Ухвала
від 21.06.2024 по справі 473/2570/24
ДОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Доманівський районний суд Миколаївської області

вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Вознесенський район Миколаївська область Україна 56400

e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua

Справа № 473/2570/24

Провадження № 2/475/281/24

У Х В А Л А

21.06.2024смт. Доманівка

Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Кривенко О.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Доманівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_2 про визнання протиправним, скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

З Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області за підсудністю 12 червня 2024 до Доманівського районного суду Миколаївської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Доманівської селищної ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання протиправним, скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

Вивчивши подані матеріали, вважаю за необхідне даний позов залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, відповідно до ст.185 ЦПК України, за наступних підстав.

Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги щодо змісту та форми позовної заяви.

Зокрема, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається з матеріалів даної позовної заяви, позивач у своїй прохальній частині містить чотири вимогу немайнового характеру.

В той же час, судом встановлено, що в даному випадку позивачем не сплачено судовий збір за подання позову до суду.

Так, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 133 ЦПК України).

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у сумі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, враховуючи положення зазначених норм статей, а також те, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028грн., за заявлену у позовній заяві вимогу немайнового характеру позивачу необхідно сплатити 1211,20 грн.

У відповідності до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

За наслідком чого, за пред`явленим позовом в частині чотирьох вимог немайнового характеру, позивачем підлягає сплаті судовий збір за чотири пред`явлених вимог немайнового характеру, що складає у загальному розмірі 4844,80 грн. (4*1211,20 = 4844,80 грн.).

За наслідком чого позивачеві необхідно надати до суду документ на підтвердження сплати судового збору за подання до суду позовної заяви, яка містить чотири вимоги немайнового характеру, кожна з якої пред`явлена до двох відповідачів, тобто в сумі 8588,80 грн.

Закон України «Про судовий збір» визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

З огляду на зазначене вбачається, що судовий збір за своєю правовою природою є платежем, який повинен бути здійснений до моменту звернення особою з відповідною заявою до суду за відсутності підстав, які виключають його сплату.

Таким чином, встановлено, що судовий збір за позовними вимогами не сплачений в установленому порядку, а тому позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі та порядку, які визначені Законом України «Про судовий збір», оригінал квитанції надати суду у відповідності до вимог ст. 177 ЦПК України

Крім того, суддя зазначає таке.

Відповідно до ч.ч.1-5 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Виходячи з наведеного, на підставі ст.185 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху для усунення вказаних вище недоліків.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Також встановлено, що під час надходження позовної заяви яка надійшла через електронний суд в додатках вказано перелік документів а саме: рішення Доманівської селищної ради номер 29 від 25.06.2021 р., рішення Доманівської селищної ради номер 53 від 19.01.2024 р., рішення Доманівської селищної ради номер 55 від 19.02.2021 р., рішення суду справа номер 400392622 від 09.11.2022 р., рішення суду справа номер 400815421 від 17.01.2022 р. заява ОСОБА_1 від 12.07.2021 р. про затвердження проекту, постанова про відкриття виконавчого провадження.

Проте при перевірці документів в матеріалах справи перелічені документи відсутні.

Враховуючи вищенаведене, суддя вважає за необхідне залишити дану позовну заяву без руху та надати позивачу строк для виправлення недоліків шляхом наданням копії всіх документів (завірених належним чином), що додаються до позовної заяви, для учасників справи, оригіналу квитанції про сплату судового збору.

Керуючись ст. ст.14, 175-177, 185,260,261, 353 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Доманівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_2 про визнання протиправним, скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали та попередити що у разі невиконання ухвали у визначений термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу..

Роз`яснити, що у випадку невиконання зазначених вимог у встановлений строк заява буде визнана неподаною та повернута відповідно до вимог ч. 3ст. 185 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

суддя : О. В. Кривенко

СудДоманівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення21.06.2024
Оприлюднено24.06.2024
Номер документу119883695
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —473/2570/24

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 21.06.2024

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні