Ухвала
від 26.06.2024 по справі 922/2188/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"26" червня 2024 р. Справа № 922/2188/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Байбака О.І.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1) в особі Харківської міської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (адреса: 61004, м. Харків, вул. Москалівська, буд. 57/59; код ЄДРПОУ 45141068) до Приватного підприємства "Біас" (адреса: 61166, м. Харків, пр.-т Науки, буд. 40; код ЄДРПОУ 33606068) про стягнення 114941,73 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської міської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Приватного підприємства "Біас" суму заборгованості у вигляді необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу за період з 01.03.2024 по 29.03.2024 у розмірі 114941,73 грн.

Позов обгрунтовано з посиланням на несплату відповідачем донарахованого об`єму природного газу в розмірі 7821,70 м. куб. у зв`язку з порушенням останнім строків повірки лічильника газу (з 01.03.2024 по 29.03.2024) на підставі договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) № Р-20553-08-23 від 01.08.2023.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає таке.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1059800,00 грн), а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн).

Оскільки, позивачем подано позовну заяву майнового характеру (про стягнення 114941,73 грн), то за її подання до суду позивач повинен оплатити судовий збір у порядку та розмірі, передбаченому ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (2422,40 грн з урахуванням пониженої ставки судового збору на підставі ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").

Однак, при зверненні до Господарського суду Харківської області з позовом у даній справі позивачем не поданого жодного доказу сплати судового збору.

Крім того, суд зазначає що відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з п. 1-5 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

У позовній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської міської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" стверджує про те, що між ним та відповідачем укладено договір розподілу природного газу № Р-20553-08-23 від 01.08.2023.

Однак, до позовної заяви позивач в якості доказів не додав ані оригіналу, ані належним чином засвідченої копії зазначеного договору. При цьому, будь-яких пояснень щодо неможливості надання доказів, на які він посилається, позивачем не надається.

Згідно з вимогами ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, подана на розгляд суду позовна заява підлягає залишенню без руху у зв`язку з наявністю викладених недоліків, які підлягають усуненню.

Керуючись ст. ст. 6, 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської міської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської міської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" п`ятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Визначити наступний спосіб усунення недоліків:

Товариству з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської міської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" надати суду:

- докази сплати судового збору у розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір" ;

- документи на підтвердження наявності обставин, про які йдеться в позовній заяві, а саме: оригінал або належним чином засвідчену договору розподілу природного газу № Р-20553-08-23 від 01.08.2023 (у випадку відсутності - надати суду відповідні письмові пояснення з цього приводу).

4. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Харківської міської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про те, що згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяО.І. Байбак

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.06.2024
Оприлюднено28.06.2024
Номер документу119993958
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —922/2188/24

Рішення від 01.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 01.07.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 26.06.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні