Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.10.2010 р. Справа № 2а-5714/10/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Устинов І.А. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Вознесенську Миколаївської області,
до товариства з обмеженою відповідальністю «Строй Ресурс»,
про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 3040,45 грн.
ВСТАНОВИВ:
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Вознесенську Миколаївської області пред’явлено позов до товариства з обмеженою відповідальністю «Строй Ресурс»про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 3040,45 грн.
До суду надійшла заява від представника позивача про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач заперечень проти позову не надав, представник в судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив.
Виходячи з принципу рівності сторін перед законом і судом (ст.10 КАС України), відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає що неприбуття у судове засідання належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду відповідача, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до наступних виводів.
Відповідач відповідно до ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003р. № 1058-ІV є страхувальником та платником страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно п. 6 ст. 17 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України відповідачем самостійно обчислюється розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та самостійно перераховується до Пенсійного фонду, тому сума страхових внесків є узгодженою між позивачем та відповідачем.
Відповідно до вимог п. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідач за червень 2010 року повинен був сплатити страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 2674,24 грн. За червень 2010 року відповідачем сплачено частково страхові внески в сумі 17,97 грн.
Пунктом 2 частиною 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу. Відповідно до п.2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»до відповідача застосовані фінансові санкції та нарахована пеня на загальну суму 384,18 грн., що підтверджується рішенням №529 від 04.08.2010 року (а.с.16).
Як вбачається з наданих матеріалів, відповідач станом на 31.08.2010 має заборгованість по сплаті страхових внесків на загальну суму 3040,45 грн.
Наявність вказаної заборгованості підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за червень 2010 року (а.с.13-14), рішення про застосування фінансових санкцій №529 від 04.08.2010 року (а.с.16) та вимогою про сплату боргу від 02.08.2010 року №Ю-54 (а.с.15).
Згідно п. 3 ст. 106 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV, в разі несплати страхувальником суми недоїмки, орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
На час розгляду справи, відповідач у встановленому порядку заборгованість до Пенсійного фонду по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3040,45 грн. не сплатив.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Строй Ресурс»(вул. Шевченко, 36, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500, ідентифікаційний номер 36434361) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Вознесенську Миколаївської області заборгованість по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3040 гривень 45 копійок.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя І. А. Устинов
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2010 |
Оприлюднено | 04.11.2010 |
Номер документу | 11990980 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Устинов І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні