Справа № 953/5279/24
н/п 1-кс/953/4532/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" червня 2024 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12024220000000383 від 18.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
20 червня 2024 року до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12024220000000383 від 18.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів зазначених у клопотанні, що становлять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024220000000383 від 18.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом того, що посадові особи КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської обласної ради у змові з юридичними особами приватного права привласнили грошові кошти при укладенні та виконанні договорів на закупівлю товарів за період 2023 року, вчинено в умовах воєнного стану чим спричинено матеріальну шкоду державному бюджету.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 04.09.2023 між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської обласної ради, код ЄДРПОУ НОМЕР_2 та ПП « ОСОБА_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 укладено договір про закупівлю товарів № 207/ВТО-2023 систему відображення інформації на загальну суму 2658000.00 грн.
В ході розслідування кримінального провадження проведено судову товарознавчу експертизу товарів поставлених за договором № 207/ВТО-2023 за результатами якої встановлено, що ринкова вартість системи відображення інформації станом на момент укладення договору становила 1742406,14 грн., що вказує на завищення ціни при закупівлі на 915594.00 грн.
Крім того, в ході розслідування встановлено, що 14.08.2023 між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської обласної ради, код ЄДРПОУ НОМЕР_2 та ПП « ОСОБА_6 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 укладено договір про закупівлю товарів № 195/В-2023, а саме GPS-трекерів системи глобальної навігації та глобального позиціонування у кількості 120 штук на загальну суму 441600.00 грн.
Проведеною судово товарознавчою експертизою встановлено, що ринкова вартість GPS-трекерів системи глобальної навігації та глобального позиціонування станом на 14.08.2023 становила 171612.00 грн., що вказує на завищення ціни при закупівлі на 269988.00 грн.
Оглянувши наданий АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » рух грошових коштів по рахунку IBAN НОМЕР_5 , що належить ПП « ОСОБА_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 встановлено, що ПП « ОСОБА_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 за період часу з 31.07.2023 по 05.10.2023 на рахунок НОМЕР_6 , що належить ФОП ОСОБА_7 , 26.09.1962 РНОКПП НОМЕР_7 перерахувало грошові кошти на загальну суму 893810,00 грн., з призначенням платежу зазначено оплата за товарно матеріальні цінності, які в тому числі зазначені в специфікації, що додається до договору № 207/ВТО-2023.
З огляду на викладене, є підстави вважати, що посадові особи ПП « ОСОБА_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 за допомогою ФОП ОСОБА_7 , 26.09.1962 РНОКПП НОМЕР_7 привласнило грошові кошти при виконанні договору про закупівлю товару.
З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування у кримінальному провадженні, встановлення важливих для слідства обставин справи виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а сааме до: справи з юридичного оформлення карток на ім`я ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_7 ), у тому числі документів, які знаходяться в юридичних справах оформлення вказаних банківських карт, а саме документи, що передбачені «Інструкцією про порядок відкриття, використання та закриття рахунків у національній та іноземній валютах», що затверджена Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492, інформації відносно номерів мобільних телефонів, на які підключена послуга SMS інформування про рух грошових коштів по вказаним банківським карткам, інформації стосовно IP- адрес, з яких здійснювався вхід в НОМЕР_8 у період з моменту відкриття вказаних рахунків та до кінцевого строку дії ухвали, документів про рух грошових коштів та інформація про місце, час, спосіб та фото-відео матеріали зняття коштів з вказаних банківських карток у період часу з моменту відкриття рахунків до кінцевого строку дії ухвали.
Документи, що знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні, та іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
В судове засідання слідчий не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання. Надав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав.
Представник особи, у володінні якої знаходиться інформація про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином у встановленому законом порядку, засобами електронного зв`язку, проте в судове засідання не з`явився з невідомих причин, письмових пояснень не надав. Доказів вірогідності знищення чи змінення інформації слідчим не надано. Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без участі особи, у володінні якої знаходиться інформація, яка повідомлена відповідно до вимог ч. 1 ст. 163 КПК України.
На підставі ст. 107 ч. 4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб.
Дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, додатки до цього клопотання, слідчий суддя доходить висновку про задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Слідчим управлінням ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024220000000383 від 18.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.165 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши клопотання та надані докази, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню, оскільки підстав до вилучення копій документів за період з моменту відкриття банківських рахунків, що належать ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до кінцевого строку дії ухвали, слідчий суддя на теперішній час не вбачає, слідчим не доведено, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, в матеріалах клопотання відсутні відомості про те, яке відношення до вказаного кримінального провадження має інформація за вказаний період.
В частині надання тимчасового доступу до документів за період з 31.07.2023 по 31.12.2023 клопотання є обґрунтованим та підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, тому беручи до уваги вищевикладене, слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, що містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази, іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Керуючись ст. ст. 160, 163, 164, 309 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчогоСУ ГУНаціональної поліціїв Харківськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромвідділу Харківськоїобласної прокуратури ОСОБА_4 ,у кримінальномупровадженні №12024220000000383від 18.03.2024,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.4ст.191КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити частково
Надати дозвіл слідчим СУ ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , лейтенанту поліції ОСОБА_8 , капітану поліції ОСОБА_9 на проведення тимчасового доступу до оригіналів речей та документів, що перебуваютьу володінні АТ КБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ),юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів в паперовому та/або електронному вигляді, що складають банківську таємницю, та стосуються банківських рахунків, що належать ФОП ОСОБА_7 , 26.09.1962 РНОКПП НОМЕР_7 , за період з 31.07.2023 по 31.12.2023, а саме:
- відомості на паперових та електронних (магнітних) носіях інформації про рух грошових коштів (з розшифруванням контрагентів (назва підприємства, ідентифікаційний код юридичної особи, анкетні дані, ідентифікаційні номери), реквізити їх рахунків (номер рахунку, МФО банківської установи), номери референтів, призначення та сума платежу з вказівкою вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів, відомостей про документи, на підставі яких були здійснені такі платежі, номери трансакцій, які свідчать про рух грошових коштів);
- перелік банківських терміналів, із вказівкою їх точного розташування, через які здійснювалось зняття грошових коштів, із зазначенням точних дат та часу, фактів зняття грошових коштів з наданням фото-, відеозаписів з даних банківських терміналів, які здійснювались під час кожного факту зняття грошових коштів з вказаних рахунків;
- інформації відносно ІР-адрес, з яких здійснювалось відвідування (зокрема, вхід та авторизація) в інтернет-банкінгу або інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів вказати їх), за допомогою яких переведені грошові кошти з рахунків, та вказати (надати, зазначити) МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювались такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах;
- інформації, яка знаходиться в справах юридичного оформлення рахунків, а саме документів, передбачених Інструкцією про порядок відкриття, використання та закриття рахунків в національній та іноземних валютах, яку затверджено Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492, в тому числі, заява на відкриття рахунку, наданих до неї додатків, а також договорів між банком та клієнтом, в т.ч. договорів на обслуговування банківських рахунків в системі «клієнт-банк», актів прийманняпередачі електронних ключів доступу, доручень на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток до банківської установи, анкет-заяв, ксерокопій паспорта та інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків.
Строк дії ухвали про дозвіл на тимчасовий доступ до документів та інформації становить два місяці з дня її винесення.
Ухвала підлягає виконанню одноразово.
Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, а за її відсутності - іншій присутній особі, повинна бути пред`явлена ухвала і надана її копія.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів та їх тимчасового вилучення слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Київського районного суду
м.Харкова ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 25.06.2024 |
Номер документу | 119917146 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Юрлагіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні