Справа № 164/1424/24
п/с 2-о/164/55/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 червня 2024 року. Селище Маневичі.
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., вивчивши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування виконавчого комітету Прилісненської сільської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд із вказаною заявою.
Згідно зч.3ст.175ЦПК України,позовна заяваповинна містити:виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
За вимогамич.ч.1,4,5ст.83ЦПК України,сторони таінші учасникисправи подаютьдокази усправі безпосередньодо суду. Якщодоказ неможе бутиподаний увстановлений закономстрок зоб`єктивних причин,учасник справиповинен проце письмовоповідомити судта зазначити:доказ,який неможе бутиподано;причини,з якихдоказ неможе бутиподано узазначений строк;докази,які підтверджують,що особаздійснила всізалежні віднеї дії,спрямовані наотримання вказаногодоказу. У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів.
Указом ПрезидентаУкраїни №64/2022від 24лютого 2022 року, який був затверджений Верховною Радою України, було введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року.
Правовий режим воєнного стану неодноразово продовжувався та триває в Україні донині.
Указом ПрезидентаУкраїни №69/2022від 24лютого 2022 року, який був затверджений Верховною Радою України, було оголошено загальну мобілізацію в Україні.
Відповідно до Положення «Про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» затвердженого Постановою КМУ № 154 від 23 лютого 2023 року, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, згідно з покладеними на них завданнями, серед іншого, ведуть військовий облік призовників, військовозобов`язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Крім того, згідно з положеннями ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації опікуни особи, визнаної судом недієздатною.
Відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Оскільки рішення суду по даній справі може вплинути на виконання ОСОБА_1 покладених на нього, як військовозобов`язаного, відповідних обов`язків, заявнику необхідно визначитись з колом заінтересованих осіб та зазначити у якості заінтересованої особи районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Із долучених до заяви письмових матеріалів вбачається, що ОСОБА_2 , відносно якого просять встановити опіку, є племінником заявника. Батько ОСОБА_2 ОСОБА_3 із 25 червня 2022 року перебуває у полоні держави агресора, що підтверджується сповіщенням сім`ї № НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 про потрапляння у полон, адресованим ОСОБА_4 , яку також слід залучити до участі у розгляді справи в якості заінтересованої особи.
Крім того, заявником ОСОБА_1 до матеріалів заяви не долучено довідок, які би підтверджували відсутність судимості, а також протипоказань за станом здоров`я для здійснення обов`язків опікуна (перебування на обліку в лікаря нарколога чи психіатра).
Також із витягу №415 про зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб, виданого уповноваженому власнику житлового будинку ОСОБА_1 , вбачається, що в АДРЕСА_1 , він зареєстрований із 28 лютого 1996 року, тоді як ОСОБА_2 лише з 16 січня 2024 року.
Зважаючи на вищевикладене, заявнику слід надати суду інформацію щодо місця реєстрації ОСОБА_2 до 16 січня 2024 року.
Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовноїзаяви додаютьсядокументи,що підтверджуютьсплату судовогозбору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Відповідно до ч. 2 ст. 299 ЦПК України судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Однак Законом України «Про судовий збір» не передбачене звільнення від сплати судового збору за подання до суду заяви про встановлення опіки над недієздатною особою.
Згідно з ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою заяви у справах окремого провадження ставка судового збору встановлюється в розмірі 0.2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на дату звернення з цією заявою до суду становить 605,20 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Судовий збір має бути сплачено на рахунок ГУК у Волинській обл./смт. Маневичі/22030101 (рахунок отримувача: UA188999980313191206000003560, код отримувача 38009371, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету: 22030101, найменування суду -Маневицький районний суд Волинської області).
Таким чином, заявнику необхідно доплатити судовий збір у сумі 605 гривень 20 копійок на рахунок ГУК у Волинській обл./смт. Маневичі/22030101 (рахунок отримувача: UA188999980313191206000003560, код отримувача 38009371, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету: 22030101, найменування суду - Маневицький районний суд Волинської області) або надати суду підтверджуючі документи щодо звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, беручи до уваги те, що заявником не дотримано вимоги, передбачені чинним ЦПК України, приходжу висновку про залишення даної заяви без руху з наданням заявнику строку для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 176, 185 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування виконавчого комітету Прилісненської сільської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність усунення вищезазначених недоліків позовної заяви протягом строку, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу,позовна заявавважається поданоюв деньпервісного їїподання досуду.Якщо позивачне усунувнедоліки позовноїзаяви устрок,встановлений судом,заява вважаєтьсянеподаною іповертається позивачеві.
Ухвала апеляційномуоскарженню непідлягає.
Суддя
Маневицького районного суду І.С.Токарська
Суд | Маневицький районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119869702 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Маневицький районний суд Волинської області
Токарська І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні