ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
17 червня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/117/24
Господарський суд Тернопільської області у складі судді Сидорук А.М.
за участі секретаря судового засідання: Шмир А.І.
розглянув матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетичний сервіс України", вул. Лавська, 16, корп. 1Д, м. Київ, 01015
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетична Асоціація", вул. Соломії Крушельницької, буд. 18, оф. 509, м.Тернопіль, 46002
про стягнення заборгованості в сумі 21 929 966,39 грн
За участі представників:
Позивача: Новіцький Євген Юрійович
Відповідача: не з`явився.
Суть справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергетичний сервіс України" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетична асоціація" про стягнення заборгованості в сумі 21 929 966,39 грн.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 04.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №921/117/24 за правилами загального позовного провадження; призначено у справі підготовче засідання на 02 квітня 2024 року о 10 год. 00 хв.; запропоновано учасникам справи подати/надіслати суду: позивачу: відповідь на відзив (у разі отримання відзиву), оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вона ґрунтується, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу; заяви з процесуальних питань (при наявності); відповідачу: відзив на позов, оформлений згідно вимог ст. 165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; заяви з процесуальних питань (при наявності).
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає неналежне виконання відповідачем умов Договору №23\В0007 від 14.08.2023 про участь у балансуючій групі.
Ухвалою суду від 02.04.2024 відкладено у справі підготовче засідання на 16 квітня 2024 року.
Ухвалою суду від 16.04.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу №921/117/24 до судового розгляду по суті на 10 травня 2024 року.
10.05.2024 через систему "Електронний суд" від відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетична Асоціація" /адвокат Семиренко П.Я./ надійшло клопотання б/н від 10.05.2024 /вх. №3766/ про відкладення судового засідання, оскільки договір на представництво з ТОВ "Енергетична Асоціація" укладено лише 09 травня 2024 року, у зв`язку з чим у представника був відсутній необхідний час на детальне ознайомлення зі справою і формування правової позиції клієнта.
Ухвалою суду від 10.05.2024 відкладено розгляд справи №921/117/24 по суті на 23 травня 2024 року.
23.05.2024 через систему "Електронний суд" від відповідача надійшло клопотання б/н від 23.05.2024 /вх. №4118/ про відкладення судового засідання, у зв`язку з участю адвоката в іншому судовому засіданні, а у ТОВ "Енергетична асоціація" відсутній інший адвокат, який може здійснювати представництво інтересів товариства у суді.
Ухвалою суду від 31.05.2024 у зв`язку з перебуванням судді Сидорук А.М. у відпустці, повідомлено учасників судового процесу, що розгляд справи №921/117/24 по суті відбудеться 17 червня 2024 року.
В призначене на 17 червня 2024 року судове засідання з`явився представник позивача (у режимі відеоконференції).
Відповідач у судове засідання не з`явився, про причину неявки суд не повідомив; про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином через електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС, про що свідчить Довідка про доставку електронного листа (ухвали суду від 31.05.2024) 05.06.2024 о 14 год. 00 хв..
У судовому засіданні 17.06.2024 судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення, відповідно до ст. 240 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні доводи представника позивача, дослідивши норми чинного законодавства, оцінивши подані докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.
У відповідності до ст. 7 Господарського процесуального кодексу України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин. Дана норма кореспондується зі ст. 46 Господарського процесуального кодексу України, в якій закріплено, що сторони користуються рівними процесуальними правами.
Вказані положення передбачають, що закон встановлює рівні можливості сторін і гарантує їм право на захист своїх інтересів. Принцип рівності учасників судового процесу перед законом і судом є важливим засобом захисту їх прав і законних інтересів, що унеможливлює будь-який тиск однієї сторони на іншу. Це дає змогу сторонам вчиняти передбачені законодавством процесуальні дії, реалізовувати надані їм законом права і виконувати покладені на них обов`язки.
Згідно із ст. 13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України (надалі ЦК України), цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема є договори та інші правочини.
З матеріалів справи вбачається, що 14.08.2023 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Енергетичний Сервіс України" (СВБ, сторона, відповідальна за баланс) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Енергетична Асоціація" (Учасник балансуючої груп, Учасник) укладено Договір №23/В0007 про участь у балансуючій групі, відповідно до умов якого СВБ зобов`язується нести фінансову відповідальність за небаланси електричної енергії балансуючої групи перед оператором системи передачі, а Учасник балансуючої групи зобов`язується нести фінансову відповідальність за свої небаланси електричної енергії перед СВБ та оплачувати послуги СВБ з адміністрування фінансової гарантії на умовах Договору.
Сторони є зареєстрованими учасниками ринку електричної енергії та підтверджують, що мають всі договори, які є обов`язковими для учасника ринку електричної енергії згідно обраним видом ліцензійної діяльності, в т. ч. договір про врегулювання небалансів електричної енергії з оператором системи передачі (ОСП) (п. 1.5. Договору).
Відповідно до п. 1.6 Договору №23/В0007 про участь у балансуючій групі від 14.08.2023, врегулюванням небалансів балансуючої групи є вчинення ТОВ "ЕСУ" правочинів щодо купівлі-продажу електричної енергії з ОСП в обсягах небалансів балансуючої групи за цінами небалансів електричної енергії, визначеними відповідно до Правил ринку та вчинення ТОВ "ЕСУ" правочинів щодо купівлі-продажу електричної енергії з учасниками балансуючої групи.
Згідно з п. 1.7 даного правочину, купівля-продаж електричної енергії здійснюється протягом розрахункового періоду на підставі інформації про обсяги небалансів електричної енергії, яка наявна в системі управління ринком, якщо даним Договором не узгоджено інше.
Розділом 2 Договору "Ціна позову" сторони встановили, що його ціна складається із сум: вартості електричної енергії для врегулювання позитивних небалансів Учасника балансуючої групи (п.2.1.1.); вартості електричної енергії для врегулювання негативних небалансів Учасника балансуючої групи (п. 2.1.2) та вартості послуг СВБ з адміністрування фінансової гарантії Учасника (п. 2.1.3).
Відповідно до п. 3.9 даного правочину, за результатами кожного місяця СВБ формує Акт надання послуг з адміністрування фінансової гарантії. До Акту надання послуг з адміністрування фінансової гарантії на вимогу Учасника може надаватися деталізована інформація про обсяги та вартість наданих Учаснику послуг в розрізі кожного місяця, які охоплені таким Актом.
Не пізніше 5 числа місяця наступного за розрахунковим, СВБ надає Учаснику балансуючої групи підписаний зі своєї сторони Акт надання послуг з адміністрування фінансової гарантії. Кількість примірників Акту надання послуг з адміністрування фінансової гарантії залежить від форми їх підписання: на паперовому носії інформації 2 примірники, у разі використання КЕП 1 примірник (п. 3.10. Договору).
Згідно п. 3.13 Договору, вартість послуг, яка визначена СВБ в акті надання послуг з адміністрування фінансової гарантії, підлягає оплаті Учасником протягом 3 (трьох) банківських днів з дати отримання Учасником вказаного Акту в онлайн сервісі електронного документообігу "Вчасно", а у разі відсутності Учасника у вказаному сервісі з дати направлення вказаного Акту ( в т.ч. його сканованої копії) на електронну пошту Учасника, зазначену в реквізитах Договору.
Відповідно до п. 5.1 Договору, на підставі розрахунків, виконаних відповідно до Розділу 4 цього правочину з використанням даних, що містяться в системі управління ринком (MMS) 16 числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем, СВБ складає Акт купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів за розрахунковий місяць.
Згідно п. 5.2 5.5 Договору, 16 числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем, СВБ формує та надає Учаснику балансуючої групи підписаний зі своєї сторони Акт купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів за розрахунковий місяць. Кількість примірників Акту купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів залежить від форми їх підписання: на паперовому носії інформації 2 примірники, у разі використання КЕП 1 примірник. Акт купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів за розрахунковий місяць є підставою для здійснення Сторонами розрахунків за придбану електричну енергію. Учасник балансуючої групи підписує Акт купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів за розрахунковий місяць та повертає примірник підписаного акту на адресу СВБ протягом одного робочого дня з дати його направлення СВБ Учаснику в електронному вигляді, а якщо СВБ не здійснювало направлення такого акту в електронному вигляді з дати його отримання Учасником на паперовому носії інформації. В акті купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів за розрахунковий місяць та податковій накладній обов`язково зазначається найменування товару згідно коду УКТ ЗЕД 2716 00 00 00 "Електроенергія".
Цей Договір в частині участі Учасника у балансуючій групі ТОВ "ЕСУ" дії до 31 грудня 2023 року, а в частині виконання грошових зобов`язань, зобов`язань щодо врегулювання небалансів та зобов`язань, встановлених пунктами 7.11 та 8.2.10 цього Договору до повного їх виконання (п. 14.3 Договору).
Якщо жодна із сторін не звернулася до іншої Сторони не менше ніж за один місяць до закінчення цього Договору з ініціативою щодо його припинення, то цей Договір вважається автоматично продовженим на дванадцять місяців на тих же умовах. Кількість пролонгацій Договору не обмежена (п. 14.4 Договору).
Звертаючись з позовом до суду, позивач вказує на те, що відповідач в порушення умов укладеного між сторонами Договору №23/В0007 про участь у балансуючій групі від 14.08.2023 не сплатив позивачу вартість електричної енергії, придбаної з метою врегулювання небалансів за січень 2024 року (з 01.01.2024 по 24.01.2024), у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість у розмірі 21 929 966,39 грн.
Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
У ст. 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" балансуюча група - об`єднання учасників ринку, що створюється на підставі договору про створення балансуючої групи, у межах якого визначений договором учасник ринку, який входить до такого об`єднання, несе відповідальність за баланс електричної енергії всіх інших учасників ринку, що входять до такого об`єднання; відповідальність за баланс - зобов`язання учасників ринку повідомляти і виконувати погодинні графіки електричної енергії відповідно до обсягів купленої та проданої електричної енергії та нести фінансову відповідальність за врегулювання небалансів; небаланс електричної енергії - розрахована відповідно до правил ринку для кожного розрахункового періоду різниця між фактичними обсягами відпуску або споживання, імпорту, експорту електричної енергії сторони, відповідальної за баланс, та обсягами купленої і проданої електричної енергії, зареєстрованими відповідно до правил ринку; сторона, відповідальна за баланс, - учасник ринку, зобов`язаний повідомляти та виконувати свої погодинні графіки електричної енергії (та/або балансуючої групи) відповідно до обсягів купленої та/або проданої електричної енергії та фінансово відповідальний перед оператором системи передачі за свої небаланси (та/або небаланси балансуючої групи).
Відповідно до ч. 1 ст. 70 Закону України "Про ринок електричної енергії" усі учасники ринку, крім споживачів, які купують електроенергію за договором постачання електричної енергії споживачу, несуть відповідальність за свої небаланси електричної енергії.
Згідно з ч. 2 ст. 70 Закону України "Про ринок електричної енергії" з метою врегулювання небалансів з оператором системи передачі учасник ринку має стати стороною, відповідальною за баланс, або передати свою відповідальність іншій стороні, відповідальній за баланс, шляхом входження до балансуючої групи. Електропостачальники є сторонами, відповідальними за баланс своїх споживачів. Сторони, відповідальні за баланс, зобов`язані нести фінансову відповідальність за небаланси електричної енергії перед оператором системи передачі.
Відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України "Про ринок електричної енергії" об`єднання учасників ринку у балансуючі групи здійснюється на добровільній договірній основі, за умови дотримання ними типових вимог до балансуючої групи, визначених правилами ринку. Порядок створення, реєстрації та припинення балансуючих груп визначається правилами ринку.
Купівля-продаж електричної енергії з метою врегулювання небалансів електричної енергії сторони, відповідальної за баланс, здійснюється між стороною, відповідальною за баланс, та оператором системи передачі за договором про врегулювання небалансів (ч. 4 ст. 70 Закону України "Про ринок електричної енергії").
Відповідно до ч. 5 ст. 70 Закону України "Про ринок електричної енергії" оператор системи передачі врегульовує небаланси електричної енергії із сторонами, відповідальними за баланс, у порядку, визначеному цим Законом та правилами ринку. Врегулюванням небалансів електричної енергії є вчинення стороною, відповідальною за баланс, правочинів щодо купівлі-продажу електричної енергії з оператором системи передачі в обсягах небалансів електричної енергії за цінами небалансів, визначеними відповідно до правил ринку. Типовий договір про врегулювання небалансів електричної енергії затверджується Регулятором. Сторони, відповідальні за баланс, зобов`язані надавати гарантії виконання фінансових зобов`язань за договорами про врегулювання небалансів відповідно до правил ринку.
Згідно з ч. 6 ст. 70 Закону України "Про ринок електричної енергії" вартість небалансів електричної енергії сторони, відповідальної за баланс, розраховується адміністратором розрахунків для кожного розрахункового періоду доби залежно від обсягу небалансів електричної енергії цієї сторони та цін небалансів, визначених правилами ринку. Порядок розрахунку обсягів, ціни та вартості небалансів електричної енергії визначається правилами ринку. Під час визначення обсягів небалансів електричної енергії правила ринку визначають порядок урахування обсягів електричної енергії, відпущеної та/або спожитої постачальником допоміжних послуг у разі фактичного надання допоміжних послуг.
Відповідно до ч. 7 ст. 70 Закону України "Про ринок електричної енергії" у рамках балансуючої групи сторона, відповідальна за баланс балансуючої групи, здійснює купівлю та продаж електричної енергії в обсязі небалансів електричної енергії, обумовлених такими учасниками балансуючої групи, на договірних засадах.
Обов`язком сторін у господарському процесі є доведення суду тих обставин, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень.
Так, за змістом положень статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Згідно зі статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до частини першої статті 74 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять до предмета доказування.
Необхідність доводити обставини, на які учасник справи посилається як на підставу своїх вимог і заперечень в господарському процесі, є складовою обов`язку сприяти всебічному, повному та об`єктивному встановленню усіх обставин справи, що передбачає, зокрема, подання належних доказів, тобто таких, що підтверджують обставини, які входять у предмет доказування у справі, з відповідним посиланням на те, які обставини цей доказ підтверджує.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 05.02.2019 у справі №914/1131/18, від 26.02.2019 у справі №914/385/18, від 10.04.2019 у справі №04/6455/17, від 05.11.2019 у справі №915/641/18.
При цьому, одним з основних принципів господарського судочинства є принцип змагальності.
Названий принцип полягає в тому, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається на підтвердження чи заперечення вимог.
Принцип змагальності забезпечує повноту дослідження обставин справи. Цей принцип передбачає покладання тягаря доказування на сторони. Одночасно цей принцип не передбачає обов`язку суду вважати доведеною та встановленою обставину, про яку сторона стверджує. Така обставина підлягає доказуванню таким чином, аби задовольнити, як правило, стандарт переваги більш вагомих доказів, тобто коли висновок про існування стверджуваної обставини з урахуванням поданих доказів видається більш вірогідним, ніж протилежний (близька за змістом правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 18.11.2019 зі справи № 902/761/18, від 20.08.2020 зі справи № 914/1680/18).
Судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Вимоги, як і заперечення на них, за загальним правилом обґрунтовуються певними обставинами та відповідними доказами, які підлягають дослідженню, зокрема, перевірці та аналізу. Все це має бути проаналізовано судом як у сукупності (в цілому), так і кожен доказ окремо, та відображено у судовому рішенні.
Як зазначає позивач, на виконання вказаного пункту Договору Позивачем, як СВБ, було сформовано та надано до підписання Відповідачу наступний документ: Акт №ВН-2024/1-44949544 від 31.01.2024 купівлі продажу електричної енергії для врегулювання небалансів за договором №23від 14.08.2023 про участь у балансуючій групі на загальну суму: 21 929 966,39 грн. (розрахунковий період для визначення фінансових зобов`язань: з 01.01.2024 по 24.01.2024).
Вищевказаний Акт №ВН-2024/1-44949544 від 31.01.2024 купівлі продажу електричної енергії для врегулювання небалансів за договором №23 від 14.08.2023 про участь у балансуючій групі на загальну суму: 21 929 966,39 грн. було направлено Позивачем на адресу Відповідача за допомогою онлайн сервісу "Вчасно" 16.02.2024, що підтверджується відповідним даними онлайн сервісу "Вчасно".
Додатково, паперові копії вищевказаного електронного документу (Акт №ВН-2024/1-44949544 від 31.01.2024 купівлі продажу електричної енергії) було надіслано засобами поштового зв`язку (опис вкладення до листа та квитанція про відправку наявні в матеріалах справи).
Пунктом 7.3. Договору сторони передбачили, що вартість електричної енергії, яка придбана згідно Акту купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів за розрахунковий місяць, підлягає оплаті Учасником протягом 3 (трьох) банківських днів з дати його направлення СВБ Учаснику в електронному вигляді, а якщо СВБ не здійснювало направлення такого акту в електронному вигляді з дати його отримання Учасником на паперовому носії інформації.
Отже, останнім днем для здійснення розрахунку за вищевказаним актом, з урахуванням 3 (трьох) банківських днів, є: 21.02.2024.
Із матеріалів справи вбачається, що зауваження на Акт у визначений строк відповідачем не надані, як і доказів сплати грошових коштів у розмірі 21 929 966,39 грн станом на дату розгляду справи у суді відповідачем суду не надано.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Зазначене також кореспондується з положеннями статей 525, 526 Цивільного кодексу України.
Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Наявність та розмір заборгованості за Договором №23/В0007 про участь у балансуючій групі від 14.08.2023 підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами та відповідачем не були спростовані, у зв`язку з чим позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетичний Сервіс України" підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно із ст. 129 Господарського процесуального кодексу України при задоволенні позову судовий збір покладається на відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.42, 46, 73, 74, 76-79, 129, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетична Асоціація, вул. Соломії Крушельницької, буд. 18, оф. 509, м. Тернопіль, 46002, ідентифікаційний код 44949544 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетичний сервіс України", вул. Лавська, 16, корп. 1Д, м. Київ, 01015, ідентифікаційний код 45041639 21 929 966, 39 грн /двадцять один мільйон дев`ятсот двадцять дев`ять тисяч дев`ятсот шістдесят шість гривень 39 копійок/ заборгованості за договором № 23/В0007 про участь у балансуючій групі від 14.08.2023 та 328 949,50 грн /триста двадцять вісім тисяч дев`ятсот сорок дев`ять гривень 50 копійок/ судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням суду законної сили.
3. Рішення може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення відповідно до ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст рішення складено та підписано 20.06.2024.
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119870312 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні