ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
20 червня 2024 року № 903/582/24 Суддя Господарського суду Волинської області Вороняк А. С., розглянувши матеріали по справі № 903/582/24
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Західбудпром»
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕС-УА Холдинг»
про стягнення 244189,80 грн,
встановив:
18.06.2024 на адресу Господарського суду Волинської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Західбудпром» до Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕС-УА Холдинг» про стягнення 244189,80 грн утримання від вартості виконаних будівельних робіт.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем зобов`язань по оплаті суми утримання від вартості виконаних будівельних робіт на об`єкті "Реконструкція головного виробничого корпусу підприємства на вул. Луцькій, 20 в м. Нововолинськ" на підставі договору підряду №60.KR від 12.03.2015.
За своєю правовою природою, укладений між сторонами договір №60.KR від 12.03.2015, є договором про виконання робіт, до якого застосовуються загальні положення про договори підряду.
Спір між сторонами виник у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем зобов`язання з оплати суми утримання від вартості виконаних будівельних робіт, що є предметом майнової вимоги позивача(грошове зобов`язання).
Визначаючи підсудність цього спору Господарському суду Волинської області, позивач керувався нормою частини 5 статті 29 Господарського процесуального кодексу України(далі - ГПК України), за змістом якої позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
Місце виконання відповідачем грошового зобов`язання з оплати виконаної роботи(в тому числі суми утримання від вартості виконаних будівельних робіт) сторони у договорі не визначали. Обставин, які б свідчили про те, що виконати грошове зобов`язання можна тільки у певному місці й, зокрема, за місцем знаходження позивача суд не встановив.
За вказаних обставин, суд дійшов висновку, що правила визначення підсудності справ, передбачені ч.5 ст.29 ГПК України до позову позивача не підлягають застосуванню.
Частиною 1 та 2 статті 27 ГПК України передбачено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
З Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань суд встановив, що місцезнаходження відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕС-УА Холдинг» (код ЄДРПОУ 37140134) є: проспект Степана Бандери, 20-Б, м.Київ, 04073.
Отже, суд дійшов висновку, що спір у цій справі підсудний господарському суду за місцезнаходженням відповідача, за правилами визначення підсудності справ, встановлених частиною 1 статті 27 ГПК України.
За таких обставин матеріали справи підлягають переданню для розгляду до Господарського суду міста Києва за встановленою законом підсудністю справи за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Поняття суд, встановлений законом з-поміж іншого передбачає дотримання правил юрисдикції (підвідомчості) та підсудності спору.
Відповідно до частини 9 статті 176 ГПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Відповідно до п.1 ч.ч.1, 3 ст.31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись статтями 27, 29, 31, 176, 234, 255, 256 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ухвалив:
справу № 903/582/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Західбудпром» до Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕС-УА Холдинг» про стягнення 244189,80 грн передати за територіальною підсудністю до Господарського суду міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 44-В, м.Київ, 01054).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Ухвала підписана 20.06.2024.
Суддя А. С. Вороняк
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119895084 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Вороняк Андрій Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні