ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
Від "20" червня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/330/24
За заявою: ОСОБА_1
До боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИВЕНА"
про банкрутство
Суддя Гнисюк С.Д.
Представники:
- від кредиторів: Шевченко Л.П. (в режимі відеоконференції) - АТ Комерційний банк "Приватбанк".
В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/330/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИВЕНА".
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 11.04.2024, зокрема, відкрито провадження у справі №906/330/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИВЕНА" (11341, Житомирська область, Лугинський район, с. Остапи, вул. Центральна, буд.2; код ЄДРПОУ 38286470); призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИВЕНА" арбітражного керуючого Дарієнка Віктора Дмитровича; оприлюднено повідомлення про відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі №906/330/24.
10.05.2024 на адресу Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ систему "Електронний суд", від Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" надійшла заява від 10.05.2024 з грошовими вимогами, з додатками.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 24.05.2024 зазначену заяву прийнято та призначено до розгляду в засіданні суду на 20.06.2024.
27.05.2024 на адресу Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, систему "Електронний суд", від розпорядника майна боржника Дарієнка В.Д. надійшов відзив від 27.05.2024 на заяву АТ КБ "ПриватБанк".
У попередньому засіданні 20.06.2024 розглядалась заява Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" від 10.05.2024 з грошовими вимогами.
Представник Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" в засіданні суду заяву підтримав.
Дослідивши заяву з грошовими вимогами до боржника та матеріали справи, заслухавши пояснення учасників, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду, суд, встановив наступне.
Згідно з частиною 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
За приписами ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 45 Кодексу про банкрутство, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 47 Кодексу про банкрутство, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого ч. 1 ст. 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Завданням господарського суду є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Розпорядник майна боржника, згідно відзиву від 27.05.2024, вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" визнає.
Судом встановлено, що вимоги кредитора до боржника виникли на підставі наступного.
17.01.2022 ТОВ "ЖИВЕНА" підписало Заяву відповідно до якої товариство приєднується до Умов та правила надання послуги «КУБ», ця Заява та Умови разом складають кредитний договір між АТ КБ «ПриватБанк» та ТОВ "ЖИВЕНА".
1. Істотні умови кредитного договору:
1.1. Банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати Клієнту строковий кредит для фінансування поточної діяльності Клієнта та/або для придбання основних засобів в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення кредиту, сплати процентів та ін. винагород в обумовлені цим Договором терміни.
1.2. Розмір кредиту: 310000 ( триста десять тисяч ) грн.
1.3. Строк кредиту: 12 місяців з дати видачі кредитних коштів.
1.4. У період з дати підписання Заяви процентна ставка за користування кредитом перші 6 місяців дії кредиту становить 1.6 % в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця користування кредитом - 1.4 % в місяць від початкового розміру кредиту (в т.ч. при достроковому погашенні кредиту).
1.5. Проценти за користування кредитом у разі виникнення прострочених зобов`язань за кредитним договором: 4% в місяць від суми простроченої заборгованості.
1.6. Порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця, передбачено адаптований графік (на вибір Клієнта та за узгодженням з Банком): 6 місяців користування кредитом: погашення тільки процентів, до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом; інші 6 місяців користування кредитом: погашення основного боргу з процентами рівними частинами щомісяця, до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом.
Порядок дострокового погашення кредиту: якщо в звітному місяці дата дострокового погашення кредиту передує даті сплати щомісячного платежу, - Клієнт сплачує залишок заборгованості та проценти поточного періоду в повному розмірі; якщо дата дострокового погашення слідує за датою погашення щомісячного платежу, Клієнт також оплачує залишок заборгованості та проценти поточного періоду в повному розмірі.
Сторони узгодили, що графік погашення кредиту (Додаток 1 до цієї Заяви) є невід`ємною частиною Договору.
Так, на виконання умов кредитного договору Банком було надано ТОВ "ЖИВЕНА" кредитні кошти у розмірі 310000,00 грн., що підтверджується випискою по рахунку № 20639036407650.
ТОВ "ЖИВЕНА" в свою чергу неналежним чином виконувало власні зобов`язання за кредитним договором, внаслідок чого станом на 10.04.2024 у боржника утворилась заборгованість перед Банком у розмірі 274 037,58 грн., яка складається з: 248 000,00 грн. заборгованість за тілом кредиту; 26 037,58 грн. заборгованість з комісії.
Вимоги Банку підтверджуються виписками по рахункам та розрахунком заборгованості.
Відповідно до ст. 1054 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), за кредитним договором кредитодавець зобов`язується надати грошові кошти позичальнику в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити відсотки.
Банк зобов`язання за даним договором виконав у повному обсязі, а саме: надав боржнику кредит у розмірі, передбаченому умовами Кредитного договору.
В свою чергу боржник не надавав своєчасно Банку грошові кошти для погашення заборгованості за Кредитом, комісією, відповідно до умов договору.
Згідно ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором Кредитор або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно із ч. 1 ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ч. 2 ст. 1050 ЦК України, наслідками порушення позичальником зобов`язань щодо повернення чергової частини суми кредиту є право кредитора достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку заяву Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" від 10.05.2024 про грошові вимоги задовольнити; визнати вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИВЕНА" у сумі 274037,58грн. заборгованості та 6056,00 грн. судового збору.
Відповідно до ст.ст. 13, 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести належними і допустимими доказами ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1 ст. 76 ГПК України).
За таких обставин, вимоги кредитора обґрунтовані, заявлені відповідно до вимог чинного законодавства, підтверджуються доказами, наявними в матеріалах справи та підлягають визнанню.
Крім того, слід зазначити, що судовий збір, сплачений за розгляд заяви зараховано до спеціального фонду державного бюджету України, у зв`язку з чим, на підставі статті 129 ГПК України на боржника покладається сплата судового збору, сплачена кредитором при поданні до суду заяви з вимогами до боржника.
Керуючись статтями 45, 47, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" від 10.05.2024 про грошові вимоги задовольнити.
2. Визнати вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИВЕНА" у сумі 274037,58грн. заборгованості та 6056,00 грн. судового збору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України та статтею 47 Кодексу України з процедур банкрутства.
Дата складання повного тексту ухвали: 24.06.2024.
Суддя Гнисюк С.Д.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119926539 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Гнисюк С.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні