Справа № 523/9841/24
Провадження №2/523/4526/24
У Х В А Л А
"18" червня 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Малиновський О.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Миколаївська дор., 287А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ
Голова правління ОСББ «Миколаївська дор., 287А» - ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по внескам та платежам співвласників об`єднання за період з 01.03.2022 р. по 31.05.2024р. в розмірі 10263,12 грн.
Як убачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів позивач, в особі голови правління ОСББ - Котельнікової В.В. звернувся до суду із позовною заявою, надіславши документи на електронну адресу суду inbox@sv.od.court.gov.ua.
Згідно ізч.2ст.175 ЦПКУкраїни позовназаява подаєтьсядо судув письмовійформі іпідписується позивачемабо йогопредставником,або іншоюособою,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншоїособи.
Відповідно доч.ч.5,6ст.14ЦПК Українидокументи (втому числіпроцесуальні документи,письмові таелектронні доказитощо)можуть подаватисядо суду,а процесуальнідії вчинятисяучасниками справив електроннійформі звикористанням Єдиноїсудової інформаційно-телекомунікаційноїсистеми,за виняткомвипадків,передбачених цимКодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповіднодо ч.8ст.14ЦПК України,особи,які зареєструвалиофіційні електронніадреси вЄдиній судовійінформаційно-телекомунікаційнійсистемі,можуть податипроцесуальні,інші документи,вчинити іншіпроцесуальні діїв електроннійформі виключноза допомогоюЄдиної судовоїінформаційно-телекомунікаційноїсистеми з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг», де визначено, що електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ч. ч. 1 - 2 ст. 6 зазначеного Закону).
Відповідно до ч. 1 ст. 7 цього Закону, оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі, з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».
Водночас Закон України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис», який визначав статус електронного цифрового підпису, втратив чинність 7 листопада 2018 року на підставі Закону України від 5 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі - Закон № 2155-VIII). На сьогодні порядок використання електронного цифрового підпису врегульований Законом № 2155-VIII.
Тобто, нормами Цивільного процесуального законодавства визначено два способи звернення до суду: письмова форма або подання документів (процесуальних) через систему «Електронний суд».
Для користуваннясервісом «Електроннийсуд» необхідноздійснити реєстраціюофіційної електронноїадреси (Електронногокабінету)з обов`язковимвикористанням власногоелектронного цифровогопідпису. Надсилання процесуальних документів в електронній формі передбачає використання сервісу підсистеми «Електронний суд», розміщеного за посиланням у мережі Інтернет: https://cabinet.court.gov.ua/login, відповідно до попередньої реєстрації офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного цифрового підпису.
Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до місцевих та апеляційних судів із позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи чи його представником, безумовно є звернення з процесуальними документами в електронній формі виключно з використанням підсистеми «Електронний суд» з обов`язковим скріпленням власним електронним цифровим підписом учасника справи через Електронний кабінет.
Здійснити реєстрацію офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) за відсутності власного електронного підпису неможливо. Тому усі документи, що надійшли до суду з використанням підсистеми «Електронний суд» вважаються такими, що подані з використанням власного електронного підпису.
Проте, позовна заява ОСББ «Миколаївська дор., 287А» внесена головою правління ОСОБА_2 надійшла в електронній формі на електронну адресу Суворовського районного суду м.Одеси, а не за допомогою підсистеми «Електронний суд». При цьому, внесена до суду позовна заява не містить оригінальності підпису її подателя. Тобто, внесена на розгляд позовна заява не відповідає вимогам ч.2 ст.175 ЦПК України.
Згідно з п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України, заява повертається у випадках, колизаяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи викладені вище обставини, приймаючи до уваги правовий висновок Верховного Суду у постановах від 13.11.2019 року (справі № 160/7227/19), від 25.11.2019р. (справа № 160/7439/19), щодо необхідності повернення процесуальних документів, поданих до суду електронною поштою, а не з використанням підсистеми «Електронний суд», суддя приходить до висновку про необхідність повернення позовної заяви ОСББ «Миколаївська дор., 287А».
Керуючись ст.ст.175,185 ЦПК України,
УХВАЛИВ
Позовну заявуОб`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Миколаївська дор.,287А»до ОСОБА_1 простягнення заборгованості- повернути.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повної ухвали суду шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Повну ухвалу суду складено та підписано 18 червня 2024 року.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120042382 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Малиновський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні