Справа № 161/11855/24
Провадження № 1-кс/161/3297/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про арешт майна
м. Луцьк 21 червня 2024 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання заступника керівника Підрозділу детективів - керівника відділу Територіального управління БЕБ у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Волинської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №72023031150000009 від 04.08.2023 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 212 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшло клопотання заступника керівника Підрозділу детективів - керівника відділу Територіального управління БЕБ у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Волинської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №72023031150000009 від 04.08.2023 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 212 КК України, а саме на рахунки: ТОВ "ГЕРМЕС ТРАНС ЛТД" (код 42121433) рахунок НОМЕР_1 , відкриті у АТ "МОТОР-БАНК" (МФО 313009, адреса: 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Моторобудівників, буд. 54 `Б`), шляхом зупинення видаткових операцій з коштами по вказаних рахунках, окрім зупинення видаткових операцій, пов`язаних зі сплатою податків до бюджету, сплатою внесків до Пенсійного фонду та фонду соціального страхування, а також виплати заробітної плати. Клопотання детектив просить задовольнити з підстав, викладених в ньому.
В судове засідання прокурор та детектив надали заяву, в якій просили розглядати клопотання без їх участі. Також просили клопотання про арешт майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України розглядати без участі власників майна, у зв`язку з тим, що в разі такого розгляду це не забезпечить арешт майна. Зазначили, що в разі якщо особам, яким підконтрольні суб`єкти господарювання, стане відомо про накладення арешту на рахунки таких підприємств, останні вчинять дії з метою переведення коштів, що в подальшому не забезпечить арешт майна та унеможливить в подальшому погашення збитків у кримінальному провадженні
Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України з метою забезпечення арешту майна, розгляд вказаного клопотання проводиться без виклику власників майна.
Об`єктивно, повно та всебічно дослідивши надані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подане клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Клопотання про арешт майна відповідає вимогам ст.171 КПК України.
Згідно зі статтями 3, 38 КПК України службова особа підрозділу детективів за своїм процесуальним статусом є слідчим. Відповідно його повноваження у межах досудового розслідування визначаються ст. 40 КПК України, де серед іншого вказується повноваження слідчого на звернення за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.
Слідчим суддею встановлено, що відділом детективів із захисту фінансів у фіскальній та бюджетній сфері Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Волинській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №72023031150000009 від 04.08.2023 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 212 КК України.
З поданого клопотання вбачається, невстановлені особи з використанням підконтрольних суб`єктів господарювання в тому числі ТзОВ «ПАН ПРОДУКТ+» (код ЄДРПОУ 35041957, адреса реєстрації: Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Федорівка), БО «ВБФ «ПАРОСТОК НАДІЇ» (код ЄДРПОУ 44524847), БО «ВБФ «НЕЗЛАМНА БАТЬКІВЩИНА» (код 44696756), БО «БФ ПДМШ ім.Миколи Пирогова» (код ЄДРПОУ 39932886), ВО «ГО СИЛЬНІ ДІТИ» (код ЄДРПОУ 40470091), БО «ВБФ Сталеві серця» (код ЄДРПОУ 44922281), БО ВБФ «Незламні котики» (код ЄДРПОУ 45154791) та інших суб`єктів господарювання та благодійних організацій, задіяних у схемі мінімізації податкових зобов`язань, маскування фіктивних фінансово-господарських операцій та переведення безготівкових коштів в готівку («конвертацію»), в період 2022-2023 років та на даний час, шляхом внесення до податкової та фінансової звітності підприємств та організацій завідомо неправдивих відомостей, а саме не відображення реального обсягу здійснених фінансово-господарських операцій з постачання товарів, робіт (послуг), ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 7,42 млн.грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів у великому розмірі.
В ході проведення слідчих (розшукових) дій в тому числі негласних слідчих розшукових дій встановлено, що до діяльності ТОВ «Пан Продукт+» та інших суб`єктів господарювання задіяних в злочинній схемі причетний громадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Так, ОСОБА_5 та інші співучасники злочину, з метою ухилення від сплати податків та «конвертації» грошових коштів використовують зазначений вище суб`єкт господарювання, розрахункові рахунки у яких відкриті у АТ "МОТОР-БАНК" (МФО 313009, адреса: 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Моторобудівників, буд. 54 `Б`).
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У даному випадку метою арешту є забезпечення можливої спеціальної конфіскації та відшкодування в подальшому спричинених державі збитків, забезпечення можливих у майбутньому цивільних позовів.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Одночасно при розгляді клопотання, поданого в порядку ст. 172 КПК України, слідчий суддя не вирішує питання належності та допустимості доказів, отриманих в ході досудового розслідування, оскільки оцінка допустимості доказів має бути вирішена відповідно до вимог ст. 89 КПК України під час ухвалення судового рішення при судовому розгляді кримінального провадження.
Детективом в клопотанні наведені доводи, які свідчать про необхідність накладення арешту на вказане майно, для ефективного розслідування, недопущення зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна та в подальшому не сплати до бюджету грошових коштів у вигляді податку на прибуток.
З урахуванням доведеності детективом правової підстави для арешту майна, того, що арешт майна є тимчасовим позбавленням права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, можливості забезпечення спеціальної конфіскації та можливих у майбутньому цивільних позовів, наявності ризиків щодо приховування, відчуження майна, з метою забезпечення проведення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, суд прийшов до висновку про задоволення клопотання про арешт майна.
Керуючись ст.ст. 170-175, 309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заступника керівника Підрозділу детективів - керівника відділу Територіального управління БЕБ у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Волинської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №72023031150000009 від 04.08.2023 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 212 КК України, - задовольнити.
Накласти арешт на рахунки:
-ТОВ "ГЕРМЕС ТРАНС ЛТД" (код 42121433) рахунок НОМЕР_1 ,
відкриті у АТ "МОТОР-БАНК" (МФО 313009, адреса: 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Моторобудівників, буд. 54 `Б`), шляхом зупинення видаткових операцій з коштами по вказаних рахунках, окрім зупинення видаткових операцій, пов`язаних зі сплатою податків до бюджету, сплатою внесків до Пенсійного фонду та фонду соціального страхування, а також виплати заробітної плати.
Копію ухвали суду надіслати детективу, прокурору, іншим заінтересованим особам не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Відповідно до ст. 175 КПК України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Роз`яснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Волинського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 119914161 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Данелюк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні