ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"24" червня 2024 р.м. Одеса № 916/2733/24Господарський суд Одеської області у складі судді Гута С.Ф.,
дослідивши зареєстровану 19.06.2024 р. за вх. № 2794/24
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ БУДИНОК ІМПЕРАТИВ» (61070, Україна, м. Харків, В`їзд Вологодський 2-й, буд. 6, офіс 407, Код ЄДРПОУ 41571716)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «МИР КЕРАМИКИ» (65114, м. Одеса, вул. Левітана, буд. 62, офіс 3 Н, email mirkeramiki2012@ukr.net, Код ЄДРПОУ 38351350)
про стягнення 29545,56 грн заборгованості,
встановив:
Використовуючи систему «Електронний суд» Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ БУДИНОК ІМПЕРАТИВ» звернулось до Господарського суду Одеської області із позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «МИР КЕРАМИКИ» 29545,36 грн заборгованості, які виникла у зв`язку із неналежним виконанням взятих на себе зобов`язань за усними договірними зобов`язаннями на поставку товару протягом 2019 р. - 2023 р. в частині своєчасної та остаточної оплати вартості поставленого товару. Відповідний розмір заборгованості визначено у підписаному між сторонами акті взаємних розрахунків.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Одеської області від 19.06.2024 р. позовній заяві Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ БУДИНОК ІМПЕРАТИВ» присвоєно єдиний унікальний номер судової справи - 916/2733/24 та визначено суддю Гута С.Ф. для її подальшого розгляду.
У статті 129 Конституції України та статті 42 ГПК України закріплено принцип рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин (стаття 7 ГПК України).
Частиною 1 статті 162 ГПК України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Пред`являючи позовну заяву Товариством з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ БУДИНОК ІМПЕРАТИВ» зазначено, що заборгованості виникла у зв`язку із неналежним виконанням Товариством з обмеженою відповідальністю «МИР КЕРАМИКИ» взятих на себе зобов`язань за усними договірними зобов`язаннями на поставку товару протягом 2019 р. - 2023 р. в частині своєчасної та остаточної оплати вартості поставленого товару. Відповідний розмір заборгованості визначено у підписаному між сторонами акті взаємних розрахунків.
Згідно частини 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У постанові Верховного Суду від 21.12.2020 р. у справі № 916/499/20 викладено позицію (на яку посилається позивач у позовній заяві), що акт звірки може вважатися доказом у справі в підтвердження певних обставин, зокрема в підтвердження наявності заборгованості суб`єкта господарювання, її розміру, визнання боржником такої заборгованості тощо. Однак, за умови, що інформація, відображена в акті підтверджена первинними документами та акт містить підписи уповноважених на його підписання сторонами осіб. Підписання акту звірки, у якому зазначено розмір заборгованості, уповноваженою особою боржника, та підтвердження наявності такого боргу первинними документами свідчить про визнання боржником такого боргу.
Відтак, відповідна інформація, відображена в акті звірки має бути підтверджена первинними документами.
Імперативними положеннями частини 1 статті 80 ГПК України визначено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Відповідно до частини 9 статті 80 ГПК України (на яку посилається позивач у позовній заяві) копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Тобто частина 9 статті 80 ГПК України передбачає можливість не надсилати відповідні докази іншим учасникам справи, у той же час, в силу приписів частини 1 статті 80 та статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний представити відповідні докази до суду в обов`язковому порядку.
Відповідно до частин 1-3 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162,164,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху… В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд залишає позов без руху за правилами статті 174 ГПК України, оскільки, Товариством з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ БУДИНОК ІМПЕРАТИВ» не представлено первинних документів (про наявність яких зазначено у тексті позовної заяви), на підставі яких між сторонами у справі складено акт звірки взаєморозрахунків.
Керуючись ст.ст.7,42,164,174,233,234,235 ГПК України, суд ухвалив:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ БУДИНОК ІМПЕРАТИВ» (зареєстрована 19.06.2024 р. за вх. № 2794/24) залишити без руху.
2. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ БУДИНОК ІМПЕРАТИВ» надати суду первинні документи (про наявність яких зазначено у тексті позовної заяви), на підставі яких між сторонами у справі складено акт звірки взаєморозрахунків.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ БУДИНОК ІМПЕРАТИВ», що за змістом частини 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 24.06.2024 р. та оскарженню не підлягає.
Суддя С.Ф. Гут
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119928454 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Гут С.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні