Рішення
від 20.06.2024 по справі 910/4688/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

20.06.2024Справа № 910/4688/24За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бєлко Логістікс" (місто Одеса)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольт-Авто Захід" (місто Київ)

про стягнення 339 482,38 грн,

Суддя Ващенко Т.М.

Секретар судового засідання Шаповалов А.М.

Представники сторін: не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Бєлко Логістікс" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольт-Авто Захід" про стягнення 339 482,38 грн заборгованості за надані послуги за договором №BEL08532022 від 01.06.2022 про надання транспортно-експедиторських послуг.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.04.2024 відкрито провадження у справі, постановлено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, встановлено процесуальні строки для подання відзиву, відповіді на відзив, заяв та клопотань.

Відповідач копію цієї ухвали Господарського суду міста Києва отримав 24.04.2024 в електронному кабінеті, про що судом отримано відповідне повідомлення, тож про розгляд даної справи повідомлений належним чином.

Частиною 9 ст. 165 ГПК України передбачено, що в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд даної справи, проте правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався. При цьому з моменту відкриття провадження у справі сплив достатній строк (з урахуванням воєнного стану на території України), для подання всіма учасниками справи своїх доводів, заперечень, відзивів, доказів тощо, у зв`язку з чим суд вважає за можливе здійснити розгляд даної справи по суті заявлених вимог.

22.05.2024 від позивача надійшло підтвердження про незмінність суми заборгованості відповідача.

27.05.2024 від позивача надійшла заява про розподіл судових витрат на професійну правничу допомогу.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України).

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

01.06.2022 між позивачем (Експедитор) та відповідачем (Клієнт) було укладено договір № BEL08532022 про надання послуг транспортно - експедиторських послуг (далі - Договір), за умовами п. 1.1. якого Клієнт доручає, а Експедитор зобов`язується за винагороду, від свого імені та за рахунок Клієнта забезпечити транспортно - експедиторське обслуговування (ТЕО), організувати перевезення експортних, імпортних, транзитних вантажів по території України і в міжнародному сполученні, а також виконати інші транспортно - експедиторські послуги за згодою Сторін.

Клієнт зобов`язується своєчасно і в повному обсязі прийняти та оплатити виконані роботи/надані послуги та інші платежі, передбачені цим Договором (п. 1.2. Договору).

Згідно з п. 1.3. Договору вид транспорту, умови організації перевезення вантажу, перелік і вартість послуг Експедитора, відомості про вантаж, маршрут перевезення, дані про відправника вантажу і вантажоодержувача та інша необхідна інформація, погоджується Сторонами в Заявках або в додаткових угодах.

Відповідно до п. 1.4. Договору на кожне перевезення Клієнт у письмовій формі надає Експедитору Заявку. Заявка, підписана уповноваженою на те особою Клієнта, направляться Експедитору не пізніше ніж за З (три) робочі дні до очікуваної дати надання послуг Експедитором засобами факсимільного зв`язку або у відсканованому вигляді електронною поштою (e-mail) з подальшим направленням оригіналу.

Пунктами 4.1., 4.2. Договору передбачено, що вартість послуг Експедитора узгоджується Сторонами по кожній Заявці окремо і вказується в рахунку на оплату. За фактом виконаних послуг/робіт, Експедитор здійснює підготовку, підписання і надсилає Клієнту Акт виконаних робіт і рахунок на оплату послуг.

Клієнт оплачує виконані роботи/надані послуги, інші додаткові послуги, які здійснюються в інтересах Клієнта, всі узгоджені витрати і штрафи протягом трьох (3) банківських днів з моменту виставлення Експедитором рахунку, шляхом банківського переказу грошових коштів на поточний рахунок Експедитора (п. 4.3. Договору).

Згідно з п. 4.4. Договору у випадку непогодження Клієнта із сумою рахунку, він зобов`язується не пізніше 2 (двох) днів після отримання рахунку, однак, в будь-якому випадку, не пізніше 3 (трьох) банківських днів з моменту виставлення рахунку, повідомити Експедитора про причини незгоди. У випадку, якщо такого повідомлення в зазначений термін не було надано, рахунок вважається акцептованим і підлягає оплаті згідно умов цього Договору.

Валютою Договору встановлена гривня. У випадку, якщо Сторонами в Заявках зазначена вартість послуг Експедитора в іноземній валюті, то розрахунки здійснюються в національній валюті України за курсом, встановленим на Міжбанківському валютному ринку України на день виставлення рахунку. Банківські витрати та комісії з переказу коштів сплачуються Стороною, яка здійснює платіж. Датою платежу вважається дата зарахування коштів на рахунок Експедитора (п. п. 4.6., 4.7. Договору).

Пунктами 4.8. - 4.12. Договору передбачено, що виконані послуги/роботи регламентуються Актом виконаних робіт і рахунком Експедитора. Клієнт зобов`язується після отримання Акту виконаних робіт підписати його і повернути Експедитору або надати вмотивовані заперечення щодо них. У випадку, якщо протягом 10 календарних днів з моменту отримання повідомлення про доставку документів. Експедитор не отримає підписаний Клієнтом Акт виконаних робіт або вмотивовані заперечення щодо нього. Акт виконаних робіт вважається автоматично погодженим. У разі необґрунтованої відмови Клієнта від погодження і оплати послуг, в т.ч. і додаткових витрат, Експедитор має право відмовитися від виконання доручення на будь-якій його стадії або затримати передачу вантажу Клієнту. Сторони можуть передбачити інший порядок розрахунків в додаткових угодах до Договору.

Ціна Договору складається з суми всіх виконаних робіт/наданих послуг, у відповідності з Актами виконаних робіт Експедитора (п. 4.15. Договору).

Відповідно до п. п. 8.1. - 8.3. Договору він вступає в силу з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін і діє до 31.12.2020. Якщо жодна зі Сторін за 30 (тридцять) календарних днів до закінчення терміну дії цього Договору не повідомить письмово іншу Сторону про розірвання цього Договору, строк його дії буде автоматично продовжуватись на кожен наступний календарний рік. Цей Договір може бути розірваний по ініціативі однієї зі Сторін з повідомленням по це іншу Сторону за 30 (тридцять) календарних днів до планованої дати розірвання (припинення) цього Договору або за згодою Сторін. Цей Договір може бути розірваний Сторонами тільки після завершення всіх взаєморозрахунків, пов`язаних з його виконанням.

Частинами 1 та 2 ст. 509 ЦК України встановлено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 цього Кодексу.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України передбачено, що однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.

З огляду на встановлений ст. 204 Цивільного кодексу України принцип правомірності правочину, суд приймає до уваги Договір як належну підставу, у розумінні норм ст. 11 названого Кодексу України, для виникнення у позивача та відповідача взаємних цивільних прав та обов`язків.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з частиною 1 статті 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства (частина 2 статті 530 ЦК України).

За частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно з частиною 1 статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Як зазначає позивач, він надавав відповідачу послуги за Договором на загальну суму 2 176 018,44 грн відповідно до Актів:

- №719 від 29.08.2022 на суму 95659,16 грн по рахунку № BEL0883-4 від 29.08.2022;

- №718 від 29.08.2022 на суму 95659,16 грн. по рахунку № BEL0883-3 від 29.08.2022;

- №717 від 29.08.2022 на суму 95659,16 грн по рахунку № BEL0883-2 від 29.08.2022;

- №716 від 29.08.2022 на суму 95659,16 грн по рахунку № BEL0883-1 від 29.08.2022;

- №607 від 17.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853 від 12.08.2022;

- №597 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-21 від 12.08.2022;

- №596 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-20 від 12.08.2022;

- №595 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-19 від 12.08.2022;

- № 594 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку BEL0853-18 від 12.08.2022;

- № 593 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-17 від 12.08.2022;

- № 592 від 16.08.2022 на суму 46374,93 грн по рахунку № BEL0853-16 від 12.08.2022;

- № 591 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-15 від 12.08.2022;

- № 590 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL 0853-14 від 12.08.2022;

- № 589 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-13 від 12.08.2022;

- № 588 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-12 від 12.08.2022;

- №587 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-11 від 12.08.2022;

- №586 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку №BEL08532022 від 01.06.2022;

- №585 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-9 від 12.08.2022;

- №584 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-8 від 12.08.2022;

- №583 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-7 від 12.08.2022;

- №582 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-6 від 12.08.2022;

- №581 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-5 від 12.08.2022;

- №580 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-4 від 12.08.2022;

- №579 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-3 від 12.08.2022;

- №578 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-2 від 12.08.2022;

- №577 від 16.08.2022 на суму 50 274,00 грн по рахунку № BEL0853-1 від 12.08.2022;

- №2343 від 12.12.2022 на суму 58800,92 грн по рахунку № BEL0995-10 від 12.12.2022;

- №2299 від 21.09.2022 на суму 47767,30 грн по рахунку № BEL0883-8 від 03.10.2022;

- №2298 від 21.09.2022 на суму 47767,30 грн по рахунку № BEL883-7-11 від 03.10.2022;

- №2297 від 21.09.2022 на суму 47767,30 грн по рахунку № BEL883-6 від 03.10.2022;

- №2296 від 21.09.2022 на суму 47767,30 грн по рахунку № BEL883-5 від 03.10.2022;

- №2295 від 21.09.2022 на суму 47767,30 грн по рахунку № BEL925-4 від 03.10.2022;

- №2294 від 21.09.2022 на суму 47767,30 грн по рахунку № BEL925-3 від 03.10.2022;

- №2293 від 21.09.2022 на суму 47767,30 грн по рахунку № BEL925-2 від 03.10.2022;

Відповідачем частково здійснена оплата наданих позивачем послуг за Договором в загальному розмірі 1 832 636,64 грн платіжними інструкціями:

- № 23 від 17.08.2022 на суму 850 000, 00 грн;

- №29 від 24.08.2022 на суму 250 000,00 грн;

- № 21 від 31.08.2022 на 95 659,16 грн;

- № 18 від 31.08.2022 на 95 659,16 грн;

- № 19 від 31.08.2022 на 95 659,16 грн;

- № 20 від 31.08.2022 на 95 659,16 грн;

- № 32 від 21.09.2022 на 350 000,00 грн;

05.01.2024 позивач направив на адресу відповідача вимогу про оплату заборгованості, акти та рахунки на оплату за виконані роботи, на підтвердження чого позивачем надано опис вкладення до цінного листа від 05.01.2024, фіскальний чек ПАТ "Укрпошта" від 05.01.2024, накладну 6504521764341, опис до цінного листа від 10.04.2024, фіскальний чек ПАТ "Укрпошта" від 10.04.2024, накладну № 6504521869011, накладну кур`єрської служби № 3118 від 11.04.2024 з описом вкладення від 11.04.2024 (з відміткою про вручення від 15.04.2024).

Також, позивачем направлялось на електрону адресу відповідача asantiko@ukr.net., яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, електронний лист від 15.04.2024 з вимогою сплатити заборгованість у розмірі 339 482,38 грн, разом з копіями актів та рахунків.

Проте позивач вказує, що заборгованість відповідача в розмірі 339 482,38 грн залишається несплаченою, що зумовило подання даної позовної заяви до суду.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд відзначає наступне.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків. (ч. ч. 1, 2 ст. 73 ГПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. ст. 76, 77 ГПК України).

Відповідно до ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Положеннями ст. 86 ГПК України унормовано наступне. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Твердження позивача з боку відповідача належними доказами не спростовані.

З огляду на викладене, дослідивши зібрані в матеріалах справи докази, зокрема, надані позивачем інвойси, заявки, CMR, акти, рахунки, податкові накладні, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та не спростованими належним чином у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 129 ГПК України понесені позивачем витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Крім того, відповідно до заяви від 27.05.2024 позивачем заявлено до стягнення з відповідача 40 000,00 грн судових витрат на професійну правничу допомогу на підставі: договору на надання правничої допомоги № 1/Б від 02.10.2023, укладеного між позивачем та адвокатом Тітовим Віталієм Володимировичем, доповнення № 3 до цього Договору, рахунку - фактури № INV-0004 від 23.05.2024 на суму 40 000,00 грн, Акту про прийняття - передачу наданих послуг за договором на надання правничої допомоги на таку ж суму та Детального опису від 24.05.2024.

Згідно з п.1.1 Договору на надання правничої допомоги № 1/Б від 02.10.2023 позивач доручає, а адвокат Тітов В.В. бере на себе зобов`язання надавати правничу допомогу та представляти інтереси товариства в судах, з питань що торкається прав та законних інтересів товариства, а саме, з питань стягнення заборгованості, у тому числі з ТОВ "Вольт - Авто Захід".

У доповненні № 3 до цього Договору сторони визначили вартість послуг адвоката в розмірі 40 000,00 грн. Дана сума є фіксованою та незміною.

Відповідач своїм правом на подання заперечень на вказану заяву не скористався.

Положеннями ст. 123 ГПК України унормовано, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (частини 1-4 ст. 126 ГПК України).

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

У визначенні розумно необхідного розміру сум, які підлягають сплаті за послуги адвоката, можуть братися до уваги, зокрема, але не виключно: встановлені нормативно-правовими актами норми видатків на службові відрядження (якщо їх установлено); вартість економних транспортних послуг; час, який міг би витратити на підготовку матеріалів кваліфікований фахівець; вартість оплати відповідних послуг адвокатів, яка склалася в країні або в регіоні; наявні відомості органів статистики або інших органів про ціни на ринку юридичних послуг; тривалість розгляду і складність справи тощо.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (частина шоста статті 126).

Суд зобов`язаний оцінити рівень адвокатських витрат (у даному випадку, за наявності заперечень учасника справи), що мають бути присуджені з урахуванням того, чи були такі витрати понесені фактично та чи була їх сума обґрунтованою.

Суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулося рішення, всі його витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенством права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час, та неспіврозмірним у порівнянні з ринковими цінами адвокатських послуг.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України, заява № 19336/04, п. 269).

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" від 28.11.2002 зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Враховуючи фактичні обставини даної справи, обсяг наданих адвокатом послуг та виконаних робіт, умови договору про надання правничої допомоги та Доповнення № 3 до нього, які передбачають фіксований розмір гонорару за надання даних послуг в розмірі 40 000,00 грн, суд вважає розмір заявлених позивачем витрат на правову допомогу в даній сумі підтвердженим, співмірним зі складністю справи та обсягом фактично наданих адвокатом послуг (виконаних робіт), предметом позову та значенням справи для сторони.

Відповідно до ч. 4 ст. 129 ГПК України такі судові витрати покладаються на відповідача в разі задоволення позову.

Відтак стягненню з відповідача на користь позивача підлягають витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 40 000,00 грн.

Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-80, 86, 129, 165, 232, 233, 236-238, 240, 241, 252 ГПК України, Господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольт-Авто Захід" (02093, місто Київ, вул. Бориспільська, будинок 26 Д, офіс 1; ідентифікаційний код 44659159) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бєлко Логістікс" (65009, місто Одеса, Фонтанська дорога, будинок 6, корпус 1, приміщення 20; ідентифікаційний код 42865227) 339 482 (триста тридцять дев`ять тисяч чотириста вісімдесят дві) грн 38 коп. заборгованості, 40 000 (сорок тисяч) грн 00 коп. судових витрат на професійну правничу допомогу та 4 073 (чотири тисячі сімдесят три) грн 80 коп. судового збору.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 241 Господарського процесуального кодексу України. Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст. ст. 253, 254, 256-259 ГПК України.

Суддя Т.М. Ващенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.06.2024
Оприлюднено24.06.2024
Номер документу119869074
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/4688/24

Рішення від 20.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 22.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні