ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про витребування доказів
20 червня 2024 рокум. ПолтаваСправа № 440/352/24Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Ясиновського І.Г., дослідивши у письмовому провадженні матеріали справи за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Кременчукнафтопродуктсервіс" до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
09 січня 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Кременчукнафтопродуктсервіс" звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Полтавській області №08326/0406 від 19.09.2023.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 січня 2024 року прийнято позовну заяву до судового розгляду та провадження у справі за даним позовом відкрито, розгляд справи вирішено проводити за правилами загального позовного провадження.
20 червня 2024 року через підсистему "Електронний суд" надійшло клопотання представника позивача про відкладення судового засідання на іншу дату. При цьому до такого клопотання долучено на вимогу суду перелік заборгованості по контрагентам ТОВ "Торговий Дім "Кременчукнафтопродуктсервіс" з файлами у форматі "zip." з вкладеннями у вигляді таблиць, що при їх відкритті потребують внесення змін та редагування під час друку (з метою переведення в паперовий формат такі таблиці потребують сторонніх редагувань з метою приведення до читабельного вигляду, у тому числі розширення полів таблиць, у яких до такого редагування містяться символи "########") задля подальшого та належного формування матеріалів справи у паперовій формі.
Враховуючи положення пункту 10 частини 1 статті 4 суд вважає за можливе здійснювати у порядку письмового провадження розгляд питання про витребування доказів.
Згідно з ч.4 ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Згідно із частиною 3 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Пунктом 113 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (зі змінами) визначено, що до забезпечення початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи розглядаються (формуються та зберігаються) в паперовій формі. Документи, що надійшли до суду в електронній формі, роздруковуються за наявності такої можливості в суді та приєднуються до матеріалів паперової справи.
Так, у своєму рішенні від 05 серпня 2023 року №26 Рада суддів України вважає за необхідне рекомендувати судам звертатися до учасників судових проваджень з пропозицією додатково подати відповідні документи для суду у паперовій формі. Учасникам судових проваджень слід використовувати функціонал "Електронного кабінету" для ознайомлення з поданими документами в електронній формі.
При цьому практика Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) визначає, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Як зазначено у рішенні ЄСПЛ у справі "Пономарьов проти України" від 03 квітня 2008 року, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (рішення ЄСПЛ у справі "Юніон Аліментарія Сандерс С. А. проти Іспанії" від 07 липня 1989 року).
Крім того, у рішенні ЄСПЛ у справі "Тойшлер проти Германії" від 04 жовтня 2001 року наголошено, що обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів.
Виходячи з викладеного, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за необхідне визначити позивачу подати безпосередньо до суду в паперовій формі додані до клопотання про відкладення в електронній формі докази по справі, а саме додатки: "2. заборгованість по контрагентам.zip"; "3. заборгованість по контрагентам.zip"; "4. заборгованість по контрагентам.zip".
Керуючись статтями 9, 79, 80, частиною 3 статті 243, статтею 248 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позивачу подати безпосередньо до суду в паперовій формі додані до клопотання про відкладення в електронній формі докази по справі, а саме додатки: "2. заборгованість по контрагентам.zip"; "3. заборгованість по контрагентам.zip"; "4. заборгованість по контрагентам.zip".
Такі документи надати до суду у десятиденний строк з дати отримання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя І.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119904804 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні