Рішення
від 25.06.2024 по справі 918/514/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" червня 2024 р. м. РівнеСправа № 918/514/24

Господарський суд Рівненської області у складі головуючої судді Бережнюк В.В., розглянувши матеріали позовної заяви Дочірнього підприємства "ХОЛЬМЕР-УКРАЇНА"

до відповідача Приватного підприємства "Агро-Експрес-Сервіс"

про стягнення заборгованості 424 630,13 грн.

Секретар судового засідання Лиманський А.Ю.

Представники:

від позивача не з`явився

від відповідача не з`явився

ОПИС СПОРУ

Дочірнє підприємство "ХОЛЬМЕР-УКРАЇНА" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до відповідача Приватного підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" про стягнення заборгованості 424 630,13 грн., з яких 419 482,78 грн. - основний борг, 5147,35 грн.- 3% річних.

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов Договору оренди сільськогосподарської техніки без екіпажу №ОР-0210-1 від 02.10.2022, а саме відповідач не здійснив оплату за послуги оренди на суму 419 482,78 грн. Тому, покликаючись на умови Договору та ст.625 ЦК України, позивач нарахував 3% річних в сумі 5 147,35 грн.

Також позивач просить покласти на відповідача судові витрати.

Відповідач відзиву на позов не надав, вимог не заперечив.

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою від 29.05.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження. Справу призначено до слухання по суті на 25 червня 2024 р. на 11:15 год.

25.06.2024 до Господарського суду Рівненської області від представника Дочірнього підприємства "ХОЛЬМЕР-УКРАЇНА" надійшло клопотання про проведення розгляду справи без участі представника позивача.

У судове засідання 25.06.2024 представники позивача та відповідача не з`явилися. Про дату та час судового засідання повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

За таких обставин, враховуючи, що неявка учасників не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду всіх обставин справи, відтак, керуючись статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши документи і матеріали, які подані учасниками процесу, давши правову оцінку доказам, які мають значення для вирішення справи, господарський суд прийшов до наступних висновків.

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

Між Дочірнім підприємством "ХОЛЬМЕР-УКРАЇНА" (Позивач, Орендодавець) та Приватним підприємством "Агро-Експрес-Сервіс" (Відповідач, Орендар) був укладений Договір оренди сільськогосподарської техніки без екіпажу №ОР-0210-1 від 02 жовтня 2023 року, згідно пункту 1.1. Договору Орендодавець забов`язується надати у тимчасове платне користування сільськогосподарську техніку визначену в додатках до цього Договору, (далі- Техніка, Предмет оренди), а Орендар - прийняти, оплатити користування і своєчасно повернути техніку у справному стані з урахуванням нормального зносу відповідно до актів приймання-передачі, які є невід`ємною частиною цього Договору. Орендодавець гарантує та підтверджує, що техніка яка передається в оренду на умовах цього Договору знаходиться у його власності та зареєстрована відповідно до норм чинного законодавства, нікому іншому не передана, не перебуває в заставі чи під арештом, не обтяжена правами третіх осіб (а.с.11-12).

В Додатку №1 до Договору оренди сільськогосподарської техніки без екіпажу №ОР-0210-1 від 02 жовтня 2023 року (далі Додаток №1) Сторони визначили найменування, марку, модель сільськогосподарської техніки, що передається в користування за Договором оренди, а саме:

1. Навантажувач очищувач цукрового буряка HOLMER Terra Felis 2, 2015 року виготовлення, заводський номер 0146 (далі Техніка).

Відповідно до розділу 2 Договору оренди "Мета оренди", техніка передається Орендареві для проведення сільськогосподарських робіт по збиранню та очищенню цукрового буряка. Орендар не має права передавати взяту в оренду техніку в суборенду, у безоплатне користування, в заставу, передавати свої права та обов`язки за цим Договором третім особам, іншим чином розпоряджатись технікою та зазначеними правами і обов`язками.

За умовами п.п. 3.1., 3.2., 3.3. Договору оренди, техніка повинна бути передана Орендодавцем та прийнята Орендарем в строки узгоджені сторонами в додатках до договору та згідно актів приймання-передачі. Передача в оренду оформлюється актом приймання-передачі із зазначенням комплектності. Передача техніки в оренду може здійснюватись уповноваженими представниками сторін. Техніка вважається фактично переданою з моменту підписання акту приймання-передачі сторонами, який є невід`ємною частиною договору.

Відповідно до п. 4.1. Договору оренди, термін оренди складає орієнтовно 3 (три) місяці і починається з моменту підписання Сторонами акту приймання-передачі техніки, але в будь-якому випадку до 31.12.2023 року.

У п.5.1.1. Договору оренди сторони погодили, що Орендар зобов`язується підписувати Акти

використання техніки та оплачувати орендну плату в порядку і строк, передбачений цим Договором.

Згідно п.п. 5.3., 5.4. Договору оренди, даний договір припиняється лише за взаємною згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди, при цьому сторони повинні виконати взяті на себе зобов`язання згідно цього договору, що виникли до моменту його припинення. Припинення дії договору не звільняє сторони від відповідальності та зобов`язань відповідно до умов цього договору.

За умовами розділу 6 Договору оренди "Орендна плата та порядок розрахунків", орендна плата за кожен місяць оренди фіксується сторонами в актах наданих послуг оренди техніки, які є невід`ємною частиною цього договору. Розмір щомісячної орендної плати за кожну одиницю Техніки зазначається в додатках до договору, які є невід`ємною частиною та може бути змінений за угодою сторін. Оплата вартості оренди здійснюється протягом 15 календарних днів з дати формування акту наданих послуг оренди техніки.

У п. 6.2. Договору оренди сторони погодили, що акти наданих послуг з оренди техніки складаються сторонами не пізніше останнього робочого дня місяця в якому було надано послуги оренди. В актах вказується вартість оренди в гривнях згідно курсу продажу ЄВРО на міжбанківський валютній біржі по завершенню торгів за інформацією сервера https://minfin.com.ua/currency/mb/ на день, що передує дню укладення актів.

Відповідно до п.п. 6.5., 6.6. Договору оренди, форма оплати - безготівкова. Оплата здійснюється Орендарем шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендодавця згідно виставлених Орендодавцем рахунків. Датою оплати вважається день зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендодавця.

Вартість оренди згідно акта наданих послуг не змінюється протягом терміну вказаному в п. 6.4. (15 календарних днів з дати формування акту наданих послуг оренди техніки). Після сплину терміну оплати, вказаному в п. 6.4., в разі збільшення курсу гривні до євро на 5% в порівняні з курсом, застосованим при формуванні акта наданих послуг вартість оренди перераховується за згодою сторін по курсу на день фактичної оплати згідно курсу продажу євро на міжбанківській валютній біржі по завершенню торгів за інформацією сервера https://minfin.com.ua/currency/mb/ на день, що передує дню фактичної оплати.

Так, на виконання своїх зобов`язань з передачі Техніки в оренду, Позивач 02 жовтня 2023 року передав, а Відповідач прийняв зазначену сільськогосподарську Техніку в строкове платне користування (оренду), що підтверджується Актом №1 приймання-передачі до Договору оренди сільськогосподарської техніки без екіпажу № ОР-0210-1 від 02.10.2023 (далі Акт №1) (а.с. 19). Відповідно до Акту №1, передана техніка належить на праві власності Орендодавцю та знаходиться в технічно справному стані. Зазначений Акт №1 підписаний законними представниками сторін, та скріплений печаткою кожної зі сторін.

08 січня 2024 року Відповідач передав, а Позивач прийняв сільськогосподарську Техніку зі строкового платного користування (оренди), що підтверджується Актом №2 приймання-передачі до Договору оренди сільськогосподарської техніки без екіпажу № ОР-0210-1 від 02.10.2023 (далі Акт №1) (а.с. 18). Відповідно до Акту №2, передана техніка належить на праві власності Орендодавцю та знаходиться в технічно справному стані з урахуванням звичайного зношення. Сторони щодо технічного стану техніки претензій одна до одної не мають. Зазначений Акт №2 підписаний законними представниками сторін, та скріплений печаткою кожної зі сторін.

Таким чином, Позивач свій обов`язок з передачі Техніки в оренду виконав належним чином та в повному обсязі, що підтверджується вищезазначеними Актами.

В п. 3 Додатку №1 сторони визначили розмір орендної плати за одиницю техніки в розмірі 3260,00 Євро. Вартість орендної плати в гривнях на день підписання Додатку №1, згідно курсу продажу євро на міжбанківській валютній біржі по завершенню торгів за інформацією сервера https://minfin.com.ua/currency/mb/ на день торгів, що передує дню підписання Додатку №1 (курс 39,0727 грн. з 1 євро), становила 127 377,00 грн.

При цьому в п. 4 Додатку №1 сторони встановили, що вартість щомісячної орендної плати в гривнях визначається в Актах наданих послуг з оренди техніки які складаються не пізніше останнього робочого дня місяця в якому було надано послуги оренди, виходячи з курсу продажу ЄВРО на міжбанківській валютній біржі по завершенню торгів за інформацією сервера https://minfin.com.ua/currency/mb/ на день, що передує дню укладення актів.

На виконання умов Договору оренди, між Сторонами було складено наступні Акти виконаних робіт (наданих послуг):

1. Акт наданих послуг з оренди техніки №510 від 31 жовтня 2023 року (далі Акт №510). Загальна вартість робіт (послуг) із ПДВ 125 670,07 грн. (а.с. 13). Позивачем було виставлено рахунок на оплату по замовленню №690 від 31 жовтня 2023 р. на суму із ПДВ 125 670,07 грн. (а.с. 22). Кінцевий термін оплати до 15.11.2023 включно.

2. Акт виконаних робіт по використанню техніки №570 від 30 листопада 2023 року (далі Акт №570) (а.с. 14). Загальна вартість робіт (послуг) із ПДВ 130 237,00 грн. Позивачем було виставлено рахунок на оплату по замовленню №778 від 30 листопада 2023 р. на суму із ПДВ 130 237,00 грн. (а.с. 21). Кінцевий термін оплати до 15.12.2023 включно.

3. Акт виконаних робіт по використанню техніки №593 від 29 грудня 2023 року (далі Акт №593) (а.с. 15). Загальна вартість робіт (послуг) із ПДВ 137 869,64 грн. Позивачем було виставлено рахунок на оплату по замовленню №808 від 29 грудня 2023 р. на суму із ПДВ 137869,64 грн. (а.с. 20). Кінцевий термін оплати до 13.01.2024 включно.

Відповідачем не було здійснено жодних оплат грошових коштів за виконані роботи (надані послуги) з оренди Техніки згідно Договору оренди на користь Позивача.

Станом на день розгляду справи по суті відповідачем та позивачем не надано доказів сплати коштів.

Відповідно до умов п. 6.6. Договору оренди, після сплину терміну оплати, вказаному в п. 6.4. (15 календарних днів з дати формування акту наданих послуг оренди техніки), в разі збільшення курсу гривні до євро на 5% в порівняні з курсом, застосованим при формуванні акта наданих послуг вартість оренди перераховується по курсу на день фактичної оплати згідно курсу продажу євро на міжбанківській валютній біржі по завершенню торгів за інформацією сервера https://minfin.com.ua/currency/mb/ на день, що передує дню фактичної оплати.

Отже, враховуючи, що станом на момент написання цієї позовної заяви (23.05.2024), зобов`язання Відповідача зі сплати орендної плати не було виконано, Позивач проводить перерахунок вартості оренди що Відповідач має сплатити Позивачу, шляхом множення розміру щомісячної орендної плати в Євро, визначеної в Додатку №1 (3 260,00 ЄВРО) курс продажу євро згідно даних міжбанківської валютної біржі по завершенню торгів за інформацією сервера https://minfin.com.ua/currency/mb/ на день, що передує дню написання цієї позовної заяви (22.05.2024), так як наявне прострочення виконання зобов`язання Відповідача зі сплати вартості щомісячної орендної плати понад строк передбачений в п. 6.4. Договору оренди, і відповідно неможливо встановити день фактичної оплати.

Таким чином, здійснивши перерахунок, сума грошових коштів, що Відповідач зобов`язаний сплатити на користь Позивача за надання в строкове платне користування (оренду) Техніку, на момент написання цієї позовної заяви, за обрахунком позивача складає:

- За прострочення виконання зобов`язання зі сплати орендної плати згідно Акту №510 від 31.10.2023, сума що підлягає оплаті внаслідок перерахунку складає 140 806,57 грн. = 3 260,00 (розмір щомісячної орендоної плати в євро, що є визначальним) х 43.1922 (курс продажу євро згідно даних міжбанківської валютної біржі по завершенню торгів 22.05.2024).

- За прострочення виконання зобов`язання зі сплати орендної плати згідно Акту №570 від 30.11.2023, сума що підлягає оплаті внаслідок перерахунку складає 140 806,57 грн. = 3 260,00 (розмір щомісячної орендоної плати в євро, що є визначальним) х 43.1922 (курс продажу євро згідно даних міжбанківської валютної біржі позавершенню торгів 22.05.2024).

- За прострочення виконання зобов`язання зі сплати орендної плати згідно Акту №593 від 29.12.2023, сума що підлягає оплаті складає 137 869,64 грн. Перерахунок не здійснювався, оскільки не відбулось збільшення курсу гривні до євро на 5% в порівняні з курсом, застосованим при формуванні Акту №593.

Таким чином, на переконання Позивача сума основної заборгованості Відповідача за Договором оренди зі сплати орендної плати за відповідні періоди (основний борг) може бути визначена у розмірі 419 482,78 грн.

Посилаючись на 625 ЦК України Позивач нарахував Відповідачу 5 147,35 грн. 3% річних.

Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів сторін.

Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України) встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 193 ГК України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 629 ЦК України, договір є обов`язковим до виконання сторонами.

Спірні правовідносини за своїм змістом є майновими, договірними та стосуються договірних правовідносин пов`язаних з орендою майна, а також містить у собі елементи договору надання послуг.

Відповідно до ч. 1 ст. 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно статті 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Статтею 527 ЦК України визначено, що боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до статті 628 ЦК України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до статей 525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідач свої зобов`язання щодо повного розрахунку за оренду техніки не виконав належним чином.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок курсової різниці, передбачений відповідно до умов п. 6.6. Договору оренди (після сплину терміну оплати, вказаному в п. 6.4. 15 календарних днів з дати формування акту наданих послуг оренди техніки, в разі збільшення курсу гривні до євро на 5% в порівняні з курсом, застосованим при формуванні акта наданих послуг вартість оренди перераховується) суд вважає його правильним та обґрунтованим.

Згідно зі ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.

Оскільки заявлена позивачем сума заборгованості підтверджена наявними доказами у матеріалах справи в повному обсязі, за відсутності у матеріалах справи доказів сплати вказаної заборгованості, суд приходить до висновку, щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог позивача та стягнення з відповідача суми заборгованості в розмірі 419 482,78 грн.

Щодо стягнення 3% річних суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Передбачені вищевказаними нормами законодавства наслідки прострочення виконання боржником грошового зобов`язання у вигляді відшкодування інфляційних втрат та 3% річних, що нараховуються на суму основного боргу не є штрафними санкціями, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті та отриманні від боржника компенсації (плати) за користування ним коштами, належними до сплати кредиторові.

Перевіривши розрахунок 3% річних (а.с. 16) суд встановив, що останній є арифметично правильним. Відтак суд дійшов до висновку про те, що стягненню з відповідача підлягають заявлені три відсотки річних 5 147,35 грн.

За результатами з`ясування обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були дослідженні, і з наданням оцінки всім аргументам учасників справи у їх сукупності та взаємозв`язку, як це передбачено вимогами ст. ст. 75-79, 86 ГПК України, суд дійшов висновку про порушення майнових прав позивача.

Оцінка аргументам відповідача не надавалась, оскільки відповідач не скористався своїм процесуальним правом на подачу відзиву на позовну заяву та будь-яких письмових заперечень.

Висновки суду.

За результатами розгляду спору та з`ясування обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що позов Дочірнього підприємства "ХОЛЬМЕР-УКРАЇНА" до відповідача Приватного підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" підлягає задоволенню у розмірі стягнення 419 482,78 грн. основного боргу та 5 147,35 грн. 3% річних.

Розподіл судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (ч. 1 ст. 124 ГПК України).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається: 1) у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; 2) у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Позов задоволено повністю. Таким чином, сума судового збору, яку Приватне підприємство "Агро-Експрес-Сервіс" має відшкодувати Дочірньому підприємству "ХОЛЬМЕР-УКРАЇНА"становить 5 095,56 грн.

Керуючись ст. ст. 129, 237-240 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Приватного підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" (35112, Рівненська обл., Дубенський р-н, с. Ярославичі, вул. Шкільна, 50, код. 30132761) на користь Дочірнього підприємства "ХОЛЬМЕР-УКРАЇНА" (08292, Київська обл., м. Буча, вул. Яблунська, 144, код. 32044871) - 419 482 (чотириста дев`ятнадцять тисяч чотириста вісімдесят дві) грн. 78 коп. основної заборгованості, 5 147 (п`ять тисяч сто сорок сім) грн. 35 коп. 3% річних та 5 095 (п`ять тисяч дев`яносто п`ять) грн. 56 коп. судового збору.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення господарського суду Рівненської області може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку встановленому ст.ст. 254, 256 - 259 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Повний текст рішення складено та підписано 26 червня 2024 року.

Суддя Бережнюк В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення25.06.2024
Оприлюднено28.06.2024
Номер документу119993679
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —918/514/24

Ухвала від 14.08.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Крейбух О.Г.

Ухвала від 08.08.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Крейбух О.Г.

Рішення від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Рішення від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 29.05.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні