Ухвала
від 19.06.2024 по справі 523/9888/24
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/9888/24

Провадження №2/523/4544/24

У Х В А Л А

"19" червня 2024 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Малиновський О.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Приморського відділу державної виконавчої служби у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання незаконної постанови, стягнення збитків та морально шкоди,

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовними вимогами в яких просить визнати недійсною постанову про відкриття виконавчого провадження, стягнути з відповідача збитки у розмірі 9006,39грн. та моральну шкоду в розмірі 9006,39грн.

Суддя вивчивши матеріали справи прийшов до наступного висновку.

Так, частина друга статті 27 ЦПК України визначає загальні принципи підсудності справ за місцем знаходження відповідача, зокрема, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Як убачається з матеріалів справи, місцезнаходження відповідача є: АДРЕСА_1 , що за територіально-адміністративним поділом відноситься до підсудності Приморського районного суду м. Одеси.

З урахуванням предмету та підстав заявлених позовних вимог, виниклі між позивачем та відділом ДВС правовідносини не регулюються Законом України «Про захист прав споживачів», що виключає можливість розгляду справи за зареєстрованим місцем проживання позивача (ч.5 ст.28 ЦПК України).

Таким чином, правових підстав для відкриття провадження у справі Суворовським районним судом м. Одеси немає.

Відповідно до частини дев`ятої статті 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З огляду на викладене суддя вважає, що цивільну справу слід передати за підсудністю до Приморського районного суду м. Одеси, а саме за місцезнаходженням відповідача для вирішення питання відкриття провадження у справі.

При цьому, суддя констатує, що за обставинами викладеними позивачем у позовній заяві, Суворовський районний суд м. Одеси не є «судом встановленим законом».

Під «судом» у практиці ЄСПЛ розуміється будь-який юрисдикційний орган, що вирішує питання, віднесені до його компетенції на підставі норм права, відповідно до встановленої процедури. Фраза «суд встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Цей орган має бути встановлений законом суд утворений безпосередньо на підставі закону; суд діє в межах своєї предметної, функціональної та територіальної юрисдикції; суд діє в законному складі.

Згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, «суд» має завжди бути «встановленим законом». Це формулювання засвідчує принцип верховенства права, притаманний усій системі Конвенції та її протоколів, адже правовий орган, що не є встановленим відповідно до законодавства, завжди буде позбавлений леґітимності, яка вимагається в демократичному суспільстві для вирішення справ приватних осіб.

Отже, інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Тобто, поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.27, п.1ч.1ст.31 ЦПК України,

УХВАЛИВ

Цивільну справуза позовом ОСОБА_1 доПриморського відділудержавної виконавчоїслужби ум.Одесі Південногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Одеса)про визнаннянезаконної постанови, стягненнязбитків таморально шкоди передати за підсудністю до Приморського районного суду м. Одеси.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня складення повної ухвали суду.

Цивільну справу передати до Приморського районного суду м. Одеси не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без змін.

Повну ухвалу суду складено та підписано 19 червня 2024р.

Суддя

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення19.06.2024
Оприлюднено21.06.2024
Номер документу119854289
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —523/9888/24

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні