Рішення
від 25.06.2024 по справі 910/1243/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

25.06.2024Справа № 910/1243/24Суддя Мудрий С.М., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Еніл" про ухвалення додаткового рішення у справі

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Еніл"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіт "Білд Дрім"

про стягнення 196 733,82 грн.

Представники сторін: не викликались.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Еніл" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіт "Білд Дрім" про стягнення 196 733,82 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем обов`язку своєчасно та в повному обсязі оплатити виконані позивачем роботи за договором підряду №1706-22 від 17.06.2022 року.

У зв`язку з чим просить суд стягнути з відповідача основний борг в розмірі 108 374,38 грн., пеню в розмірі 65 172,21 грн., 3% річних в розмірі 6 517,21 грн., інфляційні втрати в розмірі 16 670,02 грн. та витрати на правову допомогу в розмірі 25 000,00 грн.

Рішенням Господарського суду міста Києва 14.05.2024 позов задоволено частково. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіт "Білд Дрім" (04111, м. Київ, вул. Щербаківського Данила, будинок 53, ідентифікаційний код: 41992665) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Еніл" (02175, місто Київ, вул. Ревуцького, будинок 11-Г, 1-й поверх, 1-й під`їзд, нежиле приміщення 237, ідентифікаційний код: 41257449) основний борг в розмірі 108 374 (сто вісім тисяч триста сімдесят чотири) грн. 38 коп., пеню у розмірі 19 742 (дев`ятнадцять тисяч сімсот сорок дві) грн. 56 коп., 3% річних в розмірі 6 517 (шість тисяч п`ятсот сімнадцять) грн. 21 коп., інфляційні втрати в розмірі 16 670 (шістнадцять тисяч шістсот сімдесят) грн.. 02 коп. та судовий збір у розмірі 2 328 (дві тисячі триста двадцять вісім) грн. 84 коп.

28.05.2024 до канцелярії суду товариством з обмеженою відповідальністю "Еніл" подано заяву про ухвалення додаткового рішення.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.06.2024 заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Еніл" про ухвалення додаткового рішення по справі № 910/1243/24 повернуто заявнику без розгляду.

18.06.2024 на адресу суду від товариства з обмеженою відповідальністю "Еніл" надійшла заява про ухвалення додаткового рішення.

Відповідно до ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Докази витрат позивача на професійну правничу допомогу були надані разом з позовною заявою. До заяви про ухвалення додаткового рішення позивачем не долучено додаткових доказів.

Згідно з ч. 2 ст. 244 заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.

Отже, позивачем не пропущено строк для подання заяви про ухвалення додаткового рішення щодо вирішення питання про судові витрати.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Відповідно до 3-4 ст. 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 123 ГПК України передбачено, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Частиною 1 ст. 124 ГПК України встановлено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Приписами ст. 126 ГПК України встановлено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

За приписами ст. 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом; адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

За змістом ст. 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

01.01.2024 між адвокатом Коломійцем Євгеном Васильовичем та товариством з обмеженою відповідальністю "Еніл" укладено Договір (угода) №27/01 про надання правової допомоги.

За вказаним Договором адвокат зобов`язується здійснити підготовку документів та представництво інтересів клієнта в господарській справі, які виникли з підряду № 1706-22 від 17.06.2022 з усіма правами наданими законом щодо стягнення заборгованості та штрафних санкцій з товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіт "Білд Дрім", а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання Договору.

Вартість послуг за надання правової допомоги, передбачених цим Договором, становить 25 000,00 грн.

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правничої допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Враховуючи приписи ст. 126 ГПК України та ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", суд повинен досліджувати заявлену суму гонорару з урахуванням, зокрема, складності справи, витраченим адвокатом часом на виконання відповідних робіт (надання послуг), обсягу наданих адвокатом послуг та виконаних робіт, однак сума гонорару не має прив`язки до об`єктивних критеріїв, а є лише фіксованою винагородою адвоката, розмір якої визначається в межах інтересів сторін за договором. Отже, сторона по справі, укладаючи договір з адвокатом про надання професійної правничої допомоги, не зобов`язана брати на себе обов`язок щодо надмірних витрат, які непов`язані з фактичним об`ємом послуг, необхідним для представлення її інтересів в суді, а тому у свою чергу сторона на яку покладаються судові витрати не зобов`язана відшкодовувати іншій стороні витрати, які непов`язані з необхідними та фактичними витратами для надання професійної правничої допомоги.

Постановою Об`єднаної палати Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського суду від 03.10.2019 у справі № 922/445/19 встановлено, що витрати на надану професійну правничу допомогу в разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою, чи тільки має бути сплачено.

Враховуючи наведене, ціну позову, складність справи, обсяг наданих адвокатом послуг та виконаних робіт, суд дійшов висновку про те, що витрати позивача на професійну правничу допомогу підлягають стягненню з відповідача у розмірі 13 000,00 грн.

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 129 ГПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись викладеним та ст.ст. 123, 126, 129, 221, 244 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Еніл" про ухвалення додаткового рішення задовольнити частково.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіт "Білд Дрім" (04111, місто Київ, вул. Щербаківського Данила, будинок 53, ідентифікаційний код 41992665) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Еніл" (02175, місто Київ, вулиця Ревуцького, будинок 11-г, 1-й поверх, 1-й під`їзд, нежиле приміщення 237, ідентифікаційний код 41257449) витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 9 998 (дев`ять тисяч дев`ятсот дев`яносто вісім) грн. 05 коп.

3. В іншій частині заяви відмовити.

4. Видати наказ.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Сергій МУДРИЙ

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.06.2024
Оприлюднено28.06.2024
Номер документу119992256
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —910/1243/24

Рішення від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Рішення від 14.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 06.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні