Рішення
від 10.06.2024 по справі 910/2294/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

10.06.2024Справа № 910/2294/24Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., за участю секретаря судового засідання Коверги П.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали господарської справи

за позовом Акціонерного товариства "Одеснафтопродукт"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Південь Енерго Збут"

про стягнення заборгованості за договором поставки в розмірі 1 428 022,74 грн.

Представники сторін:

від позивача: Горбачов О.О., одер серія АІ № 1564306;

від відповідача: не з`явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерне товариство «Одеснафтопродукт» звернулося до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Південь Енерго Збут» про стягнення заборгованості за договором поставки в розмірі 1 428 022,74 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань за Договорами про постачання електричної енергії споживачу № 2010/21-1-П-ЕЕ-к від 20.10.2021 та № 2010/21-2-2-П-ЕЕ-к від 20.10.2021, в частині повернення сплачених на виконання Договорів коштів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.03.2024 судом залишено позовну заяву без руху, встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п`яти днів з дня вручення ухвали суду та спосіб їх усунення.

08.03.2024 до Господарського суду міста Києва надійшла заява позивача про усунення недоліків.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, поставлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 08.04.2024.

У судове засідання 08.04.2024 представник позивача з`явився, представник відповідача не з`явився.

За результатами судового засідання судом постановлено ухвалу про відкладення підготовчого судового засідання на 13.05.2024, яку занесено до протоколу судового засідання.

У судове засідання 13.05.2024 представник позивача з`явився, представник відповідача не з`явився.

Враховуючи, що судом здійснено усі необхідні та достатні дії для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, з огляду на відсутність підстав для відкладення підготовчого засідання, судом постановлено ухвалу про закриття підготовчого засідання та призначено справу до судового розгляду по суті на 10.06.2024, яку занесено до протоколу судового засідання.

У судове засідання 10.06.2024 представник позивача з`явився, представник відповідача не з`явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно з ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

При цьому, за приписами ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Зважаючи на викладене, оскільки неявка представника відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

На виконання вимог ст. 223 Господарського процесуального кодексу України складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.

Відповідно до ст. 219 ГПК України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.

У судовому засіданні 10.06.2024 відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

20 жовтня 2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Південь Енерго Збут» (далі - постачальник, відповідач) та Акціонерним товариством «Одеснафтопродукт» (далі - споживач, позивач) укладено Договір про постачання електричної енергії споживачу № 2010/21-1-П-ЕЕ-к (далі - Договір 1), за умовами якого постачальник продає електричну енергію (УКТЗЕД 2716000000) споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Відповідно до п. 3.1 Договору 1 початком постачання електричної енергії споживачу є дата, зазначена в заяві-приєднанні, яка є Додатком 1 до цього Договору.

Споживач має право вільно змінювати постачальника відповідно до процедури, визначеної ПРЕЕ та умов цього Договору (п. 3.2 Договору 1).

Згідно з п. 5.1 Договору 1 споживач розраховується з постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 2 до цього Договору.

За умовами п. 5.7 Договору 1 оплата рахунка постачальника за цим Договором має бути здійснена споживачем у строк визначений у рахунку, який не може бути більшим 3 робочих днів з моменту отримання його споживачем на електронну пошту, з урахуванням передбачених комерційною пропозицією додаткових умов, або протягом 3 робочих днів від іншої дати, зазначеної у комерційній пропозиції.

Відповідно до п. 5.19 Договору 1 якщо сума здійсненої споживачем оплати перевищує вартість вказаної в Акті передачі-прийому електричної енергії, надлишок перерахованих грошових коштів зараховуються постачальником як попередня оплата на наступний розрахунковий місяць або повертається споживачу за його вимогою впродовж 5 банківських днів з дня надходження постачальнику відповідної письмової вимоги.

Пунктом 10.1 Договору 1 узгоджено, що споживач має право в будь-який момент часу змінити постачальника шляхом укладення нового договору про постачання електричної енергії з новим електропостачальником, принаймні за 21 день до такої зміни вказавши дату або строки, в які буде відбуватись така зміна (початок дії нового договору про постачання електричної енергії).

Цей Договір укладається на строк зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав споживач, та набирає чинності з моменту погодження (акцептування) споживачем заяви-приєднання, яка є додатком 1 до цього Договору, та сплаченого рахунку (квитанції) постачальника (п. 13.1 Договору 1).

Пунктом 3.4 Публічної комерційної пропозиції № 1 ТОВ «Південь енерго збут», яка є Додатком № 2 до Договору 1 визначено, що сума переплати/недоплати споживача, яка виникла внаслідок різниці між вартістю фактичного обсягу спожитої електричної енергії та вартістю планового обсягу визначається після завершення розрахункового місяця на підставі Акту передачі-прийому електричної енергії та Акту звірки.

За письмовим зверненням споживача, надісланим відповідно до п. 1.3 Договору, сума переплати зараховується в якості попередньої оплати за наступний розрахунковий місяць, або протягом 20 календарних днів з для отримання постачальником відповідного звернення, повертається на поточний рахунок споживача.

Також, 20 жовтня 2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Південь Енерго Збут» (далі - постачальник, відповідач) та Акціонерним товариством «Одеснафтопродукт» (далі - споживач, позивач) укладено Договір про постачання електричної енергії споживачу № 2010/21-2-П-ЕЕ-к (далі - Договір 2), за умовами якого постачальник продає електричну енергію (УКТЗЕД 2716000000) споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Відповідно до п. 3.1 Договору 2 початком постачання електричної енергії споживачу є дата, зазначена в заяві-приєднанні, яка є Додатком 1 до цього Договору.

Споживач має право вільно змінювати постачальника відповідно до процедури, визначеної ПРЕЕ та умов цього Договору (п. 3.2 Договору 2).

Згідно з п. 5.1 Договору 2 споживач розраховується з постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 2 до цього Договору.

За умовами п. 5.7 Договору 2 оплата рахунка постачальника за цим Договором має бути здійснена споживачем у строк визначений у рахунку, який не може бути більшим 3 робочих днів з моменту отримання його споживачем на електронну пошту, з урахуванням передбачених комерційною пропозицією додаткових умов, або протягом 3 робочих днів від іншої дати, зазначеної у комерційній пропозиції.

Відповідно до п. 5.19 Договору 2 якщо сума здійсненої споживачем оплати перевищує вартість вказаної в Акті передачі-прийому електричної енергії, надлишок перерахованих грошових коштів зараховуються постачальником як попередня оплата на наступний розрахунковий місяць або повертається споживачу за його вимогою впродовж 5 банківських днів з дня надходження постачальнику відповідної письмової вимоги.

Пунктом 10.1 Договору 2 узгоджено, що споживач має право в будь-який момент часу змінити постачальника шляхом укладення нового договору про постачання електричної енергії з новим електропостачальником, принаймні за 21 день до такої зміни вказавши дату або строки, в які буде відбуватись така зміна (початок дії нового договору про постачання електричної енергії).

Цей Договір укладається на строк зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав споживач, та набирає чинності з моменту погодження (акцептування) споживачем заяви-приєднання, яка є додатком 1 до цього Договору, та сплаченого рахунку (квитанції) постачальника (п. 13.1 Договору 2).

Пунктом 3.4 Публічної комерційної пропозиції № 1 ТОВ «Південь енерго збут», яка є Додатком № 2 до Договору 2 визначено, що сума переплати/недоплати споживача, яка виникла внаслідок різниці між вартістю фактичного обсягу спожитої електричної енергії та вартістю планового обсягу визначається після завершення розрахункового місяця на підставі Акту передачі-прийому електричної енергії та Акту звірки.

За письмовим зверненням споживача, надісланим відповідно до п. 1.3 Договору, сума переплати зараховується в якості попередньої оплати за наступний розрахунковий місяць, або протягом 20 календарних днів з для отримання постачальником відповідного звернення, повертається на поточний рахунок споживача.

25 січня 2024 року споживачем направлено відповідачу Лист вих. № 01/39 про розірвання зазначених договорів з 31.01.2024 у зв`язку з укладенням договору на постачання електричної енергії з новим постачальником.

Відповідно до складених та підписаних сторонами без заперечень та зауважень Актів звірки взаємних розрахунків за січень 2024 року, загальна сума переплати АТ «Одеснафтопродукт» складає 1 428 022,74 грн., а саме: 1 328 576,66 грн. за Договором 1 та 99 446,08 грн. за Договором 2.

21.02.2024 позивач звернувся до відповідача із Листом-вимогою вих. № 01/74, в якому у зв`язку з припиненням договірних відносин, позивач просив повернути аванс у розмірі 1 428 022,74 грн., на який відповідач надав Відповідь вих. № 2102/2.1-2 від 21.02.2024, у якій зазначив, що ТОВ «Південь енерго збут» виконує грошові зобов`язання в порядку їх виникнення та вимогу буде розглянуто та виконано в найближчий час з урахуванням фінансових можливостей товариства.

Оскільки відповідач кошти у розмірі 1 428 022,74 грн. позивачу не повернув, АТ «Одеснафтопродукт» звернувся до суду з даним позовом про стягнення означеної суми авансу.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, договір є підставою виникнення цивільних прав та обов`язків. Цивільні права і обов`язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.

Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.

Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Цивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Приписами ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України встановлено, що в силу зобов`язання одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії". Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище визначає Закон України "Про ринок електричної енергії" від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі - Закон № 2019-VIII).

Згідно з п.14 ч.1 ст.4 Закону України "Про ринок електричної енергії" учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах. Для забезпечення функціонування ринку електричної енергії укладаються такі види договорів, зокрема, договір про постачання електричної енергії споживачу.

Відповідно до ч.1-2 ст.56 Закону України "Про ринок електричної енергії" постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу. Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.

Відповідно до п. 3.1.1. Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 року № 312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" (далі - ПРРЕЕ) постачання (продаж) електричної енергії споживачу здійснюється за договором про постачання електричної енергії споживачу обраним споживачем електропостачальником, який отримав відповідну ліцензію, за вільними цінами, крім постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги або постачальником "останньої надії". Ціни (тарифи) на послуги постачальника універсальних послуг, постачальника "останньої надії" визначаються у встановленому законодавством порядку.

Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.

Згідно з абзацом другим пункту 21 глави 6.1 розділу VI Правил роздрібного ринку електричної енергії, якщо споживачем здійснена переплата за прогнозними даними споживання, попередній електропостачальник має протягом 3 робочих днів з дня отримання заяви повернути споживачу надлишок коштів за реквізитами рахунка, вказаного споживачем у заяві.

Відповідно до п. 5.19 Договорів 1 та 2, якщо сума здійсненої споживачем оплати перевищує вартість вказаної в Акті передачі-прийому електричної енергії, надлишок перерахованих грошових коштів зараховуються постачальником як попередня оплата на наступний розрахунковий місяць або повертається споживачу за його вимогою впродовж 5 банківських днів з дня надходження постачальнику відповідної письмової вимоги.

Пунктом 3.4 Публічної комерційної пропозиції № 1 ТОВ «Південь енерго збут», яка є Додатком № 2 до Договорів 1 та 2 визначено, що сума переплати/недоплати споживача, яка виникла внаслідок різниці між вартістю фактичного обсягу спожитої електричної енергії та вартістю планового обсягу визначається після завершення розрахункового місяця на підставі Акту передачі-прийому електричної енергії та Акту звірки.

За письмовим зверненням споживача, надісланим відповідно до п. 1.3 Договору, сума переплати зараховується в якості попередньої оплати за наступний розрахунковий місяць, або протягом 20 календарних днів з для отримання постачальником відповідного звернення, повертається на поточний рахунок споживача.

25 січня 2024 року споживачем направлено відповідачу Лист вих. № 01/39 про розірвання зазначених договорів з 31.01.2024 у зв`язку з укладенням договору на постачання електричної енергії з новим постачальником.

Відповідно до складених та підписаних сторонами без заперечень та зауважень Актів звірки взаємних розрахунків за січень 2024 року, загальна сума переплати АТ «Одеснафтопродукт» складає 1 428 022,74 грн., а саме: 1 328 576,66 грн. за Договором 1 та 99 446,08 грн. за Договором 2.

21.02.2024 позивач звернувся до відповідача із Листом-вимогою вих. № 01/74, в якому у зв`язку з припиненням договірних відносин, позивач просив повернути аванс у розмірі 1 428 022,74 грн., на який відповідач надав Відповідь вих. № 2102/2.1-2 від 21.02.2024, у якій зазначив, що ТОВ «Південь енерго збут» виконує грошові зобов`язання в порядку їх виникнення та вимогу буде розглянуто та виконано в найближчий час з урахуванням фінансових можливостей товариства.

Частиною 2 статті 570 Цивільного кодексу України визначено, що якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

Водночас, за приписами положень чинного в Україні законодавства, авансом є грошова сума, яку перераховують згідно з договором наперед у рахунок майбутніх розрахунків за товари (роботи, послуги), які мають бути отримані (виконані, надані). На відміну від завдатку аванс - це спосіб платежу. Він не виконує забезпечувальної функції. Аванс сплачується боржником у момент настання обов`язку платити та виконує функцію попередньої оплати.

Таким чином, оскільки договори розірвано в односторонньому порядку, вимога про стягнення грошових коштів у розмірі 1 428 022,74 грн., сплачених у якості авансу, є обґрунтованою.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідач під час розгляду справи не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність у нього обов`язку сплатити заявлені до стягнення суми.

За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з покладенням судового збору на відповідача в порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Південь Енерго Збут" (01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська, буд. 20; ідентифікаційний код: 43257546) на користь Акціонерного товариства "Одеснафтопродукт" (65039, м. Одеса, провулок 2-й Артилерійський, буд. 6, ідентифікаційний код: 03482749) 1 428 022 (один мільйон чотириста двадцять вісім тисяч двадцять дві) грн. 74 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 21 420 (двадцять одну тисячу чотириста двадцять) грн. 34 коп.

3. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідний наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення

Повне рішення складено: 20.06.2024

Суддя О.А. Грєхова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.06.2024
Оприлюднено25.06.2024
Номер документу119881361
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —910/2294/24

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко О.В.

Рішення від 10.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Рішення від 10.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 08.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 08.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 04.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні