/44138941 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 18.02.2023 року на загальну суму 2 693 195,99 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі 448 866,00 грн.;

- № 8644105/44138941 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 18.02.2023 року на загальну суму 2 225 041,07 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі 370 840,18 грн. представник позивача зазначає, що підстави для їх оскарження є подібними до вже зазначених, проте, додатково зазначає, що 06.04.2023 року після отримання квитанцій про зупинення реєстрації ПН позивачем було направлено до податкового органу повідомлення про надання пояснень в електронній формі.

Отже на розгляд комісії було надано:

1) Стосовно підтвердження поставки товарів: - Договір поставки № 01022023/1 від 01.02.2023 року - Копію видаткової накладної № 2 від 18.02.2023 року; - Копію видаткової накладної № 4 від 25.02.2023 року; - Копія товарно-транспортної накладної Р2/1 від 18.02.2023 року; - Копія товарно-транспортної накладної Р2/2 від 18.02.2023 року; - Копія товарно-транспортної накладної Р4/1 від 25.02.2023 року; - Копія товарно-транспортної накладної Р4/2 від 25.02.2023 року;

2) Стосовно наявності матеріальної бази (основних засобів): - договір оренди від 01 квітня 2021 року (щодо оренди нерухомого майна); - пояснення в документі довільного формату.

Проте, за результатами розгляду пояснень та документів комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - комісія) 18.04.2023 року було прийнято рішення № 8644104/44138941 та про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 18.02.2023 та № 8644105/44138941 про відмову в реєстрації податкової накладної № 3.

Підставою для прийняття обох рішень визначено: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

Разом із наведеним позивач вважає, протиправною застосована відповідачем підстава відмови у реєстрації податкової накладної - «у зв`язку із ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів…». Оскільки повідомлення про надання додаткових письмових пояснень та копійдокументів від відповідач не надходила.

Таким чином, оскаржувані рішення прийняті з порушенням п. 9 та 10 Порядку, а тому є протиправними.

Через канцелярію суду 21.08.2023 року від відповідача надійшло клопотання про заміну Головного управління ДПС в Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі на належного по справі відповідача Головне управління ДПС в Полтавській області.

Також, 24.08.2023 року від представника позивача надійшло клопотання про заміну неналежного відповідача.

Ухвалою від 05 вересня 2023 року клопотання представника про заміну відповідача задоволено. Замінено неналежного відповідача - Головне управління ДПС в Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі на належного Головне управління ДПС в Полтавській області. Розгляд справи розпочато спочатку.

Через канцелярію суду 29.09.2023 року від представника Головного управління ДПС в Полтавській області надійшла заява про вступ у справу як представника, до якої додано відзив на позовну заяву.

Так відповідно до отриманого відзиву, представник відповідача заперечує проти заявлених позовних вимог та просить відмовити у їх задоволенні з огляду на таке.

Згідно з інформацією, що зазначена у квитанціях від 14.03.2023 №9049000758, 14.03.2023 №9048976122, від 14.03.2023 №9048991644, направленої ДПС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України» на адресу ТОВ «Основа Юг Лімітед», відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкових накладних від 18.02.2023 Nє 1, від 18.02.2023 Nє 2, від 25.02.2023 Nє 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинені. Обсяг постачання товару/послуги 3925 , дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 «Критеріїв ризиковості здійснення операції. Додатково повідомляємо: показник "D"= 6794%, "р"=136711.05. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Порядком Nє 1165 не визначено, що в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної необхідно зазначати конкретний перелік документів.

В той же час, у квитанціях від 14.03.2023 Nє 9049000758, 14.03.2023 Nє 9048976122, від 14.03.2023 Nє 9048991644, зазначені конкретні критерії ризиковості здійснення операцій із розрахованим показником за цим критерієм, а також міститься пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, що свідчить про те, що вказана квитанція відповідає вимогам пункту 11 Порядку Nє 1165.

У разі коли за результатами моніторингу встановлено відповідність господарської операції хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, реєстрація податкової накладної (розрахунку коригування) зупиняється.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування) платнику податків надсилається квитанція, у якій в обов?язковому порядку зазначається, крім іншого, критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку, а також пропозиція надати пояснення та копії документів, необхідні для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

ТОВ «Основа Юг Лімітед» подано повідомлення від 06.04.2023 Nє 2, від 06.04.2023 Nє 1, про надання пояснень та копій документів до податкових накладних від 18.02.2023 Nє 1, від 18.02.2023 Nє 2, від 25.02.2023 Nє 3, реєстрацію яких зупинено та надано копії документів. ГУ ДПС у Полтавській області встановлено, що до податкових накладних від 18.02.2023 Nє 1, від 18.02.2023 Nє 2, від 25.02.2023 Nє 3 ТОВ «Основа Юг Лімітед», складеної з контрагентом ПП "ОСНОВА-Р" не надано документів, щодо підтвердження оплати (платіжна інструкція, виписка банку) акту звірки взаєморозрахунків, оборотно-сальдової відомості по рахунку 301, для підтвердження заборгованості або її відсутності. У зв?язку з необхідністю надання додаткових пояснень та/або документів для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Основа Юг Лімітед» запропоновано в повідомленнях від 10.04.2023 Nє 8596835/44138941, від 10.04.2023 8596831/44138941, від 10.04.2023 Nє 8596832/44138941, надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування: розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків (з граничним терміном подання документів 17.04.2023).

ТОВ «Основа Юг Лімітед» до повідомлень про падання додаткових документів, не надано документів, які підтверджують здійснення господарської операції, а саме: документів щодо підтвердження оплати (платіжна інструкція, виписка банку), акту звірки взаєморозрахунків, оборотно-сальдову відомість по 361 рахунку, для підтвердження заборгованості або її відсутності.

Тому, з огляду на вказане, рішеннями Комісії ГУ ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.04.2023 Nє 8644106/44138941, від 18.04.2023 Nє 8644104/44138941, від 18.04.2023 Nє 8644105/44138941 відмовлено у реєстрації податкових накладних від 18.02.2023 Nє 1, від 18.02.2023 Nє 2, від 25.02.2023 Nє 3, у зв?язкуз ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

ТОВ «Основа Юг Лімітед» жодних скарг на вказане рішення Комісії ГУ ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних подано не було. Тобто, позивачем не вживалися заходи щодо досудового врегулювання спору.

Через канцелярію суду 09.10.2023 року від представника позивача надійшла заява про зміну підстав позову, відповідно до змісту якої, представник визнає, що через технічний збій програмного комплексу «ME.DOC»позивачем не було вчасно отримано повідомлення про витребування додаткових документів.

Так, представник просить вважати підставами позову не зазначені в змісті позовної заяви порушення комісією відповідача порядку прийняття рішення у зв`язку із не надсиланням на адресу позивача повідомлено про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК (порушення відповідних п. 9 та п.10 Порядку №520), а порушення комісією відповідача порядку прийняття спірних рішень, витребування у відповідача додаткових пояснень та документів, що не відповідають конкретному виду критерію оцінки ступеня ризиків (з урахуванням якого має визначатись перелік документів, що необхідні для прийняття рішення про відмову або реєстрацію ПН), а також те, що рішення про відмову у реєстрації ПН обґрунтовано посиланням лише на формальні причини.

Окрім того, представник позивача звертає увагу, що спірні податкові накладні №2 та №3 були сформовані за фактом поставки товару, а не отримання грошових коштів, а тому на переконання позивача витребування комісією контролюючого органу у позивача документів, що підтверджують факт оплати поставленого товару в даному випадку ніяким чином не пов`язано із підставами реєстрації ПН №1,2,3.

Ухвалою від 28 листопада 2023 року залучено до участі у справі в якості другого відповідача Державну податкову службу України. розгляд справи розпочато спочатку.

Через канцелярію суду 15.01.2024 року від відповідача надійшов ще один відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого представник проти заявлених позовних вимог заперечує та просить відмовити у їх задоволення з огляду на таке.

Додатково у відзиві представник відповідача зазначає стосовно неврахування таблиці платника податку на додану вартість.

Так, представник зазначає, що ТОВ «Основа Юг Лімітед» подано таблицю даних платника податку від 07.04.2023 року № 9071518231, за результатами розгляду якої встановлено, що у платника обсяг придбання товарів/робіт послуг є неадекватним до обсягів реалізації, що свідчить про оптимізацію сплати ПДВ до бюджету, відсутнє нарахування та виплата заробітної плати. Тому, комісією, 11.04.2023 року прийнято рішення № 8601785/44138941 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість.

Через канцелярію суду 25.01.2024 року від представника позивача надійшла відповідь ан відзив, відповідно до якої, представник заперечує проти доводів відповідача та наполягає на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Заперечення на відповідь на відзив до суду не надходили.

Ухвалою від 19 червня 2024 року у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження відмовлено.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

ТОВ «Основа ЮГ Лімітед» зареєстровано 17.02.2021 року та перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Основний вид діяльності: 22.23 Виробництво будівельних виробів із пластмас.

Та додаткові: 23.12 Формування й оброблення листового скла; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; 43.32 Установлення столярних виробів; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.

Судом встановлено, що між ТОВ «Основа Юг Лімітед» (постачальник) та ПП «Основа-Р» (покупець), 01.02.2023 року було укладено договір поставки № 01022023/1, відповідно до умов якого, постачальник зобов`язується поставити та передати у власність товар, а покупець прийняти оплатити товар за цінами в кількості, номенклатурі та асортименті, вказаними в рахунках та видаткових накладних, які після їх підписання мають силу Специфікації. (п. 1.1 договору)

Відповідно до п. 1.2. на мовах цього договору постачальник мав поставити покупцю наступні види Товару:

- металопластикові вікна та двері (профіль ПВХ);

- алюмінієві конструкції (вікна, двері);

- фасадні системи;

- гаражні ворота, жалюзі, ролети віконні та дверні;

- склопакети клеєні;

- інша продукція за асортиментним переліком Постачальника;

- матеріали та комплектуючі, які використовуються для виробництва металопластикових конструкцій.

Згідно з п. 2.2 договору, поставка Продукції за цим Договором здійснюється партіями на підставі видаткових накладних, складених згідно замовлень Покупця.

Оплата товару здійснюється покупцем шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника вказаний у даному договорі або в рахунках-фактурах постачальника. (п.7.1 договору)

Так, судом встановлено, що виконання поставки за вказаним договором, постачальником було оформлено окремі видаткові накладні:

- № 1 від 18.02.2023 року на загальну суму 372 562, 55 грн. в тому числі ПДВ 62093, 758 грн;

- № 2 від 18.02.2023 року на загальну суму 2 693 195, 99 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі 448 866,00 грн.;

- № 4 від 25.02.2023 року на загальну суму 2 225 041, 07 грн., де визначено суму ПДВ у розмірі 370 840,18 грн.

Факт поставки товару підтверджується товарно-транспортними накладними:

-№ Р1 від 18.02.2023 року;

-№ Р2/1 від 18.02.2023 року, № Р2/2 від 18.02.2023 року;

-№ Р4/1 від 25.02.2023 року та № Р4/2 від 25.02.2023 року.

Так, у зв`язку з поставкою товару на замовлення покупця, ТОВ «Основа ЮГ Лімітед» було сформовано податкові накладні:

-№ 1 від 18.02.2023 року на суму з ПДВ 372 562,55 грн,

-№ 2 від 18.02.2023 року на суму з ПДВ 2 693 195,99 грн;

-№ 3 від 25.02.2023 року на суму з ПДВ 2 225 041,07 грн.

Вказані податкові накладні були направлені на реєстрацію до ЄРПН, проте відповідно до квитанцій від 14.03.2023 року реєстрацію податкових накладних зупинено, з тих самих підстав: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України: обсяг постачання товару/послуги 3925, дорівнює або перевищую величину залишку визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операції. Та запропоновано надати надати пояснення.

На пропозицію контролюючого органу, представником позивача було направлено повідомлення № 1 від 06.04.2023 року стосовно ПН №2 та №3, а також повідомлення №2 від 06.04.2023 року стосовно ПН № 1.

У повідомленні директором було вказано, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД», зареєстроване за адресою м.Херсон, вул. Ярослава Мудрого буд.27, офіс.24, для здійснення фінансово-господарської діяльності, а саме виробництво металопластикових конструкцій, використовує виробничу нерухомість та обладнання за адресою м. Херсон. вул. Янтарна 2А. 24 лютого 2022 року збройні сили російської федерації вчинили військову агресію проти України, місто Херсон майже з перших днів опинилось у епіцентрі військових дій, а згодом було окуповано. Лише 11 листопада 2022 року над містом було відновлено контроль української влади. Проте і на цей час в місті та на його околицях тривають військові дії (постійні обстріли з боку ворожих збройних сил). Так, нерухомість та виробничі потужності зазнали катастрофічних для підприємства пошкоджень. Відновлення виробництва в теперішній час неможливе. Тому, металопластикові вироби, а також, матеріали та комплектуючі, які залишилися цілими, реалізовані Приватному підприємству «Основа-Р» (34906567), діяльність якого також виробництво металопластикових конструкцій, за адресою Київська область м.Біла Церква, пр. Незалежності 85. Податкові накладні, складені згідно правила першої події по факту реалізації, заблоковані.

Судом встановлено, що податковим органом на виконання вимог Порядку №520 було направлено на адресу позивача Повідомлення № 8596835/44138941 від 10.04.2023 року, № 8596831/44138941 від 10.04.2023 року та № 8596832/44138941 від 10.04.2023 року про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Та 18.04.2023 року прийнято оскаржувані рішення № 8644106/44138941, № 8644104/44138941, № 8644105/44138941 про відмову у реєстрації податкових накладних №1,2,3 з однакових підстав, а саме: ненаданням/частковим ненаданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, платником податку. (Додаткова інформація не зазначена).

Також, судом встановлено, що позивачем було сформовано та подано до податкового органу таблицю даних платника податку на додану вартість, стосовно якої 11.04.2023 року податковим органом було прийнято рішення № 8601785/44138941 про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, а саме про її неврахування, з підстав «ІНШЕ»: аналіз обсягів придбання товарів/робіт (послуг) є неадекватним до обсягів реалізації, що свідчить про оптимізацію сплати ПДВ до бюджету, відсутнє нарахування та виплата заробітної плати.

Позивач не погодившись із вказаними рішеннями податкового органу, звернувся до суду із цим позовом.

Окрім того судом досліджено всі надані позивачем первинні документи, на підтвердження реальності здійснених операцій за податковими накладними, серед яких: видаткові накладні, ТТН, платіжні інструкції, договори поставки та інші.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).

Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваних рішень, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України.

Згідно з пп. «а», «б» п. 185.1 ст. 185 ПК України, об`єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Пунктом 187.1 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 ПК України).

Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.п.14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок № 1246) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

З 01.02.2020 року діє новий Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165.

Відповідно до п. 1 вказаного Порядку №1165, критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі,- визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик.

Згідно з п. 3 Порядку №1165, податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Відповідно до п. 5, п.6 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до п. 10, п. 11 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Суд встановив, що у зв`язку з поставкою товарів за видатковими накладними та товарно-транспортними накладними на виконання умов договору поставки, ТОВ «Основа Юг Лімітед» було сформовано та направлено на реєстрацію до ЄРПН податкові накладні: -№ 1 від 18.02.2023 року на суму з ПДВ 372 562,55 грн, -№ 2 від 18.02.2023 року на суму з ПДВ 2 693 195,99 грн;-№ 3 від 25.02.2023 року на суму з ПДВ 2 225 041,07 грн.

Реєстрацію вказаних податкових накладних відповідно до отриманих позивачем квитанцій було зупинено, з підстав: обсяг постачання товару/послуги 3925, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Та запропоновано надати додаткові документи та пояснення.

У Додатку 3 до Порядку № 1165 встановлено Критерії ризиковості здійснення операцій.

Пунктом 1 зазначених Критеріїв визначено такі критерії ризиковості здійснення операцій: «Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС».

При цьому суд зазначає, що у квитанціях зазначено лише посилання на відповідність Критеріїв, визначених в п. 1 та не зазначено документів, які слід надати для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Таким чином, зупинення податкових накладних, виписаних ТОВ «Основа Юг Лімітед» не відповідає умовам критеріїв ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій та контролюючим органом, чим порушено вимоги Порядку № 1165.

Відповідно до п. 2, 3, 4, 5, 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом міністерства фінансів України від 12.12.2019 року № 520 (далі - Порядок № 520) прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня). Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Відповідно до п. 9, 10 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

-або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

-або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

-або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку. Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Згідно з додатку до Порядку № 520 в повідомленні про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та в рішенні про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних обов`язково зазначаються конкретні документи.

Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що податковим органом 10.04.2023 року було направлено на адресу позивача повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН № 8596835/44138941, № 8596831/44138941 та № 8596832/44138941.В графі Додаткова інформація вказано: не надано документів щодо підтвердження оплати (платіжна інструкція, виписка банку), акту звірки взаєморозрахунків, оборотно-сальдову відомість по 361 рахунку, для підтвердження заборгованості або її відсутності.

Стосовно вказаного, представник позивача у поданих процесуальних документах наголошував, що податкові накладні було сформовано за першою подією фактична поставка товару, та на дату формування податкових накладних оплату за поставлений товар здійснено не було.

Також, судом встановлено, що 18.04.2023 року податковим органом було прийнято рішення № 8644106/44138941, № 8644104/44138941, № 8644105/44138941 про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в ЄРПН № 1,2,3 у зв`язку з: ненаданням/частковим ненаданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, платником податку. (Додаткова інформація не зазначена).

Аналізуючи форму оскаржуваних рішень, суд зазначає, що сама форма передбачає, що у разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН через надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, контролюючий орган повинен зазначити конкретні документи, які складені із порушенням законодавства.

Тобто, оскаржувані рішення, повинні були містити мотиви врахування та/або неврахування надісланих позивачем пояснень та доданих до нього документів, а саме: врахування поданих позивачем документів.

Таким чином, ненаведення мотивів прийняття оскаржуваних рішень не дають змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких податковий орган дійшов саме таких висновків.

Разом з цим судом встановлено, що ТОВ «Основа ЮГ Лімітед» зареєстровано 17.02.2021 року. Основний вид діяльності: 22.23 Виробництво будівельних виробів із пластмас.Та додаткові: 23.12 Формування й оброблення листового скла; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; 43.32 Установлення столярних виробів; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.

З метою здійснення господарської діяльності, позивачем укладались договори поставки щодо купівлі необхідних для господарської діяльності матеріалів, а також подальший продаж готових металопластикових конструкцій.

Матеріалами справи підтверджено, що між ТОВ «Основа Юг Лімітед» (постачальник) та ПП «Основа-Р» (покупець), 01.02.2023 року було укладено договір поставки № 01022023/1, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити та передати у власність товар, а покупець прийняти оплатити товар за цінами в кількості, номенклатурі та асортименті, вказаними в рахунках та видаткових накладних, які після їх підписання мають силу Специфікації.

У наданих до податкового органу поясненнях до зупинених податкових накладних, представник позивача зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСНОВА ЮГ ЛІМІТЕД» для здійснення фінансово-господарської діяльності, а саме виробництво металопластикових конструкцій, використовує виробничу нерухомість та обладнання за адресою м. Херсон. вул. Янтарна 2А. 24 лютого 2022 року збройні сили російської федерації вчинили військову агресію проти України, місто Херсон майже з перших днів опинилось у епіцентрі військових дій, а згодом було окуповано. Лише 11 листопада 2022 року над містом було відновлено контроль української влади. Проте і на цей час в місті та на його околицях тривають військові дії (постійні обстріли з боку ворожих збройних сил). Так, нерухомість та виробничі потужності зазнали катастрофічних для підприємства пошкоджень. Відновлення виробництва в теперішній час неможливе. Тому, металопластикові вироби, а також, матеріали та комплектуючі, які залишилися цілими, реалізовані Приватному підприємству «Основа-Р» (34906567), діяльність якого також виробництво металопластикових конструкцій, за адресою Київська область м.Біла Церква, пр. Незалежності 85. Податкові накладні, складені згідно правила першої події по факту реалізації, заблоковані.

На підтвердження закупівлі необхідних матеріалів та подальшої реалізації готових контракцій до суду надано первинні документи, серед яких: договори поставки, видаткові накладні, ТТН та платіжні інструкції.

Таким чином, аналізуючи надані документи, можна дійти висновку, що у позивача були наявні необхідні можливості для здійснення господарської діяльності та зазначеного об`єму робіт.

Однак, як встановлено судом, таким документам та наданим позивачем поясненням не було надано податковим органом належної оцінки.

Таким чином, суд доходить висновку, що матеріали справи не містять належних і достатніх доказів спростування відповідачами тверджень позивача, наведення відповідних мотивів прийняття спірних рішень та неврахування наданих позивачем документів, а відтак, підтверджень правомірності рішення податкового органу, у зв`язку з чим, такі рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН є протиправними та підлягають скасуванню.

Стосовно позовних вимог про зобов`язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №1та №2 від 18.02.2023 року та № 3 від 25.02.2023 року, суд зазначає таке.

Приписами пункту 20 Порядку № 1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

В даному випадку, зобов`язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану позивачем податкову накладну є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права, а тому суд доходить висновку, що вказані позовні вимоги є правомірними та належать задоволенню повністю.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідачі, заперечуючи проти позову не довели, з посиланням на відповідні докази, правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.

Стосовно неврахуванням податковим органом таблиці платника податків, суд зазначає таке.

Відповідно до п. 2 Порядку № 1165, таблиця даних платника податку - зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Згідно з п. 12-16 Порядку № 1165, платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою. У таблиці даних платника податку зазначаються: види економічної діяльності відповідно до КВЕД; коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України; коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України. Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів після її отримання. Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Відповідно до п. 18 Порядку № 1165, таблиця даних платника податку враховується ДПС в автоматичному режимі у разі, коли:

така таблиця подається платниками податку - сільськогосподарськими товаровиробниками, включеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України Про державну підтримку сільського господарства України, та/або сільськогосподарськими товаровиробниками, які на 31 грудня 2016 р. застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (у редакції, що діяла на 31 грудня 2016 р.) та мають у власності (право власності/користування) та/або на умовах оренди земельні ділянки, загальна площа яких становить не менш як 200 гектарів включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого поточного року враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року), та у поданій таблиці даних платника податку зазначаються відомості про постачання (виготовлення) таких груп товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, як живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01); риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03); молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04); овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07); їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08); зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10); насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12);

зазначена таблиця подається платниками податку, в яких значення показників D та P, розрахованих у порядку, встановленому пунктом 3 цього Порядку, мають такі розміри: D >0,02, P

Так, судом встановлено, що позивачем 07.04.2023 року сформовано та подано до податкового органу таблицю даних платника податків на додану вартість № 9071518231.

Відповідно до п. 20 Порядку № 1165, якщо таблиця даних платника податку врахована відповідно до пункту 18 цього Порядку, після прийняття комісією контролюючого органу рішення про неврахування таблиці даних платника податку така таблиця підлягає розгляду відповідно до пункту 15 цього Порядку.

Суд встановив, що за результатами розгляду комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС в Одеській області прийнято рішення про неврахування таблиць даних платника податку на додану вартість від 11.04.2023 року № 8601785/44138941.

Підставою вказано графа «ІНШЕ»: аналіз обсягів придбання товарів/робіт (послуг) є неадекватним до обсягів реалізації, що свідчить про оптимізацію сплати ПДВ до бюджету, відсутнє нарахування та виплата заробітної плати.

Представник позивача, зі свого боку стосовно вказаного рішення зазначив, що у змісті спірного рішення про неврахування таблиці даних платника жодна із передбачених законодавством підстав її неврахування комісією не застосована. П. 17 Порядку № 1165, вимагає від комісії зазначення детальної інформації, що стала підставою для неврахування таблиці даних платник податку. Проте відповідні поля спірного рішення не заповненні, а отже комісією не зазначено детальної інформації про тип операції (придбання/ постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/ умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Представник зазначає, що навіть у випадку визначення «інших» підстав для неврахування таблиці діюче законодавство вимагає від комісії зазначення детальної інформації, що стала підставою для неврахування таблиці даних платника податку.

Оцінюючи надані сторонами докази, виходячи із приписів Порядку № 1165, суд доходить висновку, що оскаржуване рішення прийнято відповідачем не у спосіб, та порядку, визначеного вказаним Порядком.

Так, пунктом 17 Порядку № 1165 визначено, що у рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов`язковому порядку зазначається причина такого неврахування.

При цьому загальними вимогами, які висуваються до акту індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

В той же час, суд зазначає, що оскаржуване рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 11.04.2023 року № 8601785/44138941 не містить чіткої причини його прийняття та не зазначено, яка саме виявлена невідповідність визначених платником податку в таблиці даних видів діяльності наявним у платника податку основним засобам.

У свою чергу, з наданих позивачем до суду документів, суд встановив та підтверджено матеріалами справи, що ТОВ «Основа Юг Лімітед» зареєстровано 17.02.2021 року та перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.Основний вид діяльності: 22.23 Виробництво будівельних виробів із пластмас.Та додаткові: 23.12 Формування й оброблення листового скла; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; 43.32 Установлення столярних виробів; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.

Відображений у таблицях даних платника податків код УКТЗЕД/Державного класифікатору продукції та послуг тих товарів (послуг), придбання яких здійснює ТОВ «Основа Юг Лімітед», та товарів (послуг), реалізацію яких воно здійснює, повністю відповідають визначеним ним видам економічної діяльності.

Твердження щодо неадекватності обсягів придбання до обсягів реалізації спростовуються доводами представника позивача, що стосуються військової агресії та тимчасової окупації Херсонської області, що стали підставою для швидкої реалізації товару, який закуповувався раніше звітного періоду.

На підтвердження своєї діяльності судом було досліджено первинні документи ТОВ «Основа Юг Лімітед», а саме: Копія Таблиці даних платника податку на додану вартість; копія Договір поставки № М 02294/21 від 07.04.2021 року; копія Видаткова накладна № 000302013 від 03 лютого 2022 р; копія Видаткова накладна № 001002003 від 10 лютого 2022 р. копія Видаткова накладна № 001602014 від 16 лютого 2022 р. копія Видаткова накладна № 002001009 від 20 січня 2022 р. копія Видаткова накладна № 002701011 від 27 січня 2022 р копія Видаткова накладна № 001602015 від 16 лютого 2022 р копія Видаткова накладна № 002001007 від 20 січня 2022 р копія Видаткова накладна № 002701012 від 27 січня 2022 р копія Товарно транспортна накладна № М-000302013 від 03.02.2022р. копія Товарно транспортна накладна №М-00 1002003 від 10.02.2022р. копія Товарно транспортна накладна №М-00 2001009 від 20.01.2022р. копія Товарно транспортна накладна №М-00 2701011 від 27.01.2022р. копія Товарно транспортна накладна №М-00 1602014 від 16.02.2022р. копія Платіжна інструкція № 2784 від: 18 лютого 2022 р, копія Платіжна інструкція N 2589 від 28 січня 2022р. копія Платіжна інструкція № 2780 від: 17 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція N 2584 від 28 січня 2022р. копія Платіжна інструкція N 2507 від 20 січня 2022р. копія Платіжна інструкція N 2648 від 04 лютого 2022р. копія Платіжна інструкція N 2716 від 11 лютого 2022р. копія Платіжна інструкція N 2506 від 20 січня 2022р. копія Договір поставки № 0504/21 від 05.04.2021 р. копія Видаткова накладна № 34 від 28.01.2022 р. копія Видаткова накладна № 75 від 15.02.2022 р. копія Видаткова накладна № 1184 від 02.12.2021 р. копія Товарно транспортна накладна № 34 від 28.01.2022 р. копія Товарно транспортна накладна № 75 від 15.02.2022 р. копія Товарно транспортна накладна № 1184 від 02.12.2021 р. копія Платіжна інструкція N 2470 від 14 січня 2022 р. копія Платіжна інструкція N 2804 від 22 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція N 2095 від 30 листопада 2021 р. копія Платіжна інструкція N 2469 від 14 січня 2022 р. копія Договір поставки №04/03 від 01.04.2021 р. копія Видаткова накладна № Фв08-003 від 08.02.2022 р. копія Видаткова накладна № Фв08-002 від 08.02.2022 р. копія Видаткова накладна № Ян19-0005 від 19.02.2022 р. копія Товарно транспортна накладна № РФв08-0002 від 08.02.2022 р. копія Товарно транспортна накладна № РЯн19-0005 від 19.01.2022 р. копія Платіжна інструкція N 2693 від 09 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція N 2391 від 29 грудня 2021 р. копія Платіжна інструкція N 2465 від 14 січня 2022 р. копія Платіжна інструкція N 2495 від 20 січня 2022 р. копія Договір поставки № USP-95-2021 від 05.04.2021 р, копія Договір поставки № 140122 від 14 січня 2022 р. копія Видаткова накладна № 63 від 15.02.2022 р. копія Видаткова накладна № РН-0000018 від 08.02.2022 р. копія Товарно транспортна накладна № РН-0000018 від 08.02.2022 р. копія Товарно транспортна накладна № Р63 від 15.02.2022 р. копія Платіжна інструкція № 2763 від: 16 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція N 2487 від 18 січня 2022 р. копія Договір поставки № АІ-010/21 від 06.04.2021 р. копія Видаткова накладна № 51 від 21 лютого 2022 р. копія Видаткова накладна № 52 від 18 лютого 2022 р. копія Видаткова накладна № АИ00-15020005 від 15 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція № 2744 від: 15 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція № 2788 від: 18 лютого 2022 р. копія Договір поставки № 249/21-М від 08.04.2021 р. копія Видаткова накладна № 7981 від 05 лютого 2022 р. копія Товарно транспортна накладна № Р7981 від 15.02.2022 р. копія Платіжна інструкція № 2803 від: 22 лютого 2022 р. копія Договір поставки № 48 від 01.07.2021 р. копія Видаткова накладна № РН 0000026 від 07 лютого 2022 р. копія Видаткова накладна № РН 0000056 від 21 лютого 2022 р. копія Видаткова накладна № РН 0000046 від 14 лютого 2022 р. копія Товарно транспортна накладна № 0000000016 від 07.02.2022 р. копія Товарно транспортна накладна № 0000000026 від 21.02.2022 р. копія Товарно транспортна накладна № 0000000021 від 14.02.2022 р. копія Платіжна інструкція N 2667 від 07 лютого 2022р. копія Платіжна інструкція № 2824 від: 23 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція № 2750 від: 15 лютого 2022 р. копія Договір поставки № 16/06/2021 від 16.06.2021 р. копія Видаткова накладна № 68 від 10 лютого 2022 р, копія Видаткова накладна № 495 від 23 грудня 2021 р. копія Видаткова накладна № 78 від 17 лютого 2022 р. копія Видаткова накладна № 364 від 13 жовтня 2022 р. копія Платіжна інструкція N 2711 від 10 лютого 2022р. копія Платіжна інструкція N 2342 від 23 грудня 2021р. копія Платіжна інструкція № 2773 від: 17 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція N 1573 від 18 жовтня 2021р. копія Договір купівлі-продажу товарів № 987/04/21 від 01.04.2021 р. копія Видаткова накладна № 57453497 Вiд 09.02.2022 копія Видаткова накладна № 57462411 Вiд 15.02.2022 копія Видаткова накладна № 57472968 Вiд 22.02.2022 копія Видаткова накладна № 57417021 Вiд 18.01.2022 копія Видаткова накладна № 57333233 Вiд 17.11.2021 копія Товарно транспортна накладна № 106107 від 17.11.2021 р. копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №142000795 від 09.02.2022 копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №142000222 від 18.01.2022 копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №142001152 від 22.02.2022 копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №142000953 від 15.02.2022 копія Платіжна інструкція N 2467 від 14 січня 2022р. копія Платіжна інструкція № 2793 від: 21 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція № 2733 від: 14 лютого 2022 р. копія Платіжна інструкція N 1915 від 15 листопада 2021р. копія Платіжна інструкція N 2686 від 09 лютого 2022р копія Договір поставки № 12 від 01.04.2021 р. копія Видаткова накладна № Х-23/02-1 Вiд 23.02.2022р. копія Видаткова накладна № Х-04/02-1 Вiд 04.02.2022р. копія Видаткова накладна № Х-28/07-1 Вiд 28.07.2021р. копія Видаткова накладна № Х-19/07-1 Вiд 19.07.2021р. копія Платіжна інструкція № 2825 від: 23 лютого 2022 р, копія Платіжна інструкція N 2650 від 04 лютого 2022р. копія Платіжна інструкція N 792 від 28 липня 2021р. копія Платіжна інструкція N 726 від 19 липня 2021р. копія Договір поставки № 07042021 від 07.04.2021р. копія Видаткова накладна № 3235 вiд 07.04.2021р. копія Платіжна інструкція N 108 від 22 квітня 2021р копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА № 63 від 07.04.2021р. копія Договір поставки № КГНКПР0010.21 від 05.04.2021р. копія Видаткова накладна №КГНК 0000045 вiд 22.02.2022р. копія Платіжна інструкція № 2862 від: 28 грудня 2022 р. копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №КГХП000568 від 22.02.2022р. копія Договір поставки № 30/01 від 01.04.2021 р. копія Видаткова накладна № 00000006859 вiд 16.12.2021р. копія Видаткова накладна № 00000000020 вiд 13.01.2022р. копія Видаткова накладна № 00000000130 вiд 20.01.2022р. копія Видаткова накладна № 00000000190 вiд 31.01.2022р. копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №1 098 від 16.12.2021р. копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №8 від 13.01.2022р. копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №27 від 20.01.2022р. копія ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА №48 від 31.01.2022р. копія Платіжна інструкція N 2317 від 22 грудня 2021р копія Платіжна інструкція N 2497 від 20 січня 2022р. копія Платіжна інструкція N 2565 від 26 січня 2022р. копія Платіжна інструкція № 2738 від: 14 лютого 2022 р. копія договору поставки № 01022023/1 від 01.02.2023 Копію видаткової накладної № 2 від 18.02.2023 року; Копію видаткової накладної № 4 від 25.02.2023 року; Копія товарно-транспортної накладної Р2/1 від 18.02.2023 року; Копія товарно-транспортної накладної Р2/2 від 18.02.2023 року;Копія товарно-транспортної накладної Р4/1 від 25.02.2023 року; Копія товарно-транспортної накладної Р4/2 від 25.02.2023 року; Копія Договір оренди об`єктів нерухомого майна від 01.04.2021 року. копія видаткової накладної № 1 від 18 лютого 2023 року; копія товарно транспортної накладної № 1 від 18 лютого 2023 року; копія договору поставки № 010421/16 від 01 квітня 2021 року; копія видаткової накладної № 784 від 06 травня 2022 року; копія товарно транспортної накладної № 784 від 06 травня 2022 року; договір № 0104/21 оренди обладнання від 01 квітня 2021 року; копія оренди транспортних засобів від 12.04.2021 р.

Зазначені документи досліджено судом та встановлено, що документи не мають дефекту форми, змісту або походження, які в силу частини другої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, спричинили б втрату первинними документами юридичної сили, та підтверджують факт здійснення господарських операцій.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладені та встановлені судом обставини, суд доходить висновку, що відповідачем не доведено невідповідність визначених платником податку в таблиці даних видів діяльності наявним у платника податку основним засобам, у свою чергу, ТОВ «Основа Юг Лімітед» надано докази, які доводять таку відповідність.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС в Одеській області про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед» від 11.04.2023 року № 8601785/44138941 прийняте необґрунтовано та без урахування всіх обставин, що мали значення для їх прийняття, а тому позовні вимоги про визнання його протиправним та скасування є правомірним та належать задоволенню.

Відповідно до ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У свою чергу, згідно з ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Враховуючи викладене, судовий збір підлягає стягненню з відповідача Головного управління ДПС в Полтавській області на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед» (код ЄДРПОУ 44138941, місце знаходження: 73000, Херсонська обл., м.Херсон, вул. Ярослава Мудрого буд.27, офіс 24) до Головного управління ДПС в Полтавській області (код ЄДРПОУ ВП 44057192, місце знаходження: 36000, м. Полтава, вул. Європейська, 4) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місце знаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Полтавській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 8644106/44138941 від 18.04.2023 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Полтавській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 8644104/44138941 від 18.04.2023 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Полтавській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 8644105/44138941 від 18.04.2023 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1від 18.02.2023 року, подану Товариство з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед» (код ЄДРПОУ 44138941, місце знаходження: 73000, Херсонська обл., м.Херсон, вул. Ярослава Мудрого буд.27, офіс 24)днем її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2 від 18.02.2023 року, подану Товариство з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед» (код ЄДРПОУ 44138941, місце знаходження: 73000, Херсонська обл., м.Херсон, вул. Ярослава Мудрого буд.27, офіс 24)днем її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 25.02.2023 року, подану Товариство з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед» (код ЄДРПОУ 44138941, місце знаходження: 73000, Херсонська обл., м.Херсон, вул. Ярослава Мудрого буд.27, офіс 24)днем її подання.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податково накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Полтавській області № 8601785/44138941 від 11.04.2023 року щодо неврахування податної ТОВ «Основа Юг Лімітед» таблиці даних платника податку, що зареєстрована за № 9071518231 від 07.04.2023 року.

Зобов`язати Головне управління ДПС в Полтавській області (код ЄДРПОУ ВП 44057192, місце знаходження: 36000, м. Полтава, вул. Європейська, 4) врахувати Таблицю даних платника податку на додану вартість подану Товариства з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед`за № 9071518231 від 07.04.2023 року.

Стягнути з Головного управління ДПС Полтавській області (код ЄДРПОУ ВП 44057192, місце знаходження: 36000, м. Полтава, вул. Європейська, 4)на користь Товариство з обмеженою відповідальністю «Основа Юг Лімітед» (код ЄДРПОУ 44138941, місце знаходження: 73000, Херсонська обл., м.Херсон, вул. Ярослава Мудрого буд.27, офіс 24)судовий збір в розмірі 10736,00 грн. (десять тисяч сімсот тридцять шість гривень 00 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.06.2024
Оприлюднено21.06.2024
Номер документу119845735
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю