Рішення
від 17.06.2024 по справі 439/1295/24
БРОДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 439/1295/24

Провадження № 2-о/439/54/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2024 року м. Броди Львівської області

Бродівський районний суд Львівської області в складі головуючої судді Марків Т.А.,

за участю секретаря судового засідання Кашуби Л.О.,

у відкритому судовому засіданні розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа, щодо якої подано заяву про видачу обмежувального припису, ОСОБА_2 , заінтересована особаВідділення поліції № 1 Золочівського РВП ГУ НП у Львівській області про видачу обмежувального припису,

в с т а н о в и в:

Заявник звернулася до суду із заявою про видачу обмежувального припису.

В заяві (а.с. 1 3) відображена наступна позиція.

ОСОБА_1 проживає із своїми дітьми: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_1 . Також за вказаною адресою проживає колишній чоловік заявника ОСОБА_2 , шлюб з яким розірвано, проте останній місце спільного проживання не залишив. Заявник постійно потерпає від домашнього насильства зі сторони ОСОБА_2 (ненормативної лексики, погроз фізичною розправою), між ними постійно відбуваються сварки та скандали. Поведінка останнього негативно впливає на здоров`я заявника, психіку малолітніх дітей. Турбуючись про своє та дітей життя заявник вимушена всіляко уникати спілкування з колишнім чоловіком.

ОСОБА_1 неодноразового зверталася за захистом своїх прав до правоохоронних органів, проте це поведінку ОСОБА_2 не змінило.

За вказаних обставин, заявник просила видати обмежувальний припис терміном на шість місяців щодо заборони ОСОБА_2 перебувати в місці проживання (перебування) ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 ; наближатися на відстань ближче 50 м до місця проживання (перебування) заявника за адресою: АДРЕСА_1 ; вести листування, телефонні розмови із ОСОБА_1 , або контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто або через третіх осіб.

В судове засідання заявник, її представник та представник органу національної поліції не з`явилися, надали заяви про розгляд справи за їх відсутністю, відповідно до змісту яких на задоволенні заяви наполягали.

ОСОБА_2 , належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, проте в судове засідання не з`явився, про причини неявки, їх поважність суд не оповістив; будь-яких заяв чи клопотань від нього не надходило.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована та проживає адресою: АДРЕСА_1 (а.с 4).

ОСОБА_2 та ОСОБА_1 є батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с. 8 12).

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірваний на підставі рішення Бродівського районного суду від 17 серпня 2023 року (а.с. 5 6).

Постановами судді Бродівського районного суду від 11 квітня 2019 року, 20 січня 2022 року, 05 січня 2023 року, 23 січня 2024 року (а.с. 13 16) притягнуто ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та застосовано адміністративні стягнення у виді штрафу, внаслідок вчинення ним домашнього насильства відносно ОСОБА_1 .

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі Закон). ЦейЗакон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

Згідно з п.п. 3, 4, 14 та 17 ч. 1ст. 1 Закону, домашнє насильствоце діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Психологічне насильство це форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 24 Закону, до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належить обмежувальний припис стосовно кривдника.

Обмежувальний припис стосовно кривдникаце встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов`язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи (п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону).

Згідно з ч. 3ст. 26 Закону, рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків.

Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 24 Закону, до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, серед іншого, належить обмежувальний припис стосовно кривдника. Право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника мають: постраждала особа або її представник.

Згідно ч. 2 ст. 26 Закону,обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов`язків: 1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою; 2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об`єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи; 3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною; 4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою; 5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; 6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.

Зважаючи на наведені правила Закону, видача обмежувального припису є заходом впливу на кривдника, який може вживатися лише в інтересах постраждалих осіб та у разі настання певних факторів та ризиків.

Згідно зі ст. 350-6 ЦПК України, розглянувши заяву про видачу обмежувального припису, суд ухвалює рішення про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні. У разі задоволення заяви суд видає обмежувальний припис у вигляді одного чи декількох заходів тимчасового обмеження прав особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» або Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», на строк від одного до шести місяців.

Дії ОСОБА_2 , а саме вчинення сварок, погроз по відношенню до заявника є проявом домашнього психологічного насильства, постраждалою від яких є ОСОБА_1 .

Судом встановлено високий рівень вірогідності повторного вчинення домашнього насильства ОСОБА_2 , можливість настання тяжких наслідків щодо заявника, у зв`язку з чим є необхідність у видачі обмежувального припису, шляхом встановлення заходів тимчасового обмеження прав кривдника та покладення на нього обов`язків, встановлених ст. 26 Закону.

Керуючись ст.ст.258,259,263,265,268,315,319ЦПК України,

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 (адреса реєстраційного обліку місця проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ), заінтересована особа, щодо якої подано заяву про видачу обмежувального припису, ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 (адреса реєстраційного обліку місця проживання: АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ), заінтересована особаВідділення поліції №1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області (адреса місцезнаходження: м. Броди Львівської області, майдан Свободи, 10; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 08797452) про видачу обмежувального припису задовольнити.

Видати строком на шість місяців обмежувальний припис відносно ОСОБА_2 .

Встановити наступні заходи обмеження прав ОСОБА_2 та покласти на нього наступні обов`язки:

- заборонити перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_1 ;

- заборонити наближатися на відстань ближче ніж на 50 метрів до місця проживання (перебування) ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 ;

- заборонити вести листування, телефонні розмови з ОСОБА_1 , або контактувати з нею за допомогою інших засобів зв`язку особисто або через третіх осіб;

Допустити негайне виконання рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення (17 червня 2024 року) до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

Суддя Т.А. Марків

СудБродівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.06.2024
Оприлюднено26.06.2024
Номер документу119944858
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про видачу і продовження обмежувального припису

Судовий реєстр по справі —439/1295/24

Рішення від 17.06.2024

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Марків Т. А.

Ухвала від 14.06.2024

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Марків Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні