Справа № 674/813/24
Провадження № 2/674/439/24
РІШЕННЯ
іменем України
20 червня 2024 року м.Дунаївці
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
в складі: судді Посунько Г.А.
секретаря Шельгоріної С.І.
розглянувши за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні в залі суду м.Дунаївці Кам`янець-Подільського району Хмельницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новодунаєвецької селищної ради Кам`янець-Подільського району Хмельницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
21 травня 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Новодунаєвецької селищної ради Кам`янець-Подільського району Хмельницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 посилається в обґрунтування свого позову на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 , після смерті якого залишилось спадкове майно - земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,52 га (кадастровий номер - 6821887400:05:003:0124), яка розташована на території Підлісномукарівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області (на даний час - Новодунаєвецької селищної територіальної громади Кам`янець-Подільського району Хмельницької області). Відносно вказаного майна ОСОБА_2 ніяких розпоряджень на випадок своєї смерті не залишив. В межах шестимісячного строку після смерті ОСОБА_2 позивач через тривалу хворобу та перебування в складі Збройних Сил України, що переведені на воєнний стан, не подав заяви про прийняття спадщини. За таких обставин позивач ОСОБА_1 вважає, що процесуальний строк він пропустив з поважної причини, тому просить суд визначити йому додатковий тримісячний строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3
22 травня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання, учасникам справи встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заперечень та пояснень.
22 травня 2024 року задоволено клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів: зобов`язано приватного нотаріуса Кам`янець-Подільського районного нотаріального округу Хмельницької області Люзняка О.М. надати суду копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
30 травня 2024 року від приватного нотаріуса Кам`янець-Подільського районного нотаріального округу Хмельницької області Люзняка О.М. надійшло повідомлення від 29 травня 2024 року № 204/01-16 про неможливість подати докази, оскільки спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилась.
30 травня 2024 року від відповідача Новодунаєвецької селищної ради Кам`янець-Подільського району Хмельницької області надійшов лист, яким відповідач повідомив, що визнає позов та не заперечує проти його задоволення.
В підготовче засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлявся належним чином - просить суд розглядати справу за його відсутності, позов підтримує. Суд вважає можливим провести підготовче засідання за відсутності позивача, на підставі наявних у справі доказів.
В підготовче засідання представник відповідача Новодунаєвецької селищної ради Кам`янець-Подільського району Хмельницької області не з`явився, про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлявся належним чином - відповідач просить суд розглядати справу за відсутності їхнього представника, позов визнає. Суд вважає можливим провести підготовче засідання за відсутності представника відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Згідно ч.3 ст.200 ЦПК за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч.1 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно ч.4ст.206ЦПК Україниу разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
В підготовче засідання відповідач подав окрему процесуальну заяву про визнання позову. Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Враховуючи викладене суд вважає можливим ухвалити рішення в даній цивільній справі за результатами підготовчого провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та визначив відповідно до них правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2 , про що 08 вересня 2023 року Новодунаєвецькою селищною радою Кам`янець-Подільського району Хмельницької області складено актовий запис про смерть за № 114.
ОСОБА_2 залишив після своєї смерті спадкове майно - земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,52 га (кадастровий номер - 6821887400:05:003:0124), яка розташована на території Підлісномукарівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області (на даний час - Новодунаєвецької селищної територіальної громади Кам`янець-Подільського району Хмельницької області).
Відносно вказаного майна ОСОБА_2 ніяких розпоряджень на випадок своєї смерті не залишив.
Згідно ч.1 ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ч.1 ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч.1 ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч.1 ст.1220 ЦК України с падщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Згідно ч.2 ст.1220 ЦК України ч асом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).
Згідно ч.1 ст.1221 ЦК України м ісцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Згідно ч.1 ст.1222 ЦК України с падкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Згідно ч.2ст.1223ЦК Україниу разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу.
Згідно ч.3 ст.1223 ЦК України п раво на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Згідно ч.1 ст.1258 ЦК України с падкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Згідно ч.2 ст.1258 ЦК України к ожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Згідно ч.1ст.1261ЦК Україниу першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.1 ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З матеріалів цивільної справи, зокрема - повідомлення приватного нотаріуса Кам`янець-Подільського районного нотаріального округу Хмельницької області Люзняка О.М. від 29 травня 2024 року № 204/01-16, вбачається, що спадкоємців, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 , немає. Позивач ОСОБА_1 являється єдиним спадкоємцем, який бажає прийняти спадщину після смерті ОСОБА_2 .
В межах шестимісячного строку після смерті ОСОБА_2 позивач ОСОБА_1 , як син померлого спадкодавця та спадкоємець першої черги права на спадкування за законом, не подав до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
В підготовчому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин: через тривалу хворобу та перебування в складі Збройних Сил України, що переведені на воєнний стан.
На підставі викладеного суд вважає можливим задовольнити позов, визнати поважною причину пропуску позивачем строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 та визначити позивачеві додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.1216 - 1223, 1225, 1258, 1261 - 1265, 1268 - 1270, 1272 ЦК України, ст.ст.4 - 13, 81, 200, 206, 259, 263 - 265, 268 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позов ОСОБА_1 до Новодунаєвецької селищної ради Кам`янець-Подільського району Хмельницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визнати поважною причину пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю с.Варварівка Дунаєвецького району Хмельницької області, проживаючому по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ,
додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне ім`я та найменування учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с.Варварівка Дунаєвецького району Хмельницької області, проживає по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 .
Відповідач: Новодунаєвецька селищна рада Кам`янець-Подільського району Хмельницької області, місцезнаходження по вул.Чорновола,19 в смт.Дунаївці Кам`янець-Подільського району Хмельницької області, код ЄДРПОУ - 04406414.
Повний текст судового рішення складено 20 червня 2024 року.
Суддя Посунько Г.А.
Суд | Дунаєвецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119880347 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Посунько Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні