532/874/24
2-о/532/70/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2024 р. м. Кобеляки
Кобеляцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Назарьової Л. В,
присяжних Дівніч М. М, Кисіль Ю. Б,
з участю секретаря судового засідання Маляренко І. М,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки клопотання ОСОБА_1 про призначення по справі експертизи
Встановив:
У провадженні Кобеляцького районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 недієздатними, встановлення над ними опіки та призначення опікуна.
Крім цього заявником подано клопотання про призначення по справі судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_2 .
Учасники справи будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явились.
ОСОБА_3 проти призначення у справі експертизи не заперечувала.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання про призначення експертизи необхідно задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Під достатніми даними необхідно розуміти будь-яку інформацію, яка дозволяє припустити наявність у фізичної особи певних психічних розладів. Джерелом інформації може бути медична документація (медичні карти амбулаторного чи стаціонарного хворого із психіатричних закладів або виписки з них; довідки з психоневрологічних закладів про те, що особа перебувала чи перебуває на обліку через психічне захворювання; довідки з медичних закладів про наявність захворювань які не є психічними, але які впливають на психічну діяльність особи).
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 на цей час повністю залежить від сторонньої допомоги: прийом їжі, купання, прийом лікарських препаратів, особистий туалет, котроль дефекції і сечовиділення.
Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про психіатричну допомогу» судово- психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст. ст. 103-105 ЦПК України.
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення судово-психіатричних експертиз, затвердженогонаказом Міністерства охорони здоров`я №397 від 08.10.2001 рокусудово-психіатрична експертиза призначається судом і проводиться за його відповідним рішенням з метою відповіді на питання, що виникають під час провадження адміністративних, кримінальних та цивільних справ з приводу психічного стану особи.
Як вбачається з ч. 1 ст. 103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Таким чином, оскільки з метою встановлення психічного стану ОСОБА_4 , а також його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними необхідні спеціальні знання, з урахуванням того, що в наявних у матеріалах справи даних про розлад здоров`я фізичної особи достатньо для призначення експертизи, суд вважає, що по справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Полтавської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України».
Крім цього, враховуючи, що медична документація із медичного закладу може мати значення для встановлення обставин справи та отримати її самостійно заявник не має змоги, так як відомості, що маються в ній містять лікарську таємницю, суд вважає за необхідне витребувати такі документи з метою надання експертам і врахування при проведенні експертизи.
Згідно пункту 5 частини 1 статті 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Приймаючи до уваги, що проведення необхідних досліджень та виготовлення висновку експерта займе тривалий час, суд вважає за необхідне зупинити провадження в справі на час проведення експертизи.
Керуючись статтями 103, 105, 252, 352-354 ЦПК України, суд
Постановив:
Зобов`язати представника КНП «Кобеляцька центральна районна лікарня» надати Кобеляцькому районному суду Полтавської області історії хвороби та амбулаторні картки ОСОБА_2 , 1945 року народження.
Представнику КНП «Кобеляцька центральна районна лікарня» роз`яснюється, що відповідно до ч.7 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин.
Клопотання ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити по справі судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на психічний розлад? Якщо так, то на який саме?
2. Чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за станом здоров`я усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
Обов`язок доставки ОСОБА_2 до Полтавської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» для проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Проведення експертизи доручити експертам Полтавської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» (адреса місцехназодження: пошт. інд. 36013, Полтавська область, Полтавський район, м. Полтава, вул. Медична, буд. 1).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.
Відповідно до вимог частини 2 статті 299 ЦПК України судові витрати за проведення експертизи відносяться на рахунок держави.
Для проведення експертизи надіслати експертам копію цієї ухвали, матеріали цивільної справи та медичну документацію про стан здоров`я ОСОБА_2 , 1945 року народження, отриману з закладу охорони здоров`я.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавськогго апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Присяжні
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 28.06.2024 |
Номер документу | 119993302 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Назарьова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні