Рішення
від 21.06.2024 по справі 322/820/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

УХВАЛА

іменем України

21.06.2024

Справа № 322/820/24

Провадження № 2/331/1984/2024

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Фісун Н.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу електричної енергії, -

ВСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу електричної енергії, згідно ухвали Новомиколаївського районного суду Запорізької області про передачу справи на розгляд іншому суду.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суддя доходить висновків.

Як вбачається із позовної заяви, ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу електричної енергії за «зеленим» тарифом приватного домогосподарства за адресою: АДРЕСА_1 .

Тобто, спір у даній справі виник з приводу стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу електричної енергії за місцем знаходження нерухомого майна.

Відповідно до ч. 1ст. 30 ЦПК Українипозови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної її частини.

У постанові від 10 квітня 2019 року у справі № 638/1988/17 Верховний Суд зазначив, що житлово-комунальні послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна, а тому позови про стягнення заборгованості з їх оплати повинні пред`являтися за місцем знаходження цього майна за правилами виключної підсудності.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 07 липня 2020 року у справі № 910/10647/18 вказала на те, що виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.

У постанові від 16 лютого 2021 року у справі № 911/2390/18 Велика Палата Верховного Суду зробила висновок про те, що словосполучення "з приводу нерухомого майна" необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення. Тому до спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань за договором, який укладений щодо користування нерухомим майном, поширюються норми про виключну підсудність.

З урахуваннямнаведеного,позов простягнення заборгованостіза договоромкупівлі-продажуелектричної енергії приватногодомогосподарства за адресою: АДРЕСА_1 має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.

Виключна підсудність є особливим видом територіальної підсудності, правила якої забороняють застосування при пред`явленні позову інших норм, що регулюють інші види територіальної підсудності, передбачені устаттях 27 - 29 ЦПК України.

Беручи до уваги вищезазначене, справа Жовтневому районному суду м.Запоріжжя не підсудна.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частиною 3ст. 31 ЦПК Українивстановлено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

У відповідності до положень ч. ч. 1, 2статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

З огляду на викладене, справа не підсудна Жовтневому районному суду м.Запоріжжя, а тому підлягає направленню за підсудністю до Новомиколаївського районного суду Запорізької області.

Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. ч. 1 ст.30,31,260 ЦПК України,-

У Х В А Л И В:

Справу за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу електричної енергії, передати за підсудністю на розгляд Новомиколаївськму районному суду Запорізької області.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи(вирішення питання)без повідомлення(виклику)учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: Н.В.Фісун

СудЖовтневий районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення21.06.2024
Оприлюднено25.06.2024
Номер документу119911265
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —322/820/24

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

Ухвала від 14.08.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Губанов Р. О.

Рішення від 21.06.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Фісун Н. В.

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Гасанбеков С. С.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Гасанбеков С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні