Рішення
від 18.06.2024 по справі 766/19266/19
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/19266/19

н/п 2/766/7995/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2024 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді: Майдан С.І.,

за участю секретаря: Кирпиченко І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Служба у справах дітей Дар`ївської сільської ради ТГ Херсонського району Херсонської області, про визначення місця проживання дитини,

встановив:

Позивач ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 , звернулася до суду з вказаним позовом. В обґрунтування заявлених вимог сторона позивача зазначила, що 25.07.2013 року між позивачем та відповідачем було зареєстровано шлюб. ІНФОРМАЦІЯ_2 року від даного шлюбу у сторін по справі народилася донька ОСОБА_2 . 03.03.2015 року на підставі рішення про розірвання шлюбу №667/261/15-ц, ухвалене Комсомольським районним судом м.Херсона, шлюб між сторонами було розірвано. Спочатку відповідач хоч якось цікавився життям дитини, приходив до дитячого садочку доньки, забирав її та ховав від позивача, але останнім часом взагалі не цікавиться її життям. З травня 2019 року позивач, її донька та мати позивача ОСОБА_4 проживають в АДРЕСА_1 , де створені належні умови для проживання, виховання та розвитку малолітньої доньки. 30.08.2019 року ОСОБА_1 зареєструвалася як фізична особа-підприємець, основний вид діяльності: 10.71 виробництво хліба хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання. ОСОБА_3 зовсім не цікавиться життям дитини, не приймає ніякої участі у її вихованні, матеріально не допомагає у забезпеченні доньки. В останній раз відповідач провідував дитину 11.07.2019 року, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, що призвело до психологічної травми доньки. Наразі утримувати малолітню ОСОБА_2 позивачу допомагає її мати, яка офіційно працевлаштована. Позивачем створено усі належні умови для проживання дитини та її гармонійного розвитку. У зв`язку з викладеним, позивач просить визначити місце проживання дитини ОСОБА_2 разом з нею за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою суду від 18 жовтня 2019 року відкрито провадження у справі та розгляд справи призначено за правилами загального провадження до підготовчого судового засідання.

Ухвалою суду від 23 лютого 2024 року прийняти зазначено справу до провадження судді Майдан С.І. та розгляд справи призначено за правилами загального провадження до підготовчого судового засідання.

Ухвалою суду від 09 квітня 2024 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою суду від 18 червня 2024 року постановлено провести заочний розгляд справи.

Позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилися, представник позивача надала до суду заяву про розгляд справи у відсутність сторони позивача, наполягала на задоволенні позовних вимог, не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

Представник третьої особи - Служби у справах дітей Дар`ївської сільської ради ТГ Херсонського району Херсонської області в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, висновок про визначення місця проживання дитини підтримав.

За таких обставин, суд вважає можливим провести розгляд справи у відсутність сторін, враховуючи згоду представника позивача на заочний розгляд справи, ухвалити заочне рішення на підставі наявних у матеріалах справи доказів в порядку ст. ст.280, 281 ЦПК України.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 25.07.2013 року, згідно актового запису про шлюб №525, зробленого Міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Херсонській області.

Рішенням Комсомольського районного суду м.Херсона від 03.03.2015 року у справі №667/261/15-ц шлюб між сторонами було розірвано.

В шлюбі в них ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася дочка ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , актовий запис №645, зроблений Херсонським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

Згідно довідки №762 від 09.09.2019 року, виданою Дар`ївською сільською радою, з травня 2019 року ОСОБА_2 проживає разом з позивачем за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до акту-обстеження житлових умов №48 від 19.09.2019 року, виданого Дар`ївською сільською радою, за адресою: АДРЕСА_1 створені належні умови для проживання, виховання та розвитку малолітньої доньки ОСОБА_2 .

Згідно з висновком Служби у справах дітей Дар`ївської сільської ради ТГ Херсонського району Херсонської області №107 від 09.12.2021 року, визнано доцільним визначити місце проживання дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з мамою, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Частиною третьою статті 51 Конституції України передбачено, що сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Статтею 18 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Україною 27 лютого 1991 року (далі - Конвенція), визначено принцип загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини, а також встановлено, що найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Згідно зі статтею 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна. У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.

Абзацом другим принципу 7 Декларації прав дитини передбачено, що найкраще забезпечення інтересів дитини має бути керівним принципом для тих, на кому лежить відповідальність за її освіту і навчання; ця відповідальність лежить перш за все на батьках.

При розгляді справ щодо місця проживання дитини передбачено, що суди насамперед мають виходити з інтересів самої дитини, враховуючи при цьому сталі соціальні зв`язки, місце навчання, психологічний стан тощо.

Аналіз наведених норм права та практики ЄСПЛ дає підстави для висновку про те, що рівність прав батьків є похідною від прав та інтересів дитини на гармонійний розвиток та належне виховання, й, у першу чергу, повинні бути визначені інтереси дитини у ситуації спору, а вже тільки потім права батьків.

Згідно зі статтею 141 СК України мати і батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою, чи розірвано шлюб і чи проживають вони разом чи окремо.

Відповідно до статті 160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.

Статтею 161 СК України передбачено, що якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення.

При вирішенні позовних вимог, судом враховується, вік малолітньої дитини ОСОБА_2 , якій на момент ухвалення рішення виповнився 10 років, та яка постійно проживає з матір`ю, можливість матері дитини забезпечити належні умови проживання, виховання та розвитку доньки. Будь-яких доказів, які б свідчили про те, що визначення місця проживання дитини разом із матір`ю може зашкодити інтересам малолітньої дитини, в ході розгляду справи не здобуто.

З огляду на викладене, позицію Служби у справах дітей Дар`ївської сільської ради ТГ Херсонського району Херсонської області, щодо визначення місця проживання дитини з матір`ю, суд вважає, що позовні вимоги позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і є всі підстави визначити місце проживання дитини разом з позивачем.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 89, 95, 258-259, 263-265, 268, 273, 280, 282, 288-289, 354-355 ЦПК України, ст. ст. 160-161, 181, 182, 192, 197 СК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Служба у справах дітей Дар`ївської сільської ради ТГ Херсонського району Херсонської області, про визначення місця проживання дитини задовольнити.

Визначити місце проживання дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з її матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя: С.І. Майдан

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення18.06.2024
Оприлюднено01.07.2024
Номер документу120021078
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —766/19266/19

Рішення від 18.06.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Майдан С. І.

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Майдан С. І.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Майдан С. І.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Майдан С. І.

Ухвала від 23.02.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Майдан С. І.

Ухвала від 06.10.2021

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Прохоренко В. В.

Ухвала від 12.02.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Прохоренко В. В.

Ухвала від 18.10.2019

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Прохоренко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні