Ухвала
від 12.06.2024 по справі 296/5444/24
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/5444/24

1-кс/296/2133/24

УХВАЛА

Іменем України

12 червня 2024 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , власника майна ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 , погодженого прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про накладення арешту на майно, поданого в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060000000409 від 08 серпня 2023 року за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 240 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням в обґрунтування якого зазначив, що СУ ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060000000409 від 08 серпня 2023 року за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 240 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначає, що підставою внесення відомостей до ЄРДР стали матеріали УСР в Житомирській області ДСР НП України, відповідно до яких встановлено, що службові особи ТОВ "Жива Вода" (ЄДРПОУ 44437550) діючи за попередньою змовою між собою та з іншими особами, в порушення встановлених правил використання надр, зокрема вимог ст. 23 Кодексу України "Про надра", без отримання спеціального дозволу на користування надрами, здійснюють видобування корисних копалин, а саме підземних вод, які використовують для виробництва фасованої питної води, для її подальшої реалізації кінцевим споживачам на території Житомирської області.

Зокрема, в ході слідчих (розшукових) дій встановлено, що особи причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, здійснюють незаконний видобуток підземних питних вод, які є корисними копалинами загальнодержавного значення та їх подальший збут іншим особам, з метою особистого збагачення.

Видобуток вказаної корисної копалини, особи здійснюють за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 1822086500:02:000:1183, де в подальшому її фасують, герметизують, звідки за допомогою транспортних засобів, здійснюють її транспортування з метою подальшого збуту за грошові кошти споживачам.

Вказані дії напряму порушують ст. 23 Кодексу України "Про надра" відповідно до якої землевласники і землекористувачі мають право без спеціального дозволу видобувати підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, оскільки посадові особи ТОВ "Жива Вода", не отримували спеціального дозволу на право видобутку корисної копалини загальнодержавного значення у Державні службі геології та надр України.

Так, в ході негласних слідчо (розшукових) дій встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , який налагодив механізм незаконного видобутку корисної копалини загальнодержавного значення підземних питних вод, залучивши до вказаної діяльності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 .

Так, в період з 09:39 по 10:46 06.06.2024, на підставі ухвали слідчого судді Корольовського РС м. Житомира №296/4674/24 проведено обшук в транспортному засобі ЗАЗ 110557 реєстраційний номер НОМЕР_1 , який перебуває у користуванні ОСОБА_4 виявлено та вилучено:

-Видаткові накладні щодо поставки питної води "Жива вода" на 2 аркушах.

-Рахунок № НОМЕР_2 в якому зазначено поставку товару вода питна (Жива вода) на 1 аркуші.

-Акт звірки розрахунків щодо постачання води питної (Жива вода) на 3 аркушах.

-Договір оренди транспортного засобу відповідно до якого ФОП " ОСОБА_4 ", орендував в ОСОБА_7 транспортний засіб марки FAB, модель НОМЕР_3 , 2008 року випуску на 1 аркуші.

-Паспорт артезіанської свердловини, який виготовлений ФОП " ОСОБА_4 " 2023 рік на 14 аркушах.

- Два порожні, прозорі бутлі без будь яких розрізняючих засобів.

-Два корки які знаходяться окремо від вказаних бутлів, дві ручки до бутлів синього кольору.

-Автомобіль марки ЗАЗ110557 д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору.

06.06.2024 слідчим у даному кримінальному провадженні вилучені в ході обшук речі визнано речовим доказом.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити з викладених в ньому підстав.

Власник майна в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні клопотання в частині накладення арешту на автомобіль, власником якого він не являється, та який не є речовим доказом. Щодо накладення арешту на інше майно не заперечив.

Заслухавши сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч.5 ст.132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 170 КПК України).

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою.

Беручи до уваги викладене, обставини кримінального провадження, мету, підстави застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, враховуючи, що вилучені речі можливо використати як речові докази у кримінальному провадженні та у випадку не накладення на них арешту можуть бути знищені, а також з метою встановлення істини у кримінальному провадженні та збереження вище вказаних речей, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання у частині накладення арешту на майно вилучене під час обшуку 06.06.2024 в транспортному засобі ЗАЗ 110557 реєстраційний номер НОМЕР_1 , який перебуває у користуванні ОСОБА_4 , а саме: видаткові накладні щодо поставки питної води "Жива вода" на 2 аркушах, рахунок № НОМЕР_2 в якому зазначено поставку товару вода питна (Жива вода) на 1 аркуші, акт звірки розрахунків щодо постачання води питної (Жива вода) на 3 аркушах, договір оренди транспортного засобу відповідно до якого ФОП " ОСОБА_4 ", орендував в ОСОБА_7 транспортний засіб марки FAB, модель НОМЕР_3 , 2008 року випуску на 1 аркуші, паспорт артезіанської свердловини, який виготовлений ФОП " ОСОБА_4 " 2023 рік на 14 аркушах, два порожні, прозорі бутлі без будь яких розрізняючих засобів, два корки які знаходяться окремо від вказаних бутлів, дві ручки до бутлів синього кольору.

Разом з тим, з огляду на обставини кримінального правопорушення та надані докази, слідчий суддя не вбачає підстав для накладення арешту на автомобіль марки ЗАЗ110557 д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору, оскільки слідчим не доведено, що це майно відповідає критеріям зазначеним у статті 98 КПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 173 КПК України, відмова у задоволенні або часткове задоволення клопотання про арешт майна тягне за собою негайне повернення особі відповідно всього або частин тимчасово вилученого майна.

Керуючись ст.ст.131, 132, 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Накласти арешт на майно вилучене під час обшуку 06.06.2024 в транспортному засобі ЗАЗ 110557 реєстраційний номер НОМЕР_1 , який перебуває у користуванні ОСОБА_4 , а саме: видаткові накладні щодо поставки питної води "Жива вода" на 2 аркушах, рахунок № НОМЕР_2 в якому зазначено поставку товару вода питна (Жива вода) на 1 аркуші, акт звірки розрахунків щодо постачання води питної (Жива вода) на 3 аркушах, договір оренди транспортного засобу відповідно до якого ФОП " ОСОБА_4 ", орендував в ОСОБА_7 транспортний засіб марки FAB, модель НОМЕР_3 , 2008 року випуску на 1 аркуші, паспорт артезіанської свердловини, який виготовлений ФОП " ОСОБА_4 " 2023 рік на 14 аркушах, два порожні, прозорі бутлі без будь яких розрізняючих засобів, два корки які знаходяться окремо від вказаних бутлів, дві ручки до бутлів синього кольору.

В накладанні арешту на автомобіль марки ЗАЗ110557 д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору - відмовити.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала оскаржується безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення12.06.2024
Оприлюднено24.06.2024
Номер документу119870807
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —296/5444/24

Ухвала від 12.06.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 12.06.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні