Ухвала
від 20.06.2024 по справі 141/142/24
ОРАТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 141/142/24

Провадження № 1-кп/141/25/24

У Х В А ЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 червня 2024 року смт Оратів

Оратівський районний суд Вінницької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_3 (в режимі відеоконференції),

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_5 (в режимі відеоконференції),

потерпілі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 не з`явились,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023020250000032 від 20.08.2023, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Сологубівка Оратівського району Вінницької області, проживає по АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,

У С Т А Н О В И В :

В провадженні суду перебуває зазначене кримінальне провадження, яке надійшло до суду одночасно із цивільним позовом Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону в інтересах держави в особі КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної ради», КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради» та КНП «Іллінецька міська лікарня Іллінецької міської ради» до ОСОБА_4 про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення у загальному розмірі 135828,17 грн.

У підготовче судове засідання, призначене на 20.06.2024, не з`явились потерпілі ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , будучи належним чином повідомленими про день, час та місце розгляду справи.

При цьому, 19.06.2024 до суду надійшла заява від потерпілого ОСОБА_7 від 19.06.2024 про розгляд справи № 141/142/24 у його відсутність, претензій морального та матеріального характеру до обвинуваченого ОСОБА_4 не має, цивільний позов заявляти не буде. При призначенні покарання покладається на розсуд суду.

Також 20.06.2024 на електронну адресу суду від потерпілої ОСОБА_6 надійшла заява від 19.06.2024 про розгляд справи № 141/142/24 у її відсутність, оскільки у зв`язку із зайнятістю на роботі не має можливості прибути у судове засідання, жодних претензій до обвинуваченого ОСОБА_4 не має

З урахуванням думки присутніх учасників кримінального провадження та фактичних обставин справи, підготовче судове засідання проводиться судом за відсутності потерпілих ОСОБА_6 та ОСОБА_7 згідно положень ст. 325 КПК України.

Суд, заслухавши думку сторін кримінального провадження щодо можливості призначення кримінального провадження до судового розгляду, розглянувши матеріали справи № 141/142/24, доходить наступних висновків.

Стосовно призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта.

Відповідно до ст.315КПК України якщо під час підготовчого судового засідання не будуть встановлені підстави для прийняття рішень, передбачених п.п. 1-4 ч. 3 ст. 314 цього Кодексу, суд проводить підготовку до судового розгляду. З метою підготовки до судового розгляду суд: визначає дату та місце проведення судового розгляду; з`ясовує, у відкритому чи закритому судовому засіданні необхідно здійснювати судовий розгляд; з`ясовує питання про склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді; розглядає клопотання учасників судового провадження про: здійснення судового виклику певних осіб до суду для допиту; витребування певних речей чи документів; вчиняє інші дії, необхідні для підготовки до судового розгляду.

Враховуючи наведені вимоги діючого кримінально-процесуального законодавства України, суд зазначає, що під час підготовчого судового засідання будь-яких клопотань, які перешкоджають призначенню судового розгляду, а також клопотань щодо зміни, скасування або обрання запобіжного заходу обвинуваченому не заявлено, прокурором дотримані вимоги територіальної підсудності, підстав для закриття провадження або повернення обвинувального акту прокуророві не встановлено.

Відповідно до ст.316КПК України після завершення підготовки до судового розгляду суд постановляє ухвалу про призначення судового розгляду, який має бути призначений не пізніше десяти днів після постановлення ухвали про його призначення.

Враховуючи викладене, суд вважає обвинувальний акт таким, що відповідає вимогам КПК України, а тому по справі необхідно призначити судовий розгляд у відкритому судовому засіданні.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для прийняття цивільного позову, суд доходить наступних висновків.

Так, відповідно до ч. 1, ч. 2 ст.127КПК України підозрюваний, обвинувачений, а також за його згодою будь-яка інша фізична чи юридична особа має право на будь-якій стадії кримінального провадження відшкодувати шкоду, завдану потерпілому, територіальній громаді, державі внаслідок кримінального правопорушення.

Шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.

Як вбачається з ч.1, ч.2 ст. 61 КПК України цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила цивільний позов.

Права та обов`язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.

Відповідно до ст. 62 КПК України цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану кримінально протиправними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом.

Права та обов`язки цивільного відповідача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.

Цивільний відповідач має права та обов`язки, передбачені цим Кодексом для підозрюваного, обвинуваченого, в частині, що стосуються цивільного позову, а також має право визнавати позов повністю чи частково або заперечувати проти нього. Цивільний відповідач повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються цивільного позову, та отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом для інформування та надіслання копій процесуальних рішень підозрюваному, обвинуваченому.

Згідно ч. 1 ст.128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Цивільний позов в інтересах держави пред`являється прокурором. Цивільний позов може бути поданий прокурором у випадках, встановлених законом, також в інтересах громадян, які через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність неспроможні самостійно захистити свої права.

Прокурор, який пред`являє цивільний позов у кримінальному провадженні, повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді, передбачених частиною четвертою статті 25 Закону України "Про прокуратуру". Для представництва інтересів громадянина в суді прокурор також повинен надати документи, що підтверджують недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність відповідного громадянина, а також письмову згоду законного представника або органу, якому законом надано право захищати права, свободи та інтереси відповідної особи, на здійснення ним представництва(ч. 3 ст.128 КПК України).

Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст.128 КПК України форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства. Цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуальногокодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.

Підстави, передбачені ст. 185 ЦПК України для залишення позовної заяви без руху, повернення заяви, - відсутні.

З урахуваннямнаведеного,а такожфактичних обставинкримінального провадження№ 12023020250000032 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.286КК України, суд доходить висновку про необхідність прийняття цивільного позову для спільного розгляду разом із даним кримінальним провадженням.

Керуючись ст.ст. 31, 61, 62, 127, 128, 314-316, 369- 372 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Призначити судовий розгляд у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023020250000032 від 20.08.2023, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, у відкритому судовому засіданні на 27 червня 2024року о10год 00хв в приміщенні Оратівського районного суду Вінницької області в залі судових засідань.

2. Розгляд справи на підставі ст.31КПК України здійснювати суддею одноособово.

3.Цивільний позовВінницької спеціалізованоїпрокуратури усфері оборониПівденного регіонув інтересахдержави вособі КНП«Вінницька обласнаклінічна психоневрологічналікарня ім.акад.О.І.Ющенка Вінницькоїобласної ради»,КНП «Вінницькаобласна дитячаклінічна лікарняВінницької обласноїради» та КНП«Іллінецька міськалікарня Іллінецькоїміської ради»до ОСОБА_4 провідшкодування майновоїшкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення,прийняти дорозгляду разоміз кримінальнимпровадженням №12023020250000032за обвинуваченням ОСОБА_4 увчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

4. Визнати КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної ради», КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради» та КНП «Іллінецька міська лікарня Іллінецької міської ради» цивільними позивачами.

5. Визнати обвинуваченого ОСОБА_4 цивільним відповідачем.

6.Запропонувати цивільномувідповідачу надатисуду такопії прокурору,цивільним позивачамдо 27.06.2024 відзив на позов з наданням усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення цивільного відповідача, якщо такі докази не надані прокурором, цивільними позивачами, та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

7. Роз`яснити цивільному відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує цивільний позов за наявними матеріалами.

8. Встановити прокурору та цивільним позивачам триденний строк з дня отримання відзиву для подання до суду відповіді на відзив з наданням усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується відзив, якщо такі докази не надані цивільними позивачами або цивільним відповідачем, та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.

9. Встановити цивільному відповідачу триденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення на відповідь з наданням усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення на відповідь, якщо такі докази не надані цивільними позивачами або цивільним відповідачем, та документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення на відповідь і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

10. У судове засідання викликати учасників судового провадження, а саме: прокурора, обвинуваченого, захисника обвинуваченого, потерпілих, цивільних позивачів.

11. Копію ухвали суду надіслати потерпілим та цивільним позивачам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудОратівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення20.06.2024
Оприлюднено21.06.2024
Номер документу119863182
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Судовий реєстр по справі —141/142/24

Вирок від 10.10.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 20.09.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 30.08.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 19.08.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 20.06.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 20.06.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 20.06.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 06.06.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 28.05.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

Ухвала від 28.05.2024

Кримінальне

Оратівський районний суд Вінницької області

Климчук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні