Постанова
від 17.08.2006 по справі 2/188а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

2/188а

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області


14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-99-18, факс 7-44-62

Іменем України

П О С Т А Н О В А

 "17" серпня 2006 р.                                                  Справа № 2/188а

    9 год. 17 хв.                                                                                           

За позовом:          відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області

                    14017, м. Чернігів, вул. Комінтерну, 14

до                     комунального підприємства „Будинок культури „Текстильник”                    

                           м. Чернігів, вул. Стахановців,8

про                      стягнення 2541,67  грн.                                                                         

                                                                                          Суддя        Михайлюк С.І.

                                                                                          Секретар Фетисова Ю.А.

представники сторін:

від позивача: Зайковська М.В (05.07.2006р.)

від відповідача:  Нікітіна Г.Г. - директор.

Заявлено позов про стягнення з відповідача  2541,67 грн. штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів в 2005 році.

У судовому засіданні 05.07.2006р. представник позивача позовні вимоги підтримала.

Відповідач подав відзив на позов, просить у задоволенні позову відмовити, мотивуючи свою позицію тим, що будинок культури є неприбутковою організацією, фінансується з місцевого бюджету

У судовому засіданні представник відповідача зазначила, що КП “Будинок культури “Текстильник” реорганізовано  у комунальний клубний заклад “Палац культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді”, одна зміни до державного реєстру ще не внесені.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника відповідача, суд,

в с т а н о в и в:  

          Відповідно до ч.ч.  1, 2 ст.  19  Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі Закон) з урахуванням змін, внесених Законом України від 31.05.2005р. № 2602-IV “Про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (набув чинності з 22.06.2005р.),  для   підприємств   (об'єднань),   установ   і організацій  незалежно  від  форми  власності   і   господарювання встановлюється    норматив    робочих   місць   для   забезпечення працевлаштування  інвалідів  у  розмірі  чотирьох  відсотків   від середньооблікової   чисельності   штатних  працівників  облікового складу  за  рік,  а  якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного  робочого  місця.       Норматив  робочих  місць  для  забезпечення  працевлаштування інвалідів  визначається виключно цим Законом. Якщо іншими законами встановлюються    нормативи   робочих   місць   для   забезпечення працевлаштування інвалідів, які відрізняються від зазначених у цій статті,   застосовуються  положення  цього  Закону.

          Відповідно п. 3 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995р. № 314 (надалі Положення), робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Згідно із звітом  про зайнятість та працевлаштування інваліді  в 2005 році інваліди у відповідача  не працювали. Враховуючи середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу –12, норматив становить 1 робоче місце для інваліда.

Проте положення ст. 20 Закону про відповідальність за невиконання нормативу не  поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю  утримуються  за  рахунок  коштів державного або місцевих бюджетів.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідач утримується за рахунок коштів місцевого бюджету (лист управління культури Чернігівської міської ради  № 191 від 09.06.2006р.,  довідка № 3189 про включення до ЄДРПОУ, план використання бюджетних коштів на 2005 рік, рішення 21 сесії ХХІІІ скликання Чернігівської міської ради, рішення 5 сесії 5 скликання Чернігівської міської ради від 30.06.2006р.)

Враховуючи вищевикладене, а також керуючись ст.ст. 71 ч.1,   160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень  Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

У позові відмовити в повному обсязі.

Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у встановлений  строк,  постанова  суду    набирає законної сили після закінчення цього строку.

У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

          Якщо  строк  апеляційного  оскарження  буде поновлено,  то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова  може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

          Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява  про  апеляційне  оскарження  чи  апеляційна скарга, подані  після  закінчення  строків,  встановлених  цією   статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою

особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя                                                                                      С.І. Михайлюк

          

Постанова складена у повному обсязі  18.08.06 р..

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення17.08.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу119959
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/188а

Постанова від 10.07.2007

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Михайлюк С.І.

Ухвала від 16.06.2007

Господарське

Господарський суд Львівської області

Зварич О.В.

Ухвала від 08.06.2007

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Михайлюк С.І.

Постанова від 17.08.2006

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Михайлюк С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні