Справа № 169/416/24
Провадження № 2-о/169/42/24
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 червня 2024 року селище Турійськ
Турійський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковальчук О. В.,
з участю
секретаря судового засідання Веремчук Л. Ю.,
справа № 169/416/24
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Турійськ Волинської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Луківська селищна рада Ковельського району Волинської області про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності їй Державного акту на право власності на земельну ділянку.
Мотивуючи свої вимоги, заявниця вказує, що вона є власником земельних ділянок загальною площею 2,93 га, розташованої на території Миляновичівської сільської ради Ковельського району (колишнього Турійського) району Волинської області. Документом,який підтверджуєправо власностіна земельніділянки єДержавний актна правовласності наземельну ділянкусерії ЯА№ 659657,виданий Турійськоюрайонною державноюадміністрацією Волинськоїобласті 29лютого 2008року напідставі розпорядженняТурійської районноїдержавної адміністраціїВолинської областівід 01листопада 2006року №291. ОСОБА_1 має наміррозпорядитися належнимїй майном,в зв`язкуз чимзвернулася доприватного нотаріусаза консультацієющодо даруванняземельних ділянок. Врезультаті цьогобуло встановленоневідповідність данихв паспортігромадянина Українита Державномуакті направо власностіна земельнуділянку,а саме:дійсне прізвище,ім`я тапо батьковізаявника « ОСОБА_1 »,а Державнийакт виданийна ім`я« ОСОБА_1 ». Нотаріус рекомендувала звернутись до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення. Вказана помилка перешкоджає заявнику належним чином оформити свої спадкові права. Виправити невідповідність в документах немає можливості, тому єдиним способом захисту її прав є встановлення факту належності заявнику правовстановлюючих документів.
Ухвалою судді від 15 квітня 2024 року відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу за правилами окремого провадження. Будь-яких інших процесуальних дій у справі не вчинялося.
Заявник ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином та вчасно, 14 травня 2024 року подала до суду заяву, відповідно до якої просила розгляд справи провести за її відсутності, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі та просила задовольнити їх.
Заінтересована особаЛуківська селищнарада Ковельськогорайону Волинськоїобласті продату,час тамісце розгляду справи була повідомлена належним чином та вчасно. 01 травня 2024 року представник заінтересованої особи подав до суду заяву, відповідно до якої просив розгляд справи провести за його відсутності, проти задоволення заявлених вимог не заперечував.
Відповідно до частини третьої статті 211 Цивільного процесуального кодексу України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Згідно частини другої статті 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до пункту п`ятого частини другої статті 293 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно пункту шостого частини першої, частини другої статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що 02 липня 2002 року Турійським РВ УМВС України у Волинській області видано паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 5).
В Державному акті на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 659657, виданого Турійською районною державною адміністрацією Волинської області 29 лютого 2008 року на підставі розпорядження Турійської районної державної адміністрації Волинської області від 01 листопада 2006 року № 291, прізвище, ім`я та по батькові власника земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 2,93 га, що розташована на території Миляновичівської сільської ради Ковельського району (колишнього Турійського) району Волинської області, вказано « ОСОБА_1 » (а. с. 6).
Однак, у зазначеному правовстановлюючому документі допущено описку в частині написання по батькові власника Державного акту, та замість вірного « ОСОБА_2 » вказано не вірно « ОСОБА_3 ». Така помилка перешкоджає заявниці належним чином оформити свої спадкові права.
Крім того, дійсне прізвище ім`я та по батькові заявниці « ОСОБА_1 »підтверджується такожкопією свідоцтвапро народженнясерії НОМЕР_2 від 18січня 1966року,згідно якого:батьками останньоїє ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ,та копієюсвідоцтва проодруження серії НОМЕР_3 від 11лютого 1966 року з якого видно, що між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 було укладено шлюб (а. с. 15, 19).
В позасудовому порядку виправити цю помилку неможливо, оскільки згідно Закону України "Про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень" з 01 січня 2013 року на території України державні акти на земельні ділянки не видаються, державну реєстрацію прав на земельні ділянки здійснює орган державної реєстрації прав.
На підставі наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09 вересня 2013 року № 537 втратила чинність Інструкція про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затверджена наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22 червня 2009 року № 325, якою було передбачено, що у разі виявлення у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок такий землевласник (землекористувач) звертається до відповідного територіального органу Держкомзему із заявою (клопотанням) про видачу нового державного акта.
З 01 січня 2013 року замість державного акту власник земельної ділянки отримує свідоцтво про право власності на нерухоме майно, яке видається органами державної реєстрації прав на нерухоме майно, в тому числі й на права, які виникли до 01 січня 2013 року, оскільки повноваження Держкомзему в частині державної реєстрації прав на земельні ділянки припинені.
Відтак, виправлення орфографічних або технічних помилок у виданому державному акті можливо лише шляхом звернення землевласника (землекористувача) за захистом своїх прав та інтересів до суду.
Відповідно до пункту першого Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31 березня 1995 року № 5, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Предметом розгляду заяви є встановлення факту належності правовстановлюючого документа, який необхідний заявнику для оформлення особистих, майнових прав, що випливають із цього факту.
У даному випадку, виключним способом захисту права заявника є звернення до суду із заявою в порядку окремого провадження про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме: факту належності Державного акта на право власності на земельну ділянку.
Факт того, що Державний акт на право власності на землю серії ЯА № 659657, виданого Турійською районною державною адміністрацією Волинської області 29 лютого 2008 року на підставі розпорядження Турійської районної державної адміністрації Волинської області від 01 листопада 2006 року № 291 належить саме заявнику ОСОБА_1 , підтверджується тією обставиною, що прізвище, ім`я та зареєстроване місце проживання заявниці в паспорті громадянина України співпадають із місцем розташування земельної ділянки, яка знаходиться в АДРЕСА_1 .
За таких обставин, враховуючи, що встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів необхідне для здійснення заявником своїх прав, зважаючи, що розбіжності в написанні по батькові заявника у Державному акті на право власності на земельну ділянку і її паспорті унеможливлюють використання заявницею цього документа в подальшому, беручи до уваги відсутність можливості в інший спосіб довести такий факт, суд вважає за можливе задовольнити заяву.
Відповідно до частини сьомої статті 294 Цивільного процесуального кодексу України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 77-80, 263-265, 268, 293-294, 315, 319 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Луківська селищна рада Ковельського району Волинської області про встановлення факту, що має юридичне значення, задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , Д ержавного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 659657, виданого Турійською районною державною адміністрацією Волинської області 29 лютого 2008 року на підставі розпорядження Турійської районної державної адміністрації Волинської області від 01 листопада 2006 року № 291.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358Цивільного процесуальногокодексу України.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , адреса проживання: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Луківська селищна рада Ковельського району Волинської області, код ЄДРПОУ 04333046, адреса місцезнаходження: вулиця Незалежності, будинок 7, селище Луків, Ковельський район, Волинська область.
Суддя О. В. Ковальчук
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120046337 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Турійський районний суд Волинської області
Ковальчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні