25.06.2024 Справа № 756/5775/24
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Унікальний №756/5775/24
Провадження №2-др/756/123/23
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2024 року Оболонський районний суд м. Києва, в складі:
головуючого судді Диби О.В.,
за участю секретаря Загороднюк В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві у порядку спрощеного позовного провадження заяву представника позивача про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом Обслуговуючого кооперативу «Підземний паркінг «Яскравий» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
УСТАНОВИВ:
Рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 11.06.2024позовні вимоги Обслуговуючого кооперативу «Підзевний паркінг «Яскравий» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено, стягнуто з відповідача на користь позивача заборгованість у розмірі 7548 грн. та судовий збір у розмірі 3028 грн.
17.06.2024 представник позивача - адвокат Халупний А.В. звернувся до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення про стягнення з відповідача понесених витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 4 500 грн.
Позивач у судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи судом повідомлявся.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи судом повідомлявся.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою осіб, які беруть участь у справі, чи з власної ініціативи ухвалити додаткове судове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу (частина перша, пункт 1 частини третьої статті 133 ЦПК України).
Пунктом 2 частини другої статті 141 ЦПК України визначено, що у разі задоволення позову судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються на відповідача.
Відповідно до частини восьмої статті 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Згідно з частинами першою та другою статті 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Право на професійну правничу допомогу гарантовано статтею 59 Конституції України, офіційне тлумачення якого надано Конституційним Судом України у рішеннях від 16.11.2000 №13-рп/2000, від 30.09.2009 №23-рп/2009.
Так, у рішенні Конституційного Суду України від 30.09.2009 №23-рп/2009 зазначено, що правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами і може включати консультації, роз`яснення, складення позовів і звернень, довідок, заяв, скарг, здійснення представництва, зокрема, в судах та інших державних органах, захист від обвинувачення тощо.
Згідно із ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до частин четвертої-шостої статті 137 ЦПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Якщо стороною буде документально доведено, що нею понесено витрати на правову допомогу, у суду відсутні підстави для відмови у стягненні таких витрат стороні, на користь якої ухвалено судове рішення.
Так, при зверненні до суду із позовною заявою, стороною заявлено витрати на правничу допомогу у розмірі 4 600 грн.
Судом встановлено, що 24.04.2024 між позивачем Обслуговуючим кооперативом «Підземний паркінг «Яскравий`та адвокатом Халупним А.В. укладено Договір №24/04/24 про надання правової допомоги. Предметом договору є надання правничої допомоги та юридичних послуг згідно переліку. Згідно п. 6.2 Договору сторони домовились, що розмір винагороди визначається у Додатках (Додаткових угодах) до цього договору, а також у переліках необхідних дій чи переліків справ у роботі, листуванні сторін. Пунктом 6.3 визначено, що замовник оплачує послуги виконавця на підставі виставлених рахунків за цим договором, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Виконавця в строк, що зазначається в виставленому рахунку. Оплата здійснюється банківським переказом коштів.
Сторонами визначено перелік робіт та розмір винагороди у Додатковій угоді №1 від 24.04.2024. Так, сторони дійшли згоди, що виконавцем буде здійснено підготовку та подання однієї позовної заяви, вартість послуги складає 4 600 грн. Оплата проводиться за виставленими рахунками в залежності від виконаних робіт. Доказом надання правової допомоги та підтвердженням оплати послуг є підписаний акт наданих послуг.
На підтвердження надання та оплати послуг адвоката, матеріали справи містять акт №1 прийому-передачі послуг до Договору №24/04/24 про надання правничої допомоги від 24.04.2024 та платіжну інструкцію №62 від 25.04.2024.
З огляду на викладене, враховуючи складність цієї справи та обсяг виконаних адвокатом робіт, дотримуючись критерію розумності розміру понесених стороною витрат, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви про стягнення витрат, пов`язаних із наданням професійної правничої допомоги.
На підставі викладеного, керуючись ст.15, 133, 137, 141, 354 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом Обслуговуючого кооперативу «Підземний паркінг «Яскравий» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Ухвалити додаткове рішення у цивільній справі за позовом Обслуговуючого кооперативу «Підземний паркінг «Яскравий» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Обслуговуючого кооперативу «Підземний паркінг «Яскравий» (код ЄДРПОУ 45198561, м. Київ, вул. Петра Калнишевського, 6-А) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 4 600 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження.
Суддя Олексій ДИБА
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2024 |
Оприлюднено | 03.07.2024 |
Номер документу | 120057418 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Диба О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні