Справа № 723/4187/22
Провадження № 2-о/723/1/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2024 року м.Сторожинець
Сторожинецький районний суд
Чернівецької області у складі:
головуючого судді Яківчика І.В.,
за участю секретаря судових засіданнь Крупчак М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сторожинець цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 , заінтересована особа Опришенська сільська ради Глибоцької селищної об`єднаної територіальної громади Чернівецької області про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 , звернувся до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_3 . Після його смерті відкрилася спадщина, що складається з: житлового будинку, який знаходиться в АДРЕСА_1 , в якому проживав спадкодавець та двох земельних ділянок площею по 0,72 га кожна, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Опришенської сільської ради Глибоцького району.
Зазначає, що ОСОБА_3 31.07.2014 року склав заповіт, яким заповів все належне йому на день смерті майно заявнику.
На час відкриття спадщини заявник ОСОБА_1 постійно проживав зі своїм батьком ОСОБА_3 , допомагав матеріально і доглядав за ним, після смерті батька здійснив його поховання та вступив у володіння спадковим майном, а саме житловим будинком та земельними ділянками, а тому вважається таким, що прийняв спадщину. Крім того, заявник є єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 . Вказує, що оформити право на спадщину в нотаріальному порядку, шляхом одержання відповідного свідоцтва про право на спадщину, заявник не може, оскільки необхідно встановити факт його постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, так як заявник та його батько були зареєстровані в різних місцях.
На підставі викладеного просив суд встановити факт, що ОСОБА_1 постійно проживав з ОСОБА_3 , якаий помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на час відкриття спадщини.
У судове засідання заявник ОСОБА_1 та представники заявника ОСОБА_2 та ОСОБА_4 не з`явилися, до суду подали письмову заяву, згідно якої просили судовий розгляд провести без їх участі, заяву підтримали, просили задоволити заявлені вимоги.
У судове засідання представник заінтересованої особи - Опришенської сільської ради Глибоцької селищної об`єднаної територіальної громади Чернівецької області не з`явився, належним чином повідомлялися про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши матеріали цивільної справи, вважає за необхідне задоволити заяву за наведених у ній підстав, які суд вважає доведеними, через те, що вони у повному обсязі підтверджуються доданими доказами, які були досліджені судом у судовому засіданні.
Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого повторно 04.03.2015 року ОСОБА_3 та ОСОБА_5 є батьками ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.29).
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 ,що підтверджуєтьсякопією свідоцтвапро смертьсерії НОМЕР_2 (а.с.30).
З копії заповіту, складеного 31.07.2014 року ОСОБА_3 вбачається, що все своє майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті, і на що він за законом матиме право заповів ОСОБА_1 , 1957 року народження (а.с.28).
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, на час відкриття якої заявник ОСОБА_1 постійно проживав зі своїм батьком ОСОБА_3 , а тому відповідно до частини третьої статті 1268 Цивільного кодексу України вважається таким, що прийняв спадщину, що підтверджується заявами ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які підтвердили факт постійного проживання ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 разом з батьком ОСОБА_3 , який тяжко хворів, також зазначили, що син доглядав батька більше двох років і до дня його смерті (а.с.33-34).
Згідно з пунктами 2, 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування» справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними. Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження.
Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Тобто, для підтвердження прийняття спадщини має значення встановлення факту постійного проживання спадкоємця за законом чи заповітом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Будь-яких даних про те, що після смерті ОСОБА_3 є спадкоємці у порядку, передбаченому нормами ЦК України, які би оспорювали право заявника на прийняття спадщини, до суду не надано.
За таких обставин суд вважає, що необхідно встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З огляду на вказане та враховуючи, що встановлення даного факту для заявника має юридичне значення, суд вважає, що заява є обгрунтованою та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.4, 12, 81, 89, ч. 2 ст. 247 та ст.ст.259, 263, 264, 265, 293, 294, 315, 319 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 , заінтересована особа Опришенська сільська ради Глибоцької селищної об`єднаної територіальної громади Чернівецької області про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , постійно проживав в АДРЕСА_1 разом з батьком ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення, до Чернівецького апеляційного суду.
СУДДЯ:
Суд | Сторожинецький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120050590 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Яківчик І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні