Рішення
від 26.06.2024 по справі 520/2952/24
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Харків

26 червня 2024 року Справа № 520/2952/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Супрун Ю.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СМАРТЕЛС" (вул. Алмазна, буд. 1, м. Харків, 61040, код ЄДРПОУ 41220341) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТЕЛС" (надалі за текстом - ТОВ "СМАРТЕЛС", позивач) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області (надалі за текстом - ГУ ДПС у Харківській області, відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.06.2023 №00179140708, прийняте Головним управлінням ДПС у Харківській області.

В обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, що висновки податкового органу, щодо нереальності господарської операції з контрагентами, а також висновки про порушення норм податкового законодавства, викладені в акті перевірки є такими, що базуються виключно на суб`єктивних припущеннях податкового органу, а також податковій інформації, що суперечить чинному податковому законодавству, а тому прийняте ГУ ДПС у Харківській області податкове повідомлення-рішення від 26.06.2023 №00179140708 є протиправним та підлягає скасуванню.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 07.02.2024 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі за текстом - КАС України) та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

В зв`язку із здійсненням діяльності Харківським окружним адміністративним судом з відправлення правосуддя в умовах ведення бойових дій на території Харківської міської територіальної громади, яка віднесена до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточені (блокуванні) згідно Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 25.04.2022 № 75 (із змінами), розгляд справи було відтерміновано.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до положень ст. 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з положеннями ч.ч. 2, 3, 4, 5 ст. 262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 21.02.2024 вирішено відмовити в задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС у Харківській області про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та про розгляд справи у порядку загального позовного провадження за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СМАРТЕЛС" (вул. Алмазна, буд. 1, м. Харків, 61040, код ЄДРПОУ 41220341) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 23.02.2024 від представника податкового органу надійшов відзив на адміністративний позов, згідно зі змістом якого уповноважений представник просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на повноту встановлених обставин в ході проведення перевірки, відповідність вчинених податковим органом дій вимогам законодавства.

Дослідивши матеріали справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Судом встановлено, що на підставі Наказу від 24.03.2023 №1152-п, виданого ГУ ДПС у Харківській області, головним державним інспектором відділу аналізу податкової інформації управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Харківській області Панічевою Оксаною на підставі службового посвідчення ХР00 та головним державним інспектором відділу аналізу податкової інформації управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Харківській області Літвіновою Іриною на підставі службового посвідчення ХР 0011 відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78, статті 79, підпункту 69.2 пункту 69 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (надалі за текстом ПК України) проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "СМАРТЕЛС" (податковий номер 43168493) щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за лютий 2023 року від`ємного значення з податку на додану вартість в податковій декларації з податку на додану вартість за лютий 2023 року від 19.03.2023 № 9054305030.

За результатами окресленої перевірки податковим органом складено акт від 11.05.2023 № 13365/20-40-07-06-05/41220341 «Про результати документальної позапланової перевірки ТОВ "СМАРТЕЛС" (податковий номер 41220341) щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за лютий 2023 року від`ємного значення з податку на додану вартість». (надалі за текстом - акт від 11.05.2023 № 13365/20-40-07-06-05/41220341).

Перевіркою дотримання податкового законодавства при декларуванні за лютий 2023 року у Декларації від`ємного значення з ПДВ, встановлено порушення платником податків:

1. Заниження податкових зобов`язань на загальну суму 149796,60 грн. за лютий 2023 року, чим порушено п. 185.1 ст. 185 та п. 187.1 ст. 187, п. 201.1 та 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями);

2. Завищення податкового кредиту на загальну суму 267911,42 грн. за лютий 2023 року, чим порушено п. 198.1 абзаців першого і другого та 198.3 ст. 198, та п. 201.1 та п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями;

3. п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-V1 (із змінами та доповненнями) ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю.

Вищезазначене порушення призвело до завищення суми від`ємного значення податку на додану вартість у розмірі 236534,00 грн. за лютий 2023 року, чим порушено пп. «в» 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями).

На підставі акту від 11.05.2023 № 13365/20-40-07-06-05/41220341 ГУ ДПС у Харківській області прийняте податкове повідомлення-рішення від 26.06.2023 №00179140708, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість за декларацією №9054305030 від 19.03.2023 за завітний податковий період лютий 2023 року на суму 236534,00 грн..

Контролюючим органом під час перевірки встановлені взаємовідносини ТОВ "СМАРТЕЛС" з постачальником товару: ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (ІКЮО 43876271), ТОВ «МАКСИМУМ КОМФОРТА» (ІКЮО 40516371) та ТОВ «КОМФОРТ ТА КОМУНІКАЦІЇ» (ІКЮО 35971773) на зальну суму ПДВ 267911,42 грн. та зроблені висновки щодо нереальності вчинених господарських операцій при складанні первинних документів з зазначеним вище контрагентом. Також контролюючим органом була встановлена відсутність залишків товарно-матеріальних цінностей на загальну сум ПДВ 149796,60 грн..

Так судом встановлено, що засобами електронного зв`язку в електронній формі, на електронний кабінет платника ТОВ «СМАРТЕЛС» (податковий номер 41220341) направлено Повідомлення щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки № 123/20-40-07- 06-11 від 28.03.2023 року, наказ про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки від 24.03.2023 №1152-п та запит про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень) від 28.03.2023 № 819/Ж/20-40-07-06-11.

За податковою адресою платника податків: 61040, Україна, м. Харків, Холодногірський р-н, вул. Алмазна, буд. 1, засобами поштового зв`язку з повідомленням про вручення надіслано письмове Повідомлення про проведення позапланової невиїзної перевірки №123/20-40-07-06-11 від 28.03.2023, копію наказу ГУ ДПС області від 24.03.2023 №1152-п про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, лист щодо надання документів при проведенні перевірки та надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень) від 28.03.2023 № 819/Ж/20-40-07-06-11.

Згідно даних рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення письмове Повідомлення про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки №123/20-40-07-06-11 від 28.03.2023, копію наказу ГУ ДПС області від 24.03.2023 №1152-п про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та лист щодо надання документів при проведенні перевірки та надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень) від 28.03.2023 № 819/Ж/20-40-07-06-11 направлені на податкову адресу платника (трек № 6130122775855), окреслений лист отримано 06.04.2023.

Відповідно ст. 42 ПК України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані контролюючим органом в електронний кабінет та є доступним в електронному кабінеті.

Відповідно підпункту 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 за №2755-VI (зі змінами та доповненнями) документ, надісланий контролюючим органом до електронного кабінету, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Абзацом другим пункту 79.2 статті 79 ПК України встановлено, що у разі надіслання (вручення) відповідно до статті 42 цього Кодексу платнику податків (його представнику) копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення позапланової невиїзної перевірки, шляхом надсилання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення документальна позапланова невиїзна перевірка (крім перевірки, визначеної статтею 200 цього Кодексу) розпочинається не раніше 30 календарного дня з дати надсилання такого повідомлення та копії наказу.

Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.

Фактично лист із копією наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмове повідомлення про дату початку та місце проведення позапланової невиїзної перевірки, шляхом надсилання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків ТОВ «СМАРТЕЛС» (податковий номер 41220341) рекомендованим листом з повідомленням про вручення надісланий ГУ ДПС в Харківській області - 28.03.2023.

Враховуючи положення абз. 3 п. 79.2 ст. 79 ПК України право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ «СМАРТЕЛС» (податковий номер 41220341) посадові особи контролюючого органу отримали 28.04.2023.

На підставі наданих до перевірки документів встановлено, що основним чинником виникнення від`ємного значення з ПДВ, сформованого за період липень 2021 - січень 2023 років, є залишки товарних запасів (будівельних матеріалів, запчастин, тощо) на складі підприємства ТОВ «СМАРТЕЛС» по бухгалтерському обліку 20 «Матеріали» .

ТОВ «СМАРТЕЛС» 28.04.2023 надано до документальної невиїзної перевірки наступні документи: Документи за 2021 рік (ОСВ по рахунку 31 за липень - грудень; аналіз рахунку 31 за липень - грудень; картка рахунку 31 за липень - грудень; аналіз рахунку 36 за липень 2021 - лютий 2023 року; картка рахунку 36 липень 2021 - лютий 2023 року; ОСВ по рахунку 36 за липень 2021 року - лютий 2023 року; аналіз рахунку 63 за липень 2021 року - лютий 2023 року; картка рахунку 63 за липень 2021 року - лютий 2023 року; ОСВ по рахунку 63 за липень 2021 року - лютий 2023 року; ОСВ по рахунку 20 за лютий, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень; ОСВ по рахунку 22 за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень; ОСВ по рахунку 28 за липень 2021 року - лютий 2023року, ОСВ по рахунку 10 за липень - грудень 2021 року ); Документи за 2022 рік ( ОСВ по рахунку 31 за січень - грудень; аналіз рахунку 31 за січень - грудень; картка рахунку 31 за січень - грудень; ОСВ по рахунку 20 за січень, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень; ОСВ по рахунку 22 за січень, травень, червень, вересень, жовтень, листопад, грудень; ОСВ по рахунку 10 за січень - грудень 2022 року; Документи за 2023 рік (ОСВ по рахунку 31 за січень, лютий; аналіз рахунку 31 за січень, лютий; картка рахунку 31 за січень, лютий; ОСВ по рахунку 20 за січень, лютий; ОСВ по рахунку 22 за лютий, ОСВ по рахунку 10 за січень - лютий 2023 року).

Рахунки 31,36,63, акти постачальника, акти виконаних робіт, видаткові накладні, прибуткові накладні, ОСВ 70,71,91,92, 94 рахунків, інвойс, дозвільні документи, договори, статистичну звітність, наказ про облікову політику та інші наявні документи, що стосуються предмету перевірки.

Перевіркою своєчасності, достовірності і повноти визначення суми податкових зобов`язань та врахування при розрахунку показника рядка 19 Декларацій (рядок 9 (колонка Б) Декларацій) встановлено наступне.

За лютий 2023 року ТОВ «СМАРТЕЛС» задекларовано податкових зобов`язань з податку на додану вартість у сумі 44323,00 гривень. Рядок Показник А Б 1.1 Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою 221 614 44 323 9Б Усього податкових зобов`язань Х 44 323.

Перевіркою своєчасності, достовірності і повноти визначення суми податкових зобов`язань (рядок 9 (колонка Б) Декларації) за період формування від`ємного значення липень 2021 року - лютий 2023 року та врахування при розрахунку показника рядка 19 Декларації встановлено заниження задекларованих суб`єктом господарювання показників на загальну суму 149796,60 грн. у лютому 2023 року.

Зведені дані щодо задекларованих платником податків та встановлених у ході проведення перевірки сум податкових зобов`язань, податкового кредиту, податку на додану вартість за період за липень 2021 року - лютий 2023, наведено в додатку 4 до акту перевірки.

1) Перевіркою відображених у рядку 1.1Б Декларації з податку на додану вартість „Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою" показників за період лютий 2023 року у загальній сумі 44323,00 грн. встановлено, що відповідно до даних Єдиного реєстру податкових накладних на формування цього показника мало вплив реалізація комплексу робіт з модернізації базових станцій мобільного (рухомого) зв`язку на адресу ПрАТ «ВФ Україна» (код ЄДРПОУ 14333937).

Перевіркою показників відображених у рядку 1.1Б Декларації з податку на додану вартість та даних Єдиного реєстру податкових накладних (враховуються дані щодо всіх податкових накладних з урахуванням розрахунків коригування, у т. ч. податкових накладних, реєстрація яких зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Кодексу) за період формування від`ємного значення за лютий 2023 року не встановлено розбіжностей.

Відповідно пункту 54.1 стаття 54 Кодексу крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

В ході проведення перевірки ТОВ «СМАРТЕЛС» надано інформацію щодо наявності залишків товарно-матеріальних цінностей станом на 28.02.2023 по рахунку бухгалтерського обліку 20 «Виробничі запаси».

До перевірки надано оборотно-сальдові відомість по рахунку 20 за серпень 2021 року, листопад 2021 року, січень-березень 2022 року, травень 2022 року, липень - серпень 2022 року, листопад 2022 року, січень - лютий 2023 року.

Станом на 28.02.2023 (рахунок 20) на підприємстві рахуються наступні запаси сировини, матеріалів, будівельних матеріалів, запасних частин, бензину, тощо, а саме: автоматичний вимикач 1Р 10А С, автоматичний вимикач 1Р 16А С, автоматичний вимикач 1Р 20А С, автоматичний вимикач 1Р 32А С, автоматичний вимикач 1Р 25А С, автоматичний вимикач 1Р 40А С, автоскло, базова станція RADWIN JET-PRO 750 ODU, бензин А-95, вимикач 2-кл, випромінюючий кабель 7/8 "серії G-HLFR-B2, внутрішній блок Mitsubishi Heavy SRK60ZSX-W, ВО муфта прохідна з 1 касетою і 12 гільзами (максимально 4 касети, 48 зварювань), всенаправленная антенна (SISO), 1 порт, Н РоІ, 360 ; 694-6000 МГц; 1,5-6 дБи, гайка М4 ЦБ, гвинт 4*70, герметик акриловий, герметик силиконовий, гофротруба 16 мм, гофротруба 25 мм, гофротруба 35 мм, делитель не симметричный 4.8 дБ, 300Вт; коннектор 4.3-10 розетка; ІР65 380-3800 МГц, елитель симметричный 1:2; коннектор 4.3-10 розетка; ІР65; 200Вт; 380-3800 МГц, делитель симметричный 1:3; коннектор 4.3-10 розетка; ІР65; 200Вт; 380-3800 МГц, делитель симметричный 1:4; коннектор 4.3-10 розетка; ІР65. 200Вт; 380-3800 МГц, дизельне пальне, дротовий пульт керування Mitsubishi Heavy RC-EX3A, дюбель розпірний 12*80, електроди "Патон" 122,50, емаль алкідна ПФ-115, 0,9 кг. 439,43, емаль грунт цинкова, 400 мл. 844,18, емаль універсальна. 400 мл. 236,66, завіса наварна 20*100 217,02, зовнішній блок кондиціонера 59 863,76 Mitsubishi Heavy SRC60ZSX-W1, кабель ВВГнг 3*4 2 062.50, кабель ВВГнг 5*4 422,20, кабель ВВГнгд 3*16 4 557,84, кабельний хомут, кабельний хомут для зовнішньої установки 7,6*290, коаксиальный кабель EC4-50-FR 1/2" 160 553.83, конектор 4.3-10 прямой для кабеля 55 021.49 ЕС4-50, короб 100*60 2м 558 17, лампа, стяжка кабельна, шлифувальний брусок, тощо, на загальну суму 748 982,98 грн., в т.ч. ПДВ - 149 796,6 грн..

У зв`язку з тим, що ТОВ «СМАРТЕЛС» було задекларовано від`ємне значення податку на додану вартість по податковій декларації з ПДВ за грудень 2022 року (від 19.01.2023 №9300430167), у розмірі 397879,00 грн., відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78, пункту 82.2 статті 82 ПК України, на підставі наказу ГУ ДПС у Харківської області від 21.02.2023 № 672-п «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «СМАРТЕЛС» (код ЄДРПОУ 41220341) було здійснено вихід фахівцями відділу аналізу податкової інформації управління податкового аудиту ГУ ДПС у Харківській області 03.03.2023 здійснено вихід на документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «СМАРТЕЛС» (код ЄДРПОУ 41220341) з питань дотримання податкового законодавства при декларуванні за грудень 2022 року від`ємного значення з податку на додану вартість.

За результатами виїзду за податковою адресою - 61040, м. Харків, вул. Алмазна, буд. 1 - встановлено відсутність ознак підприємства ТОВ «СМАРТЕЛС» (код ЄДРПОУ 41220341), а також посадової особи платника податків ТОВ «СМАРТЕЛС» (код ЄДРПОУ 41220341» - директора ОСОБА_1 .

При обстеженні посадовими особами податкового органу встановлено, що за даною адресою знаходиться промислова зона.

Проведеними заходами жодних ознак, які б підтверджували проживання або знаходження за даною адресою посадової особи платника податків ТОВ «СМАРТЕЛС» (код ЄДРПОУ 41220341), не виявлено.

В ході розгляду справи з боку позивача окреслене не спростовано.

За результатами виходу складено Акт від 03.03.2023 №983/20-40-07-06-05/41220341 «Про неможливість проведення перевірки у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням підприємства ТОВ «СМАРТЕЛС» (код ЄДРПОУ 41220341), тел. +38(050) 470-75-88».

Відповідно до листа ГУ НП у Харківській області від 05.04.2023 №Д-1305/445, встановлено, що виявити приміщення, офіс, кабінет чи будь - яке інше приміщення, яке має відношення до ТОВ «СМАРТЕЛС» не надалось можливим.

Уповноваженим особам податкового органу встановити місцезнаходження керівника, розпорядника майна та засновників ТОВ «СМАРТЕЛС» не вдалось.

У зв`язку із вищезазначеним, проведення відповідно до п. п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 ПК України документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «СМАРТЕЛС» не надалось можливим.

Таким чином, у посадових осіб контролюючого органу відсутня була можливість здійснити обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов`язані з утриманням об`єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених ПК України, яка передбачена сукупністю норм п.п. 16.1.13 п. 16.1 ст. 16, п.п. 20.1.13 п. 20.1 ст. 20 ПК України.

В ході перевірки, ТОВ «СМАРТЕЛС» наказ щодо проведення інвентаризації та інвентаризаційні описи, не надано.

Суд зазначає, що відповідно до розділу 3 Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів» від 10.01.2007 № 2 зі змінами та доповненнями (надалі за текстом - Методичні рекомендації) приймання та оприбуткування запасів, які надійшли від постачальників або від переробників з переробки на стороні, оформлюється товарно-транспортною накладною з використанням штампу (позначення) про оприбуткування або прибутковим ордером.

Якщо запаси надійшли на підприємство без товаросупроводжувальних документів, то складається акт про приймання матеріалів або комерційний акт (у разі, якщо такі запаси надійшли залізницею).

Приймання та здавання первинних документів на підприємстві може оформлюватися реєстром (форма М-13, затверджена наказом Міністерства статистики України від 21.06.1996 № 193 або іншою формою).

Реєстр складається матеріально відповідальною особою та здається разом з первинними документами необхідними додатками до бухгалтерської служби підприємства або іншої служби, в якій здійснюється обробка первинних документів.

З метою упорядкованості руху та своєчасного одержання для записів у бухгалтерському обліку первинних документів наказом підприємства встановлюється графік документообороту, в якому вказуються дата створення або одержання документів від інших підприємств та організацій, дата прийняття їх до обліку, дата передачі в обробку та до архіву.

Зберігання документів про господарські операції із запасами здійснюється відповідно до Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи» і Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Відповідно до розділу 4 Методичних рекомендацій приймання, зберігання, відпуск та облік запасів в місцях їх зберігання здійснює матеріально відповідальна особа.

Керівник підприємства відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» затверджує перелік посадових осіб, яких наділяє правом підписувати документи на отримання та відпуск з місць зберігання запасів, давати дозвіл на вивезення запасів з підприємства та отримання їх від інших підприємств.

При прийманні запасів матеріально відповідальна особа проводить перевірку відповідності запасів асортименту, кількості, вазі, обсягу площі і якості, які зазначені у супровідних документах.

Матеріально відповідальними особами у місцях зберігання запасів ведеться кількісний облік руху запасів (крім підприємств, які застосовують метод ціни продажу).

Облік запасів на складі може здійснюватися із застосуванням картки складського обліку матеріалів (форма М-12, затверджена наказом Міністерства статистики України від 21.06.1996 № 193.

Картки складського обліку оформляються матеріально відповідальною особою в одному примірнику на основі первинних документів у відповідності з номенклатурою запасів.

У визначений термін матеріально відповідальні особи подають усі первинні документи з надходження та вибуття запасів до бухгалтерської служби. Матеріальний звіт (форма М-19, затверджена наказом Міністерства статистики України від 21.06.1996 № 193 з відображенням у ньому наявності і руху запасів складають і подають до бухгалтерської служби.

Бухгалтерська служба відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» забезпечує дотримання правил ведення обліку запасів на складі та в інших місцях зберігання запасів в терміни, встановлені керівником (власником) підприємства.

Відповідно до штатного розкладу, який було надано до перевірки, на підприємстві працює 6 осіб, з них: директор, економіст з фінансової роботи (0,8 ставки), касир (0,2 ставки), інженер антенно - щоглових споруд, інженер БС та ТРС, інженер зв`язку.

У зв`язку із неможливістю встановити фактичну наявність товарно-матеріальних цінностей на кінець перевіряємого періоду по рахункам 20, 28, не підтверджено залишків товарно-матеріальних цінностей на суму 748983,00 грн., ПДВ 149796,60 грн..

З боку позивача наявний обсяг документів та документи, що були надані платником в ході проведення перевірки не дозволяє встановити наявність товарно-матеріальних цінностей у позивача на кінець перевіряємого періоду по рахункам 20, 28, та не підтверджує залишків товарно-матеріальних цінностей на суму 748983,00 грн., ПДВ 149796,60 грн..

Таким чином, в порушення п.п. 189.1 ст. 189 та п. 198.5 ст. 198, та п.201.1, п. 201.10 ст.201 ПК України позивачем занижено податкові зобов`язання на загальну 149796,60 грн. за лютий 2023 року.

Відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПК України, платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього ПК України, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПК України для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об`єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього ПК України (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього ПК України) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього ПК України, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього ПК України та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього ПК України);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього ПК України).

У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов`язань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою застосування цього пункту податкові зобов`язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:

придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання;

придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного Документ сформований в системі «Електронний суд» 22.02.2024 9 використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього ПК України такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

В порушення п. 198.5 ст. 198 ПК України, ТОВ «СМАРТЕЛС» не нараховано податкові зобов`язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПК України, та не складено і не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПК України для такої реєстрації, зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з податком на додану вартість у постачальників, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися: в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 ПК України).

Крім того відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, із змінами і доповненнями, інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов`язаних рахунках бухгалтерського обліку.

Суд констатує, що дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на кінець останнього дня кожного місяця.

Відповідно до п. 4 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, із змінами і доповненнями, регістри бухгалтерського обліку повинні мати назву, період реєстрації господарських операцій, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні.

Згідно з п. 5. ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, із змінами і доповненнями, господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, із змінами і доповненнями, у разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів оброблення інформації підприємство зобов`язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами.

Згідно з п. 7 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, із змінами і доповненнями, підприємство вживає всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку та забезпечує їх належне зберігання протягом встановленого строку.

Відповідно до п. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, із змінами і доповненнями, відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України зазначено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Принагідно суд зазначає, що Верховний Суд неодноразово (зокрема, у постановах від 19.04.2019 у справі №803/236/15-а, від 21.10.2019 у справі № 0540/7843/18-а, від 09.10.2020 у справі № 826/11085/18) зазначав, що мета отримання доходу як кваліфікуюча ознака господарської діяльності кореспондує з вимогою щодо наявності розумної економічної причини (ділової мети) під час здійснення господарської діяльності. Оскільки господарська діяльність складається із сукупності господарських операцій платника податків, які є формою здійснення господарської діяльності, то розумна економічна причина має бути наявною в кожній господарській операції.

Лише в такому разі та чи інша операція може вважатися вчиненою у межах господарської діяльності платника податку та лише за таких умов платник має право на врахування у податковому обліку наслідків відповідних господарських операцій.

Зміст поняття розумної економічної причини (ділової мети) передбачає обов`язкову спрямованість будь-якої операції платника на отримання позитивного економічного ефекту.

Перевіркою повноти визначення суми податкових зобов`язань за лютий 2023 року встановлено заниження задекларованих суб`єктом господарювання показників (рядок 9 (колонка Б) Декларації) «Усього податкових зобов`язань» на загальну суму ПДВ 149796,60 грн. у лютому 2023 року.

Вина є характеризуючою обставиною дій (бездіяльності) особи, яка полягає у тому, що особа повинна та може дотримуватися встановлених Кодексом правил та норм, протилежного по відношенню до позивача судом не встановлено, а позивачем не доведено.

Згідно п. 111.3 ст. 111 ПК Кодексу притягнення фізичної або юридичної особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення не звільняє фізичну особу чи посадових (службових) осіб юридичної особи у передбачених законом випадках від юридичної відповідальності інших видів.

Відповідно до п.п. 112.3, 112.4 ст. 112 ПК Кодексу особа не може бути притягнута до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення інакше, як на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом та не може бути притягнута двічі до відповідальності одного виду за вчинення одного і того самого податкового правопорушення.

Суб`єктами, які притягаються до відповідальності за вчинення податкових правопорушень згідно ст. 110 Кодексу є:

1) платники податків, фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом (ст.15);

2) податкові агенти, особи, на яку цим Кодексом покладається обов`язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків (ст.18); інші суб`єкти у випадках, прямо передбачених цим Кодексом, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень. Зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки наведено в додатку 6 до акту перевірки.

Відповідно до інформаційних баз ДПС, встановлено, що на формування показників декларації платника податків лютий 2023 року (від 19.03.2023 № 9054305030) мало вплив: ряд. 10.1.Б «Придбання товарів/послуг на митній території України зі ставкою 7%» у розмірі 1819,00 грн. - придбання запчастин (гвинт метричний, шайба, автолампа, рукавички трикотажні, тощо); ряд. 10.2 «Придбання товарів/послуг на митній території України з основною ставкою» у розмірі 1178,00 грн. - придбання дизельного палива у ТОВ "Епіцентр К", Гіпермаркет-1 "Епіцентр К" м. Харків. (код ЄДРПОУ 32490244), ТОВ «ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР» (код ЄДРПОУ 37693620), ПрАТ «ВФ Україна» (код ЄДРПОУ 14333937), тощо; ряд. 10. 4 «Придбання товарів/послуг на митній території України з нульовою ставкою та/або без податку на додану вартість» у розмірі 0 грн. - придбання вимикач зовн. устан. 1-кл. білий IP20 TNSy Leon (8536508000), розетка зовн. устан. 2-а з/к IP54 TNSy SURFACE (8536699090) у ТОВ «ОКТАВА ТОРГ» (податковий номер 43977785); ряд. 16 «Від`ємне значення, що включається до складу ПК поточного звітного періоду» у розмірі 410499,00 грн. сформовано за рахунок віднесення значення рядка 21 попереднього звітного періоду» у розмірі 410499,00 грн.: Перевіркою достовірності відображення показника рядка 10.1 «Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) товарів/послуг та необоротних активів на митній території України за основною ставкою» у сумі 1819 грн. та рядка 10.2 за ставкою 7% податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2023 року у сумі 1178,00 грн., не встановлено його завищення. Перевіркою достовірності відображення показника рядка 16 «Від`ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду» у сумі 410 499 грн. встановлено його завищення у сумі 267 911,42 грн., а саме:

На підставі наданих до перевірки первинних документів, встановлено, що рядок 16 «Від`ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду» податкової декларації за лютий 2023 року сформовано за рахунок віднесення сум ПДВ:

1) ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (податковий номер 43876271), станом на дату здійснення взаємовідносин з ТОВ «СМАРТЕЛС» перебувало на обліку в ГУ ДПС у Харківській області, стан платника 0 - платник податків за основним місцем обліку. Основний вид діяльності - 33.19 - ремонт i технічне обслуговування інших машин i устаткування.

Відповідно до інформаційних баз на підприємстві рахуються Будівельна опалубка - 220 т, 2 офіси, ділянка ремонту і технічного обслуговування інших машин і устаткування, Авто DAF XF 105 Kogel НОМЕР_1 / НОМЕР_2 , склад (площею 720,0 кв.м.). Середньооблікова штатна чисельність IV квартал 2021 року склала - 13 осіб.

Відповідно до інформаційних баз ДПС по ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» наявне Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 14.12.2021 року №77771 про відповідність платника податку критеріям ризиковості.

До перевірки надано акти прийому - передачі виконаних робіт: ТОВ «СМАРТЕЛС» - «замовник» та ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» - виконавець, склали цей акт про наступне: у відповідності з договором підряду №ТО-05 від 30.05.2021, виконавець виконав, а замовник прийняв планово - профілактичні роботи, передбачені додатком №1, з підтримки працездатності та належного стану системи, розташованої на території Метрополітену.

Підписанти: ТОВ «СМАРТЕЛС» - Є.В.Каминін, ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» - В.А. Озідзе.

До перевірки надано картку рахунку 63 за період липень 2021 року - лютий 2023 року, відповідно якої розрахунки здійснювались наступним чином: Дт 631 Кт 311 240000,00 грн. (списання з банківського рахунку 0000-000596 від 08.07.2021 року); Дт 631 Кт 311 38400,00 грн. (списання з банківського рахунку 0000-000773 від 11.08.2021 року); Дт 631 Кт 311 240000,00 грн. (списання з банківського рахунку 0000-000944 від 10.09.2021 року); Дт 631 Кт 311 240000,00 грн. (списання з банківського рахунку 0000-001074 від 11.10.2021 року); Дт 631 Кт 311 240000,00 грн. (списання з банківського рахунку 0000-001178 від 08.11.2021 року); Дт 631 Кт 311 240000,00 грн. (списання з банківського рахунку 0000-001270 від 06.12.2021 року).

У бухгалтерському обліку операції відображаються наступним чином: Дт 91 Кт 631 надходження товарів і послуг; Дт 6442 Кт 631 надходження товарів і послуг, ПДВ - податковий кредит (послуги), перша подія.

До перевірки не надано: договір, довідки про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-3; актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в; кошторисів; проектної документації; календарного графіку виконання робіт, оборотно-сальдову відомість по рахунку 631/ акт звіряння, тощо.

Відповідно до ЄРПН на адресу ТОВ «СМАРТЕЛС» виписано та зареєстровано наступні податкові накладні: № ПН/ РК Дата виписки Дата реєстрації Загальна сума коштів що підлягає сплаті Сума ПДВ Обсяг операцій за ставкою 20% Номенклатура товарів/ послуг Код УКТ ЗЕД Од. вим. Кількість (об`єм, обсяг) 200 30.07.2021 09.08.2021 240 000,00 40 000,00 200 000,00 Планово-профілактичні роботи з обслуговування телекомунікаційного обладнання грн. 1 345 31.08.2021 08.09.2021 240 000,00 40 000,00 200 000,00 Планово-профілактичні роботи з обслуговування телекомунікаційного обладнання грн. 1 423 30.09.2021 08.10.2021 240 000,00 40 000,00 200 000,00 Планово-профілактичні роботи з обслуговування телекомунікаційного обладнання грн. 1 500 29.10.2021 04.11.2021 240 000,00 40 000,00 200 000,00 Планово-профілактичні роботи з обслуговування телекомунікаційного обладнання грн. 1 608 30.11.2021 03.12.2021 240 000,00 40 000,00 200 000,00 Планово-профілактичні роботи з обслуговування телекомунікаційного обладнання грн. 1.

Стосовно питання віднесення до складу податкового кредиту, відповідно до додатків №1 декларацій з ПДВ - Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1) віднесено у липні 2021 ПДВ у сумі 40000,00 грн., у серпні 2021 ПДВ у сумі 40000,00 грн., вересні 2021 року ПДВ у сумі 40000,00 грн., жовтні 2021 року ПДВ у сумі 40000,00 грн., листопаді 2021 року ПДВ у сумі 40000,00 грн..

Головним управлінням ДПС у Харківській області складено узагальнені податкові інформації (надалі за текстом - УПІ) щодо ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» за звітні періоди декларування ПДВ листопад - грудень 2020 року, січень - липень 2021 року, жовтень - грудень 2021 року, січень - грудень 2022 року щодо фінансово-господарських операцій з постачання й правомірності складання і реєстрації в ЄРПН податкових накладних, виписаних та отриманих у листопаді - грудні 2020 року, січні - липні 2021року, жовтні-грудні 2021 року, січні - грудні 2022 року, про наступне: «… 07.12.2022 року у зв`язку з отриманням відомостей від державного реєстратора щодо припинення ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (код за ЄДРПОУ 43876271) здійснено вихід за податковою адресою підприємства: проспект Науки, буд. 40, м. Харків.

За результатами виїзду за податковою адресою ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (код за ЄДРПОУ 43876271): проспект Науки, буд. 40, м. Харків встановити місцезнаходження ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (код за ЄДРПОУ 43876271) не надалось можливим.

07.12.2022 № 1363 /20-40-07-07-05/43876271 складено акт про неможливість проведення перевірки у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (код за ЄДРПОУ 43876271) за податковою адресою.

За звітний період декларування ПДВ, охоплений узагальненою податковою інформацією, платник податків визначався для відпрацювання як ймовірний учасник схем ухилення від оподаткування за період:

- Податкове зобов`язання з ПДВ як вигодоформуючий суб`єкт на суму - 13786200,00 гривень.

- Податковий кредит з ПДВ, як вигодоформуючий суб`єкт на суму - 14290800,00 гривень.

Відповідно до Указів Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 14.03.2022 №133/2022 «Про продовження дії воєнного стану в Україні», від 18.04.2022 року № 259/2022 «Про продовження дії воєнного стану в Україні», від 17.05.2022 №341/2022 «Про продовження дії воєнного стану в Україні» та згідно до наказу ДПС України від 28.03.2022 № 173 «Про забезпечення безперебійної роботи територіальних органів ДПС», із змінами та доповненнями, виконання повноважень Головного управління ДПС у Харківській закріплено за Головним управління ДПС у Рівненській області. Головне управління ДПС у Харківській області листом від 15.12.2022 №4497/20-40- 07-07-10 ГУ ДПС у Рівненській області повідомило про виявлення ризикового платника: ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (податковий номер 43876271), який перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Харківській області (Шевченківський район м. Харкова) (2030) з метою внесення до переліку ризикових платників у режимі «Журнал ризикових платників податків» розділу «Робота Комісії регіонального рівня» підсистем 4 «Аналітична система» ІТС «Податковий блок» відповідно до пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість: ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (податковий номер 43876271). Головним управлінням ДПС у Рівненській області листом від 25.01.2023 №254/7/17-00-18-00- 09(вх. Від 25.01.2023 №669/7) відмовлено щодо внесення до переліку ризикових платників ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (податковий номер 43876271). 27.01.2023 №228/20-40-07-07-12 на голову комісії Головного управління ДПС у Харківській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних надана інформація щодо внесення до переліку ризикових платників ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (податковий номер 43876271).

Наявність трудових ресурсів в охоплених узагальненою податковою інформацією періодах:

- відповідно до Додатку 4ДФ "Вiдомостi про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фiзичних осiб та вiйськового збору" до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платникiв податкiв - фiзичних осiб наданого за ІІІ квартал 2021 року (номер місяця в кварталі 2) від 26.10.2021 №9318009897, працювало за трудовими договорами (контрактами) (ознака 101) - 13 осіб, сума нарахованого доходу - 78 000,00 гривень;

- відповідно до Додатку 4ДФ "Вiдомостi про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фiзичних осiб та вiйськового збору" до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платникiв податкiв - фiзичних осiб наданого за ІІІ квартал 2021 року (номер місяця в кварталі 3) від 26.10.2021 №9318009959, працювало за трудовими договорами (контрактами) (ознака 101) - 13 осіб, сума нарахованого доходу - 78 000,00 гривень.

Інша податкова інформація, яка стосується діяльності безпосередньо ТОВ "ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО", та має суттєве значення для висновків щодо реальності оформлених господарських операцій з придбання (виробництва) /продажу товарів/послуг: ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» (податковий номер 43876271) також мало взаємовідносини з контрагентами, щодо яких прийнято рішення про відповідність платників податків критеріям ризиковості платника податку, а саме: ТОВ «БУД-ОПТІМА-КОНСТРАКШЕН» (податковий номер 41236299) - рішення від 05.10.2021 №117797; ТОВ «ВІНТРЕЙД ЛТД» (податковий номер 41236299) - рішення від 14.12.2021 №77796; ТОВ «ФУДСТОР КОМПАНІ» (податковий номер 44338704) - рішення від 08.12.2021№88427…».

Відповідно до інформаційних баз ДПС по ТОВ «ДІАМАНТОВЕ МІСТЕЧКО» наявне Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 14.12.2021 №77771 про відповідність платника податку критеріям ризиковості.

ТОВ «МАКСИМУМ КОМФОРТА» (податковий номер 40516371) станом на дату здійснення взаємовідносин з ТОВ «СМАРТЕЛС» перебувало на обліку в Головному управління ДПС у м. Києві, стан платника 0 - платник податків за основним місцем обліку. Основний вид діяльності - _47.91 - роздрiбна торгiвля, що здiйснюється фiрмами поштового замовлення або через мережу Інтернет.

Відповідно до інформаційних баз на підприємстві рахуються Інтернет - магазин (м. Київ).

Середньооблікова штатна чисельність IV квартал 2021 року - 1 особа.

ТОВ «МАКСИМУМ КОМФОРТА» (податковий номер 40516371) до складу податкового кредиту внесено суму ПДВ 37 066,67 грн. по оформленим операціям з придбання товару: № ПН/ РК Дата виписки Дата реєстрації Загальна сума коштів що підлягає сплаті Сума ПДВ Обсяг операцій за ставкою 20% Номенклатура товарів/ послуг Код УКТ ЗЕД Одиниця виміру товару/ послуги Кількість (об`єм , обсяг) 125 04.11.2021 30.11.2021 4 600,00 766,67 3 833,33 Панель (Оц. Ст. 0,7 мм.) (7035) 590х585х200 (отвір 6/155*130) 7326 шт. 2 124 04.11.2021 30.11.2021 217 800,00 36 300,00 181 500,00 Пульт дротовий PAR-40MAAG-J 8537109890 шт 1 124 04.11.2021 30.11.2021 217 800,00 36 300,00 181 500,00 PCA-M100KA Внутрішній блок підвісний системи кондиціювання Mitsubishi Electric 8415109000 шт. 1 124 04.11.2021 30.11.2021 217 800,00 36 300,00 181 500,00 PUHZ-P100VKA Зовнішній блок системи кондиціювання Mitsubishi Electric 8415900000 шт. 2 124 04.11.2021 30.11.2021 217 800,00 36 300,00 181 500,00 PCA-M100KA Внутрішній блок підвісний системи кондиціювання Mitsubishi Electric 8415900000 шт. 1.

Віднесення до складу податкового кредиту: Відповідно до додатків №1 декларацій з ПДВ - Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1) віднесено у листопаді 2021 року ПДВ у сумі 36300,00 грн..

ТОВ «СМАРТЕЛС» не надано до ГУ ДПС у Харківській області всіх необхідних копій документів (засвідчені підписом посадової особи та скріплені печаткою) за періоди виникнення від`ємного значення з ПДВ липень 2021 року - лютий 2023 року, що підтверджують дані податкових декларацій, зокрема не надано первинні документи (договори, контракти, додаткові угоди, видаткові накладні, акти виконаних робіт/ наданих послуг, акти прийому передачі, товарно-транспортні накладні, щодо придбання товарів (робіт, послуг).

ТОВ «КОМФОРТ ТА КОМУНІКАЦІЇ» (податковий номер 35971773) станом на дату здійснення взаємовідносин з ТОВ «СМАРТЕЛС» перебувало на обліку в Головному управління ДПС у Харківській області, стан платника 0 - платник податків за основним місцем обліку. Основний вид діяльності - 46.69 - оптова торгiвля iншими машинами й устаткованням.

Відповідно до інформаційних баз на підприємстві рахуються 2 офіси, вантажний та легковий автомобілі, складське приміщення.

Середньооблікова штатна чисельність IV квартал 2021 року - 9 осіб.

ТОВ «СМАРТЕЛС» не надано до ГУ ДПС у Харківській області всіх необхідних копій документів (засвідчені підписом посадової особи та скріплені печаткою) за періоди виникнення від`ємного значення з ПДВ липень 2021 року - лютий 2023 року, що підтверджують дані податкових декларацій, зокрема не надано первинні документи (договори, контракти, додаткові угоди, видаткові накладні, акти виконаних робіт/ наданих послуг, акти прийому передачі, товарно-транспортні накладні, щодо придбання товарів (робіт, послуг).

ТОВ «КОМФОРТ ТА КОМУНІКАЦІЇ» (податковий номер 35971773) до складу податкового кредиту внесено суму ПДВ 31611,42 грн. по оформленим операціям з придбання товару: № ПН/ РК Дата виписки Дата реєстрації Загальна сума коштів що підлягає сплаті Сума ПДВ Обсяг операцій за ставкою 20% Номенклатура товарів/ послуг Код УКТ ЗЕД Одиниця виміру товару/ послуги Кількість (об`єм, обсяг) 5 10.09.2021 29.09.2021 49 901,76 8 316,96 41 584,80 Внутрішній блок кондиціонера MS-GF35VA Mitsubishi 8415109000 шт 2

5 10.09.2021 29.09.2021 49 901,76 8 316,96 41 584,80 Зовнішній блок кондиціонера MU-GF35VA Mitsubishi 8415109000 шт 2

5 10.09.2021 29.09.2021 49 901,76 8 316,96 41 584,80 Нагрівач картера, 35Wt, 550m 230V SEDES Group (Італія) 8516808090 шт 2

5 10.09.2021 29.09.2021 49 901,76 8 316,96 41 584,80 Регулятор швидкості обертів ДО з датчиком (Fasec 33) 9032890000 шт 2

6 10.09.2021 29.09.2021 4 881,82 813,64 4 068,18 Трубка мідна (6,35х0,76) 1/4"-45 HR 7411109000 м 20

6 10.09.2021 29.09.2021 4 881,82 813,64 4 068,18 Трубка мідна (9,52х0,81) 3/8"-45HR 7411109000 м 20

6 10.09.2021 29.09.2021 4 881,82 813,64 4 068,18 Трубка каучукова 6*6 ODE R-FLEX PIPE 4009110000 м 20

6 10.09.2021 29.09.2021 4 881,82 813,64 4 068,18 Трубка каучукова 6*10 ODE R-FLEX PIPE 4009110000 м 20

6 10.09.2021 29.09.2021 4 881,82 813,64 4 068,18 Гофротруба стандарт D 16 мм (100) 3917320090 м 6

6 10.09.2021 29.09.2021 4 881,82 813,64 4 068,18 Саморегулюючий обігрівач дренажу "Клімат СОД" 8516808090 шт 2

15 23.11.2021 15.12.2021 6 852,00 1 142,00 5 710,00 Повітрозахист для PUHZ-P100VKA 8415900000 шт 2

1 01.02.2022 12.07.2022 128 032,90 21 338,82 106 694,08 Mitsubishi Heavy RC-EX3A Дротовий пульт 8537109890 шт 1

1 01.02.2022 12.07.2022 128 032,90 21 338,82 106 694,08 Mitsubishi Heavy SRK60ZSX-W Внутрішній блок кондиціонера 8415900000 шт 2

1 01.02.2022 12.07.2022 128 032,90 21 338,82 106 694,08 Mitsubishi Heavy SRC60ZSX-W1 Зовнішній блок кондиціонера 8415109000 шт 2

1 01.02.2022 12.07.2022 128 032,90 21 338,82 106 694,08 Mitsubishi Heavy SC-BIKN2-E Мережний адаптер 8517620000 шт 2

1 01.02.2022 12.07.2022 128 032,90 21 338,82 106 694,08 Саморегулюючий обігрівач дренажу "Клімат СОД" 8516808090 шт 2

1 01.02.2022 12.07.2022 128 032,90 21 338,82 106 694,08 Саморегулюючий обігрівач картера "Клімат СОК" 8516808090 шт 2

Віднесення до складу податкового кредиту, відповідно до додатків №1 декларацій з ПДВ - Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1) віднесено у вересні 2021 ПДВ у сумі 9130,60 грн., у листопаді 2021 ПДВ у сумі 1142,00 грн., у жовтні 2022 року віднесено у сумі ПДВ 21338,82 грн. за лютий 2022 року.

ТОВ «СМАРТЕЛС» не надано до ГУ ДПС у Харківській області всіх необхідних копій документів (засвідчені підписом посадової особи та скріплені печаткою) за періоди виникнення від`ємного значення з ПДВ липень 2021 року - лютий 2023 року, що підтверджують дані податкових декларацій, зокрема не надано первинні документи (договори, контракти, додаткові угоди, видаткові накладні, акти виконаних робіт/ наданих послуг, акти прийому передачі, товарно-транспортні накладні, щодо придбання товарів (робіт, послуг).

Згідно з пункту 44.6 статті 44 Кодексу у разі, якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки (у випадках, передбачених абзацами другим і четвертим пункту 44.7 цієї статті), такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Відповідно до п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями, платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 ст. 44, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

Згідно з п.1 ст.9 Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», зі змінами та доповненнями, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Статтею 2 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-ХІV (із змінами та доповненнями) зазначено, що сфера дії Закону поширюється на всіх юридичних осіб створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, які зобов`язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.

Виходячи з вимог п. 2, ст.3 цього ж Закону України бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться Підприємством.

Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

У разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку на машинних носіях інформації підприємство зобов`язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами».

Таким чином, для надання юридичної сили і доказовості, первинні документи повинні бути складені відповідно до вимог чинного законодавства та не порушувати публічний порядок, встановлений Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99р. № 996-ХІV (із змінами та доповненнями).

Відповідно до статті 4 Закону №996 бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються, зокрема, на таких основних принципах: превалювання сутності над формою - операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми; нарахування та відповідність доходів і витрат - для визначення фінансового результату звітного періоду необхідно порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів.

При цьому доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати: надходження або сплати грошових коштів.

Згідно до вимог «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995р. №88 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995р. за №168/704:

- господарські операції відображаються у бухгалтерському обліку методом їх суцільного і безперервного документування. Записи в облікових регістрах провадяться на підставі первинних документів, створених відповідно до вимог цього Положення;

- первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення;

- господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов`язань і фінансових результатів.

Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення.

Документи, створені засобами обчислювальної техніки на машинозчитуваних носіях, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови надання їм юридичної сили і доказовості.

Первинні документи (на паперових і машинозчитуваних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов`язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.

Відповідно до абзацу восьмого статті 1 Закону України «Про підтвердження відповідності» від 17 травня 2001 року №2406-III (Із змінами і доповненнями): «Документами, що підтверджують відповідність предмету договору купівлі-продажу вимогам чинного законодавства є сертифікат відповідності та декларація про відповідність.

сертифікат відповідності - документ, який підтверджує, що продукція, системи якості, системи управління якістю, системи екологічного управління, персонал відповідає встановленим вимогам конкретного стандарту чи іншого нормативного документа, визначеного законодавством;

декларація про відповідність - документально оформлена в установленому порядку заява виробника, де дається гарантія відповідності продукції вимогам, встановленим законодавством».

Таким чином, підприємством ТОВ «СМАРТЕЛС» (податковий номер 41220341) при декларуванні допущено порушення наступних норм податкового законодавства: пп. «а» п. 198.1, абзаців першого і другого пп. 198.3 ст. 198 Податкового Кодексу України, що призвело до завищення суми податкового кредиту на загальну суму ПДВ 413496,00 грн. за лютий 2023 року.

Згідно п. 111.3 ст. 111 ПК Кодексу притягнення фізичної або юридичної особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення не звільняє фізичну особу чи посадових (службових) осіб юридичної особи у передбачених законом випадках від юридичної відповідальності інших видів.

Відповідно до п.п. 112.3, 112.4 ст.112 ПК Кодексу особа не може бути притягнута до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення інакше, як на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом та не може бути притягнута двічі до відповідальності одного виду за вчинення одного і того самого податкового правопорушення.

Суб`єктами, які притягаються до відповідальності за вчинення податкових правопорушень згідно ст. 110 Кодексу є:

3) платники податків, фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом (ст.15);

4) податкові агенти, особи, на яку цим Кодексом покладається обов`язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків(ст.18);

інші суб`єкти у випадках, прямо передбачених цим Кодексом, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень.

Зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки наведено в додатку 6 до акту перевірки.

Вина є характеризуючою обставиною дій (бездіяльності) особи, яка полягає у тому, що особа повинна та може дотримуватися встановлених Кодексом правил та норм.

Згідно п. 111.3 ст. 111 Кодексу притягнення фізичної або юридичної особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення не звільняє фізичну особу чи посадових (службових) осіб юридичної особи у передбачених законом випадках від юридичної відповідальності інших видів.

Відповідно до п.п. 112.3, 112.4 ст.112 Кодексу особа не може бути притягнута до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення інакше, як на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом та не може бути притягнута двічі до відповідальності одного виду за вчинення одного і того самого податкового правопорушення.

Суб`єктами, які притягаються до відповідальності за вчинення податкових правопорушень згідно ст. 110 Кодексу є:

3) платники податків, фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом (ст.15);

4) податкові агенти, особи, на яку цим Кодексом покладається обов`язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків(ст.18);

інші суб`єкти у випадках, прямо передбачених цим Кодексом, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень.

Зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки наведено в додатку 5 до акту перевірки.

За лютий 2023 року ТОВ «СМАРТЕЛС» (податковий номер 41220341) задекларовано рядок 21 «Cума від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації 0110) (рядок 19 декларації 0121-0123, 0130) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду)» у сумі ПДВ 369 173 грн. (додаток 2 до декларації):

Перевіркою достовірності і правильності визначення суми від`ємного значення (показник рядка 19 Декларації) різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду (рядок 17 - рядок 9 декларації) за лютий 2023 року у сумі 369173,00 грн. встановлено: завищення задекларованих показників на загальну суму 236 534,00 грн. у лютому 2023 року (інформацію щодо порушення наведено в розділах 3.1., 3.2 даного акту перевірки); заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету (показник рядка 18 Декларації) у сумі 38 824,00 грн. у тому числі у лютому 2023 року.

Перевіркою достовірності і правильності визначення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду) (рядок 21 Декларації) встановлено порушення п.п.200.4 ст.200 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) податкового законодавства у сумі ПДВ 236534,00 грн., в результаті допущених порушень податкового законодавства, що відображено в п.п. 3.1.1 та 3.1.2 п.3 акта перевірки.

Суд наголошує, що Європейський суд з прав людини у рішенні від 10 лютого 2010 року у справі "Серявін та інші проти України" зауважив, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі - Конвенція) зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення. У справі "Трофимчук проти України" ЄСПЛ також зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не можна розуміти як вимогу детально відповідати на кожен довід. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.

Відповідно до пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Наведене дає підстави для висновку, що доводи скаржника у кожній справі мають оцінюватись судами на предмет їх відповідності критеріям конкретності, доречності та важливості у рамках відповідних правовідносин з метою належного обґрунтування позиції суду. Деякі аргументи не можуть бути підставою для надання детальної відповіді на такі доводи.

Усі інші аргументи сторін вивчені судом, однак є такими, що не потребують детального аналізу у судовому рішенні, оскільки вищенаведених висновків суду не спростовують.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи встановлені обставини справи, суд доходить висновку про відповідність податкового повідомлення-рішення від 26.06.2023 №00179140708, прийнятого ГУ ДПС у Харківській області вимогам законодавства.

Підсумовуючи наведене, суд зазначає, що в цій справі відповідачем доведено законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення.

Зазначене свідчить про наявність підстав для відмови в задоволені адміністративного позову в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "СМАРТЕЛС" (вул. Алмазна, буд. 1, м. Харків, 61040, код ЄДРПОУ 41220341) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст рішення складено та підписано 26.06.2024.

Суддя Супрун Ю.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.06.2024
Оприлюднено28.06.2024
Номер документу120000241
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних)