Виноградівський районний суд Закарпатської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.06.2024 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого-судді Трагнюк В.Р., секретар судового засідання Конар В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Бобик Вікторія Костянтинівна, про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа: Виноградівська міська рада Закарпатської області,
В СТ АН ОВ ИВ :
ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Бобик Вікторія Костянтинівна, звернулася в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа: Виноградівська міська рада Закарпатської області.
Заявлені вимоги мотивує тим, що04 травня 2019 року ОСОБА_2 зареєструвала шлюб з ОСОБА_3 . Під час шлюбу у них народився син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дитину ОСОБА_1 народила в Словацькій Республіці у м. Братислава-Старе Место, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини № НОМЕР_1 , виданим Відділом РАЦС міської частини м. Братислава-Старе Место, Словаччина від 17.01.2024 року. Свідоцтво про народження дитини складене у відповідності до законодавства цієї країни, яке історично не передбачає написання по батькові. Відповідно свідоцтво про народження сина заявниці ОСОБА_4 не містить відомостей, які передбачаються законодавством України, а саме відсутні відомості «по батькові».
Після народження дитини заявниця звернулася до Управління соціального захисту населення Виноградівської міської ради для оформлення пакету документів на отримання допомоги при народженні дитини, у прийнятті документів представнику заявника було відмовлено, у зв`язку з тим, що в належних правовстановлюючих документах, які підтверджують родинний зв`язок між батьками та дитиною, існують розбіжності в написанні прізвища та по батькові.
Від встановлення вказаного факту родинних відносин залежить подальше визначення права на державну допомогу сім`ям з дітьми та одноразової допомоги при народженні дитини, у зв`язку з чим заявниця змушена звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин.
В судове засідання заявники та їх представник не з`явилися, подали заяви про розгляд справи у їх відсутності.
Представник заінтересованої особи також подав до суду заяву про розгляд у його відсутності.
Суд встановив такі факти і відповідні їм правовідносини.
У відповідності до вимог ст. 293 ЦПК України, суди розглядають справи, зокрема, встановлення фактів, що мають юридичне значення, а згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
В судовому засіданні встановлено, що заявники є батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується: свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 від 04 травня 2019 року, свідоцтвом про народження дитини, паспортом громадянина України ОСОБА_5 серії НОМЕР_3 та паспортом громадянина України ОСОБА_1 серії № НОМЕР_4 (а.с.4-14).
Встановленння факту родинних відносин між заявниками та їхньою дитиною дозволить реалізувати право заявників, відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" на одноразову допомогу при народженні дитини.
Згідно з ч. 2 п. 5 ст. 293 цього Кодексу суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 1 ч.1, ч. 2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Як роз`яснено в п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31 березня 1995 року в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: - згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; - чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; - заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; - встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право. Наведений у ст. 273 ЦПК перелік фактів, які встановлюються судом, не є вичерпним. За наявності зазначених умов суд може встановлювати й інші факти, що мають юридичне значення, наприклад, факти визнання батьківства щодо дітей, які народилися до 1 жовтня 1968 року; батьківства; реєстрації батьківства; факти прийняття спадщини, встановлення місця відкриття спадщини та фактів володіння будівлею на праві приватної власності.
Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, враховуючи те, що обставини на які посилаютьсяч заявники знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 293-315 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву задоволити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_5 , мешканка АДРЕСА_1 є рідною матір`ю та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_6 , мешканець АДРЕСА_2 , є рідним батьком ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в м.Братислава-Старе Место Словацької Республіки, про що було видано свідоцтво про народження № НОМЕР_1 від 17 січня 2024 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його прийняття до Закарпатського апеляційного суду.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст рішення складено 26.06.2024 року.
Головуючий В. Р. Трагнюк
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 28.06.2024 |
Номер документу | 120009227 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Трагнюк В. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні