Рішення
від 25.06.2024 по справі 560/4496/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 560/4496/24

РІШЕННЯ

іменем України

25 червня 2024 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Матущака В.В. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради, в якому просить:

1. Визнати протиправною бездіяльність Управління архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради щодо не продовження ОСОБА_1 строку дії паспорту прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності кіоску площею 9,01 м.кв., розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ).

2. Зобов`язати Управління архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради продовжити ОСОБА_1 строк дії паспорту прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності кіоску площею 9,0 м.кв., розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ).

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що здійснює підприємницьку діяльність на торговій площі, на торговій площі, що перебуває у його власності, та на підставі паспорту прив`язки тимчасової споруди від 11.10.2013 №403, виданого управлінням архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради, для провадження підприємницької діяльності кіоску площею 9,0 м.кв., розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ), розміщена за зазначеною адресою. Строк дії зазначеного паспорту прив`язки неодноразово продовжувався відповідачем, зокрема, до 16.09.2017, 25.03.2018, 03.09.2018, 03.02.2019 01.04.2019. З метою продовження строку дії зазначеного паспорту прив`язки, позивачем подано заяву з необхідними документами, проте, відповідач листом від 23.02.2024 №Є/474-01-24 повідомив про те, що не вбачає підстав для продовження строку дії паспорту прив`язки. Позивач вважає такі дії протиправними, просить позов задовольнити.

На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позов, в якому відповідач проти заявлених вимог заперечує, зазначає, що рішеннями Хмельницької міської ради від 12.12.2012 №18 "Про затвердження комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Хмельницького" та від 22.03.2017 №30 "Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького" (зі змінами) передбачається вивільнення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності з центральної частини міста. При цьому позивачу неодноразово надсилались листи про те, що йому необхідно надати управлінню пропозиції щодо можливих місць перенесення тимчасової споруди, так і було запропоновано управлінням такі місця. Проте місця перенесення кіоску позивачем узгоджено не було. У зв`язку із цим строк дії паспорта прив`язки не було продовжено. Просить відмовити у задоволенні позову.

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою від 29.03.2024 суд відкрив провадження в цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою від 09.04.2024 суд у задоволенні клопотання Управління архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради відмовив.

Ухвалою від 11.04.2024 суд замінив неналежного відповідача - Управління архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради на належного - Управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради.

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Суд встановив, що ОСОБА_1 з 27.02.1996 провадить підприємницьку діяльність, як фізична особа-підприємець, за основним видом діяльності за КВЕД 47.11 (роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами).

Управління архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради видало ОСОБА_1 паспорт прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності від 11.10.2013 №403 кіоску строком до 11.10.2016, укладено Договір про встановлення особистого строкового сервітут для розміщення малої архітектурної форми від 06.01.2023 №03-ОС, строк дії якого закінчився 30.06.2023.

В подальшому паспорт прив`язки позивачу продовжувався у вересні 2016, вересні 2017, березні 2018, січні, березні, травні, серпні 2019, січні, червні, вересні 2020, березні, червні, вересні, грудні 2021, червні, вересні, грудні 2022, та востаннє було продовжено управлінням 30.12.2022 строком до 30.06.2023.

З метою продовження строку дії зазначеного паспорту прив`язки, позивач подав заяву з необхідними документами.

Відповідач листом від 23.02.2024 №Є/474-01-24 повідомив позивача листа про те, що не вбачає підстав для продовження строку дії паспорту прив`язки.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду із цим позовом.

ІV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ОЦІНКА СУДУ

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 6 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі Закон №280/97-ВР) встановлено, що первинним суб`єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

Відповідно до частини 1 статті 10 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

За приписами статті 25 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до пункту 34 частини 1 статті 26 Закону №280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Частиною 1 статті 122 ЗК України встановлено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Згідно Закону України "Про благоустрій населених пунктів" територія це сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об`єктів благоустрою населених пунктів: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об`єктів, об`єктів промисловості, комунально-складських та інших об`єктів у межах населеного пункту.

Статтею 21 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" малі архітектурні форми є елементами (частинами) об`єктів благоустрою. Мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об`єкта благоустрою. Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об`єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 №3038-VI (далі Закон №3038-VI) суб`єктами містобудування є органи виконавчої влади, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи.

Відповідно до частин 2, 3, 4 статті 28 Закону №3038-VI тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

На виконання частини четвертої статті 28 Закону №3038-VI наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі - Порядок №244).

Згідно пунктів 1.4-1.5 Порядку №244, паспорт прив`язки ТС - комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1:500, інженерне забезпечення, зовнішній архітектурний вигляд ТС та напрям підприємницької діяльності;

- схема розміщення ТС - графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі М 1:500 суб`єктом господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, які відображають розміщення ТС із прив`язкою до місцевості (будівлі, споруди, інженерні мережі тощо), планувальними обмеженнями та зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення прилеглої території (розташування квітників, під`їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами тощо);

- стаціонарна ТС - споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв.м.

Відповідно до пункту 2.6 Порядку №244 для оформлення паспорта прив`язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив`язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб`єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб`єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України"; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж. Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

Паспорт прив`язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви. Паспорт прив`язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку (пункти 2.7, 2.10 Порядку № 244).

Згідно з пунктами 2.11, 2.12 Порядку №244 паспорт прив`язки включає: схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схему благоустрою прилеглої території; ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС); технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж; реквізити замовника (найменування, П. І. Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним. Паспорт прив`язки підписується керівником (заступником керівника) відповідного органу з питань містобудування та архітектури виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації.

Управління з питань містобудування та архітектури продовжує строк дії паспорту прив`язки ТС шляхом зазначення нової дати, підпису уповноваженої посадовою особи управління з питань містобудування та архітектури та печатки.

Строк дії паспорта прив`язки ТС визначається органом з питань містобудування та архітектури відповідної ради або районної державної адміністрації з урахуванням строків реалізації положень містобудівної документації на місцевому рівні.

Як встановив суд, Рішенням 13 сесії Хмельницької міської ради №30 від 22.03.2017 "Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького" (із змінами згідно рішення 22 сесії Хмельницької міської ради від 04.07.2018 №29) встановлено, зокрема:

- п.3.2. у центральній частині міста можуть залишитись тільки ТС, у яких ведеться торгівля друкованими засобами масової інформації та іншою друкованою продукцією і частка яких складає не менше 60%, а також не більше чотирьох місць для розміщення зблокованих ТС іншого функціонального використання, кількістю не більше 8, за архітипами, затвердженими міською радою;

- п.3.4. для ТС, розміщених у центральній частині міста, строк дії паспортів прив`язки, термін дії яких закінчується до 01.03.2017, може бути продовжений не більше ніж на один рік, за виключенням тих ТС, які підпадають під дію п.п.3.2. цього рішення;

- п.3.5. протягом одного року з дня затвердження виконавчим комітетом місць для переміщення ТС з центральної частини міста у інші мікрорайони міста, центральна частина міста має бути звільнена від ТС, для чого управлінню торгівлі спільно із управлінням архітектури та містобудування узгодити із власниками ТС нові місця з подальшим внесенням змін до комплексної схеми. Письмові пропозиції для переміщення ТС надаються їх власникам не більше трьох разів;

- п.3.6. ТС, які не будуть перенесені із центральної частини міста у строк, установлений п.п.3.5. цього рішення, підлягають демонтажу у порядку, затвердженому рішенням міської ради;

- п.3.7. після затвердження міською радою архітипів, власники ТС яких не відповідають затвердженим архітипам, у тому числі тих, які відповідно до п.п.3.2. цього рішення будуть розміщені у центральній частині міста, протягом трьох місяців мають узгодити із управлінням архітектури та містобудування архітип та протягом наступних дев`яти місяців мають привести ТС у відповідність до обраного архітипу;

- п.3.11. у разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, будівництві нових чи зміні розташуванні існуючих будівель, споруд, інженерних мереж тимчасова споруда підлягає перенесенню в інше місце.

Нове місце для розміщення письмово пропонується власнику тимчасової споруди управлінням архітектури та містобудування протягом місяця не більше трьох разів виключно в межах того мікрорайону, де вона розміщена, з подальшим уточненням комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності після погодження власника. Паспорт прив`язки у таких випадках може переоформлюватись на строк дії існуючого паспорта прив`язки або на новий строк, рішення про що приймається одночасно із уточненням схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Погодження та продовження паспортів прив`язки на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності здійснювати за погодженням з управлінням торгівлі. У разі незгоди власника тимчасової споруди із трьома запропонованими йому новими місцями для розміщення, тимчасова споруда підлягає демонтажу у порядку, затвердженому рішенням міської ради. Ці вимоги обов`язково зазначаються у паспорті прив`язки та відповідному договорі.

При цьому, згідно з пунктом 3.2 рішення Хмельницької міської ради від 22.03.2017 №30 встановлено можливість розміщення у центральній частині міста не більше чотирьох місць для розміщення зблокованих ТС іншого функціонального використання, кількістю не більше 8, за архітипами, затвердженими міською радою.

Центральна частина міста обмежена вулицями (з обох сторін): Франка Проскурівська Свободи Європейська Гагаріна (Героїв Маріуполя) Кам`янецька Староміська Грушевського Подільська Свободи Шевченка Франка.

Тимчасова споруда позивача розташована у центральній частині міста.

Суд зазначає, що відповідач надав ряд документів, а саме: копії схем розміщення із паспортів прив`язок зблокованих ТС, які розташовані у центральній частині АДРЕСА_2 , (біля будинку №44) (згідно п.3.2 рішення Хмельницької міської ради від 22.03.2017 №30), які підтверджують, що тимчасова споруда позивача відповідно до зазначеного рішення не відносяться до тих, які могли бути залишені у центральній частині міста.

Отже, відповідно до пункту 2.19 Порядку №244, у разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб`єкта господарювання, паспорт прив`язки може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив`язки або на новий строк.

Зміст вищевикладених норм вказує на те, що наміри замовника стосовно місця розташування тимчасової споруди повинні відповідати усім наявним планувальним обмеженням, передбаченим містобудівною документацією, будівельними нормами, узгоджуватися з комплексною схемою розміщення тимчасових споруд на території відповідного населеного пункту.

Згідно з пунктами 2.17 та 2.18 Порядку строк дії паспорта прив`язки визначається органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради або районної державної адміністрації відповідно до генерального плану, плану зонування та детального плану територій та з урахуванням строків реалізації їх положень.

Окрім того, згідно рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 28.10.2021 №979 затверджено містобудівну документацію "Детальний план території центральної частини міста Хмельницького", розробленого ДП "Український державний науково дослідний інститут проектування міст "Діпромісто" імені Ю.М. Білоконя", відповідно до договору №2 від 25.07.2017, графічна та текстова частини якого є у вільному доступі на офіційному сайті та геопорталі Хмельницької міської ради.

Згідно Детального плану території центральної частини міста Хмельницького, а саме п.4 рішення встановлено заборону встановлення інших тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території даного детального плану, окрім тих, що передбачені даним переліком (додаток 2).

У Додатку до рішення міститься перелік ТС, розташування яких у центральній частині міста Хмельницького дозволене, при цьому ТС позивача у даному переліку відсутня.

Отже, містобудівною документацією "Детальний план території центральної частини міста Хмельницького", а саме її текстовою частиною Додатком 2 не передбачено розміщення спірної тимчасової споруди, належної позивачу по АДРЕСА_1 .

Суд зазначає, що підставою для продовження розміщення тимчасової споруди є паспорт прив`язки тимчасової споруди, строк дії якого продовжується відповідним органом за зверненням особи, яка бажає продовжити розміщення тимчасової споруди, у разі відповідності розміщення ТС містобудівній документації, будівельним нормам, існуючим містобудівним обмеженням тощо та наявності документа про право користування земельної ділянки.

В подальшому, відповідно до Рішення позачергової 23 сесії Хмельницької міської ради №6 від 29.12.2022 "Про затвердження містобудівної документації "Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький", яким затверджено містобудівну документацію "Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький", розроблену ТОВ "Кайлас-К", відбулись зміни в містобудівній документації та коригування генерального плану міста.

Відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" генеральний населеного пункту містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Генеральний план є основною містобудівною документацією на місцевому рівні.

Вважаємо, що враховуючи затвердження Хмельницькою міською радою спочатку у 2021 році містобудівної документації "Детальний план території центральної частини міста Хмельницького", а згодом у 2022 році основної містобудівної документації населеного пункту - "Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький", яка виконана на підставі "Програми розроблення та оновлення містобудівної документації для м.Хмельницького" (рішення Хмельницької міської ради №4 від 16.03.2016), Програми економічного і соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2021 рік (рішення Хмельницької міської ради №10 від 23.12.2020), Схеми планування території Хмельницької області, Стратегічного плану розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки, Стратегії розвитку міста Хмельницького до 2025 року, Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки, Положення Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, вихідних даних, наданих замовником, довідок відповідних служб, відбулися зміни містобудівної документації на місцевому рівні що безпосередньо стосуються правомірності розташування і тимчасових споруд у місті, а особливо центральної частини міста.

В склад містобудівної документації "Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький", як складова частина ввійшла Комплексна схема розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м.Хмельницького і є невід`ємною його частиною.

З доданих викопіювань з містобудівної документації "Коригування (внесення змін) генерального плану АДРЕСА_1 щодо території, на якій розташована спірна тимчасова споруда встановлено, що до містобудівної документації внесено зміни, а саме на графічній частині (комплексній схемі розміщення стаціонарних тимчасових споруд для зайняття підприємницькою діяльністю) відсутня позначка тимчасової споруди, що належить позивачу.

Отже, відповідно до викопіювання (копії фрагменту) із затвердженої та діючої комплексної схеми слідує, що розміщення спірної ТС позивача в даному місці документально не передбачено.

Розташування тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності - павільйону площею 9,0 м кв. за адресою: АДРЕСА_1 , біля будинку 72 суперечить чинним нормам містобудівної документації.

На час закінчення строку дії паспорта прив`язки діяло рішення Хмельницької міської ради від 12.12.2012 №18 "Про затвердження комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Хмельницького" та рішення від 22.03.2017 №30 "Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького» (зі змінами), а також рішення позачергової 23 сесії Хмельницької міської ради №6 від 29.12.2022 "Про затвердження містобудівної документації "Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький", яким затверджено містобудівну документацію "Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький", та складовою частиною якої є Комплексна схема розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Хмельницького, рішення від 28.10.2021 №979 виконавчого комітету Хмельницької міської ради "Про затвердження містобудівної документації "Детальний план території центральної частини міста Хмельницького".

Згідно п. 3.11 рішення 13-ї сесії Хмельницької міської ради від 22.03.2017 за №30 (зі змінами) "Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького" передбачається, що у разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, будівництві нових чи зміні розташування існуючих будівель, споруд, інженерних мереж тимчасова споруда підлягає перенесенню в інше місце.

Керуючись положеннями пункту 4 рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 28.10.2021 №979 "Про затвердження містобудівної документації "Детальний план території центральної частини міста Хмельницького" заборонено встановлення інших тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території даного детального плану, окрім тих, що передбачені переліком (додатком 2 до рішення).

Крім того, п.2.35 Порядку №244 встановлено, що документація щодо встановлення ТС, видана до набрання чинності цим Порядком, дійсна до закінчення її терміну дії.

Враховуючи, що Комплексною схемою не передбачено можливості розміщення кіосків за адресою, на якій розміщено кіоск позивача, у відповідача були наявні правові підстави для відмови у продовженні строку дії такого паспорта прив`язки.

В іншому випадку це мало б наслідком невідповідність розташування згадуваного кіоску містобудівній документації на місцевому рівні.

Суд звертає увагу, що паспорт прив`язки тимчасової споруди, що належить позивачу, з 2010 року періодично продовжувався управлінням архітектури та містобудування Хмельницької міської ради.

Крім того, листами №Є/1621-0319 від 07.03.2019, №Є/3169-0319 від 07.05.2019, №Є/4991-0319 від 19.07.2019, №1017/0319 від 16.08.2019, № Є/84-03-2020 від 20.01.2020, №356/0319 від 28.04.2020, № Є/6020-03-2020 від 17.12.2020, №Є/1426-03-21 від 17.03.2021, №Є/4506-03-21 від 01.07.2021, №Є/4708-01-21 від 06.08.2021, №Є/727-01-21 від 21.09.2021, №Є/1668-01-21 від 22.12.2021, №Є/98-01-22 від 15.06.2022, №Є/2515-01-22 від 02.01.2023, №Є/1659-01-23 від 17.07.2023, №Є/1978-01-23 від 17.08.2023, №С/2992-01-23 від 07.12.2023, №Є/3528-01-03 від 28.12.2023 відповідач повідомляв позивача про те, що рішеннями Хмельницької міської ради від 12.12.2012 №18 "Про затвердження комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Хмельницького" та від 22.03.2017 №30 "Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького" (зі змінами) передбачається вивільнення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності з центральної частини міста.

При цьому позивачу неодноразово надсилались листи про те, що йому необхідно надати управлінню пропозиції щодо можливих місць перенесення тимчасової споруди, так і було запропоновано управлінням такі місця.

Проте, місця перенесення кіоску позивачем узгоджено не було. У зв`язку із цим строк дії паспорта прив`язки не було продовжено.

Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, у зв`язку із цим, суд вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити.

Враховуючи приписи статті 139 КАС України, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 25 червня 2024 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради (вул. Подільська, 10/1, м.Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 26381710)

Головуючий суддя В.В. Матущак

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.06.2024
Оприлюднено28.06.2024
Номер документу120000425
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності

Судовий реєстр по справі —560/4496/24

Ухвала від 28.01.2025

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Мацький Є.М.

Рішення від 25.06.2024

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Матущак В.В.

Ухвала від 11.04.2024

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Матущак В.В.

Ухвала від 09.04.2024

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Матущак В.В.

Ухвала від 29.03.2024

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Матущак В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні