Справа № 462/6643/23
провадження 1-кс/462/1195/24
У Х В А Л А
24 червня 2024 року м. Львів
Слідчий суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП № 1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_7 у кримінальному провадженні №12021141060000347 від 09 червня 2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229, ч.2 ст. 15 - ч. 3 ст. 229 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мала Виска Кіровоградської області, громадянина України, українця, тимчасово не працюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
встановив:
старший слідчий СВ ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 за погодженням з прокурором звернулася до суду з клопотанням у кримінальному провадженні №12021141060000347 від 09 червня 2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229, ч.2 ст. 15 - ч. 3 ст. 229 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що що компанія Luigi Lavazza S.p.A. місцезнаходження якої за адресою: АДРЕСА_3 є виробником кави та власником прав на численні словесні та зображувальні торговельні марки, зокрема LAVAZZA (міжнародна реєстрація № 317174), що охороняється для товарів 29,30,31 класів Міжнародної класифікації товарів та послуг в тому числі для кави.
Компанія Luigi Lavazza S.p.A. не здійснює виробництво/фасування кави в Україні, а ввозить та реалізовує її в Україні через офіційного дистриб`ютора ТОВ «Асканія Трейдинг» ( ЄДРПОУ 25390060), розташованого за адресою: м. Київ провулок Новопечерський, 5.
Так, ОСОБА_8 маючи прямий умисел на незаконне використання знаків для товарів і послуг з метою отримання незаконних прибутків від реалізації підробленої (контрафактної) продукції маркованої торговельною маркою « ІНФОРМАЦІЯ_2 », знаючи, що йому право на використання цієї торгової марки не надано, у порушення вимог Закону України «Про охорону прав на знак для товарів і послуг», в жовтні 2023 року, більш точний час органом досудового розслідування не встановлений, створив організовану групу до якої залучив ОСОБА_9 та ОСОБА_5 , які займалася незаконним виробництвом та збутом підробленої (контрафактної) продукції, а саме упакувань з продукцією кави «LAVAZZA» в асортименті: «Lavazza Qualita Oro», «Lavazza Qualita Rosso», «CREMA E AROMA», «TIERRA SELECTION».
Створена та очолювана ОСОБА_8 організована група, характеризувалась наступним чином: попередньою зорганізованістю в спільне об`єднання для вчинення злочинів; стабільністю учасників групи, яка виразилась у тривалості їх дій, а саме з жовтня 2023 року по березень 2024 року; злагодженістю дій учасників групи до часу припинення її діяльності правоохоронними органами; розподілом функцій кожного з учасників організованої групи, спрямованих на досягнення єдиної злочинної мети; обізнаністю всіх учасників групи з планом злочинних дій; приховуванням своїх злочинних дій.
При цьому, мав місце розподіл функцій між учасниками організованої групи та визначена роль кожного з них.
ОСОБА_8 , діючи як організатор, умисно, з корисливих мотивів, з метою отримання незаконного прибутку, відвівши собі роль керівника, безпосередньо здійснював організаційно-розпорядчі функції, тобто координував дії учасників організованої групи під час вчинення кримінальних правопорушень, спільно з іншими учасниками організованої групи налагодив виробництво підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA», підшукав та отримав в оренду гаражне приміщення № НОМЕР_1 розташоване за адресою: АДРЕСА_4 , підшуковував упаковки для виготовлення підробленої (контрафактної) продукції, контролював вчасне виконання робіт з виготовлення контрафактної продукції, отримував замовлення на реалізацію підробленої (контрафактної) продукції та надавав вказівки про її виготовлення у необхідних об`ємах, отримував грошові кошти, здобуті в результаті збуту підробленої (контрафактної) продукції, шляхом перерахунку від покупців на банківські картки та готівковими коштами, а також, як виконавець здійснював виготовлення підробленої (контрафактної) продукції, транспортування підробленої (контрафактної) продукції до споживачів.
ОСОБА_5 , залучений як виконавець, згідно з розробленим злочинним планом спільно з іншими учасниками організованої групи та на виконання вказівок організатора ОСОБА_8 , налагодив виробництво підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA», здійснював безпосереднє виготовлення підробленої (контрафактної) продукції, транспортування підробленої (контрафактної) продукції до споживачів.
ОСОБА_9 , залучений як виконавець, згідно розробленого злочинного плану спільно з іншими учасниками організованої групи налагодив реалізацію підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA», отримував замовлення на реалізацію підробленої (контрафактної) продукції, забезпечував зерном кави для виготовлення підробленої (контрафактної) продукції, забезпечував транспортування підробленої (контрафактної) продукції до споживачів, отримував грошові кошти здобуті в результаті збуту підробленої (контрафактної) продукції, шляхом перерахунку від покупців на банківські картки, а також забезпечував організовану групу сировиною кавовими зернами.
З метою здійснення злочинної діяльності по виготовленню підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA», ОСОБА_8 більш точний час органом досудового розслідування не встановлений, але не пізніше 01.10.2023, отримав в оренду гаражне приміщення № НОМЕР_1 , що знаходяться за адресою: АДРЕСА_4 .
У подальшому, з метою реалізації злочинного плану, для виготовлення підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA», ОСОБА_8 придбав у невстановлених на даний час досудовим слідством осіб упаковки з незаконним використанням знаків для товарів та послуг торгової марки «LAVAZZA», які транспортував до підпільного цеху за адресою: АДРЕСА_5 .
Відповідно до розподілу ролей, ОСОБА_8 , будучи організатором та виконуючи функції виконавця спільно з ОСОБА_5 , виготовляли підроблену (контрафактну) продукцію, виконуючи при цьому наступні дії: фасування кавових зерен у відповідні, попередньо сформовані, упакування з встановленими клапанами дегазації з нанесеними позначеннями торгових марок «LAVAZZA» об`ємом 1000 грам та шляхом подальшого запаювання упаковки сформовували для продажу упаковки з кавовими зернами об`ємом 1000 грам.
У свою чергу, ОСОБА_9 , відповідно до виділеної йому ролі у складі організованої групи здійснював реалізацію підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA», яку незаконно виготовляли ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , а також постачав сировину кавові зерна.
Так, ОСОБА_5 , діючи у складі організованої групи, виконуючи роль виконавця злочинів, у невстановлений слідством час, але не пізніше 16.11.2023 отримав замовлення від ОСОБА_8 на виготовлення підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA».
В свою чергу, ОСОБА_9 , в період часу з 17 год. 05 хв. 13.11.2023 по 10 год. 14 хв. 16.11.2023, діючи у складі організованої групи, виконуючи роль виконавця злочинів, використовуючи попередньо розміщену рекламу у мережі Інтернет у ресурсах « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про продаж кави, отримав замовлення від ОСОБА_10 на поставку продукції торговельної марки «LAVAZZA», а саме кави ««Lavazza Qualita Oro» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 60 пачок та «Lavazza Qualita Rosso» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 60 пачок, і після прийняття замовлення ОСОБА_9 узгодив вартість, дату та спосіб її доставки за допомогою сервісу ТОВ «НОВА ПОШТА». Також останній повідомив реквізити банківського рахунку для оплати.
Після цього, 16.11.2023, з 11 год. 15 хв. по 11 год. 30 хв., ОСОБА_10 на виконання вказівки ОСОБА_9 , перерахував через банківський термінал на рахунок № НОМЕР_2 в АТ КБ «ПриватБанк», яким він розпоряджався, грошові кошти в сумі 28200 гривень, без урахування комісій та витрат на поштові послуги, як оплату за продукцію торговельної марки Lavazza в загальній кількості 120 упаковок.
Після зарахування коштів на вищевказану банківську картку, 16.11.2023 близько 16 год. 25 хв. 04 сек., ОСОБА_5 разом із ОСОБА_8 за вказівкою ОСОБА_9 , перебуваючи у відділенні № 191 ТОВ «Нова Пошта», що за адресою: м. Київ вул. Клінічна, 21/19, здійснили відправлення продукції торговельної марки «LAVAZZA» в загальній кількості 120 упаковок, які попередньо були виготовлені ним та ОСОБА_8 у відділення № НОМЕР_3 ТОВ «Нова Пошта», що за адресою: м. Львів вул. Городоцька, 359.
17.11.2023, о 16 год. 01 хв., ОСОБА_10 , перебуваючи у приміщенні відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта», що розташоване за адресою: м. Львів вул. Городоцька, буд 359 отримав придбані у ОСОБА_9 та виготовлені ОСОБА_8 та ОСОБА_5 наповнені упаковки кави Lavazza, а саме: кави «Lavazza Qualita Oro» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 60 пачок та «Lavazza Qualita Rosso» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 60 пачок, котрі добровільно видав працівникам поліції.
Відтак, в період 13.11.2023 по 17.11.2023, ОСОБА_5 спільно із ОСОБА_8 та ОСОБА_9 збули ОСОБА_10 продукцію з нанесеними позначеннями «LAVAZZA», котрі є схожими з торговельною маркою «Lavazza» за міжнародною реєстрацією № НОМЕР_4 , права на яку належить компанії Luigi Lavazza S.p.A., настільки що їх можна сплутати, при цьому достовірно знаючи що право на використання даної торговельної марки їм не надавалось, в загальній кількості 120 упаковок на загальну суму, згідно з висновком експерта 55 090 грн. 20 коп, без ПДВ.
Таким чином, внаслідок незаконних дій ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , компанії Luigi Lavazza S.p.A. заподіяно матеріальну шкоду в сумі 55 090 грн. 20 коп., що згідно з приміткою до ст.229 КК України, в двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить значний розмір.
Крім цього, ОСОБА_5 , продовжуючи спільний злочинний умисел, у складі організованої групи, виконуючи роль виконавця злочинів, у невстановлений слідством час, але не пізніше 02.02.2024 отримав замовлення від ОСОБА_8 на виготовлення підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA».
В свою чергу, ОСОБА_9 , в період з 11 год. 08 хв. по 11 год. 57 хв. 02.02.2024, використовуючи попередньо розміщену рекламу у мережі Інтернет у ресурсах « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про продаж кави, отримав замовлення від ОСОБА_10 на поставку продукції торговельної марки «LAVAZZA», а саме: кави «Lavazza Qualita Oro» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 100 пачок та «Lavazza Qualita Rosso» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 20 пачок, і після прийняття замовлення ОСОБА_9 узгодив вартість, дату та спосіб її доставки за допомогою сервісу ТОВ «НОВА ПОШТА». Також останній повідомив реквізити банківського рахунку для оплати.
Після цього, 02.02.2024, о 13 год. 15 хв., ОСОБА_10 на виконання вказівки ОСОБА_9 , перерахував через банківський термінал на рахунок № НОМЕР_5 в АТ КБ «ПриватБанк», яким він розпоряджався, грошові кошти в сумі 31 800 гривень, без урахування комісій та витрат на поштові послуги, як оплату за продукцію торговельної марки Lavazza в загальній кількості 120 упаковок.
Після зарахування коштів на вищевказану банківську картку, 02.02.2024 близько 18 год. 40 хв. 07 хв., ОСОБА_8 за вказівкою ОСОБА_9 , перебуваючи у відділенні № 191 ТОВ «Нова Пошта», що за адресою: м. Київ вул. Клінічна, 21/19, здійснив відправлення продукції торговельної марки «LAVAZZA» в загальній кількості 120 упаковок, які попередньо були виготовлені ОСОБА_5 та ОСОБА_8 у відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта», що за адресою: м. Львів вул. Городоцька, 359.
03.02.2024, о 16 год. 44 хв., ОСОБА_10 , перебуваючи у приміщенні відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта», що розташоване за адресою: м. Львів вул. Городоцька, буд. 359 отримав придбані у ОСОБА_9 та виготовлені ОСОБА_8 та ОСОБА_5 наповнені упаковки кави Lavazza, а саме: кави «Lavazza Qualita Oro» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 100 пачок та «Lavazza Qualita Rosso» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 20 пачок, котрі добровільно видав працівникам поліції.
Відтак, в період 02.02.2024 по 03.02.2024, ОСОБА_5 спільно із ОСОБА_8 та ОСОБА_9 збули ОСОБА_10 продукцію з нанесеними позначеннями «LAVAZZA», котрі є схожими з торговельною маркою «Lavazza» за міжнародною реєстрацією № НОМЕР_4 , права на яку належить компанії Luigi Lavazza S.p.A., настільки що їх можна сплутати, при цьому достовірно знаючи що право на використання даної торговельної марки їм не надавалось, в загальній кількості 120 упаковок на загальну суму, згідно з висновком експерта 62 777 грн., без ПДВ.
Таким чином, внаслідок незаконних дій ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , компанії Luigi Lavazza S.p.A. заподіяно матеріальну шкоду в сумі 62 777 грн., що згідно з приміткою до ст.229 КК України, в двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить значний розмір.
Крім цього, ОСОБА_5 , продовжуючи спільний злочинний умисел, виконуючи роль виконавця злочинів у складі організованої групи, спільно із ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , у гаражному приміщенні АДРЕСА_5 , організували цех із виготовлення підробленої (контрафактної продукції), де зберігали до 17 год. 27 хв. 20.03.2024 та мали намір збути підроблену продукцію з незаконним використанням знаків для товарів і послуг, що належить Luigi Lavazza S.p.A., однак свого умислу до кінця не довели з причин, що не залежали від їх волі, оскільки цього ж дня працівниками поліції за вказаною адресою проведено обшук, під час якого виявлено та вилучено знаряддя та засоби вчинення кримінального правопорушення, готову продукцію в упаковках на котрих нанесено знак для товарів і послуг, а саме: обладнання для спаювання поліетиленових упаковок, станок для розфасування «Packhouse», заготовки упакування «Lavazza»1000 г. (Qualita Oro, Super Crema, Tierra Selection, Crema e Aroma) та готову продукцію (упаковку із зерном кави) Lavazza вагою 1000 г. (Qualita Rossa, Tierra Selection, Crema E Aroma), що є схожими з торговельною маркою «Lavazza» за міжнародною реєстрацією № НОМЕР_4 , права на яку належать компанії Luigi Lavazza S.p.A., настільки, що їх можна сплутати, при цьому достовірно знаючи, що право на використання даної торговельної марки їм не надавалось. Вказану підроблену (контрафактну) продукцію під торговою маркою «Lavazza», ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , зберігали з метою незаконного збуту для отримання матеріальної вигоди, що у подальшому могло б призвести до змішування та сплутування суб`єктів господарювання щодо однорідних товарів.
Таким чином, внаслідок незаконних дій ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , компанії Luigi Lavazza S.p.A. могло бути спричинено матеріальну щкоду в сумі 94384 грн. 90 коп., що згідно з приміткою до ст.229 КК України в двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить значний розмір.
Крім цього, ОСОБА_5 , продовжуючи спільний злочинний умисел, у складі організованої групи, виконуючи роль виконавця злочинів, у невстановлений слідством час, але не пізніше 19.03.2024 отримав замовлення від ОСОБА_8 на виготовлення підробленої (контрафактної) продукції торгової марки «LAVAZZA».
В свою чергу, ОСОБА_9 в період з 13 год. 08 хв. 12.03.2024 по 09 год. 26 хв. 19.03.2024, використовуючи попередньо розміщену рекламу у мережі Інтернет у ресурсах « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про продаж кави, отримав замовлення від ОСОБА_10 на поставку продукції торговельної марки «LAVAZZA», а саме: кави «Lavazza Qualita Oro» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 120 пачок, і після прийняття замовлення, узгодив вартість, дату та спосіб її доставки за допомогою сервісу ТОВ «НОВА ПОШТА». Також останній повідомив реквізити банківського рахунку для оплати.
Після цього, 19.03.2024, в період часу з 11 год. 55 хв. по 11 год. 59 хв., ОСОБА_10 на виконання вказівки ОСОБА_9 , перерахував через банківський термінал на рахунок № НОМЕР_5 в АТ КБ «ПриватБанк», яким він розпоряджався, грошові кошти в сумі 33 000 гривень, без урахування комісій та витрат на поштові послуги, як оплату за продукцію торговельної марки Lavazza в загальній кількості 120 упаковок.
Після зарахування коштів на вищевказану банківську картку, 19.03.2024 близько 17 год. 02 хв. 03 сек., ОСОБА_8 , за вказівкою ОСОБА_9 , перебуваючи у відділенні № 18 ТОВ «Нова Пошта», що за адресою: м. Київ проспект Повітрофлотський 66, здійснив відправлення продукції торговельної марки «LAVAZZA» в загальній кількості 120 упаковок, які попередньо були виготовлені ОСОБА_5 та ОСОБА_8 у відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта», що за адресою: м. Львів вул. Городоцька, 359.
20.03.2024, в період час з 20 год. 45 хв. по 21 год. 15 хв., ОСОБА_10 , перебуваючи у приміщенні відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта», що розташоване за адресою: м. Львів вул. Городоцька, буд 359 отримав придбані у ОСОБА_9 та виготовлені ОСОБА_8 та ОСОБА_5 упаковки кави Lavazza, а саме кави «Lavazza Qualita Oro» в зернах об`ємом 1000 грам в кількості 120 пачок, котрі добровільно видав працівникам поліції.
Відтак, в період 12.03.2024 по 20.03.2024, ОСОБА_5 спільно із ОСОБА_8 та ОСОБА_9 збули ОСОБА_10 продукцію з нанесеними позначеннями «LAVAZZA», котрі є схожими з торговельною маркою «Lavazza» за міжнародною реєстрацією № НОМЕР_4 , права на яку належить компанії Luigi Lavazza S.p.A., настільки що їх можна сплутати, при цьому достовірно знаючи що право на використання даної торговельної марки їм не надавалось, в загальній кількості 120 упаковок на загальну суму, згідно з висновком експерта 67 314, 09 гривень, без ПДВ.
Таким чином, внаслідок незаконних дій ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , компанії Luigi Lavazza S.p.A. заподіяно матеріальну шкоду в сумі 67 314,09 гривень, що згідно з приміткою до ст.229 КК України, в двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить значний розмір.
24 червня 2024 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Мала Виска Кіровоградської області, громадянину України, українцю, раніше не судимому, тимчасово не працюючому, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_6 , фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 229 КК України.
Обставини, які надали достатні підстави підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 229 КК України, підтверджуються доказами, які містяться в матеріалах кримінального провадження.
Слідчий зазначає, про наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України:
1)на підтвердження наявності ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрюваний ОСОБА_5 може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, слід зазначити те, що санкція ч. 3 ст. 229 КК України передбачає покарання у виді штрафу від десяти тисяч до п`ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Відповідно до ч. 2 ст. 53 КК України, передбачено, що за вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачене основне покарання у виді штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, розмір штрафу, що призначається судом, не може бути меншим за розмір майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, або отриманого внаслідок вчинення кримінального правопорушення доходу, незалежно від граничного розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини КК України, а тому у випадку визнання його винним, а відтак з метою уникнення від покарання ОСОБА_5 може переховуватися від слідства та суду.
Крім цього, підозрюваний ОСОБА_5 , проживає в АДРЕСА_2 , однак вчинення ним кримінальних правопорушень мало місце на території м. Львова та м. Києва, органом досудового розслідування визначено слідче відділення Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління національної поліції у Львівській області, що стимулюватиме підозрюваного на переховування від органу досудового розслідування та суду.
2)на підтвердження наявності ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрюваний ОСОБА_5 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, слід зазначити те, що оскільки в ході досудового розслідування не вилучено всіх документів, які мають доказове значення для встановлення обставин даного кримінального провадження, останній з метою приховання важливих для кримінального провадження доказів свої протиправної діяльності, може сховати, спотворити або знищити їх;
3)на підтвердження наявності ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрюваний ОСОБА_5 може незаконно впливати на учасників кримінального провадження, слід зазначити про те, що в ході досудового розслідування не допитано всіх свідків, в тому числі осіб, в яких організатор ОСОБА_8 купляв тару, клієнтів, яким ОСОБА_8 реалізовував підроблену (контрафактну продукцію) та інших свідків, які будуть встановлені в ході досудового розслідування, які перебуваючи внаслідок робочих відносин в дружніх стосунках із підозрюваною ОСОБА_8 та про яких відомо ОСОБА_5 , на прохання останнього даватимуть неправдиві показання.
4)на підтвердження наявності ризику, передбаченого п. 4 ч.1 ст. 177 КПК України, слід зазначити, те, що для закінчення досудового розслідування та прийняття остаточного рішення у даному кримінальному провадженні необхідно провести низку слідчих (розшукових) дій. В тому числі, перевіряється причетність невстановлених на даний час осіб до вчинення вказаного кримінального правопорушень та вчинення ОСОБА_5 інших кримінальних правопорушень, які розслідуються в рамках цього кримінального провадження, а тому підозрюваний ОСОБА_5 , необмежено спілкуючись з іншими особами та надаючи їм інформацію, про обставини виявлені в ході досудового розслідування, яка ставатиме їй відома в ході проведення з нею слідчих дій, з метою викривлення фактів кримінальних правопорушень для уникнення від кримінальної відповідальності чи її пом`якшення, а також приховування причетності інших осіб у вчиненні злочинів, може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Слідчий зазначає, що враховуючи наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 229 КК України, а також наявність вищенаведених ризиків, з метою забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_5 своїх обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на учасників кримінального провадження у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, підозрюваному ОСОБА_5 доцільно обрати запобіжний захід у вигляді застави, оскільки, шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів неможливо запобігти вищенаведеним ризикам, тому просить клопотання задовольнити.
В судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали, покликаючись на мотиви такого, просять задовольнити та застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 60 560 гривень, з покладенням на підозрюваного ОСОБА_5 обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України.
Підозрюваний та його захисник заперечили щодо застосування запобіжного заходу у вигляді застави.
Захисник ОСОБА_6 зазначив, що підозри у тому, що ОСОБА_5 був членом стійкого злочинного угрупування є надуманими, розмір заподіяної шкоди дає підстави для кваліфікації дій за іншою частиною статті Кримінального Кодексу України, у висновках експертизи не вказано, що шкода заподіяна ОСОБА_5 . Просив врахувати, що у потерпілого троє дітей, двоє з яких неповнолітні, та відсутній постійний заробіток, він раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.
Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Клопотання відповідає вимогам ст.184 КПК України.
Копію клопотання та матеріалів, якими обґрунтовано необхідність застосування запобіжного заходу, підозрюваний отримав у строк, передбачений ч.2 ст.184 КПК України.
Встановлено, що 24.06.2024 року ОСОБА_5 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 229 КК України.
У відповідності до ст. 131, 132 КПК України запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Відповідно ст.182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.
Згідно ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені ч.1 ст.177 КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Обставинами, що дають підстави підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень є наявність в матеріалах досудового розслідування достатніх об`єктивних доказів, тобто обґрунтованість підозри підтверджуються матеріалами кримінального провадження.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що зазначені у клопотанні обставини підозри мають місце і підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, детальний перелік яких міститься в клопотанні, а документи, які містять такі дані, надані до суду разом з клопотанням. Враховуючи, що слідчий суддя на цьому етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо нього обмежувального заходу, то з огляду на наявні в матеріалах провадження дані слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 229 КК України.
Більше того, якщо виходити з поняття «обґрунтована підозра», наведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Фактів і інформації, які переконливо свідчать про причетність ОСОБА_5 до вчинення вказаного кримінального правопорушення в клопотанні та доданих до нього матеріалах міститься достатньо для висновку про обґрунтованість повідомленої підозри, що, з огляду на вимоги ч.2 ст.177 КПК України, є підставою для застосування запобіжного заходу.
Перевіряючи доводи клопотання на предмет наявності ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, слідчий суддя вважає, що докази та обставини, на які посилаються слідчий та прокурор, дають достатні підстави для висновку про наявність таких ризиків.
Так, слідчий суддя враховує специфіку злочину, за яким оголошено підозру, конкретні обставини, мотиви, час і місце скоєння такого, зокрема, дію на території України на час вчинення кримінального правопорушення воєнного стану, тяжкість покарання, яке загрожує ОСОБА_5 у разі визнання його винним у вчиненні тяжкого злочину.
Таким чином, враховуючи наведене, беручи до уваги дані про особу підозрюваного, який непрацевлаштований, конкретні обставини вчинення злочину, вважаю, що існує можливість того, що підозрюваний ОСОБА_5 може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього. Крім цього, відповідно до положень п. 3 ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, - від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи наведене, беручи до уваги дані про особу підозрюваного, конкретні обставини вчинення кримінального правопорушення, вчинення ним тяжкого злочину, вважаю, з метою запобігти вищезазначеним ризикам, які реально існують, забезпечити дієвість кримінального провадження та належну процесуальну поведінку підозрюваного, до нього необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді застави у розмірі вісімдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень, 00 копійок, оскільки більш м`який запобіжний захід, застава у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, про яку просить слідчий та прокурор, не здатні запобігти ризикам зазначеним у клопотанні.
Крім цього, при внесенні застави, вважаю, що слід покласти на підозрюваного обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, що забезпечить дієвість кримінального провадження, процесуальну поведінку підозрюваного та процесуальні дії слідчого.
Керуючись ст. 177-178, 182, 193-194, 196, 205, 309, 395 КПК України,
постановив:
клопотання задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваного у кримінальному провадженні №12021141060000347 від 09 червня 2021 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави у розмірі вісімдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень, 00 копійок.
Зобов`язати підозрюваного ОСОБА_5 непізніше п`ятиднів здня обраннязапобіжного заходуу виглядізастави внестиабо забезпечитивнесення іншоюфізичною чиюридичною особою(заставодавцем)коштів увказаному розміріна депозитнийрахунок длявнесення застави(UA598201720355219002000000757; отримувач: Територіальне управління державної судової адміністрації України в Львівській області, ЄДРПОУ 26306742; банк отримувача: Державна казначейська служба України, м. Київ) та надати прокурору (слідчому) документ, що це підтверджує.
Роз`яснитипідозрюваному ОСОБА_5 ,що невиконання обов`язку щодо внесення застави у розмірі та строки, визначені в даній ухвалі, та не надання прокурору (слідчому) документа, що це підтверджує, може бути підставою для зміни запобіжного заходу у вигляді застави на більш суворий.
У разівнесення заставипокласти напідозрюваного ОСОБА_5 наступні обов`язки:
1) прибувати до старшого слідчого СВ ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за першим викликом, у тому числі шляхом телефонного дзвінка;
2) не відлучатися із м. Києва без дозволу старшого слідчого СВ ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора або суду;
3) повідомляти старшого слідчого СВ ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Якщо підозрюваний ОСОБА_5 , в разі внесення застави, будучи належним чином повідомленим, не з`явиться за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
Копію ухвали негайно після її проголошення вручити підозрюваному.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119944902 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Мруць І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні