Україна
Романівський районнийсуд Житомирської області
290/938/24
У Х В А Л А
24червня 2024 року смт. Романів
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши клопотання ОСОБА_1 ,-
В СТ АН ОВ ИВ :
21 червня 2024 року через систему «Електронний суд» ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотанням, в якому просить суд продовжити строк дії рішення Романівського районного суду Житомирської області від 18 липня 2022 року про визнання ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним, посилаючись на те, що строк дії вказаного судового рішення закінчується 18 липня 2024 року, а також на наявність обставин, що свідчать про продовження хронічного стійкого психічного розладу у ОСОБА_2 .
Пунктом 1 частини 2статті 293 Цивільного процесуального кодексу України(даліЦПК України) передбачено, що справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи розглядаються в порядку окремого провадження.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду (частина 3 статті 294 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 295 ЦПК України, заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.
Згідно частин 7, 9 статті 300 ЦПК України клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.
Тобто, підсудність справи визначається за місцем проживання ОСОБА_2 , відносно якої подано клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, або за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги, якщо вона перебуває на лікуванні у такому закладі.
Натомість, документально підтверджених відомостей щодо зареєстрованого місця проживання чи перебування особи, відносно якої подано клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, або інформації про її перебування на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги, клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною та додані до нього документи не містять.
Окрім цього, відповідно до частини 1 статті 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Всупереч вказаним вимогам цивільного процесуального законодавства, заявником не додано до клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною документів, що додаються до такого клопотання, а саме копії паспорту та коду ОСОБА_2 та копії паспорту та коду ОСОБА_1 , що підтверджується актом, складеним старшим секретарем Романівського районного суду Житомирської області 21 червня 2024 року.
Враховуючи, що главою2розділуIV ЦПК Українипроцесуальні наслідки подання клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, яка не відповідає вимогам законодавства, не врегульовано, суддею згідно частини 9статті 10 ЦПК Українизастосовується закон, що регулює подібні за змістом відносини -статтю 185 ЦПК України.
Згідно частини першоїстатті 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву подано без подання усіх передбачених законом документів, які мають бути додані до цієї заяви, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, в якій зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення.
Керуючись статтями 10, 185, 293, 299, 300 ЦПК України, суддя,-
В И Р І Ш И В :
Клопотання ОСОБА_1 залишити без руху.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що способом усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частин даної ухвали, є надання копії паспорту та коду ОСОБА_2 , копії паспорту та коду ОСОБА_1 , а також відомостей щодо зареєстрованого місця проживання чи перебування ОСОБА_2 або інформації про її перебування на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги.
Встановити ОСОБА_1 строк для усуненнянедоліків десять днів з дня вручення даної ухвали та повідомити, що у разі неусунення недоліків клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною буде вважатись неподаним і йому повернутим.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Ковальчук
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119948893 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Романівський районний суд Житомирської області
Ковальчук М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні