Справа № 909/1061/17
У Х В А Л А
26.06.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., секретар судового засідання Безрука Н. К., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про банкрутство Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана", клопотання Фонду державного майна України (вх. № 5660/24 від 20.06.2024) про залучення до участі у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана",
за участі:
ліквідатора: Ковальського Ігоря Ігоровича,
від кредитора - Головного управління ДПС в Івано-Франківській області: Гаврильця Олексія Богдановича,
від Фонду державного майна України: Кібця Євгенія Олеговича (в режимі відеоконференцзв`язку);
інші учасники у справі про банкрутство в судове засідання не з`явилися,
В С Т А Н О В И В:
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області перебуває справа про банкрутство Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана". Справа перебуває в процедурі ліквідації банкрута, ліквідатор (арбітражний керуючий) Ковальський І. І.
Ухвалою від 03.04.2024 суд, зокрема, прийняв до відома звіт ліквідатора Ковальського І. І. про проведення ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана" (вх. № 3660/24 від 04.03.2024) за період з 01.01.2024 по 29.02.2024; відклав розгляд справи на 26.06.2024; зобов`язав ліквідатора у строк до 24.06.2024 надати суду належним чином сформований звіт ліквідатора та всі додатки до звіту, які передбачені статтею 65 Кодексу України з процедур банкрутства. У разі неможливості подання остаточного звіту подати проміжний звіт; явку ліквідатора визнав обов`язковою.
20.06.2023 за вх. № 5660/24 через підсистему "Електронний суд" від Фонду державного майна України надійшло клопотання про залучення заявника до участі у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана".
24.06.2023 за вх. № 10409/24 через канцелярію суду від арбітражного керуючого (ліквідатора) Ковальського І. І. надійшов звіт про проведення ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана" за період з 01.03.2024 по 20.06.2024.
Розглянувши матеріали справи про банкрутство, клопотання Фонду державного майна України (вх. № 5660/24 від 20.06.2024) про залучення до участі у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана", заслухавши присутніх в судовому засіданні учасників справи про банкрутство, суд виходить з такого.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з абзацом 24 частини 1 статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства, учасники у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, Фонд державного майна України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника.
ВАТ "Оріана" заснована відповідно до рішення Фонду державного майна України від 29.12.1995 № 65-АТ шляхом перетворення Державного концерну "Хлорвініл" у відкрите акціонерне товариство, відповідно до вимог Указу Президента України від 26.11.1994 № 699/94.
Фонд державного майна України є органом, що здійснює управління корпоративними правами держави ВАТ "Оріана" у розмірі 99, 9988% його статутного капіталу, яке є засновником ДП "Калійний завод" ВАТ "Оріана".
Відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства, учасниками у справі про банкрутство, зокрема, є Фонд державного майна України.
У відповідності до статті 1 Закону України "Про Фонд державного майна України", Фонд державного майна України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об`єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами держави щодо об`єктів державної власності, що належать до сфери його управління, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності.
Згідно із пунктом 4 частини 1 статті 4 означеного Закону, до основних завдань Фонду державного майна України належать, зокрема: захист майнових прав державних підприємств, а також державних пакетів акцій (часток), що належать до сфери управління Фонду державного майна України на території України.
З огляду на зазначене, з метою недопущення порушення майнових прав держави та, оскільки, рішення по даній справі може впливати на права, функції та обов`язки Фонду державного майна України, суд приходить до висновку про необхідність залучення Фонду державного майна України до участі у даній справі.
За змістом статей 59 - 65 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідаційна процедура як стадія провадження у справі про банкрутство є однією з найбільш ймовірних та прогнозованих процедур, які застосовуються до неплатоспроможного боржника та є механізмом виведення з ринку нерентабельних та неперспективних підприємств, а тому правильне завершення ліквідаційної процедури є основним завданням ліквідатора, який, з урахуванням покладених на нього Законом повноважень (статей 12, 61, 65 Кодексу України з процедур банкрутства) повинен наполегливо та добросовісно здійснювати свої повноваження упродовж всієї процедури ліквідації.
Ліквідатором на вимогу суду надано проміжний ліквідаційний звіт, з якого вбачається що на даний час ним проводяться заходи, передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, щодо здійснення ліквідаційної процедури відносно боржника, які на даний час не є завершеними.
Основною метою Кодексу України з процедур банкрутства є повне або часткове задоволення вимог кредиторів шляхом застосування судових процедур, зокрема, ліквідації банкрута. Під ліквідацією розуміється припинення суб`єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку Кодексу України з процедур банкрутства вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Кодекс України з процедур банкрутства визначає ряд обов`язків ліквідатора (статті 61 - 64 Кодексу України з процедур банкрутства), які останній зобов`язаний виконати в ліквідаційній процедурі.
В силу приписів частини 5 статті 61 Кодекс України з процедур банкрутства, ліквідатор зобов`язаний на вимогу господарського суду надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Відповідно до частини 1 статті 113 та частини 2 статті 119 Господарського процесуального кодексу України, строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
За приписами статті 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника.
Ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом (ч. 2 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства).
За змістом частини 6 статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи-банкрута.
Відтак ліквідаційна процедура триває до повного завершення процедури ліквідації - продажу усього майна боржника, затвердження ліквідаційного балансу і звіту ліквідатора.
При цьому, абзацом 5 пункту 1-6 Розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування: господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Оскільки ліквідація банкрута на даний час не завершена з об`єктивних на те причин, суд приходить до висновку про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, а також прийняття до відома звіту ліквідатора про проведення ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана".
З метою недопущення порушення майнових прав і інтересів учасників у справі про банкрутство та належного завершення ліквідаційної процедури у даній справі, суд приходить до висновку про необхідність відкладення розгляду справи.
В той же час, суд також звертає увагу ліквідатора на дотримання вказаного строку і завершення усіх дій, визначених Кодексом України з процедур банкрутства та подання на затвердження звіту про проведення ліквідаційної процедури боржника і ліквідаційного балансу.
Керуючись статтями 1, 2, 12, 58 - 65, 96 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Клопотання Фонду державного майна України (вх. № 5660/24 від 20.06.2024) про залучення до участі у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана" задовольнити.
2. Залучити Фонд державного майна України (01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, буд. 18/9; ідентифікаційний код: 00032945) до участі у справі № 909/1061/17 про банкрутство Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана".
3. Прийняти до відома звіт ліквідатора Ковальського І. І. про проведення ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана" (вх. № 10409/24 від 24.06.2024) за період з 01.03.2024 по 20.06.2024.
4. Строк ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства "Калійний завод" Відкритого акціонерного товариства "Оріана" та повноваження арбітражного керуючого (ліквідатора) Ковальського І. І. у справі № 909/1061/17 продовжити на три місяці (до 11.10.2024).
5. Відкласти розгляд справи на 18.09.2024 о 10:00 год.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, буд. 32, зал судового засідання № 8.
6. Ліквідатору у строк до 13.09.2024 надати суду належним чином сформований звіт ліквідатора та всі додатки до звіту, які передбачені статтею 65 Кодексу України з процедур банкрутства. У разі неможливості подання остаточного звіту подати проміжний звіт.
7. Явку ліквідатора визнати обов`язковою.
8. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/, а також ознайомитись з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
9. Ухвала набирає законної сили 26.06.2024 та оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 28.06.2024 |
Номер документу | 119992171 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні