Справа № 194/966/24
Номер провадження 1-кп/194/143/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про закриття кримінального провадження
20 червня 2024 року Тернівський міський суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Тернівського міського суду Дніпропетровської області кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.05.2024рокуза №12024046400000074за обвинуваченням:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцяс.Василівка Аннінськогорайону Вороніжськоїобласті,громадянина України,з середньо-спеціальноюосвітою,пенсіонера,інваліда ІІІгрупи,одруженого,маючого наутриманні доньку інвалідаІ групи,зареєстрованого тапроживаючого заадресою: АДРЕСА_1 ,раніше несудимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,
за участю: прокурора ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
представник потерпілого ОСОБА_5 ,
В С Т А Н О В И В :
Так, ОСОБА_3 обвинувачується у тому, що він діючи на підставі довіреності від 28.07.2023року (посвідчена приватним нотаріусом Павлоградського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_6 , реєстровий запис № 1153), будучи представником ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Тернівської міської ради з липня2016року, яка відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня2001р. № 1751«Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім?ям з дітьми» отримувала виплату соціальної допомоги на доньку ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та також з липня2020року ОСОБА_7 перебувала на обліку Управлінні соціального захисту населення Тернівської міської ради відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003р. №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім?ям». Управління соціального захисту населення Тернівської міської ради щомісячно здійснювало виплати соціальної допомоги ОСОБА_7 , шляхом перерахування на особистий картковий рахунок ОСОБА_7 , відкритий в АТ «Ощадбанк» до якого прив?язаний міжнародний номер банківського рахунку (IBAN - International Bank Account Number), a саме НОМЕР_1 .
26.12.2023року ОСОБА_3 , маючи право підпису на підставі довіреності від 28.07.2023року, відкрив рахунок в АТ «ПУМБ-Банк» на ім?я доньки ОСОБА_7 № НОМЕР_2 та поклав на нього грошові кошти в сумі 82000 грн. також на вказаний рахунок я поповнив грошові кошти в валюті в сумі3700доларів США.
В подальшому 19.01.2024року ОСОБА_3 маючи право підпису на підставі довіреності від 28.07.2023року, подав заяву до Управлінні соціального захисту населення Тернівської міської ради від імені свої доньки ОСОБА_7 , про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг. Також ОСОБА_3 подав декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів державної соціальної допомоги, в якій умисно не вказав банківський рахунок АТ «ПУМБ-Банк» № НОМЕР_2 . Далі ОСОБА_7 було продовжено строк виплати соціальної допомоги в період з 01.01.2024 р. по 30.06.2024 р.
За період часу з січня 2024 по травень 2024 року Управлінням соціального захисту населення Тернівської міської ради на особовий рахунок ОСОБА_7 , були нараховані соціальні виплати на загальну суму 14451,00 гривень.
В подальшому ОСОБА_3 , достовірно знаючи, що грошові кошти в сумі 14451,00 гривень зараховані помилково та належать Управлінню соціального захисту населення Тернівської міської ради та їх необхідно повернути, у ОСОБА_3 , виник злочинний умисел спрямований на заволодіння грошовими коштами шляхом обману, в сумі 14451,00 гривень. Після чого ОСОБА_3 розпорядився вказаними грошовими коштами на власний розсуд.
Таким чином ОСОБА_7 діючи навмисно, з корисливих мотивів, шляхом обману, заволодів грошовими коштами Управління соціального захисту населення Тернівської міської ради, а саме грошовими коштами у розмірі 14451 гривень 00 копійок.
Прокурор в судовому засіданні заявила клопотання про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, підтвердила його щире каяття, активне сприяння розкриттю цього кримінального правопорушення та відшкодування завданої шкоди.
Обвинувачений ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав клопотання прокурора про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, при цьому повністю визнав свою вину у вчиненні даного кримінального правопорушення, у скоєному щиро розкаюється, активно сприяв розкриттю цього кримінального правопорушення, та завданий збиток добровільно відшкодував.
Представник потерпілого ОСОБА_5 в судовому засіданні зазначила, що претензій до ОСОБА_3 не має, оскільки останній повністю відшкодував завдані ним збитки. Проти задоволення клопотання прокурора про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності на підставіст. 45 КК Українине заперечує.
Враховуючи думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання прокурора про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям підлягає задоволенню.
Згідно ізст.45КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень або кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Таким чином, для звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям необхідна вся сукупність наведених у законі умов, відсутність хоча б одного із цих складових елементів виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України.
Згідно із роз`ясненнями, що містяться у п.3Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» №12 від 23 грудня 2005 року, дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Щире розкаяння характеризує суб`єктивне ставлення винної особи до вчиненого злочину, яке виявляється в тому, що вона визнає свою провину, висловлює жаль з приводу вчиненого та бажання виправити ситуацію, що склалася.
За змістом ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно із ч.ч. 1, 4 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Відповідно до ч. 3 ст.288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
На підставі ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КК України, відноситься до кримінальних проступків, а у відповідності до примітки ст. 45 КК Українине є корупційним кримінальним правопорушенням.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 щиро розкаюється, визнав себе винним, добровільно повністю відшкодував завдану його діями шкоду, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення.
Суд оцінюючи у сукупності наведені докази дійшов висновку, що клопотання прокурора є обґрунтованим і підлягає задоволенню у зв`язку із дійовим каяттям ОСОБА_3 , оскільки він вчинив вперше кримінальний проступок, на час розгляду справи в суді вперше притягується до кримінальної відповідальності, отже раніше не судимий, особи ОСОБА_3 , який на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, за місцем проживання характеризується позитивно, визнав повністю вину у вчиненому кримінальному правопорушенні, щиро розкаявся у вчиненому, добровільно здійснив дійове каяття, відшкодувавши збитки у повному обсязі заподіяної ним шкоди, також під час досудового розслідування активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення. Вказані обставини відповідно до вимог ст. 45 КК України є підставою для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям.
За таких обставин є достатні підстави вважати, що ОСОБА_3 може бути звільнений від кримінальної відповідальності на підставіст.45КК України у зв`язку із дійовим каяттям, а тому суд вважає за можливе кримінальне провадження відносно ОСОБА_3 закрити та звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям.
Також, ОСОБА_3 роз`яснено судом та ним зрозуміло, що закриття кримінального провадження з цих підстав не є закриттям кримінального провадження з реабілітуючих підстав.
Цивільний позов не заявлено.
Судові витрати не понесені, запобіжні заходи не обиралися, речові докази відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 284, 314, 477 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190КК України, на підставі ст.45 КК України- у зв`язку з дійовим каяттям.
Кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 22.05.2024рокуза №12024046400000074(провадження 1-кп/194/143/24) відносно ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України закрити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Тернівський міський суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Тернівський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 21.06.2024 |
Номер документу | 119861565 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Тернівський міський суд Дніпропетровської області
Корягін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні