Рішення
від 18.06.2024 по справі 903/1160/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

18 червня 2024 року Справа № 903/1160/23

за первісним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростім Агро"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Павер Транс-Трейд"

про стягнення 112 880,70 грн.

за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Павер Транс-Трейд"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростім Агро"

про стягнення 65 156,00 грн. Суддя Шум М.С.

Секретар судового засідання Сосновська Ю.П.

Представники сторін: н/з

встановив:

Рішенням Господарського суду Волинської області від 21.05.2024 задоволенні первісного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТІМ АГРО" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" про стягнення 112 880.70 грн. збитків - відмовлено. Зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" до Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТІМ АГРО" про стягнення 65 156.00 грн. заборгованості - задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТІМ АГРО" (08139, Київська обл., Бучанський р-он, с. Білогородка, вул. Аграрна, 1 А, код ЄДРПОУ 33670636) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" (45632, Волинська обл., Луцький р-он, с. Зміїнець, вул. Ліскова, 11, код ЄДРПОУ 40097713) 65 156,00 грн. заборгованості та 2 684,00 грн. витрат зі сплати судового збору.

27.05.2024 на адресу суду представник ТзОВ"Павер Транс-Трейд" подав заяву про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення з ТзОВ "РОСТІМ АГРО" 20 000,00 грн витрат на правову допомогу.

Ухвалою суду від 04.06.2024 заяву про ухвалення додаткового рішення прийнято до розгляду. Судове засідання призначено на 18.06.2024 на 11:55 год

28.05.2024 на адресу суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростім Агро" надійшли заперечення на заяву про ухваленнядодаткового рішення, у яких представник позивача за первісним позовом не погоджується із зазначеною сумою витрат на професійну правничу допомогу і вважає, що відповідна сума є завищеною та необґрунтованою. Додатково просить суд розгляд заяви проводити за відсутності представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростім Агро" .

Оцінюючи подану Товариством з обмеженою відповідальністю "Павер Транс-Трейд" заяву про ухвалення додаткового рішення за своїм переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов таких висновків:

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 244 ГПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, зокрема, судом не вирішено питання про судові витрати.

Згідно із ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Водночас п. 1 ч. 3 ст. 123 ГПК України передбачено, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (п. 12 ч. 3 ст. 2 ГПК України).

Метою впровадження цього принципу є забезпечення особі можливості ефективно захистити свої права в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.

Практична реалізація згаданого принципу в частині відшкодування витрат на професійну правничу допомогу відбувається в такі етапи:

1) попереднє визначення суми судових витрат на професійну правничу допомогу (ст. 124 ГПК України);

2) визначення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу між сторонами (ст. 126 ГПК України): подання (1) заяви (клопотання) про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу разом з (2) детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, і здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, та (3) доказами, що підтверджують здійснення робіт (наданих послуг) і розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи; зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу;

3) розподіл судових витрат (стаття 129 ГПК України).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду (ч. 8 ст. 129 ГПК України).

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч. 3 ст. 126 ГПК України).

За змістом ч. 4 ст. 126 ГПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Визначивши розмір судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу між сторонами, суд здійснює розподіл таких витрат.

Загальне правило розподілу судових витрат визначене в ч. 4 ст. 129 ГПК України, відповідно до якої інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову на відповідача; 2) у разі відмови в позові на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Разом з тим у ч. 5 ст. 129 ГПК України визначено критерії, керуючись якими, суд (за клопотанням сторони або з власної ініціативи) може відступити від вказаного загального правила при вирішенні питання про розподіл витрат на правову допомогу та не розподіляти такі витрати повністю або частково на сторону, не на користь якої ухвалено рішення, а натомість покласти їх на сторону, на користь якої ухвалено рішення.

Зокрема, відповідно до ч. 5 ст. 129 ГПК України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

При цьому на предмет відповідності зазначеним критеріям суд має оцінювати поведінку/дії/бездіяльність обох сторін при вирішенні питання про розподіл судових витрат.

Випадки, за яких суд може відступити від загального правила розподілу судових витрат, унормованого ч. 4 ст. 129 ГПК України, також визначені положеннями ч. ч. 6, 7 та 9 ст. 129 цього Кодексу.

Таким чином, зважаючи на наведені положення законодавства, у разі недотримання вимог ч. 4 ст. 126 ГПК України суду надано право зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, лише за клопотанням іншої сторони.

При цьому обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, що підлягають розподілу між сторонами (ч. ч. 5, 6 ст. 126 ГПК України).

Водночас під час вирішення питання про розподіл судових витрат господарський суд за наявності заперечення сторони проти розподілу витрат на адвоката або з власної ініціативи, керуючись критеріями, що визначені ч.ч. 5-7 та 9 ст. 129 ГПК України, може не присуджувати стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, всі її витрати на професійну правову допомогу.

Аналогічні висновки викладені в постанові Верховного Суду у складі об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 03.10.2019 у справі № 922/445/19.

Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначає гонорар як форму винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Частинами 1, 2 ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" встановлено, що порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Отже, гонорар може встановлюватися у формі: фіксованого розміру, погодинної оплати.

Вказані форми відрізняються порядком обчислення: при зазначенні фіксованого розміру для виплати адвокатського гонорару не обчислюється фактична кількість часу, витраченого адвокатом при наданні послуг клієнту, і навпаки підставою для виплати гонорару, який визначений у формі погодинної оплати, є кількість витрачених на надання послуги годин помножена на вартість такої (однієї) години того чи іншого адвоката в залежності від його кваліфікації, досвіду, складності справи та інших критеріїв.

Фіксований розмір гонорару у цьому контексті означає, що у разі настання визначених договором умов платежу конкретний склад дій адвоката, що були вчинені на виконання цього договору й призвели до настання цих умов, не має жодного значення для визначення розміру адвокатського гонорару в конкретному випадку (подібні висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.11.2022 у справі № 922/1964/21).

Таким чином, визначаючи розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації гонорару адвоката іншою стороною, суди мають виходити зі встановленого у самому договорі розміру та/або порядку обчислення таких витрат, що узгоджується з приписами ст. 30 України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (аналогічні висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 30.07.2019 у справі № 911/1394/18).

Судом встановлено, що рішенням Господарського суду Волинської області від 21.05.2024 задоволенні первісного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТІМ АГРО" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" про стягнення 112 880.70 грн. збитків - відмовлено. Зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" до Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТІМ АГРО" про стягнення 65 156.00 грн. заборгованості - задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТІМ АГРО" (08139, Київська обл., Бучанський р-он, с. Білогородка, вул. Аграрна, 1 А, код ЄДРПОУ 33670636) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" (45632, Волинська обл., Луцький р-он, с. Зміїнець, вул. Ліскова, 11, код ЄДРПОУ 40097713) 65 156,00 грн. заборгованості та 2 684,00 грн. витрат зі сплати судового збору.

У зустрічній позовній заяві від 02.01.2024 представник відповідача заявив, про стягнення з позивача витрат на професійну правничу допомогу орієнтовано в розмірі 20 000,00 грн .

Як встановлено судом, між ТОВ "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" та Адвокатом Ульчаком Богданом Івановичем укладено договір від 18.12.2023 про надання правової допомоги.

Відповідно до п.1.1 договору Виконавець адвокат Ульчак Б.І. прийняв на себе зобов`язання виконувати від імені Замовника ТОВ "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" юридичні послуги, а саме: представництво інтересів Товариства у Господарському суді Волинської області у справі №903/1160/23.

У п. п. 3.1 Договору сторони узгодили, що оплата послуг Виконавця (гонорар) за даним Договором визначається у розмірі 20 000,00 грн., є фіксованою за виконання повноважень передбачених Договором, та сплачується на рахунок виконавця протягом трьох банківських днів.

На виконання умов даного договору, ТОВ "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" сплатило Адвокату Ульчаку Богдану Івановичу кошти у сумі 20 000,00 грн., що підтверджується платіжною інструкцією від 18.12.2023 №1085 (а.с. 246).

Факт надання послуг з надання правової допомоги щодо супроводу спору в суді першої інстанції на суму 20 000,00 грн. підтверджується актом виконаних робіт від 21.05.2023 та Додатком №1 до нього (додані до заяви про стягнення витрат) (а.с. 244).

Відповідно до Акту адвокат Ульчак Б. І. надав ТОВ "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" юридичні послуги:

- попередня консультація по справі 1 година, вартість 2500, 00 грн.

- підготовка відзиву на позовну заяву 2 години, вартість 5 000,00 грн.

- підготовка зустрічного позову 2 година, вартість 5 000,00 грн.

- підготовка копій документів до відзиву на позовну заяву 0,5 години, вартість 1 250,00 грн.

- участь у судових засіданнях у справі 2,5 години, вартість 6 250,00 грн.

Усього витрачено 8 год., загальна вартість 20 000,00 грн.

Пунктом 9 частини першої статті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено, що представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного відповідача у кримінальному провадженні.

Інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (пункт 6 частини першої статті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» видами адвокатської діяльності, зокрема, є: надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.

На переконання суду вказані в Акті послуги про підготовку відзиву на позовну заяву та підготовка копій документів до відзиву на позовну заяву, які зазначені адвокатом окремо є одним і тим же видом послуг та проводились адвокатом у зв`язку із необхідністю надати відзив на позовну заяву по справі.

Перелік видів правової допомоги хоча і є невичерпним, однак виокремлення різних видів робіт, які поглинають або виключають чи дублюють одну і ту саму роботу і мають як наслідок аналогічні результати і при цьому має місце зазначення адвокатом надміру затраченого часу на такі роботи, суд вважає протиправними та вчиненими на шкоду іншій стороні.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Так у справі Схід/Захід Альянс Лімітед проти України (заява № 19336/04) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (п. 268).

У рішенні ЄСПЛ від 28 листопада 2002 року Лавентс проти Латвії зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір».

Колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у постанові від 07.11.2019 по справі № 905/1795/18 вказала, що суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулося рішення, всі його витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості, пропорційності та верховенством права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час, та неспіврозмірним у порівнянні з ринковими цінами адвокатських послуг. Таким чином, при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи».

Беручи до уваги викладене, заперечення позивача за первісним позовом щодо заявленої до стягнення суми на правничу допомогу адвоката, оцінюючи витрати відповідача із урахуванням всіх аспектів і складності цієї справи, а також час, який міг би витратити адвокат, враховуючи обґрунтованість та пропорційність розміру судових витрат, а також те, що адвокат прийняв участь в двох судових засіданнях в суді першої інстанції, підготував та подав до суду, зустрічну позовну заяву від 02.01.2024, відзив на позовну заяву та заперечення на відповідь на відзив є аналогічними, суд дійшов висновку про наявність підстав для відшкодування витрат відповідача на професійну правничу допомогу в суді першої інстанції в сумі 10 000,00 грн за рахунок позивача за первісним позовом.

Зазначена сума витрат на професійну правничу допомогу є співмірною з огляду на розумну необхідність витрат для цієї справи зважаючи на складність справи, обсяг наданих адвокатських послуг з урахуванням часу здійснення представництва у суді. Судом не встановлено обставин того, що дана сума витрат на професійну правничу допомогу в суді першої інстанції не відповідає критеріям необхідності, обґрунтованості та розумності або ж вказані витрати завищені.

Суд враховує, що кожна справа має свою специфіку, а тому враховуючи всі аспекти даної справи, суд вважає, що для належного представлення інтересів відповідача у цій справі заявлені витрати в частині послуг, наданих на стадії розгляду справи в суді першої інстанції, відповідають критеріям реальності та розумності, та не спростовані позивачем.

Також суд вказує, що втручання суду в договірні відносини між адвокатом та його клієнтом в частині визначення розміру гонорару або зменшення розміру стягнення такого гонорару з відповідної сторони на підставі положень ч. 5 ст. 126 ГПК України можливе лише за умови обґрунтованості та наявності доказів на підтвердження невідповідності таких витрат фактично наданим послугам. В іншому випадку, таке втручання суперечитиме принципу свободи договору, закріпленому в положеннях ст. 627 ЦК України, принципу "pacta sunt servanda" та принципу захисту права працівника або іншої особи на оплату та своєчасність оплати за виконану працю, закріпленому в ст. 43 Конституції України (аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 10.02.2022 у справі № 922/1372/21).

З огляду на викладене, дослідивши подану заяву про ухвалення додаткового рішення та додані до неї докази, суд, виходячи із вищенаведених критеріїв та обставин даної справи, керуючись статтями 126, 129 ГПК України, дійшов висновку про її часткове задоволення.

Керуючись статтями 123, 126, 129, 244, 281-284 ГПК України, суд-

ВИРІШИВ:

1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД » про ухвалення додаткового рішення у справі задоволити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "РОСТІМ АГРО" (08139, Київська обл., Бучанський р-он, с. Білогородка, вул. Аграрна, 1 А, код ЄДРПОУ 33670636) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАВЕР ТРАНС-ТРЕЙД" (45632, Волинська обл., Луцький р-он, с. Зміїнець, вул. Ліскова, 11, код ЄДРПОУ 40097713) 10 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу

Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду

Додаткове рішення може бути оскаржене до Північно-Західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту додаткового рішення.Повний текст додаткового рішення складено 19.06.2024.

СуддяШум М.С.

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення18.06.2024
Оприлюднено24.06.2024
Номер документу119866901
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/1160/23

Судовий наказ від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Судовий наказ від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Рішення від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 04.06.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Рішення від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 07.05.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 30.04.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 17.04.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 09.04.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні