ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"24" червня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/688/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Шніт А.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Приватного підприємства "КАРТАЛ ПРО"
до Компанії EASTCHEM CO.,LTD
про стягнення 83934 доларів США,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "КАРТАЛ ПРО" звернулося до Господарського суду з позовом про стягнення з Компанії EASTCHEM CO.,LTD 83934 доларів США (що станом на день подання позову еквівалентно 3403464,95грн).
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на неналежне виконання відповідачем умов контрактів №DY/KAR231219-1 від 19.12.2023, №DY/KAR231219-2 від 19.12.2023, №DY/KAR231219-3 від 19.12.2023 та №DY/KAR231219-4 від 19.12.2023 в частині поставки товару.
В якості правових підстав позову позивач зазначає, зокрема, ст.526, 626, 629, 662 Цивільного кодексу України, ст.174, 193 Господарського кодексу України.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня - 3 028,00грн.
Позивачем заявлено вимогу майнового характеру про стягнення 83934 доларів США (що станом на день подання позову еквівалентно 3403464,95грн). Таким чином, за подання даної позовної заяви сплаті підлягає судовий збір у розмірі 51051,97грн (3403464,95грн х 3028,00грн).
Проте, позивачем доказів сплати зазначеної суми судового збору до позовної заяви не додано.
Отже, позивач не виконав вимоги п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, оскільки не надав належних доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Крім того, згідно з ч.5 ст.6 ГПК України суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Відповідно до положень ч.6 ст.6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє а д в о к а т.
Однак, Приватне підприємство "КАРТАЛ ПРО" (код ЄДРПОУ 43093051) не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС, що підтверджується відповіддю №1822017 від 24.06.2024 про відсутність зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС, сформованого засобами підсистеми ЄСІТС "Електронний суд", хоча у вступній частині позовної заяви зазначено про наявність такого кабінету.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви та надати суду докази сплати судового збору в розмірі 51051,97грн, а також докази здійснення ПП "КАРТАЛ ПРО" реєстрації електронного кабінету в підсистемі "Електронний суд" ЄСІКС, відповідно до ст.6 ГПК України.
Відповідно до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Відповідно до ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.6, 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Приватному підприємству "КАРТАЛ ПРО" протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків разом з поданням:
- доказів сплати судового збору в розмірі 51051,97грн;
- доказів здійснення ПП "КАРТАЛ ПРО" реєстрації електронного кабінету в підсистемі "Електронний суд" ЄСІКС, відповідно до ст.6 ГПК України.
4. Роз`яснити Приватному підприємству "КАРТАЛ ПРО" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулася з позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Шніт А.В.
Відправити:
1 - позивачу (код ЄДРПОУ 43093051) (рек. з пов.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 28.06.2024 |
Номер документу | 119991192 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні