Справа № 521/9571/24
Провадження № 2/521/4968/24
У Х В А Л А
Іменем України
20 червня 2024 року місто Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Гуревський В.К., дослідивши матеріали за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод» до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра» про стягнення матеріальної шкоди, завданої майну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, й перевіривши виконання вимог статей 19, 184-187 ЦПК України,
в с т а н о в и в :
Позивач Приватне акціонерне товариство «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод» звернулося до суду з позовом до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра» про стягнення матеріальної шкоди, завданої майну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Вважаю, що у відкритті провадження у справі необхідно відмовити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦКП України, у зв`язку з тим, що заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України - юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Статтею ст. 20 ГПК України визначена підвідомчість справ господарським судам.
Із тексту позовної заяви вбачається, що позивач просить стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра» (код ЄДРПОУ 21870998) на користь Приватного акціонерного товариства «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод» відшкодування матеріальної шкоди заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - страхове відшкодування в розмірі 79487,06 грн (сімдесят дев`ять тисяч чотириста вісімдесят сім гривень 06 копійок) та понесені ним судові витрати - судовий збір в розмірі 2422,4 грн.
В пункті 2 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про деякі питання застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки» від 01.03.2013 року № 4 зазначено, що оскільки у спорах, що виникають із відносин відшкодування шкоди, сторонами є як юридичні, так і фізичні особи, а також з урахуванням вимог статей 15 - 16, частини другої статті 118ЦПКпри визначенні судової юрисдикції суди мають виходити з того, що такі справи підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства у разі, якщо однією зі сторін є фізична особа. При цьому позов юридичної особи (фізичної особи - підприємця) до юридичної особи (фізичної особи - підприємця) із залученням фізичної особи - водія як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, з урахуванням положень статей 1, 12Господарського процесуального кодексу України(далі - ГПК) не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 18 листопада 2015 року у справі № 6-1737цс15 та від 07 вересня 2016 року у справі № 6-1593цс16, Великої Палати Верховного Суду від 05 грудня 2018 року у справі №426/16825/16-ц.
Таким чином, суд, вирішуючи питання про відкриття провадження у цієї справі, встановив, що справа підлягає розгляду в порядку господарського судочинства, та не підсудна Малиновському райсуду міста Одеси.
За таких обставин, суд роз`яснює позивачу право звернутися за захистом свого права з позовом за правилами, визначеними ГПК України.
Керуючись ст. ст. 19, 186, 187 ЦПК України, ст. ст. 4, 20 ГПК України, СУДДЯ
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження за позовом позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Виробниче об`єднання «Одеський консервний завод» до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра» про стягнення матеріальної шкоди, завданої майну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Роз`яснити право позивачу на звернення з позовом до Господарського суду Одеської області в порядку, передбаченому законом.
Ухвалу суду невідкладно надіслати заявнику разом із всіма доданими до неї позовними матеріалами, окрім копії позовної заяви, яка залишається в суді, згідно вимог ч. 3 ст. 186 ЦПК України.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з її винесення.
СУДДЯ В.К.Гуревський
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119865170 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Гуревський В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні