ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"24" червня 2024 р. Справа № 911/1568/24
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "КУЛЬТ-ХОРСЕС", 11640, Житомирська область, Коростенський район, село Головки, вулиця Клубна, будинок 7, корпус А
до Фізичної особи підприємця Савчука Олександра Вікторовича, АДРЕСА_1
про стягнення 680 455, 73 грн за договором на виконання проектних робіт № 1/12 від 01.12.2021
встановив:
18 червня 2024 року через підсистему "Електронний суд" до Господарського суду Київської області з позовом звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "КУЛЬТ-ХОРСЕС" до Фізичної особи підприємця Савчука Олександра Вікторовича стягнення 680 455, 73 грн, з яких 450 000, 00 грн основна сума боргу, 45 000, 00 грн пеня, 149 310, 82 грн інфляційні втрати, 31 644, 91 грн 3 % річних та 4 500, 00 грн штраф, у зв`язку із неналежним виконанням умов договору на виконання проектних робіт № 1/12 від 01.12.2021.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Згідно із пунктами 3, 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити:
зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, правові підстави позову.
Однак в поручення зазначених вимог позовна заява не містить обставин справи щодо періодів за які нараховані заявлені до стягнення суми пені, 3% річних та інфляційні.
Посилання в тексті позовної заяви на Розрахунок стягуваних сум, що додається до позовної заяви, який містить обґрунтований розрахунок ціни позову є додатками до позовної заяви та окремо від позовної заяви не може вважатися заявою/ами у розумінні статті 161 Господарського процесуального кодексу України, в якій викладаються обставини щодо періодів прострочення, за які нараховані заявлені до стягнення суми пені, 3% річних та інфляційні.
Також у відповідності до пункту 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити правові підстави позову.
В розрізі цього суд звертає увагу на таке:
позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову;
предметом позову є певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача;
підставами позову є обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги. Такі обставини складають юридичні факти, які тягнуть за собою певні правові наслідки. Фактична підстава позову це юридичні факти, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача до відповідача;
правовими підставами позову є посилання в позовній заяві на закони та інші нормативно-правові акти, на яких ґрунтується позовна вимога позивача;
чітка ідентифікація заявлених вимог сприяє правильній оцінці спірних правовідносин в розрізі предмета та підстав позову, а також дозволяє правильно дослідити наявність та / або відсутність певних обставин, належних доведенню у тій чи іншій правовій конструкції, спрямованих на ефективний та реальний захист і відновлення порушених прав.
В обґрунтування правових підстав позову про стягнення заборгованості за договором на виконання проектних робіт № 1/12 від 01.12.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю "КУЛЬТ-ХОРСЕС" посилається на положення Цивільного кодексу України, які регулюються відносини поставки та надання послуг, водночас жодним чином не обґрунтовує як та чи інша, визначена ним, норма виступає підставою для стягнення сплаченої замовником вартості невиконаних робіт за означеним договором.
У відповідності до частин першої та другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статті 162 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю "КУЛЬТ-ХОРСЕС" усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
заяву з додатковим письмовим обґрунтуванням позовних вимог в частині визначення обставин щодо періодів прострочення, за які виникли заявлені до стягнення суми пені, 3% річних та інфляційних;
заяву з додатковим письмовим обґрунтуванням правових підстав позову про стягнення суми передоплати за договором на виконання проектних робіт.
Докази направлення копії такої заяви (заяви про усунення недоліків) учасникам справи надати до матеріалів справи.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/ та про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 24.06.2024
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119928060 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні