справа № 361/6071/24
провадження № 1-кс/361/1250/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.06.2024 м. Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши скаргу ОСОБА_3 набездіяльність слідчого стосовно невнесення відомостей прокримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
ВСТАНОВИВ:
20.06.2024 в провадження слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 надійшла скарга ОСОБА_3 , в якій вона просить зобов`язати слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області на підставі її повідомлення від 14.06.2024 внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування.
В обґрунтування скарги зазначено, що 14.06.2024 ОСОБА_3 звернулася до Броварського РУП ГУ НП в Київській області з заявою про вчинення ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відносно заявниці та дитини кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 382 КК України невиконання рішення суду, вказану заяву було отримано адресатом 23.03.2024, однак в порушення вимог ч. 1 та 2 ст. 214 КПК України станом на 20.06.2024 відповідні відомості до ЄРДР не внесено.
Скаржник просить розглянути скаргу по суті без її участі.
Представник Броварського РУП ГУ НП в Київській області в судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце розгляду скарги повідомлявся належним чином.
Згідно з ч. 3 ст. 306 КПК України, відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Відповідно доч.4ст.107КПК Українифіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду скарги не здійснювалась.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги та додані до неї документи, приходить до наступного.
Так, 14.06.2024 інспектором СЮП ВП Броварського РУП ГУ НП в Київській області капітаном поліції ОСОБА_6 прийнято заяву від ОСОБА_3 про невиконання рішення суду, а саме колишній чоловік ОСОБА_4 не повертає м/л сина ОСОБА_7 , 2017 року народження, та чинить перешкоди у спілкуванні з дитиною.
Згідно з ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобовязаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Згідно правової позиції ВП ВС, викладеній у Постанові від 23.03.2019 (справа №456/544/18) у справі щодо юрисдикції спору, Велика Палата прийшла до висновку, якщо із звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК України, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до статті 284 КПК України.
Тобто, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення може бути оскаржена відповідно до пункту 1 частини першоїстатті 303 КПК, що і оскаржується заявником.
У заяві ОСОБА_3 від 14.06.2024 зазначено короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення окремими особами, тобто вказані відомості, які є достатніми для внесення відповідних відомостей до ЄРДР, що відповідає положенням ч. 5 ст. 214 КПК України.
Проте, відомості за заявою про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР внесені не були, тобто вимоги визначені ч. 1 ст. 214 КПК України не виконані, що суперечить положенням національного законодавства.
За таких обставин, скаргу слід задовольнити та зобовязати уповноважену посадову особу Броварського РУП ГУ НП в Київській області внести відомості за заявою про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Керуючись ст.ст. 303-307, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_3 набездіяльність слідчого стосовно невнесення відомостей прокримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань задовольнити.
Зобовязати уповноважену особу Броварського районного управління поліції ГУНП в Київській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_3 від 14.06.2024 про вчинення кримінального правопорушення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119908559 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Сіренко Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні